Представляємо суперника: «БЧ» (Гомель, Білорусь)

0
3181

15-17 серпня у Гомелі стартує міжнародний турнір, в якому візьме участь наша команда.

Першим суперником «соколят» на турнірі в Білорусі стане дебютант російської Суперліги МФК «Динамо» (Самара). Відомо про цю команду дуже мало – в минулому сезоні вона виступала в аматорських змаганнях під назвою МФК «Багате». Тренує динамівців Максим Горбунов, якому допомагають бразилець Сільвіо і тренер воротарів Попков. Відомо, що у складі команди є кілька гравців, які в сезоні-2017/18 виступали за «Прогрес» і «Автодор», але комплектування ще не завершено.

Більш докладно прочитати про «Динамо» можна тут, а ми розповімо про господарів міжнародного турніру – гомельську команду «БЧ» («Беларуская чыгунка») .

У 2007 році на базі будівельно-монтажного поїзда №354 була створена футзальна команда «СМП-354».

На початку своєї історії команда добилася високих результатів в місцевих змаганнях:

2007, 2008 р.р. – володарі Кубка міста Гомеля;

2008, 2009 рр. – віце-чемпіони міста Гомеля;

2008 рік – переможці традиційного Міжнародного турніру пам’яті першого Міністра спорту і туризму В. В. Риженкова.

У 2008 році було прийнято рішення про участь команди «СМП-354» в турнірі першої ліги Чемпіонату Республіки Білорусь з міні-футболу. На початку чемпіонату перед командою було поставлено завдання – вихід до вищої ліги. Рівномірно і без спадів пройшовши турнірну дистанцію, команда виконала завдання, зайнявши 1-е місце і тим самим забезпечивши участь в XXI чемпіонаті Білорусі з міні-футболу у вищій лізі.

До XXII чемпіонату країни з міні-футболу серед команд вищої ліги сезону 2010/2011 років команда з міні-футболу «СМП-354» була перейменована в «БЧ».

У сезоні 2010/2011 команда «БЧ» стала срібним призером XXII чемпіонату країни з міні-футболу. Наступні кілька сезонів стали найуспішнішими в історії «БЧ»

Віце-чемпіон Білорусі-2011

Бронзовий призер чемпіонату Білорусі-2012

Фіналіст Кубка Білорусі-2013

Володар Кубка Білорусі 2014

У різні роки за «БЧ» виступало досить багато футзалістів з України – Олександр Даниленко, Андрій Чернієнко, Олександр Вершинін, Артем Золотухін, Микита Можейко, Максим Літвінов.

3-02-2017 Даниленко

У сезоні 2014-15 команду очолив Олександр Даниленко, який раніше виступав за чернігівську «Енергію» та івано-франківський «Ураган». В 2011 році він перейшов в «БЧ» з «БТЕУ» в якості гравця. Український фахівець працював з «БЧ» до закінчення сезону 2016/17, після чого пішов у відставку за власним бажанням.

Після нього команду очолив Олексій Попов, відомий в минулому білоруський футзаліст.

У сезоні-2017/18 за «залізничників» грали українці Ігор Байдак (покинув команду після першого кола) і Микита Можейко, який цього літа перейшов у «Вітен».

У регулярному чемпіонаті «БЧ» зайняв 6-е місце, яке у плей-офф вивело «залізничників» на мінську «Столицю». Двічі поступившись у впертій боротьбі (1:2, 2:3), «БЧ» завершив сезон.

5-08-2018 Камеко

У міжсезоння в команді відбулися серйозні кадрові зміни. Замість Олексія Попова, який пішов у «Вітен», команду очолив добре знайомий українським уболівальникам екс-тренер покровського «Титана» Дмитро Камеко.

Разом з ним прийшов в команду і Сергій Малишко, який раніше грав у харківському «Локомотиві», а в минулому сезоні виступав за «Титан».

Схоже, що в наступаючому сезоні «БЧ» під керівництвом нового наставника хоче вийти на новий рівень і потрапити до числа лідерів білоруського футзалу.

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ