МСК «Харків» – «СОКІЛ». Анонс матчу

0
594

Збільшивши минулої суботи кількість незіграних з різних причин ігор до п’яти, з понеділка цього тижня «Сокіл» розпочав підготовку до виїзної гри, яка у нашої команди за календарем в рамках четвертого туру другого етапу, і загалом це буде 14-й тур. Суперник підопічних Романа Ковальчика – МСК «Харків», який цього сезону не має можливості проводити ігри Екстра-ліги в рідному місті, і тому харків’яни варіюють місця проведення домашніх матчів в залежності від того, як їм зручно: або виїжджають безпосередньо до своїх суперників і в тих іграх господарями майданчика є номінальними, або ж обирають місцем проведення гри якесь інше, нейтральне місто.

За попередні 13 турів вже назбиралася певна статистика таких «домашніх» матчів МСК «Харків», і вона виглядає таким чином:

2 тур – Черкаси (з «Черкасиобленерго») (4:2)
5 тур – Київ (з «CLUST-ом») (4:2)
6 тур – Київ (з «ХІТом») (1:6)
8 тур – Суми (з «Рятувальником») (10:3)
12 тур – Львів (з «Енергією») (0:3).

Тобто, у всіх цих матчах команди Дениса Овсяннікова номінально домашній майданчик фактично був домашнім для її суперників. Місцем проведення гри з «Соколом» харків’яни обрали Суми, і це, як бачимо, буде перший випадок, коли для обох команд майданчик, на якому пройде гра, буде нейтральним.

До речі, наша команда виходила до МСК «Харків» з пропозицією зіграти цю гру в Хмельницькому, але отримала відмову. Мотивація – звернення було зроблене запізно. В попередньому турі у МСК «Харків» був втомливий виїзд до Івано-Франківська, і для гравців команди було б складним в неділю, за добу після гри з «Ураганом», повернутися додому, а вже в четвер (або в п’ятницю) вирушати на Хмельницький. За версією харків’ян, прийнятним варіант проведення гри в Хмельницькому міг би бути, якби «Сокіл» звернувся до них раніше, щоб вони могли після Івано-Франківська заїхати до Хмельницького, зіграти, і таким чином це була б принаймні економія грошей. Але якщо у харків’ян дійсно були думки про те, щоб поєднати дві гри в одне турне, то тут, мабуть, скоріше саме від них мала б йти ініціатива, чи готовий «Сокіл» грати, наприклад, в понеділок чи вівторок на цьому тижні після того, що у нашої команди в календарі 17 грудня стоїть гра з «ХІТом». Ну, хто ж міг знати, що вона не відбудеться…

А от гра в Івано-Франківську відбулася, і МСК «Харків» зазнав в ній розгромної поразки 3:8. Це для команди Дениса Овсяннікова не перша поразка з великим рахунком, було і 1:6 від «ХІТа», але тоді в якості пояснювання можна було знайти якісь дійсно гідні уваги аргументи. Головний – гра з «ХІТом» була за добу після того, як харків’яни зіграли в Києві з «CLUST-ом», і можна було б говорити про те, що команди на дві гри не вистачило. Хоча б на підставі того, що перший тайм гри з «ХІТом» завершився 1:1, а в другому МСК «Харків» за пів тайму пропустив п’ять разів. З «Ураганом» же вийшов зворотній сценарій: перший тайм 0:5, другий 3:3. Про втому немає підстав говорити, тому причиною такого перебігу подій було щось інше, втім, Денис Овсянніков по гарячих слідах гри так і не зміг з цим визначитися, хіба що визнавши, що «Ураган» переміг заслужено.

Оці 8:3 для багатьох вболівальників були дуже дивними, але вони не вибиваються з того, що вже відмічалося на нашому сайті – МСК «Харків» є найвидовищнішою командою Екстра-ліги, в іграх за її участі вже забиті 80 м’ячів (43 харків’янами, 37 їхніми суперниками). Найближчим до них є «Рятувальник», в іграх якого забивався 61 м’яч. В середньому в іграх МСК «Харків» виходить по 6,67 за гру, але є у харківської команди і не надто гольові ігри, наприклад, з «ХІТом» 1:1 чи з «Енергією» 0:3.

43 забиті м’ячі розподіляються в МСК «Харків» між одинадцятьма гравцями безпосередньо самої харківської команди, а ще троє гравців зі складу її суперників, прізвища яких були вписані, як автори автоголів. І цікаво, що це найбільше серед усіх команд Екстра-ліги, суперники яких приклалися до забиття м’ячів у власні ворота, а таких загалом п’ять.

Серед голеадорів МСК «Харків» варто звернути увагу, і це стосується навіть не читачів, а гравців «Сокола», на колишнього гравця хмельничан Юрія Сагайдачного, який після дублю в грі з «Ураганом» одноособово очолив рейтинг бомбардирів з одинадцятьма забитими м’ячами. У Сагайдачного цього сезону, що називається, йде, і він іноді забиває навіть з таких позицій, звідки, здавалось би, залетіти у ворота м’ячу не так вже й просто. Найсвіжіший приклад – остання хвилина гри з «Ураганом», штрафний удар, до воріт метрів одинадцять. Як там вибудовував «стінку» воротар франківців Микола Хомяк, питання, але іноді це воротарями так це робиться, що «стінка» їм самим заважає зреагувати на прямий удар. Мабуть, так і було, бо Сагайдачний нічого не вигадував і, на погляд через екран монітору, не скажеш, що гарматним ударом, але спрямував м’яча до сітки.

Уточнення щодо гравців «Сокола» зроблено недарма, бо минулого сезону, коли Юрій Сагайдачний грав за «ДЕ ТРЕЙДИНГ», в обох іграх з нашою командою він відзначився і зробив це загалом тричі. Зрозуміло, що це не заклик кинути все і полювати виключно за цим гравцем, але щось в його незвичній для всієї кар’єри результативності таке є, що заслуговує уваги. Серед головних голеадорів МСК «Харків» також Олександр Іванов (7 м’ячів), Едуард Нагорний (6 м’ячів), Тарас Рибак та Денис Овсянніков (по 4 результативних удари).

В цьому анонсі не так багато про «Сокіл», але ніяких екстраординарних подій в нашій команді за той тиждень, який минув після незіграної гри з «ХІТом», не відбулося. Все йшло в робочому режимі: теорія, тактика, робота на майданчику, хіба що дехто з гравців, хто тимчасово перебував на лікарняному, повернувся до загальною групи для тренувального процесу. Очевидно, що по мірі того, як у «Сокола» накопичуються пропущені матчі, їх доведеться догравати вже в 2023 році у більш щільному графіку, але він з урахуванням того, що регулярний чемпіонат має завершитися 1-го квітня, не виглядає критичним і не може бути проблемою для підопічних Романа Ковальчика.

Суми. Чемпіонат України. Vbet Екстра-ліга
14 тур. 25 грудня, неділя, 12.30

МСК «Харків» (Харків) – «СОКІЛ» (Хмельницький)

Арбітри: Олександр Єлшанський, Андрій Савельєв, Марія Мисловська (всі – Суми)
Хронометрист: Максим Новіков (Суми)
Спостерігач арбітражу: Сергій Стрілецький (Суми)
Делегат матчу: Євген Петраков (Суми)

Трансляція на офіційному сайті СК «СОКІЛ» та на You Tube-каналі Асоціації футзалу України.

В решті матчів 14-го туру зустрічалися:

23.12 «CLUST» (Київ) – «Енергія» (Львів) – 2:1
24.12 «ХІТ» (Київ) – «in.IT» (Львів) – 4:2
23.12 «Черкасиобленерго» (Черкаси) – «Кардинал-Рівнестандарт» (Рівне) – 0:0
24.12 «Рятувальник» (Ромни) – «Ураган» (Івано-Франківськ) – 0:8

Прес-служба СК «СОКІЛ»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ