Роман Ковальчик: «Нам потрібна команда, а не кілька гравців»

0
827

Головний тренер хмельницького «Сокола» Роман Ковальчик відповів на питання за підсумком матчу його команди проти львівської «Енергії» (0:2) в 1-му турі чемпіонату України серед команд Екстра-ліги

– Роман Миколайович, майже всю гру наша команда відіграла в п’ять польових гравців. Можете пояснити, чому Ви обрали саме такий тактичний варіант і чи був він єдиним можливим?
– Ми обрали такий варіант, тому що так сталося, що перед грою в нас виникла велика кількість травмованих та захворівших гравців, і ми на гру приїхали маючи, так би мовити, пів складу. Тому в нас і не було інших варіантів і вибору, щоб нав’язати супернику потрібний нам ритм гри. В заявці в нас були ще кілька молодих хлопців, але вони ще не готові тривалий час грати на тому рівні, який притаманний Екстра-лізі.

– Можете пригадати, в Вашій багатій тренерській практиці чи були подібні ігри, коли доводилося грати такою обмеженою кількістю гравців?
– За тренерське життя буває всяке, але щоб наскільки нас так «крутнуло», в мене ще такого не було. Але все колись в житті буває перший раз, і все минається.

– Наскільки хлопці впоралися з тими завданнями, які перед ними стояли згідно Вашого плану?
– З поставленими завданнями на гру хлопці впоралися достатньо непогано. Важко було і стримувати суперника, і вести гру в потрібному нам руслі. Протягом гри вносилися корегування, хлопці їх сприймали. Про що можу казати, що вони десь були трошки напружені. Ви ж бачили, що на 10-й хвилині довелося брати тайм-аут, тому що вони повністю закрилися в захисті, а нам це не було потрібним. Після тайм-аут вони поправили гру, і ми почали грати так, як нам було потрібно. Десь поспішали реалізовувати ті моменти, які виникали, і не вистачало холоднокровності, спокою та впевненості в собі. Це через те, що і вони вперше в житті так грали, але загалом в мене ні до кого претензій немає. З планом на гру вони впоралися, а що до результату… Були в нас дійсно гольові моменти і їх потрібно було реалізовувати, але це технічні помилки, і ми над цим працюємо. Для самих гравців такі ігри неоціненний досвід, і він їм допоможе в подальшому розвитку.

– Чимало часу «Сокіл» грав з підключеннями Шевченка. В пасиві один пропущений м’яч, забити хоча б один не вдалося, тому як Ви би оцінили гру нашої команди при «5 на 4»?
– Ми хотіли таку гру вести з перших хвилин, але не вдалось, і я казав, що після тайм-ауту все поправили. Для правильної гри «5 на 4» потрібна впевненість в собі, а присутньою була скутість, яка була природньою в тих умовах. Це ще відображалося в тому, що хлопці боялися і не хотіли пропустити гол, і це їх сковувало в їхніх діях. До речі, ми на «Кубку нескорених» так пробували грати, але турнір це одне, а офіційна гра зовсім інше.

– За 50 секунд до фінальної сирени Ви повністю змінили п’ятірку, і на майданчик вийшли 16-тирічні гравці. В принципі, за той час можна б було забити хоча б гол, чому Ви віддали перевагу своєму рішенню з виходом юнаків?
– Мені було потрібно, щоб вони відчули атмосферу офіційної гри Екстра-ліги, відчули стрес, який буває у гравців. Нам потрохи потрібно їх вчити грати на такому рівні. Я молодих хлопців попереджав, що таке може бути, що хвилини за дві до кінця гри вони можуть вийти на майданчик, це не мало були для них повною несподіванкою. Але в той час суперник певний час володів м’ячем, і в мене не було можливості провести зміну. Тому і вийшло, що менше хвилини. Нам потрібна команда, а не кілька гравців, тому ми і в подальшому будемо працювати в цьому напрямку.

– Як би там не було, гра з «Енергією» це тільки перша гра сезону. Які у Вас від нього превалюють очікування? Наскільки вони оптимістичні?
– Важливо, що чемпіонат взагалі розпочався. А в умовах війни оптимізм буде, якщо ми дограємо чемпіонат до кінця, Екстра-ліга збережеться в цьому ж складі, а найсильніша команда визначиться виключно на майданчику. Попередні два сезони були якісь зім’ятими: то коронавірус, зараз війна. Всій Україні потрібна перемога, і це зараз саме головне.

Прес-служба СК «СОКІЛ»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ