Преміум-ліга: визначились півфіналісти розіграшу Кубку

0
2669

Матчі-відповіді 1/4 фіналу змагань видалися багатими на забиті м’ячі

Входить у вирішальну стадію розіграш Преміум-ліги відкритого Кубку Хмельницького з футзалу, організований Асоціацією міні-футболу (футзалу) Хмельницької області. У неділю, 10-ого січня, були зіграні чергові поєдинки турніру, за підсумками яких стали відомими імена усіх півфіналістів Кубку. Відзначимо, що путівки до 1/2 фіналу вибороли виключно представники дивізіону 1 – «Феміда-Старлайф», «Кардіфф», «Спортлідер-2» та «Спортлідер-3». Про все це далі у нашому огляді.

«Красилів-Ортопед» – «Феміда-Старлайф» – 2:4 (0:1)

Перший матч: 3:4

Арбітри: Подворний, Куцак

Голи: Олексюк (39), Когут (53) – Дележа (11), Бродзянський (28), Чорномаз (36), Бакалярик (49)

«Красилів-Ортопед»: Когут, Мельник, Алексеєв, Олексюк, Середюк, Борщ, Кльоц, Вербовий, Дячук, Перцович

«Феміда-Старлайф»: Остяк, Паславський, Бойко, Бородій, Бродзянський, Бакалярик, Гончар, Гончарук, Гребенюк, Дележа, Маковійчук, Рибак, Голов, Чорномаз

Попередження: Олексюк (32), Мельник (36), Алексеєв (53) – Бродзянський (6), Маковійчук (53)

Відкривав ігрову неділю двобій між «Красиловом-Ортопед» та «Фемідою-Старлайф».

Розпочали суперники гру доволі активно, і вже в її дебюті небезпечними ударами обмінялися Чорномаз та Когут, проте на висоті були голкіпери обох команд. Поступово номінальні гості перехопили ігрову ініціативу, розпочавши створювати один за одним гольові моменти біля воріт свого опонента. Змінювати нулі на табло міг Бойко, який після скидки від Чорномаза вдотик пробивав у праву «шістку», однак, на щастя для номінальних господарів, м’яч після його удару прийняла на себе стійка воріт. Підопічні Едуарда Щепанського не зупинялися на досягнутому, і втілили свою ігрову перевагу у забитий м’яч на 11-ій хвилині. Гончар після розіграшу штрафного відпасував праворуч на набігаючого Дележу, який невідпорно зльоту пробив точнісінько у праву «дев’ятку» – 0:1. Віддамо належне номінальним господарям, які не опустили руки, і вже доволі швидко могли відновити статус-кво у рахунку зусиллями Олексюка, який потужним ударом зі штрафного цілив у дальній нижній кут, однак рятівником «Феміди-Старлайф» в даному епізоді виявився Гончарук, який в останню мить виніс шкіряний снаряд з лінії порожніх воріт. Цей епізод став таким собі «тривожним дзвіночком» для підопічних Едуарда Щепанського, які вмить перемістили гру на половину майданчика, і ще до завершення першої 27-ти хвилинки цілком могли довести рахунок на табло до розгромного. Хороші нагоди для цього мав Сергій Рибак, який спочатку не зумів з кількох метрів влучити у порожній кут після націленого пасу від Бакалярика, а через декілька із забійної позиції перевірив на міцність каркас воріт опонента.

Другий тайм був не менш цікавим. Вже в його дебюті номінальні гості подвоїли власну перевагу у рахунку. Бойко виконав націленний простріл на дальню стійку з ауту, де Бродзянський ефектно у падінні переправив сферу у ціль – 0:2. Не встигла команда з Красилова як слід прийти в себе, як вже майже відразу знову була вимушена розпочинати гру від центральної лінії. Гребенюк чудовою передачею вивів на ударну позицію Чорномаза, який зусиль партнера не змарнував – 0:3. Віддамо належне «Красилову-Ортопед», який не знітився після такого розвитку подій, і вже у наступній атаці зусиллями Олексюка, який виявився найспритнішим на дальній стійці після прострілу Алексеєва один м’яч відквитав – 1:3. Повіривши у власні сили, номінальні господарі в надії переламати хід подій на майданчику перейшли на гру в п’ять польових, однак цей тактичний хід Когуту і компанії особливих дивідендів не приніс. Навпаки, Бакалярик вразивши порожню ціль після позиційної помилки Мельника, зняв усі питання щодо володаря путівки у наступну стадію – 1:4. Завершення зустрічі проходило за переваги колективу із Красилова, який зусиллями Когута на останніх хвилинах зумів лише дещо підсолодити гіркоту власної поразки – 4:2 на користь «Феміди-Старлайф», яка стає першим півфіналістом розіграшу Кубку, а ось «Красилів-Ортопед», який своєю яскравою та видовищною грою вже встиг закохати у себе не один десяток вболівальників, завершує боротьбу за кубковий трофей.

«Товтри» – «Кардіфф» – 2:7 (0:4)

Перший матч: 3:12

Арбітри: Куцак, Подворний

Голи: Садовнік (48), Клапченко (54) – Ковальчук (6), Темнюк (10, 49), Юрко (13), Чиж (27), Черкезов (53), Манільчук (54)

«Товтри»: Деркач, Червоняк, Бойко, Садовнік, Ліщук, Клапченко, Сердуніч, Дзюбак

«Кардіфф»: Чиж, Манільчук, Загуровський, Черкезов, Юрко, Яремчук, Ковальчук, Темнюк, Козак

Попередження: Темнюк (8), Черкезов (42)

Здобув путівку до півфіналу і «Кардіфф», який як і в першому матчі виявився сильнішим за «Товтри».

Хоча відзначимо, що для номінальних господарів все розпочалося доволі оптимістично. Вже в дебюті зустрічі виводити вперед у рахунку «Товтри» повинен був Бойко, однак не зумів у ближньому бою переграти Чижа. Відоме футбольне правило спрацювало відразу. Після швидкого переходу «Кардіффа» з оборони в атаку Черкезов виконав простріл на дальню стійку, де ніким не прикритий Ковальчук з кількох метрів розстріляв Деркача – 0:1. Не встигли «Товтри» як слід прийти в себе, як вже майже відразу знову були вимушені розпочинати гру від центрального півкола. Юрко чудовою передачею вивів на ударну позицію Темнюка, і той зусиль партнера не змарнував, блискуче з розвороту пробивши точнісінько у праву «дев’ятку» – 0:2. Номінальні гості не зупинялися на досягнутому, в підсумку ще двічі до перерви змусивши капітулювати Деркача. Спочатку приймав вітання від партнерів Юрко, який прицільним ударом з гострого кута завершив ефектну багатоходівку своєї команди, а під завісу першої 27-ти хвилинки довів рахунок на табло до непристойного Чиж, який вдало підключився до атаки своєї команди, і влучним пострілом завершивши скидку Манільчук передав своєму колезі по амплуа «привіт» у вигляді забитого м’яча – 0:4.

Віддамо належне «Товтрам», які не опускали руки, і вже в дебюті другого тайму спромоглися один м’яч відквитати зусиллями Садовніка, який виявився в потрібному місці та у потрібний час після розіграшу штрафного – 1:4. Пропущений гол став каталізатором атакувальних дій номінальних гостей, які тричі впродовж п’яти хвилин змусилили капітулювати Деркача. Спочатку відновив перевагу «Кардіффа» у чотири забиті м’ячі Темнюк, який красивим пострілом в праву «шістку» завершив затяжну атаку своєї команди, потім приймав вітання від партнерів Манільчук, а зірвав овацію трибун Черкезов, який холоднокровним ударом в «будиночок» голкіперу завершив вихід віч-на-віч із Деркачем. «Товтри» ж голом Клапченка під завісу зустрічі зуміли лише деще підсолодити гіркоту власної поразки – 7:2 на користь «Кардіффа», на який в 1/2 фіналу очікує побачення із «Фемідою-Старлайф».

«Спортлідер-2» – «Конфермат-Епіцентр К» – 9:1 (5:1)

Перший матч: 4:5

Арбітри: Жмурко, Божко

Голи: Соколюк (3, 8), Яліков (5), Кручек (15, 33, 44), Ковалишин (23), Аврам (30, 49) – Вербовий (12)

«Спортлідер-2»: Чех, Черевко, Рябоконь, Аврам, Ковалишин, Соколюк, Яліков, Катеринчук, Кручек

«Конфермат-Епіцентр К»: Богай, Тринадцятко, Самсонюк, Гарієвський, Успенський, Овчинніков, Петриковець, Вербовий, Олянчук, Мейко

Попередження: Тринадцятко (23), Успенський (25)

Наступними на майданчик вийшли «Спортлідер-2» та «Конфермат-Епіцентр К».

З перших секунд ігрового часу «лідери» заволоділи відчутною ігровою перевагою, яку втілили у забитий м’яч на 3-ій хвилині. Відкрив рахунок у зустрічі Соколюк, який прицільним ударом зльоту в праву «шістку» завершив націлену передачу Рябоконя від бокової лінії – 1:0. Не встигли «будівельники» як слід прийти в себе, як вже майже відразу знову були вимушені розпочинати гру від центральної лінії. Катеринчук чудовим пасом вивів на ударну позицію Ялікова, і той зусиль партнера не змарнував, влучно пробивши у ближній кут метрів з 7-ми – 2:0. Підопічні Віктора Власова дещо знітилися після такого «холодного душу» в дебюті матчу, чим сповна скористалися гравці «Спортлідера-2», які на куражі продовжували терзати оборону деморалізованого опонента. До пори до часу Богай рятував свою команду, але і він виявився безсилим на 8-ій хвилині, коли Соколюк оформив дубль, холоднокровним ударом впритирку із стійкою завершивши розкішну передачу врозріз у виконанні Рябоконя – 3:0. «Будівельники» відповіли голом Вербового, якому після вивіреної передачі від Олянчука у центр воротарського з кількох метрів лише залишалося влучити у порожній кут – 3:1. Пропущений м’яч став каталізатором атакувальних дій підопічних Михайла Токаря, які увімкнувши на майданчику найвищі швидкості, ще до завершення першого тайму двічі змусили капітулювати Богая. Спочатку довів рахунок на табло до розгромного Кручек, ефектним ударом головою у верхній кут замкнувши навісну передачу у виконанні Соколюка, а через декілька миттєвостей приймав вітання від партнерів і Ковалишин, який після чудової гри у відборі невідпорно пробив у ліву «шістку» метрів з 8-ми – 5:1.

Після перерви ігровий малюнок на майданчику істотно не змінився. Вже в дебюті другої 27-ти хвилинки закріпив і до того більш ніж вагому перевагу «лідерів» у рахунку Аврам, ефектним ударом зльоту в ліву «шістку» завершивши націлену передачу Ковалишина від кутової позначки – 6:1. Через декілька миттєвостей Аврам чудово продемонстрував себе і в ролі асистента, відмінною передачею вивівши на побачення із голкіпером Кручека, і той зусиль партнера не змарнував – 7:1. Підопічні Михайла Токаря не зупинялися на досягнутому, і під завісу зустрічі рахунок на табло до непристойного довели Аврам та Кручек, яким після вивірених передач від Рябоконя залишалося із забійної позиції лише влучити у порожній кут – 9:1. Відзначимо, що «Конфермат-Епіцентр К» виглядав доволі не так безнадійно, як це демонструє рахунок на табло, однак свої нагоди для того, аби скоротити відставання невпинно марнував: Олянчук не зумів у ближньому бою переграти Чеха, а потужний удар Самсонюка, на щастя для «лідерів», прийшовся у стійку воріт. В підсумку – 9:1 на користь «Спортлідера-2», який в ефектному стилі бере реванш за прикру мінімальну поразку у першому матчі цих суперників і здобуває путівку до 1/2 фіналу Кубку.

«Тетра» – «Спортлідер-3» – 1:7 (0:2)

Перший матч: 3:5

Арбітри: Божко, Жмурко

Голи: Ахмедов (53) – Малишевський (18, 45, 49), К. Шляховий (24), Глас (34, 42, 54)

«Тетра»: Сікора, Ахмедов, Полупан, Кузьмін, Муляр, Музичук, Скалій, Ярош, Тургеля, Семенчук, Т. Диняк

«Спортлідер-3»: Алексейчук, Трочинський, Гончар, Глас, Роговський, Філь, Малишевський, К. Шляховий, А. Шляховий, Юхимович

Попередження: Тургеля (15)

Завершував програму матчів 1/4 фіналу Кубку двобій між «Тетрою» та «Спортлідером-3».

Розпочали матч активніше номінальні господарі, які вже на перших хвилинах створили два стовідсоткові моменти для взяття воріт опонента, однак реалізація вперто підводила гравців «Тетри». Тимофій Диняк після ювелірного пасу від Муляра не зумів з кількох метрів влучити у порожній кут, а через декілька миттєвостей Скалій змарнував ще один супермомент, після пасу від Музичука з кількох метрів пробивши прямісінько у голкіпера. Такий розвиток подій не на жарт по-спортивному розлютив «лідерів», які відразу перехопили ігрову ініціативу, розпочавши один за одним створювати нагоди для взяття воріт Сікори. До пори до часу голкіпер «Тетри» діяв на останньому рубежі вище всяких похвал, але і він виявився безсилим на 18-ій хвилині, коли Малишевському після розкішної передачі з флангу у виконанні Анатолія Шляхового з кількох метрів залишалося лише влучити у порожній кут – 0:1. «Тетра» не опустила руки, і вже у наступній атаці робити рахунок на табло рівним міг Полупан, який стрімку атаку своєї команди завершував потужним ударом в лівий верхній кут, однак Алексейчуку в неймовірному стрибку таки вдалося врятувати свою команду від вірного голу. Відоме футбольне правило спрацювало відразу. Філь чудовою передачею врозріз вивів на ударну позицію Костянтина Шляхового, і той зусиль партнера по команді не змарнував, холоднокровно вдотик пробивши у правий нижній кут – 0:2.

Основні події у матчі відбулися після перерви. Розпочали другу половину матчу суперники на зустрічних курсах, відповідаючи атакою на атаку, однак до забитих м’ячів справа дійшла ближче до середини другої 27-ти хвилинки. Сікора парирував сферу перед собою після прострілу Малишевського від кутової позначки, а Глас, який виявився першим на підборі, ефектно у падінні переправив шкіряний снаряд у ціль – 0:3. Цей м’яч дещо надламав морально номінальних господарів, чим сповна скористалися їх суперники, які видавши на гора ударну семихвилинку, впродовж якої тричі змусили капітулювати Сікору, зняли усі питання щодо переможця двобою. Спочатку дубль оформив Глас, холоднокровно реалізувавши вихід віч-на-віч із Сікорою, а далі настав зірковий час для Малишевського, який двічі впродовж кількох наступних хвилин залишав у воротах суперника свій «автограф» у вигляді забитого м’яча. В першому випадку Юрій влучно пробив зльоту впритирку із стійкою після прострілу із флангу у виконанні Костянтина Шляхового, а через декілька хвилин Малишевський зірвав гучну овацію трибун, ефектним перекатом після передачі із глибини майданчику поклавши на паркет Сікору і вразивши красивим ударом ближній верхній кут – 0:6. «Тетра» знайшла в собі сили відповісти голом престижу, автором якого став Ахмедов, але останнє слово в цьому поєдинку все одно залишилося за номінальними гостями: Глас, виявившись першим на підборі після потужного удару активного Малишевського у стійку, ефектним фінтом обіграв бідолашного Сікору і невідпорним пострілом під поперечину встановив підсумковий рахунок на табло – 7:1 на користь «Спортлідера-3», який у хорошому настрої крокує до півфіналу розіграшу Кубку, де зустрінеться із «Спортлідером-2».

Олександр Таран, прес-служба Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ