Об’єктивно про суб’єктивне «безсумнівно навмисне»

0
3027

В п’ятницю на минулому тижні до офісу СК «Сокіл» надійшов лист від КДК УАФ, в якому було оголошене рішення комітету стосовно того, що гравці нашої команди Артур Подлюк та Серій Шевченко на додаток до одноматчевої дискваліфікації, яку вони відбули в грі 14-го туру «Сокіл» – «Продексім», мають пропустити і ще по одній грі, вже 16-го туру «Енергія» – «Сокіл».

Підставою для цього стало подання на КДК УАФ від Комітету арбітражу АФУ листа, в якому жовті картки, отримані Артуром Подлюком та Сергієм Шевченком в грі 13-го туру «Ураган» – «Сокіл», розцінюються, як такі, що мають ознаки «безсумнівно навмисних».

Прес-служба СК «Сокіл» пропонує вашій увазі фрагмент трансляції матчу «Ураган» – «Сокіл», в якому представлені моменти, коли Артур Подлюк та Сергій Шевченко отримали по жовтій картці.

Сприймаючи до відома та до виконання рішення КДК УАФ, СК «Сокіл», тим не менше, хотів би висловити певне задоволення від того, що дії гравців «Сокола» на майданчику знаходяться під прискіпливою увагою з боку АФУ. Але з іншого боку, і щире побажання, щоб така ж сама увага приділялась і діям гравців інших команд, бо вона на те заслуговує, але з незрозумілих (а точніше, зі зрозумілих) причин проходить повз увагу караючих органів футзалу та футболу.

До вашої уваги фрагмент трансляції матчу 10-го туру «Продексім» – «ХІТ», який висвітлює дії гравця херсонської команди Ігоря Корсуна на 38-й хвилині гри, які мають не менші підстави вважатися «безсумнівно навмисними». Маючи перед цією грою 3 жовті картки, Ігор Корсун, ігноруючи всі прохання арбітра Олексія Фесенко, вперто не відходив на відстань 5 метрів до того моменту, поки не побачив перед собою жовту картку. Вона дозволила гравцеві «Продексіма» благополучно пропустити наступну гру в Одесі проти «Епіцентра К Авангард», підсумок якої був прогнозованим, а на надважливу та принципову гру «Продексіма» проти «Урагану» в 12-му турі вийти «чистим». Тут варто додати, що саме Ігор Корсун відкрив рахунок в грі «Продексім» – «Ураган», і можна тільки гадати, яким би був рахунок цієї гри, якби моменту з отриманням Корсуном жовтої картки в грі «Продексім» – «ХІТ» була надана відповідна об’єктивна оцінка.

Зрозуміло, що ситуацію з жовтою карткою Корсуна вже не повернути назад, і в продовження теми пропонуємо вашій увазі фрагмент гри 14-го туру «ІнБев» – «ХІТ», в якому висвітлюються події з отриманням жовтої картки гравцем команди-господарів Дмитром Вакулою. Перед цією грою в нього вже було 3 жовті картки, але обставини, як Дмитро Вакула отримував жовту картку від арбітра Ярослава Вовчка, також мають всі «безсумнівно навмисні» ознаки.

Варто розібрати їх детальніше і послідовно:
– арбітр Вовчок зупиняє гру, фіксуючи порушення з боку «ХІТа»;
– гравець під номером 99 (Дмитро Вакула) ніяким чином не задіяний в епізоді і взагалі знаходиться на відстані кількох метрів від подій;
– вже залишивши майданчик і знаходячись поза лавою запасних, Дмитро Вакула починає щось висловлювати, привертаючи до себе увагу арбітра Вовчка;
– арбітр Вовчок жестами просить Дмитра Вакулу заспокоїтись, а те, що між арбітром та гравцем виникає непорозуміння, жодним чином не хвилює головного тренера команди «ІнБев» Михайла Соколовського;
– протягом п’яти секунд арбітр Вовчок втихомирює гравця Вакулу і лише потім пред’являє йому жовту картку;
– ніхто на лаві запасних, в тому числі і тренерський штаб команди «ІнБев», не сприймає ситуацію, як нештатну, і гра продовжується.

Пояснення такому розвитку подій може буте таким, і воно на поверхні. Гравець Вакула після четвертої жовтої картки пропустить в середу гру своєї команди в Одесі (знову в Одесі!), а в 16-му турі та й в подальшому він вже зможе спокійно виходити на майданчик, коли у «ІнБев» будуть матчі з «Ураганом» та «Продексімом», в яких для житомирян на кону будуть стояти «золоті» очки.

Чи були дії гравця Вакули «безсумнівно навмисні», це вже на суб’єктивний розгляд Комітету арбітражу АФУ. СК «Сокіл» сподівається, що він все ж таки буде об’єктивним.

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ