Роман Ковальчик: «Більше схиляюся до того, що чемпіонат став збалансованішим»

0
584

Головний тренер хмельницького «Сокола» Роман Ковальчик відповів на питання за підсумком матчу його команди проти київського клубу «ХІТ» (2:2) в 3-му турі чемпіонату України серед команд Екстра-ліги

– Роман Миколайович, гра завершилася внічию 2:2. Повертаючись на три тижні, коли «Сокіл» грав з «ХІТом» на «Кубку Львівщини», було помітно, що «Сокіл» готовий кинути серйозний виклик «ХІТу». Що вдалося в сьогоднішній грі, що команда досягла… Ну, принаймні негативного результату точно немає.
– Перш за все, я не скажу, що вдалося. Вдавалося більшу частину ігрового часу вести гру так, як були зобов’язані гравці по тактико-технічному настрою на цю гру. Але знову ж таки, нам тільки вдавалося, і відчувалося майже-майже в багатьох гольових атаках, що є ще багато недопрацювань зі сторони наших гравців. Тому гра і склалася десь на нічийний результат.

– Я вже якось задавав Вам питання по Ярославу Кожуховському. Напередодні була в Сумах гра МСК «Харків» – «Енергія», і коментар тренера харків’ян Станіслава Гончаренка був про те, що він не вгадав в стартові хвилини з воротарем. Ви гадаєте перед вибором воротаря чи зважуєте якісь «за» та «проти» перед тим, як зробити вибір між Сергієм Шевченком і Ярославом Кожуховським?
– Ми відбираємо по іграх, ми дивимося хто під якого суперника може краще скомбінувати гру позаду і взагалі задати темп гри команді. Як він це може вести, і від того вже починаємо відштовхуватися. Плюс дивимося хто в якій стадії готовності, щоб без травм.

– Показовий момент – третя гра «Сокола», і знову забиваємо два м’ячі.
– Ну це ж «Сокіл».

– Як зламати цю планку? Перетиснути її, щоб хоча б три-чотири забивати? Де той резерв, який можна пошукати гравцям, щоб забивати не два, а моментів-то сьогодні було більше, ніж на два голи.
– В нас в кожній грі є моментів набагато більше. І суперники ліпші, і слабші, і сильніші – різні бувають. Ми моменти не реалізовуємо, це ми повинні відпрацювати, і хлопці повинні переламати в собі. Воно прийде, повірте мені.

– Три тури зіграні в чемпіонаті неповні, 12 ігор. І результати 3:2, 2:2, нічиїх дуже багато, був тільки один розгром. Більшість матчів такі собі – важелі туди-сюди. Які думки у Вас з приводу поточного чемпіонату: це команди піднялися до рівня, що вони стали рівними, чи рівень все ж таки впав? До чого Ви більше схиляєтеся?
– Я більше схиляюся до того, що чемпіонат став збалансованішим. Рівень команд піднявся. Рівень тактичних дій, рівень технічних дій суттєво піднявся, і відчувається, що в силовому напрямку всі команди достатньо додали. Тим більше, що всі команди тільки вкочуються, ще п’ять-шість ігор пройде, і воно десь потрошки почне показуватися.

– Заключне питання про те, що вкочується. Дев’ять команди вже вкотилися, а одна ще тільки на дивані сидить і дивиться футзал. Це «Кардинал-Рівне» – наш наступний суперник. Як Ви оцінюєте передігрову ситуацію, що ми вже три гри зіграли офіційних, а «Кардинал-Рівне» виходить, що ще і в повному складі не тренувався. Але тим не менше, це для нього перша гра: підйом у гравців, звичайно, бажання показати себе.
– От Ви і дали вже відповідь на це питання. З їхньої сторони однозначно буде це, з нашої – що ми вже трошки вкаталися. Їм буде з їхньої сторони легше, нам – з нашої. А як воно станеться, то вже будемо дивитися по ходу гри.

Прес-служба СК «СОКІЛ»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ