Роман Ковальчик: «Не сумніваюсь, що після матчів в Бельгії та Чехії буде що поправляти»

0
2480

Напередодні від’їзду хмельницького «Сокола» закордон, де команда в Бельгії та Чехії проведе 4 товариські матчі, головний тренер Роман Ковальчик в інтерв’ю офіційному сайту СК «Сокіл» розповів, як пройшов перший етап підготовки до нового сезону, та поділився думками з приводу майбутніх матчів проти «Галле-Гоойку» та «ЕРА-ПАКу».

– Роман Миколайович, «Сокіл» в тренувальному режимі працює вже більше місяця. Чи могли б Ви підбити підсумки цього етапу роботи та чи задоволені Ви, як гравці сприймають всі навантаження і завдання, які перед ними ставляться?

– За цей місяць ми спочатку провели глибокий медичний огляд футзалістів, тому що в нас багато нових молодих гравців. В цьому напрямку все добре, і після того ми включилися в роботу. Всі функціональні системи приводили в стадію старту, готовності – нам потрібно було скоріше вступити в роботу, тому що багато хлопців із тих, що прийшли, і тих, що в нас були, потрібно було розвивати в потрібних фізичних напрямках, підтягувати фізичні кондиції. Тому ми трошки скоріше всі втягнулися, надзвичайних вимог в ці дні не було, ми добре все спланували. Гравці спочатку працювали на відкритому повітрі, в лісі, пізніше на штучному майданчику пройшли всі ази тактики плюс доповнили все, що нам потрібно функціонально, трошки попрацювали над швидкісною витривалістю. Зараз ми вже вступили в період тактико-технічної роботи, яку зачіпляємо глибше. Також готуємось до ігор, які в нас будуть на наступному тижні. До того, як виїжджати на ці ігри, ми повинні були вирівняти функціональний стан, щоб не було травматизму, а далі ми розберемо ігри і розберемо, що нам потрібно підкорегувати.

– Офіційний сайт «Сокола» вже анонсував, що з командою працюють троє новачків, дехто з них взагалі не грав в футзал, а прийшов з футболу. Як хлопці адаптуються до футзалу?

– Всі троє раніше не грали в футзал. І Бабак, і Токар, і Гресь – я надзвичайно задоволений всіма хлопцями, вони дійсно доповнюють нашу команду характером, бажанням досягнути успіхів і своєю самовіддачею. Ми дуже прискіпливо ставимося до тих гравців, які до нас приходять, і я надзвичайно ними задоволений. Звісно, з ними ще багато роботи потрібно проводити, в тактичному плані, технічному і так далі. Вони все уважно слухають, працюють. Хоча в нас загалом такого не має, щоб не слухали – всі працюють з бажанням, всі віддаються справі, у всіх аспектах в мене до них претензій не має. Кожен, хтось скоріше, хтось пізніше буде прогресувати, але все йде так, як ми і плануємо.

– Які завдання буде ставити перед командою на цих матчах, які будуть в Бельгії та Чехії?

– Завдань виграти або відмучитись не буде, в нас взагалі таких завдань не буває. У нас буде єдине завдання – дотримуватися того напрямку та бачення розвитку гри, які я їм зараз прищеплюю в останні півтора тижні. Я буду старатися, щоб вони за ті рамки не виходили, а гравці старалися в цьому напрямку працювати. Ці матчі нам покажуть надалі, де і що, в якому ракурсі підкрутити, щоб ми не відходили від свого стилю гри, щоб наша гра мала свій малюнок.

– Ви вже вивчали суперників «Сокола» «Галле-Гоойк» та «ЕРА-ПАК». Що можна сказати по цих командах?

– «Галле-Гоойк» – це команда надзвичайно високого рівня, надзвичайно в них хороші стандарти, це нам буде дуже корисно. Я би сказав, що в них чисто іспанський стиль, і вони грають тактично досить грамотно по всьому майданчику, і доволі грамотно грають «5 на 4». Дуже потужна команда, ми на цьому робимо акценти, як їй протидіяти. І не тільки, як їй протидіяти, а і як поставити свою гру, щоб гравці себе відчули у протидії сильним сторонам суперника.

«ЕРА-ПАК» попри кадрові зміни залишається дуже хорошою командою. Вони дуже швидко переходять із захисту в атаку, їхній козир, наскільки вдалося побачити в матчах чехів, надзвичайно швидкісні атака і контратаки. Дуже непогана лінія захисту і воротар Дмитро Литвиненко. Ми з «ЕРА-ПАКом» грали в позаминулому році, в нас залишилося не так багато, хто тоді грав проти нього. Тому проаналізуємо наші всі помилки, хоча ми їх і розбирали, але не завжди футзалісти все сприймають і можуть видати те, що хоче тренер, щоб переграти суперника.

– Нещодавно в команді проводилося обрання капітана команди. Прокоментуйте рішення гравців, як все відбувалося?

– Капітана може призначити тренер, може обирати команда, може призначити керівництво клубу. Ми пішли шляхом, щоб хлопці самі обрали, на кого вони хочуть спиратися на майданчику, і самі вирішили, хто буде капітаном та віце-капітаном. Капітаном обрали Андрія Хамдамова, а віце-капітаном Артура Подлюка. На даному етапі мені здається, що це правильний вибір – хлопці їм довіряють, і мені це імпонує.

– Чи можна Андрія та Артура вважати тією сполучною ланкою між Вами, як тренером, та іншими гравцями, і які будуть допомагати втілювати на майданчику певні тренерські задуми, враховуючи, що обидва чи не найдосвідченіші гравці «Сокола»?

– Воно би так і мало бути, і ми все це зараз напрацьовуємо. Андрій та Артур мають досвід, але вони ще не настільки можуть все це підкорегувати, передати хлопцям. Ці зв’язки ми також будемо напрацьовувати, а зараз це ще не є так, як я би хотів. Ми багато з ними спілкуємося, також з ними спілкується і почесний президент клубу, і в нас ще чітко напрацьованого зв’язку не має. Також і для цього в нас будуть матчі, що попереду. Це наша їжа, нам потрібно все це з’їсти, а потім детально все розібрати, відчути, що до цього, щоб потім виправити. Не сумніваюсь, що після матчів в Бельгії та Чехії буде що поправляти, тому що в нас півкоманди взагалі ще навіть в Екстра-лізі не грали. Але я впевнений, якщо хлопці будуть дотримуватися того, що ми зараз тренуємо, того малюнку гри, темпоритму ведення гри, робити все те, що ми просимо, то все складеться, я впевнений, на нашу користь. Не виключаю, що в іграх можуть бути і провали, але будемо працювати.

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ