Роман Ковальчик: «Гравці сьогодні отримали дуже хороший урок»

0
169

Головний тренер хмельницького «Сокола» Роман Ковальчик відповів на питання за підсумком матчу його команди проти «Рятувальника» (3:3) в 17-му турі чемпіонату України серед команд Екстра-ліги

– Роман Миколайович, нічия в грі 3:3, такий перебіг подій… Незадоволення результатом висловив головний тренер «Рятувальника», і, напевне, і Ви незадоволені таким результатом? І, мабуть, не стільки результатом, а перебігом подій, як він склався цей результат.
– Перш за все, я би сказав, що суперник використав в цій грі свій максимум. Ми зробили їм три подарунки в першому таймі, якими вони скористалися. А якщо вони незадоволені результатом, то треба було в другому таймі зіграти, як в першому. Ми повинні пройти через розхлябаність гравців в першому таймі. Вона вчинила з нами такий результат. В другому таймі Ви ж бачили, та й в першому скільки моментів, і в який бік мав би бути результат. Не допрацювали, а в другому таймі напевне думали, що допрацюють, але не допрацювали.

– А в чому природа такої незібраності? 0:3 – купа помилок в захисті, втрати м’яча. Вони і призвели до цих 0:3?
– Перш за все, це повністю непрофесійне ставлення до контрактної гри гравців. Це індивідуальна розхлябаність деяких гравців, які не можуть з першої хвилини вступили правильно в гру.

– Те, про шо кажуть, що записали собі три очки до гри?
– Я би не сказав, що записали три очки до гри. Деякі гравці були не до кінця сконцентровані на результаті цієї гри. Вони думали, що все складеться, а команда «Рятувальник» відбилася, і ось результат.

– За рахунок чого в екстремальних умовах гри можна зламати психологію гравців, що вони все ж таки вмикаються?
– За рахунок таких ігор і такого результату.

– Які слова можна сказати гравцям, щоб вони в потрібний футзал почали грати?
– Я одразу вивів з першої четвірки Чижика і Бабака, з кого все починалося, і потім Шевченка. Поставив інших гравців, і почалася гра… Загалом, вона і йшла в правильному руслі, більше з бажанням почали працювати ті хлопці, які вийшли на заміну, і збільшилася самовіддача, з більшим бажанням заграли ті, що вже були на майданчику. Таким чином ми сьогодні змогли перевернути хід гри. Потім ми ще нагадали, як вони повинні грати з цією командою, як тактичні схеми робити, і бачимо другий тайм – треба було реалізовувати.

– Протягом гри доволі багато було ударів, які блокувалися, які не доходили до воротаря. Таке враження, що суперник розібрав, як «Сокіл» грає в атаці, і поблизу в штрафному майданчику гостроти фактично не було, так, поодинокі моменти.
– Може і розібрав, може так складалося, не настільки були свіжими думкою і діями наші гравці, щоб цей м’яч пролітав. Не вистачало такої гостроти і потрібної швидкості гри, а супернику це як раз підходило.

– Були у Вас в деяких іграх за нічийного рахунку спроби йти з п’ятим. Не було сьогодні думки перейти, навіть не на підключення Кожуховського, а з п’ятим польовим гравцем? Ризикнути все ж таки.
– Кожуховський п’ятим ще не до кінця награний, це було недоцільним робити, ризикувати зараз. Щоб від нього щось вимагати, треба з ним закінчити навчання. А Шевченка я ж поміняв після трьох пропущених м’ячів. Назад його випускати, це знову ж ризик. Хто знає, що в нього там в голові клацне. Тут пальцем в небо, тому ми вважали, що все складалося, що в нас кожні 10-20-30 секунд є дуже гострий гольовий момент. Ви бачили в кінці, на останній хвилині два 100-відсоткових моменти, які ми просто не реалізували. Хлопці повинні були відпрацювати в четвірці, і самі собі довести, що те, що вони натворили в першому таймі, можуть компенсувати своїм бажанням, натхненням досягти три очки.

– З позитиву напевне можна відмітити, що вперше за останні кілька років команда, 0:3 поступаючись, знайшла в собі сили хоча б принаймні не програти. І такі ігри, напевне, потрібні для зростання команди в цілому?
– Так, я тільки-но саме це казав. Це їм тільки піде на користь, воно десь їх підштовхне не робити більше тих помилок. Хоча в них все може бути по-всякому, але спонукає реально оцінити свої можливості і починати по-іншому допрацьовувати. Всьому треба вчитися, все приходить тільки в грі, не тільки в тренуваннях. В основному вся ця психологія приходить в іграх. Вони сьогодні отримали дуже хороший урок, якщо правильні з нього зробити висновки, нічого страшного не сталося. Просто будуть вже більш обдумані дії і в четвірках, і в команді як починати гру, як закінчувати. Це все повинно до них прийти. Тільки словами до них не достукатися, ніякий тренер це не зможе. Все приходить в грі через своє розуміння.

Прес-служба СК «СОКІЛ»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ