Роман Ковальчик: «Мені сподобався другий тайм, перший тайм мене десь не почули»

0
473

Головний тренер хмельницького «Сокола» Роман Ковальчик відповів на питання за підсумком матчу його команди проти київського «ХІТа» (1:5) в 23-му турі чемпіонату України серед команд Vbet Екстра-ліги

Роман Миколайович, після минулорічної гри, коли «Сокіл» пропустив 14, чи можна сьогодні в актив занести гру чи ні?
– Ні ту, ні цю гру, звісно, в актив занести не можна, тому що ми програли. Якщо минулого року в нас надзвичайно хлопці, які перший раз в житті грали в футзал, виходили і отримали, як це кажуть, під саму зав’язку, то цього року ми вже більш програні і більш правильно зіграли. Загалом, мені сподобався другий тайм, перший тайм мене десь не почули, і все, що ми програли в тих аспектах, що ми напрацьовували і говорили, цим скористалася команда «ХІТ».

– У «Сокола» ще продовжується боротьба за четверте сходинку, можна ще й за третю поборотися – у Вас лобові матчі з «Кардиналом». Як будете готуватися до останньої частини чемпіонату?
– В звичайному режимі. Тут вже нічого не вигадаєш. Маємо достатньо непогану команду, яка вже трошки через раз виконує те, що він неї вимагають. Це мене не може не радувати, і я бачу потрохи гравці набирають хід.

– Чи можна вважати важливим моментом, який вплинув на гру, те, що команда відкрила рахунок і, на жаль, за дві хвилини пропустила? Якби вдалося потримати рахунок, це могло би вплинути на гру.
– Це все психологічні аспекти ведення гри, невпевненість партнерів один в одному. Команда «ХІТ» досвідчена, вона скористалася тими моментами і дотиснула в ключових ігрових моментах, і воно від цього так склалося. Плюс невдало зіграв Бабенко: сім ударів в ствір воріт – чотири пропущених м’ячі.

– Тим не менше, Ви не стали його змінювати.
– Він повинен відповідати за свій результат, за результат команди і за свої вчинки. Треба до нього якось достукатися. Вже пробуємо всі варіанти, навіть на шкоду результату. Хочемо йому допомогти, подивимося що з цього вийде.

– Напевне Ви залишилися незадоволеними і реалізацією? Команда сьогодні точно створила більше, ніж на один забитий м’яч.
– Однозначно. Другий тайм взагалі чудово грали, і на п’яти фолах тримали команду «ХІТ», тому що почали грати так, як ми від гравців вимагали. В першому таймі вони цього не зробили. В нас є великий дисбаланс з воротарями, великий дисбаланс в четвірках. Дуже погано Гуцуляк увійшов у гру, просто страшно було дивитися, не встиг я його вчасно замінити, і ми получили після цього голи. І тільки після цього потрохи почали вирівнювати гру. Такі от окремі занепади гравців вони і складаються в результат, який ми сьогодні і отримали.

– Богдан Токар пошкодження отримав. Ви вже встигли зайти в роздягальню, яка там з ними ситуація?
– Так, він отримав пошкодження, дуже жорстко зіграв Літвінов, але це боротьба. Міг там він не пхати ногу, але вже що є.

– Ви протягом підготовчого циклу до гри казали гравцям, що важливо не програти боротьбу. Як з цим гравці впоралися?
– В першому таймі не впоралися, в другому таймі впоралися, і це одразу було видно по грі і по тому, як себе хлопці відчували на майданчику. Але розумієте, те, що я говорю і розказую на тренувальному процесі, показується одне, а коли відчуєш це в протидії з суперником, це зовсім інше. Сьогодні я старався дати всім хлопцям, які приїхали сюди, свої хвилини на майданчику, спробувати, відчути, що їм говорилося. Побачити, що вони роблять правильно, а що неправильно. Це потрібно, щоб вони для себе провели в майбутньому аналіз, і якщо ми будемо з цим суперником ще грати, щоб в голові буди якісь плюси.

– Наступна гра в нас кубкова з «CLUST-ом», щось під неї Ви тримали в голові?
– Це знаєте, як одну ягідку беру, на другу дивлюся, про третю думаю. В такому аспекті, звісно, не тільки ми, а і всі роблять. Відштовхуючись від цього, ми і прагнули грати, і щось гравцям вкласти в голову. Хоча ті ж Бабенко і Гуцуляк вже повинні грати, скільки ж можна давати відчувати їм ці ігри? В них повинна з’являтися власна впевненість в собі. Поки що в нас з багатьма футзалістами в цьому відношенні проблеми.

Прес-служба СК «СОКІЛ»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ