Преміум-ліга: яскравий майстер-клас «Кардіффа» та кубковий характер «Спортлідера-3»

0
2615

Перші матчі 1/4 фіналу Кубку видалися неймовірно видовищними

Входить у вирішальну стадію розіграш Преміум-ліги відкритого Кубку Хмельницького з футзалу, організований Асоціацією міні-футболу (футзалу) Хмельницької області. Не встигли у гравців та вболівальників ще вщухнути емоції після неймовірно видовищних ігор 1/8 фіналу, як вже наступного дня, 3-ого січня стартувала стадія 1/4 фіналу, на якій, згідно регламенту, команди зіграють вже по два матчі. Перші ігри 1/4 фіналу видалися неймовірно видовищними, подарувавши масу позитивних емоцій численним любителям футзалу, яких на трибунах спорткомплексу УМВС у неділю зібралося чимало. Про все це далі у нашому огляді.

«Спортлідер-2» – «Конфермат-Епіцентр К» – 4:5 (2:1)

Арбітри: Куцак, Щепанський

Голи: Аврам (15), Ковалишин (20, 33), Алексеєв (40) – Успенський (19, 41), Самсонюк (38, 54), Гарієвський (52)

«Спортлідер-2»: Черевко, Чех, Рябоконь, Ковалишин, Аврам, Алексеєв, Катеринчук, Соколюк, Яліков, Кручек, Люблінський

«Конфермат-Епіцентр К»: Слівінський, Моночков, Безвещук, Гарієвський, Успенський, Петриковець, Самсонюк, Вербовий, Зарицький, Нєвзоров, Богай

Попередження: Петриковець (46), Безвещук (54)

Відкривав програму ігрової неділі двобій за участі «Спортлідера-2» та «Конфермату-Епіцентра К».

Перший небезпечний момент у зустрічі створили номінальні гості. Змінювати нулі на табло міг Вербовий, який на швидкості втік віч-на-віч із голкіпером «Спортлідера-2», однак не зумів у ближньому бою переграти Чеха. Відоме футбольне правило спрацювало відразу. Після розіграшу вільного удару, призначено за два дотики кіпера «будівельників», Алексеєв відпасував праворуч на набігаючого Аврама, який потужним ударом зльоту зняв павутину із правої «дев’ятки» – 1:0. Віддамо належне підопічним Віктора Власова, які не опустили руки, і вже доволі швидко змогли відновити статус-кво у рахунку. Безвещук чудовою передачею із глибини майданчика вивів на ударну позицію Успенського, і той зусиль партнера не змарнував, холоднокровно вдотик пробивши у шпарину між голкіпером та стійкою із середньої дистанції – 1:1. Не встигли «будівельники» як слід відсвяткувати взяття воріт суперника, як невдовзі вже самі були вимушені розпочинати гру від центральної лінії. Це Ковалишин потужним ударом в ліву «шістку» з лінії воротарського завершив ефектну багатоходівку номінальних господарів, і м’яч, вдарившись об стійку, затріпотів у сітці воріт Слівінського – 2:1. На куражі «лідери» могли протягом кількох наступних хвилин довести рахунок на табло до розгромного, однак завадили цьому, перш за все, більш ніж вдалі дії Слівінського на останньому рубежі власних воріт, який двічі зривав овації трибун, в неймовірному стилі парирувавши «мертві» удари у виконанні Рябоконя. Номінальні гості відповіли супермоментом Безвещука, який після прострілу Успенського з флангу впритул розстрілював голкіпера, проте Чеху ціною надзусиль таки вдалося перевести сферу на кутовий.

Основні події у матчі відбулися після перерви. Вже в дебюті другої 27-ти хвилинки зрівнювати цифри на табло міг Успенський, який після передачі від Гарієвського ефектним перекатом прибрав захисника та далі з розвороту потужно пробив у праву «дев’ятку», однак Чех на останньому рубежі власних володінь знову зіграв вище всяких похвал, в неймовірному стилі парирувавши «мертвий» м’яч. І саме тоді вкотре у матчі спрацювало відоме футбольне правило. Після швидкого переходу в атаку Соколюк вивів на ударну позицію Ковалишина, який зусиль партнера не змарнував, потужно пробивши у ліву «шістку» та оформивши дубль у матчі – 3:1. Віддамо належне «будівельникам», які і надалі при першій ж ліпшій нагоді створювати загрози воротам Чеха. Спочатку Безвещук потужним пострілом з гострого кута перевірив на міцність каркас воріт, а через декілька миттєвостей той ж таки Безвещук знову виявився в епіцентрі ігрових подій, відмінним пасом вивівши на ударну позицію Самсонюка. Останній зусиль партнера не змарнував, і прицільним ударом з розвороту у лівий нижній кут скоротив відставання у рахунку до мінімального – 3:2. Відповідь підопічних Романа Шевчука не змусила на себе довго очікувати. Відзначився Алексеєв, який потужним пострілом в праву «шістку» з кута воротарського завершив націлену передачу Аврама, знову повернувши перевагу «лідерів» у два забиті м’ячі – 4:2. «Будівельники» не опускали руки, і вже у наступній атаці активний Успенський знову відродив інтригу у протистоянні, переправивши сферу у ціль після удару/прострілу Безвещука з штрафного – 4:3. Цей гол суттєво додав впевненості підопічним Віктора Власова, які повіривши у власні сили стали активніше діяти у атаці, і ще двічі змусивши капітулювати Чеха зуміли схилити шальки терезів на свою користь. Спочатку паритет у рахунку відновив Гарієвський, який після чудової гри у відборі один в один обіграв Соколюка і невідпорно пробив з розвороту точнісінько у праву «дев’ятку», а масну крапку в зустрічі поставив Самсонюк, ефектним ударом зльоту в ліву «шістку» завершивши стрімку атаку своєї команди – вольова перемога «Конфермату-Епіцентра К» із рахунком 5:4, який до матчу-відповіді підходить із мінімальною перевагою.

«Товтри» – «Кардіфф» – 3:12 (1:1)

Арбітри: Куцак, Попик

Голи: Вільчинський (27), Донець (52, аг.), Ліщук (53) – Черкезов (5), Лемішевський (29, 41, 53), Яремчук (34), Манільчук (36), Донець (38, 54, 54), Лук’янов (41), Клапченко (42, аг.), Юрко (54)

«Товтри»: Рудюк, Забродський, Луньо, Садовнік, Ліщук, Клапченко, Вільчинський, Сердунич, Деркач

«Кардіфф»: Чиж, Лемішевський, Загуровський, Манільчук, Лук’янов, Яремчук, Донець, Ковальчук, Юрко, Черкезов, Пампурак, Козак

Попередження: Черкезов (22)

Наступними на майданчик вийшли «Товтри» та «Кардіфф».

Вже перша осмислена атака у матчі увінчалася взяттям воріт. Це Черкезов відгукнувся на навісну передачу Загуровського, і ефектним ударом в падінні переправивши сферу у праву «дев’ятку» відкрив лік забитим м’ячам у зустрічі – 0:1. Віддамо належне «Товтрам», які не опустили руки після «холодного душу» у вигляді швидкого пропущеного м’яча, а зуміли вирівняти гру та розпочали регулярно створювати гольові моменти біля воріт Чижа. В стані номінальних господарів на майданчику найбільше виділявся Богдан Садовнік. Спочатку «десятка» «Товтр» в ефектному стилі обіграв на швидкості відразу трьох (!) опонентів, але не зумів із забійної позиції влучити у порожній кут, а згодом Богдан відмінною передачею вивів на ударну позицію Сердунича, який з кількох метрів пробив прямісінько у воротаря. Гол у ворота «Кардіффа» по такій грі ставав лише питанням часу, і стався на 27-ій хвилині. Це Вільчинський відгукнувся на навісну передачу Сердунича із своєї половини, і чудово зігравши на випередження ефектно зльоту пробив точнісінько у праву «дев’ятку» – 1:1.

Все стало на свої місця після перерви, коли клас суперників дався взнаки, а «Товтри» розпочали дещо «підсідати» фізично. Вивів вперед у рахунку номінальних гостей Лемішевський, більярдним ударом в праву «шістку» завершивши затяжну атаку своєї команди – 1:2. Через декілька хвилин закріпив перевагу «Кардіффа» Яремчук, з кількох метрів переправивши шкіряний снаряд у ціль після націленної передачі Донця з ауту – 1:3. Схоже, що цей м’яч надламав морально номінальних господарів, чим сповна скористалися їх суперники, які видавши на гора ударну п’ятихвилинку, впродовж якої п’ять разів змусили капітулювати Рудюка та зняли усі питання щодо переможця ще задовго до фінальної сирени. Спочатку приймав вітання від партнерів Манільчук, якому після вивіреної передачі від Яремчука залишалося з кількох метрів лише влучити у порожній кут, а згодом Донець, ефектно «крутнувши» захисника, потиужно пробив з розвороту у дальній нижній кут, довів рахунок на табло до розгромного – 1:5. «Кардіфф» не зупинявся на досягнутому, і далі на авансцену вийшов Лемішевський, який спочатку забив сам, замкнувши простріл на дальню стійку у виконанні Загуровського, а потім асистував Лук’янову, який невідпорно пробив зльоту під поперечину після навісної передачі від Андрія, а згодом «допоміг» номінальним гостям й Клапченко, зрізавши сферу у власну ціль після удару від Донця – 1:8. «Товтри» ж відразу зуміли дещо скоротити відставання, двічі змусивши капітулювати Чижа, але останнє слово в цій грі виявилося за номінальними гостями, які в ефектному стилі провівши ще чотири м’ячі у ворота свого опонента довели справу до розгромної перемоги – 12:3 на користь «Кардіффа», який завдяки цьому успіху робить вагому заявку на вихід до півфіналу розіграшу Кубку.

«Красилів-Ортопед» – «Феміда-Старлайф» – 3:4 (2:2)

Арбітри: Жмурко, Божко

Голи: Мельник (15, 26), Алексеєв (52) – Чорномаз (21), Бакалярик (27, 46), Бродзянський (42)

«Красилів-Ортопед»: Когут, Олексюк, Мельник, Борщ, Алексеєв, Худік, Кльоц, Вербовий, Дячук, Середюк

«Феміда-Старлайф»: Остяк, Бойко, Бродзянський, Бакалярик, Гончар, Гончарук, Гребенюк, Дележа, Маковійчук, Підлісний, Бородій, Рибак, Чорномаз

Попередження: Мельник (12) – Маковійчук (34), Бойко (37), Бакалярик (47)

Продовжував програму ігрової неділі ще один цікавий поєдинок, в якому силами мірялися «Красилів-Ортопед» та «Феміда-Старлайф».

Розпочався матч з атак номінальних гостей, які вже з перших секунд заволоділи ігровою ініціативою та активно розпочали створювати гольові моменти біля воріт свого опонента, однак Борщ на останньому рубежі власних воріт діяв вище всяких похвал, як мінімум двічі врятувавши свою команду від вірних голів після ударів Дележі та Бродзянського. «Красилів-Ортопед» ж в свою чергу діяв переважно другим номером, очікуючи свого шансу у контратаках. Такий шанс номінальним господарям випав на 15-ій хвилині: після швидкого переходу від оборонних дій до атакувальних Когут виконав націлений простріл у центр воротарського, де ніким не прикритий Мельник вдотик влучно пробив у праву «шістку» – 1:0. Пропущений м’яч став каталізатаром атакувальних дій «фемідівців», які вже у наступній атаці могли зрівнювати рахунок на табло, проте Гончар відверто вибачив опонента, не зумівши з кількох метрів влучити у порожній кут після вивіреної передачі від Дележі. Підопічні Едуарда Щепанського не зупинялися на досягнутому, і на 21-ій хвилині таки зуміли відновити статус-кво. Зробив це Чорномаз, який після «стіночки» із Бойко невідпорно пробив у праву «дев’ятку» – 1:1. Надалі суперники розпочали діяти у відкритій манері, що так подобалося глядачам, і ще до завершення першого тайму обмінялися забитими м’ячами. Спочатку дубль оформив Мельник, холоднокровно реалізувавши вихід віч-на-віч із Остяком, однак піти на перерву у ранзі переможця команді із Красилова не вдалося. Знову рахунок у матчі рівним зробив Бакалярик, який холоднокровним ударом в «будиночок» голкіперу завершив простріл із флангу у виконанні Рибака – 2:2.

Не менш цікаво розгорталися події на майданчику і в другому таймі. Розпочався він з атак «фемідівців», які будь-що прагнули переламати хід подій на свою користь, проте чудеса воротарської майстерності продовжував творити Борщ, двічі врятувавши свою команду від вірних голів після ударів Бакалярика та Дележі, але і він виявився безсилим на 42-ій хвилині, коли Бродзянський потужно пробив з дальньої дистанції, і сфера, зрикошетивши від ноги Олексюка, змінила свою траєкторію та залетіла у кут воріт – 2:3. Команда із Красилова відповіла супермоментом Алексеєва, який після чудової гри у відборі на швидкості викочувався віч-на-віч із голкіпером, однак рятівником номінальних гостей в даному епізоді виявився Гребенюк, який в останній момент в підкаті вибив сферу з-під ніг нападника «Красилова-Ортопед». Відповідь «Феміди-Старлайф» видалася гольовою. Після швидкого переходу з оборони в атаку Дележа виконав простріл на дальню стійку, де ніким не прикритий Бакалярик у падінні ефектно переправив сферу у ціль – 2:4. «Красилів-Ортопед» відразу ж відродив інтригу голом Алексеєва, який холоднокровним ударом в ліву «шістку» реалізував вихід віч-на-віч із голкіпером, але на більше зусиль номінальних господарів у цій зустрічі не вистачило. «Феміда-Старлайф» грамотно «вбивала» ігровий час контролем м’яча, в підсумку довівши справу до переможного завершення – 4:3 на користь «Феміди-Старлайф», яка до матчу-відповіді між цими суперниками підходить із мінімальним гандикапом у один забитий м’яч.

«Тетра» – «Спортлідер-3» – 3:5 (0:1)

Арбітри: Божко, Жмурко

Голи: А. Шляховий (37, аг.), Семенчук (45), Тургеля (48) – Глас (13, 52), Юхимович (30), Малишевський (49), Філь (53)

«Тетра»: Сікора, Полупан, Музичук, Семенчук, Кузьмін, Муляр, Скалій, Тургеля, Т. Диняк, П. Терлецький, Ярош

«Спортлідер-3»: Трочинський, К. Шляховий, Філь, Глас, Малишевський, А. Шляховий, Роговський, Юхимович

Попередження: Тургеля (27) – Малишевський (46)

Завершувало ігровий вік-енд протистояння за участі «Тетри» та «Спортлідера-3».

Розпочали гру суперники доволі активно, вже в її дебюті обмінявшись доволі гострими випадами. Відкривати рахунок на табло повинен був Анатолій Шляховий, але своїм шансом не скористався, після націленої передачі від Гласа з кількох метрів пробивши у Сікора. Відповідь «Тетри» не забарилася. Полупан, обігравши на швидкості Юхимовича, вийшов віч-на-віч із Трочинським, проте кіпер «Спортлідера-3», вчасно зігравши на виході та до максимуму скоротивши кут обстрілу, ціною надзусиль зумів врятувати свою команду від вірного голу. Відоме футбольне правило спрацювало відразу. Анатолій Шляховий виконав націлений простріл з ауту на дальню стійку, де Глас, звільнившись від опіки захисників, влучно вдотик пробив у праву «дев’ятку» – 0:1. Віддамо належне «Тетрі», яка не опустила руки, і вже у наступній атаці робити рахунок на табло рівним міг Тимофій Диняк, але рятівником «лідерів» в даній ситуації виявився Максим Роговський, який в останній момент виніс сферу із «стрічечки» вже порожніх воріт. Цей епізод став таким собі «тривожним дзвіночком» для номінальних гостей, які вмить перевели гру на половину майданчику свого суперника, і до завершення першого тайму цілком могли довести рахунок на табло до розгромного, проте постріл Філя, на щастя для «Тетри» прийняла на себе стійка воріт, а також дива воротарської реакції продемонстрував Сікора, в неймовірному стрибку парирувавши удар впритул у виконанні Анатолія Шляхового.

Не менш цікаво розгорталися події на майданчику після перерви. Вже в дебюті другого тайму закріпив перевагу «лідерів» у рахунку Юхимович, який холоднокровним ударом в протихід голкіперу завершив відмінну передачу Філя в центр воротарського – 0:2. «Тетра» відповіла моментом Музичука, який після скидки Полупана впритул розстрілював голкіпера, однак Трочинському в неймовірному стрибку таки вдалося врятувати свою команду від вірного голу. Номінальні господарі не зупинялися на досягнутому, і на 37-ій хвилині таки зуміли скоротити відставання у рахунку. Тимофій Диняк потужно прострілив з кутового, і сфера, знайшовши на власному шляху «перешкоду» у вигляді ноги Анатолія Шляхового, змінила свою траєкторію та залетіла у сітку – 1:2. «Лідери» відповіли потужним пострілом Гласа в праву «шістку» після розіграшу кутового – Сікора цей м’яч проводжав вже хіба що поглядом, однак, на щастя для «Тетри», номінальним господарям знову допоміг каркас воріт. І саме тоді вкотре у матчі спрацювало відоме футбольне правило. Гол-красень записав у свій актив Семенчук, який після навісної передачі із лівого флангу невідпорно зльоту пробив точнісінько у ліву «дев’ятку», зробивши рахунок у матчі рівним – 2:2. Не встигли «лідери» як слід прийти в себе, як вже майже відразу знову були вимушені розпочинати гру від центральної лінії. Трочинський ціною надзусиль врятував свою команду після гарматного удару від Полупана, а ось першим на підборі виявився Тургеля, який вдотик вразивши вже незахищену ціль перевернув усе в матчі з ніг на голову – 3:2!!! «Спортлідер-3» ж відразу взяв хвилинну перерву, після якої перейшов на гру в п’ять польових, і цей тактичний хід увінчався успіхом для номінальних гостей. Спочатку Малишевський, з кількох метрів розстрілявши голкіпера після чудового пасу врозріз від Костянтина Шляхового, зробив рахунок у матчі рівним, а через декілька хвилин Глас, блискучим ударом в праву «шістку» з-за меж воротарського схилив шальки терезів на користь номінальних гостей – 3:4. Тепер вже Тепер вже «Тетра» в надії врятуватися від поразки перейшла на гру в п’ять польових, однак це не принесло жодних приємних дивідендів номінальним господарям. Навпаки, Філь вразивши вже порожню ціль після позиційної помилки суперника при розіграші «зайвого», встановив остаточний рахунок на табло – 5:3 на користь «Спортлідера-3».

Олександр Таран, прес-служба Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ