Роман Ковальчик: «Перед іграми з «Енергією» будемо працювати з таким підходом, щоб і в Кубку, і в чемпіонаті досягти потрібного результату»

0
1907

Головний тренер «Сокола» Роман Ковальчик прокоментував гру 14-го туру чемпіонату України, в якій його команда поступилася триразовому чемпіону України херсонському «Продексіму» 3:7.

– Роман Миколайович, на гру з «Продексімом» були дискваліфіковані два провідних гравця нашої команди Артур Подлюк та Сергій Шевченко. Наскільки цей момент додавав Вам складнощів при підготовці команди до гри з чемпіонами України?
– Загалом надзвичайних великих складнощів не було. Тому що ми і так досі на кожній грі тасуємо четвірки, передивляємося хто, де, на якій позиції краще виглядає, підтягуємо гравців. Ми їх ще навіть повноцінно не зігруємо. У нас під кожну четвірку є люди, вони так і на тренуваннях працюють.

– Відсутність заміни накладала за Владислава Ліпчинського додаткової відповідальності. Загалом він відіграв не без помилок, але все ж таки, яку б Ви дали оцінку діям Владислава на останньому рубежі?
– В очі кидалося, що він достатньо переживав, трошки себе некомфортно відчував. Зрозуміло, що молодому гравцеві грати проти такої команди, знаючи, що на лавці нікого немає, це для нього надзвичайно великий стрес. По його веденню гри було видно, що він моментами трошки тушувався, переживав. Про оцінку? Я би так сказав, що він не зовсім впорався з тими завданнями, які на нього були покладені. Хоча старався, але видно, що в нього не вистачає кількості таких ігор, не вистачає впевненості. Але не можу не сказати, що в деяких моментах він зіграв дуже чудово, коли володів м’ячем і розпочинав атаки.

– Другу гру поспіль «Сокіл» дуже швидко пропускає. Це – збіг, але і з «Енергією», і з «Продексімом» це сталося на другій хвилині. Які думки у Вас з цього приводу?
– Це те, з чим ми зараз боремся в їхній індивідуальній майстерності, відповідальності, ігровій дисципліні. Вчимо, вчимо, але вони ще не того рівня, щоб все засвоїти і повноцінно розпочати гру без помилок. Вони тушуються, вагаються, намагаються зробити щось зайве. Видно, що в цьому напрямку нам потрібно працювати.

– В продовження теми, в чому причини того, що одразу після перерви «Сокіл» знову швидко пропустив двічі, що фактично перекреслило сподівання на позитивний результат?
– Це все і йде від не необхідного рівня кваліфікації. Але і через це треба пройти і перебороти. Коли вони все це зрозуміють, їм самим буде легше грати. А поки що це йде від того, що ми неправильно починаємо, граємо не в правильному тактичному малюнку. Гравці переживають, а потім, коли вже пропустять, якось заспокоюються і починають все робити більш менш правильно.

– В грі проти такого суперника важливо не програти в зарядженості за боротьбу, в чоловічому характері. Як би Ви оцінили бійцівські якості наших гравців на фоні досвідченого «Продексіма»?
– В цій грі я би сказав, що вони молодці. Хлопці боролися, старалися, дуже непогано виглядали по тактичному малюнку. Але нам фрагментами не вистачало солідності і впевненості.

– В складі «Продексіма» 6 гравців збірної України, у якої найближчими днями відбіркові матчі чемпіонату світу. Ви з власного досвіду чудово знаєте, через що нашій національній команді належить пройти. Які у Вас залишились враження від гри футболістів національної збірної і що б Ви їм побажали?
– Буде дуже важко. Група дуже важка. Можу побажати, щоб виграли, прагнули зайняти перше або друге місце. Але це вони і самі знають. Хлопцям – без травм, і щоб додому повернулися зі щитом, а не на щиті. Можна було помітити, що гравці збірної в достатньо непоганій формі, показують хороший рух. В психологічному і тактичному аспектах виглядали виважено. Тепер вся справа в тому, як їх поведе головний тренер, з чим збірна буде виходити на майданчик.

– У «Сокола» на порядку денному дві гри з «Енергією», і про їхню важливість говорити зайве. Як команда буде працювати протягом цих двох тижнів?
– Перед іграми з «Енергією» будемо працювати з таким підходом, щоб вирішити позитивно завдання і в Кубку, і в чемпіонаті досягти потрібного результату – нам потрібні перемоги. Це буде важливо і для хлопців, щоб вони себе перебороли, набралися впевненості. Треба буде зробити великий обсяг роботи. Якщо все зроблять правильно, результат прийде. Але це буде великий, відповідальний стрес для кожного з наших гравців. Ці найближчі дві гри все і покажуть, якщо ми хочемо, а ми хочемо на серйозному рівні грати в футзал.

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ