Постноворічний футзал. Парад розгромів від фаворитів, в Сумах розійшлися «три в три», Олександр Басич – триразовий лауреат, перший покер і черговий хет-трик, два новачки і сумний дебют Євгена Ланка, футзал – театр, і деякі гравці в ньому актори: найцікавіше про шістнадцятий тур та гру сьомого туру Екстра-ліги

0
673

Перший післяноворічний тур в Екстра-лізі, який мав номер 16, як і передноворічний 15-й, виявився насиченим на події і рясним на голи. 32 рази арбітри фіксували взяття воріт, це загалом третій показник результативності і повторення результативності восьмого туру. Не варто забувати, що посеред матчів 16-го туру відбулося догравання сьомого туру, і повністю зіграних турів тепер в календарі Екстра-ліги маємо рівно половину – вісім з 16-ти. Помітною ознакою шести матчів, які увійшли в цей допис, було те, що пари суперників складалися з команд, які знаходяться в різних половинах турнірної таблиці. Так, до речі, було і в першому колі в сьомому турі, і тоді тільки в грі між «Соколом» та МСК «Харків» перемогу святкувала команда з нижньої половини турнірки.

Гра за участю львівської «Енергії» закривала футзальний 2023 рік, не без «енергетиків» було і в грі, яка стала першою в новому 2024 році, а її співучасниками були земляки з «in.IT». Статусу дербі ця гра відповідала трохи більше тайму, до 25-ї хвилини, коли Михайло Зварич втретє засмутив «айтішників». Це після гри визнав керманич «in.IT» Андрій Федюк, тож, мова про реванш за поразку його команди в першому колі не йшла. В другому таймі «Енергія» була вочевидь сильнішою і виграла зі ще більш переконливим рахунком 6:1.

Красномовну оцінку грі в Сумах між МСК «Харків» та «Соколом» дав головний тренер харків’ян Станіслав Гончаренко, який неодноразово наголосив, що суперник переміг закономірно. І це за рахунку 2:1, коли, здавалося б, сам рахунок про це не свідчить. Тим не менше, реванш «Сокола» за домашню поразку відбувся, і він виявився єдиним в 16-му турі.

Ігри у Львові та Сумах відбулися минулого тижня, решта матчів пройшли вже цього тижня, а «Кардинал-Рівне» і «ХІТ» розпочинали статистику своїх стосунків в сезоні-23/24 в понеділок з перенесеної гри з сьомого туру. Афіша у цього протистояння нібито гучна – володар Кубку України проти чемпіона України, але це не більше, ніж «нібито». Якщо «ХІТ» зберігає свою потужність, то «Кардинал-Рівне» з 2024-го року почав писати нову сторінку своєї історії, вже без Олександра Бондаря. Якою вона стане, коли буде написана повністю, ніхто зараз не скаже, але починає вона писатися за наявності дуже і дуже складного календаря: цього тижня були дві гри з «ХІТом», попереду гра з «Ураганом», наступний суперник – «Енергія». В кого брати очки, питання риторичне, вже перша з цієї трійці команда, «ХІТ», наочно показала, що фаворити втрачати очки не налаштовані. Якщо в першій з двох ігор, які проходили в Рівному, перемога «ХІТа» за рахунком була всього в два м’ячі – 4:2, то на наступний день – вже 5:0, як у відомій всім пісні про Аргентину з Ямайкою.

Після 10:0 в Сумах в першому колі між «Ураганом» і «Рятувальником» наївним було очікувати реваншу команди з Сумщини в Івано-Франківську. «Ураган» вже в стартові хвилини показав, хто на майданчику господар, коли повів 2:0. Варто було «рятувальникам» один м’яч відіграти, як франківці забили ще двічі, і по перерві можна було грати в своє задоволення. Підсумком гри став рахунок 7:2, хоча за тієї кількості моментів, які були у обох команд, підсумковий рахунок, наприклад, 10:4 не здивував би.

Якщо з 7:2 в Івано-Франківську не посперечаєшся, то 7:1 в Києві між «Aurora Team» та «SkyUp Futsal» це все ж таки забагато. Ну не було на майданчику такої суттєвої переваги однієї київської команди над іншою, тим не менше, факт залишається фактом – «Aurora Team» вдруге дуже переконливо (по рахунку) переграла «авіаторів», в першому колі, нагадаємо, було 4:0.

Про цю гру буде окремо в одній з номінацій далі. Загалом же, шість матчів цього допису були дуже насиченими на події, тому вкотре було прийняте рішення не обмежуватися кількістю наших традиційних фішок, які або були в центрі уваги, або, навпаки, могли пройти повз увагу вболівальників, межами одного десятку. Бо, знову ж таки, такого, про що не можна було не сказати, було чимало.

Гра туру. «Aurora Team» – «SkyUp Futsal»

Одразу зізнання: перед початком другого тайму цієї гри все йшло до того, що ця номінація за підсумком шести ігор буде недоречною. Жодна з пяти ігор, які на той момент вже завершилися, не варті було того, щоб на них окремо зупинися. За виключенням хіба що гри між МСК «Харків» та «Соколом», але не через те, що в ній переможця визначив лише один м’яч. Про гру в Сумах далі буде окрема номінація, і читачі обов’язково дізнаються чому вона була потрібна. Але початок другого тайму і подальші його десять хвилин змусили не проходити повз гру в Києві. В перерві з гравцями «SkyUp Futsal» відбулося неймовірне перевтілення, і підопічні Тараса Шпички стали схожими на самих себе зразка, коли вони розбили львівську «Енергію». «Авіатори» в певні моменти просто не випускали суперника з його половини, і гол був тільки справою часу. Він і відбувся, хоча і з пенальті.

Тут би «SkyUp Futsal» зіграти уважніше, зафіксувати на майданчику ситуацію з 3:1, але всього за хвилину команда Тараса Шпички пропустила вчетверте. Не можна казати, що саме цей м’яч зламав «авіаторів», але все ж таки віру в позитивний результат підірвав. Вони протягом кількох наступних хвилин ще намагалися грати на атаку, але остаточно їх «прибив» п’ятий пропущений м’яч. Тим не менше, гравцям «SkyUp Futsal» треба подякувати за 15 хвилин другого тайму, протягом яких вони моментами навіть домінували на майданчику. За такого рівня гри вони цілком заслуговують на місце в плей-офф. Яке саме? За п’яте, мабуть, важко буде посперечатися, а от за шосте – цілком по силах. В наступному турі «SkyUp Futsal» приймає МСК «Харків», дуже важлива гра для обох команд.

Дежавю туру. Гра МСК «Харків» – «Сокіл»

Стосовно гри в Сумах між МСК «Харків» – «Сокіл» неможливо пройти повз те, що після гри відмітили всі її учасники – вона стала дзеркальним відображенням гри з першого кола між цими ж суперниками, яка відбулася в Хмельницькому. Нагадаємо, що тоді за рахунку 1:1 Роман Ковальчик пішов на ризик в прагненні здобути перемогу і випустив на майданчик п’ятого польового гравця. Але помилка хмельничан дозволила МСК «Харків» вразити порожні ворота, і це було на 39-й хвилині. Хто б міг перед горою в Сумах подумати, що в ній відбудеться дежавю? Вже Станіслав Гончаренко за рахунку 1:1 пішов за трьома очками, але помилка його підопічних дозволила «Соколу» вразити порожні ворота харків’ян. І коли – на тій же 39-й хвилині! Дива, та й тільки.

Прикра ситуація була для «Сокола» в Хмельницькому, а в 16-му турі вона прикрою стала вже для МСК «Харків». Але знаєте повз що не пройшли учасники гри? Якби не ризик в Хмельницькому і в Сумах, то матчі могли завершилися внічию, і команди отримали б по два очки, а по факту вийшло, що «завдяки» ризику тренерів «Сокіл» та МСК «Харків» отримали по три очки.

Розгроми туру. Перемоги «Енергії», «Урагану», «ХІТа» та «Aurora Team»

16-й тур перевершив всі можливі очікування: в чотирьох з п’яти ігор були зафіксовані розгромні результати! І це в Екстра-лізі, по яку часто кажуть, що в ній кожний може перемогти кожного. Тур був характерним тим, що п’ять команд з верхньої половини турнірної таблиці перемогли п’ятірку суперників з її нижньої частини, і це ще більше розмежувало турнірну таблицю навпіл. Наразі різниця між ними п’ять очок, а якщо почати рахувати втрачені очки, то ця відстань буде прагнути до прірви. Це жодним чином не виключає, що в подальшому неможливі неочікувані результати., але загальної картини їм не змінити.

Якщо ближче до статистики розгромних перемог, то після 16-го туру їх цього сезону зафіксовано вже 14. Рівно половина з них в активі «Урагану», і франківці за цим показником беззаперечні і, схоже, недосяжні лідери. По два розгроми суперників стало в активі «Aurora Team» і «ХІТа», по одній перемозі з великим рахунком у МСК «Харків», «SkyUp Futsal» і «Енергії».

Щодо постраждалих від розгромів, то по три рази з великим рахунком програвали МСК «Харків», «Рятувальник», «in.IT» та «SkyUp Futsal», двічі – «Кардинал-Рівне».

Швидкострільність туру. Автогол Олександра Басича

Швидкий гол, який в першій з двох ігор в Рівному у ворота «Кардиналу-Рівне» забили підопічні Олега Лук’яненка, вніс зміни в наш рейтинг м’ячів, які забивалися на першій хвилині. Але вперше в сезоні в цей рейтинг потрапляє не гравець команди, яка святкувала взяття воріт, а такий, якому не пощастило опинитися на шляху м’яча після удару в напрямку його воріт, тобто, гравець, який вписаний в протокол, як автор голу у власні ворота. Ним на 27-й секунді гри «ХІТ» – «Кардинал-Рівне» став рівнянин Олександр Басич.

«ХІТ» потужно розпочав гру, затиснув господарів на їхній половині, Руслан Шеремета напевне робив передачу на Даниіла Абакшина, але той від м’яча трохи ухилився, і цього було достатньо, щоб м’яч влучив в Олександра Басича і від нього влетів у ворота (ВІДЕО). Класичний випадок того, що Басич опинився в непотрібному місці в непотрібний час, але таких прикладів в футзалу безліч.

Тож, наш рейтинг швидких голів прийняв такий вигляд:

1. 22 секунда. Володимир Поночовний, 4 тур, гра «ХІТ» – «SkyUp Futsal»
2. 27 секунда. Олександр Басич (автогол), 7 тур, гра «ХІТ – «Кардинал-Рівне»
3. 32 секунда. Олександр Педяш, 8 тур, гра «Енергія» – «ХІТ»
4. 33 секунда. Олександр Школьний, 8 тур, гра «Aurora Team» – «in.IT»
5. 34 секунда. Ігор Чернявський, 2 тур, гра «ХІТ» – «Рятувальник»
6. 36 секунда. Станіслав Моспан, 9 тур, гра «Сокіл» – «Ураган»
7. 52 секунда. Юрій Щериця, 14 тур, гра «Кардинал-Рівне» – «SkyUp Futsal».

Окремим рядком відмічаємо лідерство в цій номінації «ХІТа»: чотири швидких м’ячі з семи.

Автоголи турів. Олександр Басич, Олександр Ліфер, Руслан Шеремета, Микита Тменов

В шести матчах, як увійшли до нашого допису, з автоголами склалася просто неймовірна статистика: їх в протоколах ігор було зафіксовано аж чотири. Що найцікавіше – три з них в одній грі, в першій з двох ігор між «ХІТом» та «Кардиналом-Рівне» в Рівному, і це рекорд поточного чемпіонату. Більше того, рахунок тієї гри 4:2, але гравці рівненської команди не забили жоден з двох голів, адже м’ячі залітали до сітки воріт «ХІТа» після рикошетів, зокрема, від Олександра Ліфера та Руслана Шеремети.

З урахуванням цих чотирьох автоголів їх загалом в сезоні стало вже 15! Лідерами за цим показником йдуть гравці «ХІТа», які п’ять разів вражали власні ворота. Гравці «SkyUp Futsal» робили це тричі, по два «Сокола» та «in.IT», по разу «Урагану», МСК «Харків» і «Кардиналу-Рівне».

Червона картка туру. Олександр Басич

Про Олександра Басича було вже в двох номінаціях, але це ще не все. Лише одного разу в шести іграх арбітри показували гравцеві червону картку, і це було Олександру Басичу. Яке затемнення найшло на такого досвідченого гравця, як Олександр, навіть складно уявити. На 8-й хвилині гравці «ХІТа» втекли в контратаку, коли Євген Сірий перекинув м’яч через Іллю Бакінського і шкіряна куля вже опускалася у порожні ворота, Олександр Басич відбив її рукою (ВІДЕО).

В міжнародному футболі таку руку називаю гандболом, і який сенс був в цьому гандболі з боку Басича, просто незрозуміло. Голу «Кардинал-Рівне» не уникнув, а сама рівненська команда залишилася без одного зі своїх провідних гравців і в подальшому в грі з «ХІТом» ще на 32 хвилині, і в наступній грі, яка у рівнян буде проти «Урагану».

Пенальті туру. Євгеній Жук, Юрій Щериця

Після руки з боку Олександра Басича плавно переходимо до покарання за це порушення. Його в «ХІТі» виконав Євгеній Жук, після чого рахунок в грі був відкритий (ВІДЕО).

Ще один пенальті був призначений в київському дербі, після того як гравець «Aurora Team» Максим Бессалов в штрафному майданчику у відмашці рукою вдарив в обличчя Владислава Корнєва. Призначення пенальті за таке порушення – дещо нове для Екстра-ліги, принаймні цього і минулого сезону призначень 6-тиметрового за таке порушення не було. І цей пенальті також був реалізований Юрієм Щерицєю дуже впевнено (ВІДЕО).

Ці два 6-тиметрових дещо змінили загальну статистику по пенальті. Загалом цей вид покарання цього сезону призначався дев’ять разів, і процент реалізації покращився до 2/3 – з дев’яти шість. Цікаво, що шість реалізованих пенальті на рахунку шести гравців, і жоден гравець не пробивав пенальті двічі. «SkyUp Futsal» вийшов в лідери по реалізованим пенальті – два з двох (Микита Тменов і Юрій Щериця). Двічі били пенальті гравці «ХІТа»: Олександр Педяш не забив, Євгеній Жук забив. Ще два нереалізованих пенальті за Мар’яном Масевичем і Дмитром Баранником, а три реалізованих – за Давидом Калашником, Ростиславом Гульом і Владиславом Завертаним.

10-тиметровий туру. Юрій Сагайдачний

Від 6-тиметрових переходимо до ще одного виду покарання – до 10-тиметрових. В 16-му турі дабл-пенальті був призначений в грі «Aurora Team» – «SkyUp Futsal», коли, на думку арбітрів (обов’язково на цьому наголошуємо), Роман Бакум порушив правила на Орестові Боргуну (ВІДЕО). Десятку пробивав Юрій Сагайдачний і з його потужним ударом впевнено впорався воротар Володимир Удовиченко (ВІДЕО).

Загалом же, це був сьомий 10-тиметровий в регулярному чемпіонаті, а нереалізований – четвертий. Раніше переграти воротаря з 10-тиметрової позначки змогли Владислав Первєєв («Сокіл»), Владислав Сизик («in.IT») та Михайло Волянюк («Кардинал-Рівне»).

Голи туру. Мар’ян Пелех, Вадим Данилюк, Володимир Поночовний

Пенальті та дабл-пенальті – це голи, які вважаються забитими зі стандартів, а яка ж ситуація з голами з гри? Як було вже вище, в 16-турі було забито 32 м’ячі, плюс не забуваємо про шість голів в грі в Рівному з сьомого туру, в якій господарем майданчика був «ХІТ», тим більше, що в ній був гол вартий уваги. Загалом 38 м’ячів, було з чого обирати, і вибір зупинимо на трьох різнопланових голах, кожний з яких привабливий по-своєму.

Перший з них був забитий в грі «Енергія» – «in.IT», це гол Маряна Пелеха, який, між іншим, став першим голом в Екстра-лізі в 2024 році. В ході швидкої атаки «енергетиків» Мар’ян Пелех на лівому фланзі дуже дотепно обіграв Владислава Константінова, після чого потужним ударом вразив дальній верхній кут воріт Володимира Кардаша (ВІДЕО). По цьому голу два показових моменти. По-перше, дії самого Мар’яна і його удар, по-друге, на діях Константінова приклад, як не має права діяти гравець, який отим своїм підкатом на п’ятій точці перевів себе в стан відіграного гравця.

Другий гол з гри МСК «Харків» – «Сокіл», який дозволив хмельничанам зрівняти рахунок. Відзнака цьому голу за блискучу командну роботу всієї п’ятірки гравців. Гольову атаку розпочав голкіпер Сергій Шевченко, продовжили Владислав Первєєв і Олег Гуцуляк. Саме від нього в штрафному майданчику передачу отримав Богдан Токар, який стягнув на себе увагу воротаря МСК «Харків» і двох польових гравців. Богдан не став бити сам, а зробив передачу трохи назад на вільного Вадима Данилюка, якому потрібно було влучити у ворота, що він блискуче і зробив (ВІДЕО).

І, нарешті, третій гол з нашого хіт-параду – це гол Володимира Поночовного з першої гри «ХІТа» і «Кардиналу-Рівне» в Рівному. Цей гол – приклад чудових індивідуальних дій. Володимир, як справжній слаломіст, спочатку обіграв Євгена Ланка, потім Олександра Басича, а за ними і воротаря Іллю Бакінського (ВІДЕО).

Покер туру. Артем Фаренюк

В 16-му турі зафіксована непересічна подія – покер, і автором чотирьох голів в одній грі став «ураганівець» Артем Фаренюк. Якщо пригадати минулий рік, то в ньому був зафіксований всього один покер: 22 квітня в другій чвертьфінальній грі плей-офф чотирма м’ячами відзначився Микола Микитюк, також гравець «Урагану». Приналежність до одного клубу це не лише одне співпадіння в покерах Микитюка і Фаренюка. Вони обидва свої чотири м’ячі забили у ворота «Рятувальника», а фінальний рахунок і минулорічного матчу раунду плей-офф, і цьогорічного матчу 16-го туру… 7:2 (!).

Цього сезону «Рятувальник» в регулярному чемпіонаті більше до Івано-Франківська не приїде, та і його зустріч в плей-офф з «Ураганом» наразі виглядає дуже і дуже малоймовірною. Так що, покерів вже більше не буде? Що на це скажуть провідні бомбардири Екстра-ліги?

Хет-трик туру. Михайло Зварич

Насправді, не все так безнадійно, адже хет-трики в регулярному чемпіонаті зараз фіксуються доволі регулярно. От і в 16-му турі таке досягнення підкорилося гравцеві «Енергії» Михайлу Зваричу, який тричі розписався у воротах «in.IT», і це загалом в Екстра-лізі хет-трик в третьому турі поспіль.

Хет-трик Михайла став ювілейним, десятим цього сезону, першим серед гравців «Енергії», але Зварич – дев’ятий гравець, який за гру забивав тричі. Євгеній Жук залишається єдиним гравцем, який по три голи забивав у двох матчах.

Воротар-голеадор туру. Сергій Шевченко

Потрохи нарощують свій гольовий реєстр і голкіпери команд Екстра-ліги. В 15-му турі за кілька секунд до завершення гри воротар «Сокола» Сергій Шевченко намагався вразити порожні ворота «Aurora Team», але трохи не влучив. Особливого суму з боку Сергія тоді не було, адже його команда перемогла 5:4. Ну забив би він, рахунок став би 6:4, і що це суттєво змінило б? Та нічого.

В грі ж проти МСК «Харків» Сергій Шевченко вніс корегування в свій приціл, і після його удару на 39-й хвилині по порожнім воротам «прямим наведенням» м’яч, пролетівши по височенній дузі, опустився точнісінько у воротах (ВІДЕО). От це пряме влучання для «Сокола» виявилося дуже вагомим, ціною перемоги і трьох очок. Це лише зайвий раз підкреслює, що воротарям важливо не просто забивати, а забивати тоді, коли команді це дуже потрібно і важливо.

Гол Сергія Шевченка став восьмим для воротарів Екстра-ліги, але їх забивали лише п’ять воротарів. Наразі по два точних влучання в активі Сергія Шевченка, Юрія Савенка і Андрія Острікова. По одному разу забивали Олександр Сухов та Ярослав Кожуховський.

Новачки туру. Віталій Рябоконь, Віталій Ткачьов

З приходом нового року в Екстра-лізі відкрилося нове трансферне вікно. Не можна казати, що в футзалі воно буває бурхливим, все ж таки деякі команди знаходять можливість поповнити склад, але чи стануть новачки дійсно підсиленням, це покаже тільки час.

Першого новачка ми побачили в першій же грі 2024 року, коли в складі «in.IT» під номером 15 на майданчик проти львівської «Енергії» вийшов Віталій Рябоконь. Це не зовсім нове ім’я, скоріше, давно забуте старе, адже 27-мирічний Віталій – гравець з досвідом. Хмельницьким вболівальникам футзалу він добре знайомий, коли в 2014-2015 роках грав за команди «Спортлідер плюс» та «Спортлідер плюс-2». За кілька років Рябоконь грав вже за «Хмельницькі делікатеси», які змінив на ФК «Славута». В першій половинні цього сезону Віталій Рябоконь виступав за команду «ЯСКО» (Вінниця), кольори якої представляв протягом півтора року.

На відміну від Рябоконя, інший гравець, який в 16-му турі дебютував в Екстра-лізі, це абсолютний новачок, і він відомий лише широкому загалу вболівальників команди «SkyUp Futsal» плюс тим, хто в останні роки слідкував за змаганнями, які проводяться Комітетом змагань Дитячо-юнацької футзальної ліги. Мова про 18-тирічного (точніше, майже 19-тирічного, 19 виповниться 9 лютого) гравця «SkyUp Futsal» Віталія Ткачьова. В структурі «авіаторів» Віталій знаходиться з листопада позаминулого року, постійно грав в чемпіонаті Києва за «SkyUp Futsal-2», а чому ми згадали про дитячі змагання, тому що Ткачьов є вихованцем харківського футболу та футзалу і кілька років по дітях грав за відому команду «Маяк» (Валки), яка згодом стала ДЮСШ (Валки).

Дебют турів. Євген Ланко

Перший в новому році тур презентував футзальній спільноті не тільки нових гравців в Екстра-лізі, а й нового головного тренера, щоправда, в статусі «виконуючого обов’язки». В «Кардиналі-Рівне» буквально миттєво відбулася зміна на тренерському містку – замість Олександра Бондаря на ньому з’явився Євген Ланко.

Доволі несподівана і цікава ротація, і тільки час покаже наскільки правильний вибір зробили і клуб, і сам гравець. Пам’ятаєте, на що скаржився попередник Євгена Ланка? Що він втомився від постійного перебування в стресі, що йому не подобалася гра команди… Перше точно гарантоване Євгену Ланку, друге – це вже як в нього піде і як він буде працювати. Є тільки одне питання щодо цього призначення.

В Регламенті Екстра-ліги, Стаття 14 «Оформлення заявкової документації та заявка на участь у змаганнях», є пункт 1.8, в якому прописане таке: «Для головних тренерів команд обов’язково копію сертифіката диплома С/В з футзалу. У разі відсутності диплома С/В з футзалу клуб повинен заплатити штраф 20 000 грн.». У Олександра Бондаря точно є диплом В, який він отримав в Польщі, а яка ситуація з тренерським дипломом у Євгена Ланка?

Жовта картка турів. Олександр Педяш

В шести матчах, які увійшли до цього допису, арбітри показали гравцям 17 жовтих карток, 15 з яких пішли в залік 16-го туру. Одна з загальної кількості карток варта окремої номінації, чому – буде пояснення, і для початку пропонуємо читачам переглянути її ВІДЕО. Переглянули? Нічого дивного в порушенні Олександра Педяша не вбачаєте? А якщо скажемо, що вона для гравця «ХІТа» стала четвертою, і другий з рівненських матчів з «Кардиналом-Рівне» він пропустив через дискваліфікацію?

На 100 відсотків стверджувати, що ця жовта картка гравцем «ХІТа» отримана не просто так, звісно, неможливо, але вона має кілька ознак цього. Перша – ну не може гравець з великим досвідом ігор за національну збірну та в Лізі чемпіонів, знаходячись на межі дискваліфікації, абсолютно необґрунтовано повести себе так агресивно по відношенню до суперника, розуміючи, що може наразитися на непотрібну картку і, як наслідок, на дискваліфікацію. По-друге, занадто демонстративне обурення гравця після отримання картки. Воно явно було награним, і, як кажуть, в театральних колах, посилаючись на Станіславського: «Не вірю!». Третє – дивимося в календар найближчих матчів «ХІТа», а це ігри з «Енергією» та «Aurora Team». Не було б у «ХІТа» після гри 8-го січня гри з «Кардиналом-Рівне» 9-го січня, є впевненість, що досвідчений гравець поводився б в тому ігровому епізоді обережніше, адже розумів би, що пропустить гру з набагато складнішим суперником. Пропуск же гри з «Кардиналом-Рівне» оптимальний варіант, коли для всієї команди наслідки мінімальні, більше того, без Педяша «ХІТ» здобув більш впевнену перемогу, ніж з Педяшем. Сам же гравець благополучно «обнулився» на подальшу частину регулярного чемпіонату.

Бонус. Перформанс туру. Максим Бессалов

На завершення в якості бонусу звертаємо увагу читачів (а серед них не тільки вболівальники) на ту виставу, яку в грі «Aurora Team» – «SkyUp Futsal» влаштував капітан «аврорівців» Максим Бессалов. Її по-іншому, як перформанс, і не назвеш, і від неї було би смішно, якби не було б так сумно. До речі, у Вікіпедії слово «перформанс» трактується як «виконання, подання, виступ», оце все і було у виконанні Максима Бессалова. А чому воно було, спробуємо розібратися.

Почалося все після того, як за порушення Бессалова на Корнєву був призначений пенальті, і про це було вище. Бессалов, до речі, за порушення отримав жовту карту, і це важливе уточнення. Далі наводимо посилання на ВІДЕО, і розбираємо його послідовно.

Останні приготування перед виконанням шестиметрового. Юрій Щериця стоїть впритул до м’яча, інші гравці розташовуються на відстані пяти метрів, арбітри пильно контролюють, щоб гравці її дотримувалися. Все як завжди. Напруження на майданчику. Максим Бессалов від м’яча на відстані навіть більше пяти метрів, і в його діях нічого незвичного. Як зазначив коментатор, «арбітр там проводить виховну бесіду», і після того, як арбітр Євген Гордієнко її «провів», він переміщується в інший бік, щоб надати свисток для виконання пенальті.

Юрій Щериця піднімає руку, сигналізуючи, що він готовий пробивати. І тут починається найцікавіше, а саме перформанс Максима Бессалова. Абсолютно несподівано, в той самий момент, коли пролунав свисток, він починає рух поперек майданчика, чим заважає Щериці пробивати. Що ж раптом сталося? Та нібито і нічого, просто Максиму Бессалову забажалося змінити свою позицію в момент пробиття пенальті. А якщо захотілося, то те треба робити, чи не так? Щоправда, Максим почав показувати арбітру Гордієнку, що в нього нібито пішла носом кров, хоча до цього жодної дії з боку Максима, які б говорили, що в нього з носом щось не так, не було.

Звісно, що такі дії Бессалова викликали обурення Щериці, і, напевне, він сказав щось таке, що арбітр Гордієнко стрімко потягнувся за жовтою карткою саме гравцеві «SkyUp Futsal». Але це все ще кінець цього, вибачте за таке слово, «кіна». Бессалов продовжує показувати Гордієнку, що в нього щось не так з носом, але жодним чином не виказує наміру через це залишити майданчик, а просто шикується в інший точці майданчика, де йому забажалося!!! Максим продовжує демонструвати всім присутнім свою проблему, але аж ніяк не демонструє намір піти з майданчика, щоб звернутися до лікаря команди. Арбітр Гордієнко продовжує наполягати, щоб Бессалов залишив майданчик, але Максим не бажає аж ніяк. Арбітр непохитний – Бессалов має піти з майданчика, і Максим врешті решт йде на лаву запасних, показуючи, як сказав коментатор, «що кров в нього не закінчується».

Тепер спробуємо класифікувати дії капітана «Aurora Team», і зробити це дуже просто – типова «неспортивна поведінка», яка карається жовтою карткою. Для Бессалова вона була б другою, і він мав би побачити перед собою червону картку. Чому арбітр Гордієнко так не класифікував витівку Бессалова, це питання вже до нього.

А тепер про те, чому все це було, і є один простий варіант пояснення. Є така мулька у футзалістів, якщо перед виконанням пенальті або 10-тиметрового перейти перед м’ячем перед моментом удару, то це може посприяти тому, що пенальті або 10-тиметровий не буде реалізований. Такий собі різновид забобону, яких у футболістів чимало: вихід на майданчик з однієї ноги тощо. Оце і все пояснення тому перформансу, який влаштовав гравець «Aurora Team» і якому, на жаль, ми так і не побачили належної оцінки, щоб такі перформанси в подальшому не повторювалися. І це сумно. А пенальті Юрій Щериця все рівно реалізував.

Анатолій ПОДВОЙСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ