Роман Ковальчик: «Не реалізовується до 70-ти відсотків створених гольових моментів»

0
1329

17-18 вересня хмельницький «Сокіл» провів два товариських матчі, в яких здобув перемоги над луцьким «Любартом» 4:2 та 8:5. Головний тренер нашої команди Роман Ковальчик дав ексклюзивний коментар прес-службі СК «Сокіл» стосовно підсумків цих двох поєдинків.

– Роман Миколайович, на обох матчах був присутнім Почесний президент клубу Олександр Мирний. Чи була у Вас якась розмова з Олександром Борисовичем, в якій би він висловив свої враження від побаченого?
– Так, була. Він передивився два матчі, і йому сподобалося, як команда веде гру. Ми постійно обговорюємо з ним деталі всіх матчів, напрямки розвитку команди, як у нас все складається. Все підтвердилося, він на власні очі все подивився, знаходячись поруч з майданчиком. Його враження: непогано, він залишився задоволеними результатами ігор, а незадоволений тим, що ми багато пропускаємо.

– Для Вас вже стало звичним в подібних поєдинках надавати рівний проміжок ігрового часу всім гравцям, які є в Вашому розпорядженні. У тих гравців, які в матчах чемпіонату не грають, прослідковується бажання довести Вам, що вони гідні залучатися до матчів в Екстра-лізі?    
– Потрошки так. Не скажу, що надто, але потрошки ми їм прищеплюємо нашу гру, підтягуємо, даємо можливість відчути суперників, їхній рівень, відчути себе на рівні партнерів. Тому що на тренуваннях це одне, а в товариських іграх обставини вже зовсім інші. Добре, що Олександр Орган забив в кожному з матчів, але я більше дивлюсь на гру футболістів. Загалом аналізується все, але виходячи з того, що один з голів був забитий не сумбурно, не просто в боротьбі, а так як ми і награємо по тактичних аспектах руху команди, от це нас найбільше турбує. А індивідуальність буде приходити з часом.

– Після матчу проти «Viva Cup» Ви дуже суттєво змінили склад четвірок в тренувальному процесі, а вперше в іграх випробували саме з «Любартом». Наскільки Ви побачили ефективними такі ротації, чи Ви бачите, що треба шукати оптимальні варіанти ще і ще в подальшому?
– Ми зараз зробили те, що ми мали зробити до початку сезону. Через те, що в нас вже після хвилини гри в Херсоні випав Артур Подлюк, ми мусили робити ротації на три гри. Те, що ми грали, це все було вимушено, а зараз у нас повернулося до того, що ми відпрацьовували на зборах.

– Чим більше Ви залишилися задоволеними: діями команди в захисті чи в нападі? Бо забили ми «Любарту» більше, ніж забиваємо в середньому, а пропустили майже на тому рівні, що і пропускаємо в Екстра-лізі.
– Як завжди, незадоволений роботою в захисті і грою наших воротарів. Та й деяких гравців, через що ми пропустили голи і біля воріт були небезпечні моменти. Але я не дуже задоволений і грою попереду, тому що не реалізовується більше 50-ти, навіть 60-ти і до 70-ти відсотків створених гольових моментів. Ми їх просто не використовуємо. Дуже слабко ми поки що відпрацьовуємо, щоб в нас реалізовувався кожний момент.

– Відомо, що наразі ведеться пошук суперників для потенційних товариських матчів за тиждень. Наскільки важливо, щоб вони відбулися? І чи можете Ви відкрити завісу, хто може бути нашим суперником?
– Це можливі команди з Першої ліги. Або з Вінниці, або ФК «Славута». Нам потрібні ігри, нам потрібно багато ігор, нам потрібно і молодим показувати, як потрібно грати, і у більш досвідчених гравців прибирати помилки, вчитися забивати, вчитися не припускатися індивідуальних помилок, щоб зменшити кількість м’ячів, які ми пропускаємо.

Четвертий тур в Екстра-лізі «Сокіл» пропускав, а тих трьох матчах, які буде вже зіграні, жодних несподіванок – фаворити впевнено взяти «свої» очки. Ваша думка, все в лізі вляглося, час неочікуваних результатів минає?
– Ще буде багато несподіваного. Тому що ще нічого не вляглося ні у самих лідерів, ні у тих команд, які можуть їм зіпсувати настрій і відібрати очки. Все буде крутитися цього сезону дуже цікаво. Фаворити зараз не настільки виділяються, в них ще далеко не все збалансовано, і у кожної команди є свої слабкі і сильні сторони.

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ