Назар Бугайчук: «Для нас такі матчі тільки в плюс»

0
1739

Головний тренер «Любарту» Назар Бугайчук прокоментував серію товариських матчів з «Соколом» та розповів про перспективи луцької команди

– Назар, спочатку стосовно сьогоднішньої гри. Було видно, що після двох поразок в Луцьку сьогодні Ваші гравці були налаштовані дуже серйозно.
– Звичайно. Можливо на хід гри повпливало, що ми приїхали тільки з дороги, але то наші організаційні питання. Дякуємо «Соколу» за ці матчі, для нас такі матчі тільки в плюс. Для гравців – щоб вони понюхали рівень суперництва команд Екстра-ліги. «Сокіл» – хороша, організована команда, яка має свій стиль гри, і в ній добре підготовлені гравці. Ми відчули це протягом цих трьох матчів.

– Можна було помітити, що порівняно з тими матчами, які ми грали з Вашою командою ще влітку, дуже серйозні зміни. У Вас зараз йде процес стабілізації команди, пошуку нових гравців? В якому стані зараз Ваша команда?
– Ви правильно сказали, що йде процес стабілізації, хочемо побачити саме тих гравців, які в подальшій перспективі будуть грати на більш вищому рівні, що ця команда прогресувала і досягла рівня Екстра-ліги, могла гідно грати на такому рівні. Це процес довготривалий, пошуку цих гравців, треба перебудовувати тренувальний процес. В ході таких спарингів треба, щоб вони відчували, і можна було дивитися наскільки команда прогресує, наскільки вона освоює нові завдання. Якщо дивитися загалом, ми отримали достатньо інформації по ходу цих матчів, яку треба зараз проаналізувати, донести всі ці помилки гравцям, і подивитися наскільки ми спрогресуємо в подальшому.

– За тиждень Ваша команда стартує в Першій лізі. Які завдання будете ставити на цей турнір і чому вирішили прийняти участь в ньому?
– Це для нас також своєрідний етап становлення для прогресування гравців, щоб зіграти матчі з кваліфікованими суперниками, яких нам не вистачає в чемпіонаті області, який ми граємо на Волині. Хоча в цьому році були 3-4 команди, які дійсно пропагували футзал, і ми з ними щось відпрацьовували. Ми зіграли в «Фіналі восьми» Другої ліги, і хочемо, щоб наступні матчі стали етапом прогресування гравців.

– Настільки з точки зору організації розумним є той момент, що протягом одного сезону команда, і не тільки Ваша, грає і в Другій лізі, і в Першій лізі? Такого в попередні роки жодного разу не було.
– Це специфіка цього року, можливо. Можна сказати, що це форс-мажорні обставини участі нашої команді в чемпіонаті і Другої ліги, і Першої ліги. Ми планували в цьому році участь в Першій лізі, так як вона не стартувала з пандемічних причин, довелося грати регіональний етап Другої ліги, який ми виграли. Це також плюс для нас, що ми зіграли в Києві «Фінал восьми», він нам багато дав, можливо, навіть більше ніж протягом всього чемпіонату. Є можливість продовжити цю роботу – звичайно, цей сезон для нас розтягується в календарі, і зараз навіть накладається відбиток на цих товариських матчах, тому що ми мали зіграти ще одну гру, як це було в Луцьку, але через те, що сильно щільний графік і є травмовані гравці, ми вирішили їх трошки поберегти, це було б велике навантаження на цих гравців.

Якщо все це підсумовувати, то виходить, що ми з «Соколом» грали ще на початку серпня минулого року, а зараз, якщо в нас буде чемпіонат в Першій лізі продовжуватись максимально довго, то це буде кінець червня, то ми майже цілий рік будемо в ігровому процесі. Це є не дуже добрим, і це є досить велике перевантаження. Фізично, ну і емоційно хлопці виснажуються, тому що навіть ці дві гри з «Соколом» ми грали після двох тижнів паузи, просто, щоб повернутися в ігровий тонус в рамках підготовки до Першої ліги.

– Ви сказали, що цей сезон, який завершується планували грати в Першій лізі. На наступний сезон це вже Ваше остаточне рішення: будете грати в Першій лізі?
– Хочеться спочатку завершити цей сезон, потім підбити підсумки, проаналізувати – це саме основне буде, і потім дивитися в майбутнє, яка буде інформація до старту наступного чемпіонату. Від цього і будемо відштовхуватися. Ця інформація, я думаю, буде в кінці червня.

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ