Роман Ковальчик: «Для перемоги потрібна психологія переможця»

0
2095

Головний тренер хмельницького «Сокола» Роман Ковальчик дав свій коментар по грі 16-го туру чемпіонату України з футзалу, в якій його команда у Львові поступилася «Енергії» (3:5).

– Роман Миколайович, у нашої поразки у Львові вперше в сезоні була така особливість: ще за три з невеличким хвилини до фінальної сирени «Сокіл» був попереду, але все ж таки випустив перемогу. Це ще один досвід для гравців, якого в них ще не було?
– Це, дійсно, ще один дуже, дуже такий потрібний для наших гравців. Тому що вони ще не мають досвіду, коли суперника треба дотискати. Те, що сталося у Львові, звісно, погано, але це дуже потрібний досвід для кожного з наших гравців. Як дотягувати ігри, коли в тебе є перевага в рахунку. Все колись буває вперше, але для перемоги потрібна і психологія переможця. Нам ще до цього далеко, і ми зараз ще в фазі завершення становлення малюнка гри. Змушений повторюватися, але на все свій час.

– Ще одне питання стосовно досвіду. Може нашим гравцям потрібно перейняти дещо в плані нахабності з репертуару досвідчених гравців інших команд, які навіть в кандидатах до збірної України ходять? Мова про перший гол «Енергії» в недавній кубковій грі, коли під носом у арбітра Кузь руками просто відштовхнув Пєрвєєва, а потім побіг робити гольову передачу. А ще про фортель Легендзевича у вчорашній грі, коли він завалився на паркет, ледь побачивши Абзалова перед собою, і за рахунок цього «вициганив» у арбітра фол. Якщо подібні витівки приносять результат, чому б не привнести їх до нашої гри? Ваша думка з приводу цієї поради.
– Я розумію іронію в вашому питанні. Жоден з тренерів в нашому клубі не буде цього робити. Ми подібній хитрощі та нахабності гравців не вчимо, тому що, по-перше, це – некрасиво. По-друге – не порядно. А по-третє – це їм тільки зашкодить. І ще одне можу сказати відверто і відкрито, що наші збірні України, і юнацька, і національна, зараз дуже сильно регресують не в останню чергу і через те, що в нас немає порядку в суддівстві. Це як раз та коса, яка все викошує не на користь нашому футзалу, а нашим суперникам на міжнародній арені допомагає.

Гравці з клубів, з яких залучають до збірних, підсвідомо розуміють, що їм все можна, а для інших буде закон. Скільки разів на цьому у відповідальних матчах чемпіонатів світу та Європи попадався Дмитро Сорокін. Але тут можна наводити приклади і не тільки цього, загалом кваліфікованого гравця, але й багатьох інших, здивовані обличчя яких ми бачимо, коли їх в Європі карають за те, що у нас їм сходить з рук. Нас в Європі на цьому і ловлять. В Україні їм такого не свистять, бо вони зі збірної і з «правильних» клубів. А за кордоном арбітри про це не проінформовані, судять чесно і те, що є. Ще раз буду наголошувати – це один з основних чинників, чому наші збірні нічого не можуть виграти, і зараз повилітали з усього, де тільки можна.

Тому, ми ніколи в житті не будемо гравців вчити тому, про що ви питали, ніколи не будемо арбітрам «мазати» руку. Ми тут гравців вчимо не тільки бути вправними футзалістами, але ще й виховуємо.

– Про ще одне «вперше». На цій грі у нас була відчутна підтримка з боку дітей з Кам’янець-Подільського. Наскільки хлопцям це допомагало у львівській грі, та й загалом було приємно грати в такій атмосфері?
– Думаю, що наші хлопці увійшли в гру і настільки були на ній сконцентровані, що, можливо, щось і відчували, але не звертали на це увагу. Те, що діти з Кам’янець-Подільського нас підтримували, вони – молодці, і від нас їм щира подяка. Після гри ми сказали нашим хлопцям, що діти з Кам’янець-Подільського хочуть з ними сфотографуватися, вони звичайно не могли відмовити, ще й здивувалися, що їх знають і за них вболівають.

– Попри поразку, можемо, як позитив, відмітити перші м’ячі в чемпіонаті Владислава Греся і Богдана Токара?
– Давно їм потрібно було вже забивати, але, як бачимо, на все свій час. Мене більше радує, що в кожній грі ми стабільно притримуємося своєї гри, не відходимо далеко від свого малюнка гри. Те, що вони забили чи не забили, в них поки що все виходить дуже сумбурно, тому що потрібного рівня все ж таки не вистачає.

– Ще одне питання, яке не можна не задати. Дехто з прогнозистів після вчорашньої гри вже на 99 відсотків записав «Енергію» до першої шістки. Тобто на дві команди, «Сокіл» і «Food centre/СумДУ», залишили один відсоток. Маючи такий мізер, «Сокіл» все ж таки ще побореться?
– На те і є певні сайти, щоб на них писали те, що заманеться. Іноді всякі дурниці, щоб воно дуже добре читалося. В нас стоїть і стояло завдання перемагати, але поки що не виходить. Через що, де не дотягнули – це ми аналізуємо, робимо висновки, а розумні люди теж все бачать. Ніхто руки у нас не опускає. По-перше, і ми б не дозволили хлопцям це зробити. По-друге, і самі хлопці цього собі не дозволять.

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ