Роман Ковальчик: «Не всі гравці встигають за темпом розвитку ігрової ситуації і самої гри»

0
354

Головний тренер хмельницького «Сокола» Роман Ковальчик відповів на питання за підсумком матчу його команди проти івано-франківського «Урагану» (0:2) в 8-му турі чемпіонату України серед команд Vbet Екстра-ліги

– Роман Миколайович, є гра і є результат. Як би Ви сьогодні скорелювали ці поняття?  Наскільки Ви задоволені діями гравців, наскільки вони реалізували той план, який був на гру?
– Ви, як завжди попадаєте в десятку: є гра – немає результату. Так, тільки так. Як є гра? Вона в нас ще, звісно, не застабілізована і важко ще нам дається, але виконують хлопці всі ті установки, які вони повинні виконувати під час гри. І тут ще є дисбаланс в нас. Чому не вдалося зробити результат, тому що в нас є гравці, які не встигають за основною групою і роблять ключові помилки, через які ми, звісно, і не добираємо свій результат.

– Попри те, що команда сьогодні не забила, не можна казати, що не було моментів. Моментів було на два, на три, на п’ять голів. Це все ж таки блискуча гра воротаря Юрія Савенка, який дійсно підтвердив, що він воротар збірної, чи десь гравці відчувають свою невпевненість перед воротами?
– Тут вже два аспекти з мого погляду, але все ж таки все детально буде розбиратися при аналізі гри. Візуально те, що було під час гри, там не тільки Юрій Савенко блискуче зіграв, там блискуче зіграла вся команда «Ураган» в захисті. Весь свій час вони правильно рухалися, нам було дуже важко їх вскрити. Але друга сторона – це якраз ми їх не вскривали через те, що деякі наші гравці не виконували до кінця те, що вони повинні були виконувати. Те, що я сказав: не всі гравці встигають за темпом розвитку ігрової ситуації і самої гри. Але це все збалансується кількістю ігор, кількістю тренувань, і Ви ж бачите, нам тільки другу гру вдалося зіграти, що ми в дві четвірки. Напевне за два роки вперше нам це вдалося, що ми завжди не міняємо гравців, що ми трошки відходимо від травм.

– Напевне, Ви попереджали гравців, вони знають, яка там Фаренюк грає стовпа. Ну, як так сталося, що на 40-й секунді? Вперше, до речі, не було таких помилок в попередніх чотирьох іграх, команда уважно починала ігри, і тут 41-ша секунда – і 0:1. І від цього фактично пішла вся гра.
– Я на це Ваше запитання вже дав відповідь. Справа в тому, що деякі гравці не до кінця встигають, а ще два-три гравця, їх так можна групами ділити, вони вже це розуміють, а недопрацьовують, і оглядаються на гравців, які роблять більше помилок. У нас таких три рівні, і поки ми це не збалансуємо і не зробимо один рівень, це я так більше візуально говорю, в нас такі помилки будуть проскакувати в залежності від майстерності суперника. Чим він вищий, тим важче буде нам.

– Попри поразку, щось позитивне Ви би відмітили по грі своїх підопічних?
– Вони дотримувалися тактико-технічних аспектів ведення цієї гри, все, що ми говорили, на тактичних заняттях, на тренуваннях, вони це все виконують, і видно, що вони це вже можуть виконувати. Тільки в нас дисбаланс рівня гравців. Оце все треба нівелювати. Воно нівелюється кількістю тренувань, кількістю ігор, тому що, звертаючись назад, в нас було багато травмованих, тільки від цього відійшли, зіграність, вона все дає. І видно, що «Ураган» дуже добре зіграний, все ж таки команда грає і в УЄФА, і є збірники, і їм трохи легше давалося концентруватися в другій зоні і протистояти «Соколу». Хоча моментів було достатньо. Вже, може, і нашим хлопчикам не вистачило трохи майстерності.

– За чотири дні в нас вже нова гра, з «Енергією». Як нівелювати той момент, щоб хлопці якось позбулися згадок про поразку, і вже на хороших емоціях вийшли проти «Енергії»?
– Як і всі команди, будемо в цьому напрямку працювати. Наскільки нам це вже вдасться, побачимо після гри з «Енергією».

Прес-служба СК «СОКІЛ»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ