Роман Ковальчик: «Буду вимагати від хлопців, щоб вони грали так, як ми їх вчимо»

0
2359

Головний тренер «Сокола» Роман Ковальчик дав свій коментар по грі-відповіді 1/8 фіналу Кубку України, в якій хмельничани поступилися львівській «Енергії» (2:3).

– Роман Миколайович, кубкове протистояння з «Енергією» складалося з двох матчів, і тренери зазвичай подібну схему розглядають, як перший та другий тайм. Якщо від цього відштовхуватися, який з двох, умовно кажучи, таймів став вирішальним в нашій парі – хмельницький чи львівський?
– Думаю, що все ж таки вирішальним в цьому протистоянні був перший матч. В домашньому матчі хлопці чомусь вирішили, що все буде складатися легше, наробили стільки помилок, що не могли потім з собою впоратися, і так гра і завершилася з рахунком 0:2. Хоча нічого надзвичайного тут не було, і ми готовилися до другої гри, але нам не вистачило потрібного розуму, досвіду, коли перемагати треба саме в таких умовах. Коли треба результат першої гри розвертати в свою сторону.

– Через те, що «Соколу» за тиждень грати з «Енергією», зараз не буде питання про те, з якою саме установкою на гру вийшла наша команда. Але якоюсь вона була, і, не розкриваючи деталі, чи задоволені Ви тим, як гравці втілювали Ваш план на гру? Іншими словами, чи була команда керованою?
– Так, і це було видно протягом обох таймів. І при грі «4 на 4», і тоді, коли ми переходили на гру з п’ятим польовим гравцем. Все рухалося, як ми готовилися до цієї гри, хлопці все виконували, і я бачив, що з того, що ми награвали, в грі виходило достатньо.

– Одне питання по персоналіям. Не можна не відмітити перший гол в сезоні Богдана Токара, чудовий момент у нього був і при виході сам на сам, був помітним в інших епізодах. Можна говорити про те, що молодий гравець набирає впевненості, а забитий м’яч має надати йому наснаги для подальшого прогресу?
– Все правильно, але додам, що і не тільки йому. Це друга гра з «Енергією», і в них вже багато чого відклалося в голові. Хлопці дійсно зростають, і це помітно вже навіть неозброєним оком. Навіть якщо брати два м’ячі, які пропустили від «Енергії», то вони були через надмірний емоційний стан гравців. Дуже хотіли добре зіграти, і надмірне бажання десь трошки зашкодило. Ну, а перший м’яч – це очевидний стовідсотковий фол. Але в нас такий зараз рівень суддівства.

– Валерій Легчанов після гри не приховував задоволення тим, що він отримав непоганий матеріал для аналізу напередодні нашої очної гри, яка буде за тиждень. Навіть відмітив, що добре, що «Енергія» повела в рахунку, і це змусило Вас переходити на «п’ятого» і розкрити секрети нашої гри «5 на 4». «Сокіл» дійсно розкрив всі свої секрети?
– Та ніяких секретів немає. Хлопці ще набуваються потрібної майстерності. Про них я хотів би сказати, хай вчаться грати, а для початку їм необхідні мінімальні ази майстерності. Якщо в них буде це, то тоді вже можна думати про вдосконалення в тактичному аспекті. Якщо гравець буде слабеньким в технічному аспекті, то в тактиці з ним щось побудувати буде дуже важко. Але все у нас на правильній дорозі, ми маємо карт-бланш від нашого президента, і він всі ці моменти розуміє. А «Енергія» хай вивчає, а ми ще щось придумаємо.

– Питання зі зворотної сторони – по цій грі Ви отримали матеріал для аналізу, особливо враховуючи те, що з приходом Кузя гра «енергетиків» стала більш варіативною?
– В «Енергію» повернувся гравець, який в ній грав дуже довго. З Кузем вони стали більше агресивнішими в середині майданчика і в атакуючій фазі. Цього і слід було чекати, і нічого незвичного в грі «енергетиків» не з’явилося. Скажу, що я все рівно буду вимагати від хлопців, щоб вони грали так, як ми їх вчимо, в свою гру. Ми нічого перебудовувати не будемо і не збираємося. Нам треба притримуватися свого малюнку гри, щоб кожний знав, що треба робити на майданчику.

– Головний тренер «Енергії» відмітив, що для його команди гра з «Соколом» в 16-м турі буде грою за 6 очок. А за скільки очок вона буде для нашої команди?
– Для «Енергії», можливо і за 6, а для нас це буде звичайна гра за 3 очки. Будуть грати дві команди з числа тих, що конкурують за місце в першій шістці, і буде дуже цікава гра. Обидві команди будуть прагнути виграти, і емоцій має бути дуже багато. Ми все ж таки не надаємо цій грі зовсім вже якесь таке неймовірне значення – це буде звичайна гра чемпіонату, як і решта. Це, можливо, для «Енергії» буде гра життя, бо це в них буде остання домашня гра. У нас же навіть після цієї гри буде за календарем ще два матчі, і нам в них по силах взяти максимум очок.

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ