Роман Ковальчик: «Хотілося б кращої реалізації гольових моментів від деяких гравців»

0
175

Головний тренер хмельницького «Сокола» Роман Ковальчик відповів на питання за підсумком матчу його команди проти львівського клубу «in.IT» (2:0) в 2-му турі чемпіонату України серед команд Екстра-ліги

– Роман Миколайович, можете поділитися, з якими проблемами Ви зіткнулися перед грою проти «in.IT»?
– Перш за все, у нас склад знову не був повноцінним. Декілька гравців були травмовані, і буквально лише в кількох останніх тренуваннях до нас приєдналися гравці, які згодом і поїхали до Львова.

– Вихід в грі Первєєва, який не тренувався місяць, а також Гуцуляка та Сохорука, яких не можна було вважати готовими в повному обсязі – це знову ж таки певний ризик. Не було інших варіантів?
– Саме так. Ці три гравці грали, як-то кажуть, потрапивши з корабля на бал. Коли розпочалася гра, було видно, що вони стараються, віддаються грі, але по рухам, по тому, як поводяться з м’ячем, перерва в тренувальному процесі була помітною. Це все природньо і закономірно, коли людина місяць не грала. Але головне, що вони впоралися з тими завданнями, які потрібно було виконувати на майданчику.

– Ми грали з «in.IT» в «Кубку нескорених» три тижні тому, після нього львівська команда зміцнила свій склад такими досвідченими гравцями, як Коваль, Кардаш, і їх можна було побачити в грі проти «Урагану». Чи помітили Ви якісь зміни в грі нашого суперника з приходом цих гравців?
– Гра львів’ян стала більш дисциплінованою, і рівень гри зміцнився. Кардаш додав надійності на останньому рубежі, і в цій грі він кілька разів виручив свою команду. Але ми, дійсно, все це переглядали в попередній грі проти «Урагану», так що, до змін в грі «in.IT» ми були готовими.

– Команда добилася позитивного результату, і ніби то є підстави бути всім задоволеним. А чим залишилися незадоволені Ви після цієї гри?
– Фізичними кондиціями команди, але на це звісно вплинуло те, про що я говорив раніше, і була помітна розбалансованість. З володінням м’ячем в нас відчувалися проблеми, але це все було закономірним. Окрім цього, хотілося б кращої реалізації гольових моментів від деяких гравців.

– А щодо гри «чотири проти п’яти»? В такому форматі гра йшла майже всю другу половину другого тайму.
– Достатньо вже краще, і з цим компонентом гри ми впоралися. Але було небездоганно і в захисті, хоча ми нічого не пропустили, і особливо в розкрутці атаки, тому що в нас було не так багато можливостей, щоб вразити порожні ворота і закрити гру. Я це для себе пояснюю станом гравців на поточний момент. Але навіть і цього вистачило, щоб забрати «свої» три очки.

– Зараз в «Сокола» два тижні до наступної гри. Наскільки команді зараз доречна пауза в недільному ігровому циклі, і як планується йти підготовка до гри з «Ураганом»?
– Перший тиждень ми будемо відновлювати свої кондиції, тому що до нас будуть підтягуватися дехто з гравців, які зараз травмовані. Потрібно буде підтягнути функціональний стан і індивідуально, і командно. А на другий тиждень вже почнемо готуватися в недільному циклі до гри з «Ураганом». Якийсь спаринг саме зараз нам не буде доречним, бо нам потрібно відновити функціональний стан, плюс відновити тих гравців, які на себе взяли основний тягар в двох іграх у Львові. Тим більше, що наш зал зараз знаходиться на ремонті, і ми тренуємося в зовсім іншому залі, який не є стандартним. Будемо сподіватися, що перед грою з «Ураганом» ми два-три тренування зможемо провести вже в новому залі, але як воно буде – зараз такі часи, що спрогнозувати щось дуже важко.

– Заключні питання не по цій конкретній грі. Ви багато працюєте з молоддю, були тренером молодіжною збірної України, а сьогодні фінальна гра Євро-22 (U-19) між Іспанією та Португалією. Ви напевне уважно дивилися більшість ігор цього чемпіонату, тож які цікаві моменти чи тенденції Ви побачили в грі кращих юнацьких команд Європи? І одразу питання, Ваш прогноз – хто переможе Іспанія чи Португалія, і на чиєму боці будуть Ваші симпатії?
– Футзал вже на такому юнацькому рівні стає більш тактичним, і в індивідуальному плані гравці діють більш розкуто. Це позитивно і достатньо цікаво. Очевидно, що збірні підрівнюються і немає прірви між тими ж португальцями і іспанцями та іншими збірними. Були там великі рахунки, але в них не обійшлося без психологічного підтексту, впливав емоційний стан гравців після забитого чи пропущеного м’яча, що призводило до певних синусоїд в грі. Як на мене, найкраще в тактичному плані підготовлена збірна Іспанії, а в технічному плані і індивідуально кращі португальці. Я буду більше вболівати за Іспанію, вона мені дуже імпонує. Як складеться гра? Гратимуть дві рівні команди, дві сильні команди, але різного напрямку. В прогнозі поставлю на Іспанію, але там, скоріш за все, вирішать один-два м’ячі.

Прес-служба СК «СОКІЛ»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ