Роман Ковальчик: «Через недисциплінованість в деяких ігрових моментах ми отримуємо голи у власні ворота»

0
2174

Головний тренер хмельницького «Сокола» Роман Ковальчик прокоментував гру 18-го туру чемпіонату України, в якій його команда зазнала поразки від житомирського «ІнБеву» (2:3)

– Роман Миколайович, знову доводиться констатувати, тепер вже по матчу з «ІнБевом»: попри доволі змістовну та якісну гру результат відсутній. Які основні чинники призвели до поразки в Житомирі?
– Тактично гравці виконали все правильно, не вистачило індивідуальної майстерності, психології, командної психології, щоб за явної переваги довести гру до переможного результату. Це показали що гра з Сумами, що гра з «Енергією», що гра в Житомирі. Такі моменти, що ми тільки забиваємо, як одразу пропускаємо, показує те, що гравці ще надзвичайно молоді. Не може бути такого, щоб в них одразу було достатньо майстерності, психології, вміння вести гру. Через недисциплінованість в деяких ігрових моментах ми отримуємо голи у власні ворота. На кожний певний рівень дитину треба виводити, а зараз вони ще не того рівня, щоб вигравати.

– Добігла свого кінця перша частину чемпіонату. Минулого сезону після двоколового турніру «Сокіл» був восьмим, зараз таке ж саме місце після першого етапу чемпіонату. Будь-який тренер працює заради того, щоб його команда прогресувала. Чи є такі моменти, які б Ви могли виділити, як ті, де у «Сокола» є прогрес, попри те, що піднятися вище не вдалося?
– Є беззаперечний прогрес по правильному веденню гри. В минулому році у нас була зовсім інша команда, і протягом цього сезону ще декому довелося піти з команди. Не може команда з людей, які збираються і вже через 4 місяця стартують в чемпіонаті, одразу зробити результат. Але й попри це, в тому, як ми ведемо гру, ми набагато сильніші, ніж рік тому.

– 18-й тур був першим, коли в чемпіонаті грали за порожніх трибун. Яке Ваше враження від таких умов для гри?
– Вражень взагалі ніяких. Ви ж дивилися гру «Шахтаря» в Лізі Європи. Хіба це те, що вкладається в поняття футбольний матч?

– В продовження цієї теми загальні думи поділяються навпіл. Дехто з тренерів каже, що добре, що чемпіонат продовжується хоча б за таких умов. Дехто вважає, що без глядачів грати недоцільно, і варто було б зробити паузу, щоб перечекати несприятливі обставини. Яка Ваша думка з приводу цього?
– Моя думка – перечекати, зробити паузу. Нехай команди ще попрацюють в тренувальному режимі, підготуються і далі дограють чемпіонат. А оце їздити, грати за порожніх трибун – для чого воно? Не цікаво ані приймати в цьому участь, ані дивитися на це.

– Якщо все ж таки другий етап чемпіонат України відбудеться, на чому варто зосередитися «Соколу», враховуючи, що команда не перемагала вже 7 матчів поспіль: поборотися за 7-ме місце, а для цього необхідно виграти решту 4 матчі, чи в цих іграх вдатися до кардинальних експериментів з грою?
– Я ще два тижні тому казав – ми вже готуємося на наступний сезон. Ми будемо експериментувати, щось пробувати, щось шукати. Нам перше за все потрібно добирати нових гравців. Ті гравці, які в нас зараз є, багато чого знають і вміють в тактичному плані, але не можуть все це виконати на майданчику індивідуально. А щодо місць, то мені що сьоме, що восьме, що дев’яте місце не цікаві – нам вже зараз потрібно починати готуватися на наступний сезон.

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ