Роман Ковальчик: «На даному етапі в цій грі ми більшого не могли»

0
1717

Головний тренер хмельницького «Сокола» Роман Ковальчик відповів на питання за підсумком матчу його команди проти «Урагану» (1:6) в 12-му турі Favbet Екстра-ліги

– Роман Миколайович, є об’єктивний факт – «Сокіл» не грав офіційні матчі більше місяця. Як це вплинуло на команду в грі проти «Урагану»?
– Дуже суттєво це було видно навіть неозброєним оком. В тих хлопців, які перехворіли на коронавірус, в них не було потрібного запасу в рухах, в думці. Вони діяли дуже важко, вони переборювали себе, щоб робити якісь ігрові моменти. Ми дійсно довго не грали, а в нас і так команда ще не програна, тому помітний був такий собі розвал по грі. На даному етапі в цій грі ми більшого не могли, тому що, дійсно, так обставини склалися, і хлопцям, які не мали досвіду, десь важко було це все перебороти. Це все, до речі, мені було видно в тренувальному процесі, що ті гравці, які підключалися після хвороби, і той же Подлюк після травми, це протягом тижня не можна не було не помітити. Тому нам важко давалося ведення гри по всьому.

– Щодо якості гри, чи можна матч з «Ураганом» розподілити на дві частини? Мова про те, що до перерви команда припускалася багатьох помилок, а в другому таймі вже навіть нав’язувала гру супернику.
– Однозначно так, тому що протягом тайму гравців відчули один одного, відчули напруження гри, рух, навіть м’яч. Після перерви вони почали потроху оживати, почали правильно вести гру, була правильна думка. Хоча і в другому таймі було видно, що ми не оптимальні.

– Не було у Вас такого відчуття, що після другого пропущеного м’яча команда дещо розгубилася? Хоча по часу ще було грати і грати.
– Було таке. Можна було взяти хвилину, протягом неї щось говорити, але в даній грі щось підкорегувати було б проблематичним. Я не міг більшого вижати від тих гравців, які перехворіли на коронавірус, тому що вони і так грали на тому рівні, які в них був на день гри. Загробити нам нікого не треба, тому що в нас не тільки ця гра була, у нас ще попереду буде багато матчів і нам все треба робити розумно.

– Перед грою на позицію голкіпера у Вас був вибір між Богданом Бабенком та Сергієм Шевченком, і Ви його зупинили на першому. Можете пояснити, чому?
– Сергій же перехворів на коронавірус, і в тренувальному процесі було видно, що досить важко відходить від цієї хвороби. Його поставити і вижимати – це з усіх боків, ні з етичних, ні з лікарських, було не правильно, бо він довше всіх був на лікуванні. Ми все рівно дали відчути йому смак гри, випустивши п’ятим на останні хвилини, і він своє довів.

– Питання стосовно ще одного гравця – Артура Подлюка. Він не грав дуже давно, в скільки відсотків Ви би оцінили Артура, якій був в Івано-Франківську, проти того, яким він є, коли знаходиться в оптимальній формі?
– Двадцять відсотків від того, що він міг раніше робити. Як він міг вести команду, його характер – це було двадцять відсотків, не більше. Видно було, що людина вісім місяців не грала, плюс три місяці взагалі не тренувалася, тільки лікувалася. Але він гравець з характером, він хороший гравець, і він потрібні кондиції набере. Ми по ньому все прораховували, і очікуємо, що він на свою форму вийде в січні місяці. Форсувати нічого не будемо, він з часом має повністю набрати форму.

– Іноді від тренерів можна чути, що вони не дивляться в турнірну таблицю. Які слова ми скажете своїм гравцям, щоб вони протягом тижня перед грою з АФФК «Суми» не дивилися в турнірну таблицю?
– Будемо говорити так: в нас в команді всі гравці в турнірну таблицю дивляться, всі аналізують, обговорюють. На даному етапі маємо те, шо маємо. Ми боремося, але не настільки ми ще хороші в індивідуальному і професіональному відношенні. Не в кращий час для нас наклалися непотрібні обставини, але ми руки не опускаємо, боремося, працюємо на тренування. Хлопці заряджені на те, що поліпшити своє турнірне становище найближчим часом. В нас для цього є не тільки бажання, але і умови і ресурси.

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ