Роман Ковальчик: «Ми закономірно заробили свої три очки»

0
347

Головний тренер хмельницького «Сокола» Роман Ковальчик відповів на питання за підсумком матчу його команди проти «Aurora Team» (5:4) в 15-му турі чемпіонату України серед команд Екстра-ліги

– Роман Миколайович, очікувано дуже складною вийшла гра проти «Aurora Team», потужний суперник, він вище в турнірній таблиці, він випереджав «Сокіл» за втраченими очками, тому потрібна була перемога. Команда не грала майже два місяці, чи відчули Ви вплив оцієї такої доволі затяжної паузи на ігровий тонус гравців? Помітили Ви його?
– Перш за все, вітаю наших вболівальників і всіх наших футзалістів, які сьогодні відпрацювали достатньо непогано свій матч і свою зустріч, і ми закономірно заробили свої три очки. Ви правильно поставили запитання, це на даному етапі, поки що дві-три гри, буде наша проблема – це вкотитися в сезон, тому що ми не грали два місяці, і через це хлопцям важко увійти в цей ігровий тонус. Може потрібно буде три-чотири гри, це вже будемо дивитися. Це сказується і по переміщенням гравців і по тому, як ми використовували свої моменти, як ми грали в захисті, на майданчику це все видно.

– Коли після першого тайму рахунок 3:0, це дуже складний момент, і ми всі пам’ятаємо буквально два тижні тому грали «SkyUp Futsal» та МСК «Харків». 3:0 «SkyUp Futsal» вигравав, 5:3 програв. Які слова були сказані Вами в перерві, згадуючи той матч? Коли 3:0 та 3:5, нічого не можна гарантувати в футзалі, а рахунок і був 3:0 після першого тайму.
– Це найбільша проблема на даному етапі, яка в нас є, поки ми вкотимося другий раз в сезон, це трошки розбалансованість четвірок. В перерві ми тільки розбирали ті помилки, які були допущені в першому таймі, і чому вони допускалися.

– Тим не менше, в другому таймі чотири пропущених м’ячі за тайм, важко пригадати, коли «Сокіл»… Ну цього сезону точно чотири за тайм не пропускали. Погодьтеся, що це доволі багато.
– Зараз на даному етапі декілька ігор таке може бути: команда не вкочена в сезон. Вони незіграні, вони невпрацьовані, і те, що ми десь там два тижні готувалися чи два місяці, це зовсім різне.

– Не можна не спитати про вихід Андрія Богославського: виходить і першим дотиком забиває. Журналістський штамп є: тренер-провидець, щось там відчув. Чим було пов’язане, що тривалий час він не виходив і все ж таки вийшов?
– Перш за все, я не провидець і не відчув. У нас є провидці в інших командах. Тут єдине: Гуцуляк почав допускати ті помилки, які йому було заборонено допускати. Ми його посадили і автоматично випустили, закономірно випустили Богославського. Йому було сказане, як грати, він на тактичних заняттях був присутнім і дуже добре впорався зі своїм завданням.

– Тим не менше, Олег Гуцуляк в подальшому таки виходив на майданчик.
– Справа в тому, що в нас почав трошки «западати» Чижик, за 12 хвилин до кінця в нього почалися тактичні помилки, і ми Богославського перекинули в першу четвірку, а в другу випустили Гуцуляка. Він заспокоївся і зміг далі вже достатньо непогано вести гру. Ми бачили, що він заведений і ледь знову не отримав карточку, і знову з тією самою командою.

– В коментарі онлайн-трансляції я відмічав, що ці стики зі Школьним, вони такі: обидва гравці пам’ятали ту історію.
– Школьний знає, кого можна зачепити, щоб «допоміг» команді у невідповідний момент невідповідними діями. Думаю, що це все продумано, тому Гуцуляка і забрали. Одна з причин.

– Ще по одному гравцю буде питання. Напружений момент, 5:4, Ви випускаєте з лави запасних Сохорука. Ризик був в цьому?
– Так, малесенький ризик був, але в нас Сохорук награється при грі «п’ять-чотири», а мені потрібно було дати передихнути тим хлопцям, які перед тим працювали «п’ять-чотири».

– Новий рік вже не за горами. Можете надати якийсь проміжний підсумок – 10 матчів провела команда, хоча це ще не екватор регулярного чемпіонату, але в порівнянні з минулорічним чемпіонатом. Що б Ви відмітили, ну і Ваші побажання вболівальникам, хмельничанам і всім шанувальникам футзалу.
– Перше за все, команда кваліфікованіше проводить свої ігри, на більш кращому рівні, ніж минулого року, і це суттєво помітно. Є, звісно, багато, що допрацьовувати, дуже багато. Але я бачу, що вони сприймають і рухаються в правильному напрямку, так, як потрібно їм і нам. Побажання для команди зараз, перше – це спортивного здоров’я, всім хлопчикам, щоб без травм. Вони в нас розумні, вони над собою працюють, працювати й працювати, і воно все позначиться.

Для вболівальників: хочу побажати їм мирного неба, перш за все, щоб скоріше вже закінчилася війна з росією, щоб вболівальник вже могли ходити вільно на футзал, щоб ми могли їх радувати своєю грою. Ми будемо старатися, звісно, не все воно може датися, але ми вже потрошки достатньо непогано все робимо.

– Напевне треба ще подякувати – вперше команда грала в Здолбунові, тим людям, які доклали зусиль, мається на увазі, місцевим мешканцям в Здолбунові, організаторам, які доклали зусиль, щоб гра пройшла на належному рівні. І як вам взагалі гралося? Атмосфера в залі…
– Дякую за це питання. Дуже комфортний приємний зал, надзвичайно тут хороше покриття, правильне. Дуже дякую обслуговуючому персоналу, все було на відмінно зроблено, і я думаю, задоволеними залишилися обидві команди і їхні керівники. І я впевнений, що і Ви залишилися задоволеними, бачив у Вас там дуже хороше містечко.

– Так, треба відмітити – дуже зручна коментаторська позиція, і тому, хто транслює, і коментувати.
– Просто дуже все правильно тут зроблене.

Прес-служба СК «СОКІЛ»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ