Міжнародна оцінка як вирок: українських арбітрів на чемпіонаті світу в Литві не буде

0
1498

Більш ніж на 7 місяців до старту чемпіонату світу з футзалу, який запланований на 12 вересня 2021 року, ФІФА розіслала на адресу національних асоціацій та континентальних конфедерацій попередній список з 76 арбітрів, серед яких згодом будуть вибрані 38 рефері, які і будуть працювати на литовському футзальному Мундіалі.

Серед них Азійську конфедерацію представляють 16 арбітрів, Африканську – 8, КОНКАКАФ (Центральна та Північна Америка) – 13, КОНМЕБОЛ (Південна Америка) – 16, Океанія – 3 та УЄФА – 20.

Повний список кандидатів

Протягом часу, який залишився до початку чемпіонату світу, ФІФА планує слідкувати за прогресом кожного з кандидатів, і для цього буде робити наступне:

– організовувати щомісячні семінари (перший з них 6-7 лютого) з лютого по серпень 2021 року виключно англійською, на яких будуть обговорюватися робота арбітрів на місцевих та міжнародних змаганнях;

– 20-21 лютого всі кандидати будуть поділені на іспано- та англомовних, і будуть проведені одноденні семінари для кожної групи;

– кожному з кандидатів потрібно буде виконувати програму з підвищення свого технічного та фізичного рівня;

– експерти ФІФА та УЄФА будуть постійно контактувати з кандидатами, контролюючи їхній процес підготовки.

Мета ФІФА – підготовити кожного кандидата найкращим чином до ЧС-2021 та забезпечити єдине трактування правил гри. На Мундіалі мають працювати виключно арбітри високого рівня, які володіють глибоким розумінням футзалу в поєднанні з відмінними технічними знаннями.

Тільки найкращі арбітри будуть відібрані на чемпіонат світу в Литві. Остаточний відбір суддів буде зроблений до серпня 2021 року.

Самий час подивитися, з яких же країн 20 кандидатів від УЄФА, тому що саме до цієї спілки входить Україна, і тут ми маємо таку картину:
– Франція, Іспанія, Португалія, Італія, Росія – по 2
– Англія, Чехія, Туреччина, Хорватія, Болгарія, Угорщина, Швейцарія, Фінляндія, Словаччина, Сербія – по 1.

Як бачимо, в списку, де можна побачити рефері не з таких футзальних країн, як Україна, наша країна не представлена жодним арбітром, і це красномовна і показова оцінка рівня арбітрів АФУ. Варто зауважити, до в попередні майже 15 років на міжнародній арені за нашу країну, так би мовити, віддувався Олег Іванов, який залучався як до фінальних частин чемпіонатів Європи (найвище досягнення – гра за 3 місце), так і на фінальні частини чемпіонатів світу, де представник Дніпра працював на групових етапах.

Останній великий турнір, на якому Олег Іванов працював, це був чемпіонат Європи 2016 року в Сербії, і за п’ять (!) років після нього в Україні не підготовлений жодний арбітр, який би міг, образно кажучи, підхопити з рук Олега Іванова свисток для обслуговування міжнародних матчів найвищого рівня. Більше того, хто таким арбітром може стати і коли – це справа навіть не найближчих років. Справа в тому, що  для цього треба входити до арбітрів топ-групи, а ті українці, які зараз отримують міжнародні призначення, входять лише до другої групи. Тобто, їм своєю роботою потрібно довести, що вони гідні підвищитись до першої групи, і лише потім сподіватися на подальший крок. Це все дуже складний шлях, і навіть за самовідданого вдосконалення – не одного року, і не факт, що українські арбітри будуть розглядатися серед кандидатів для роботи в фінальній частині чемпіонату Європи, який за рік пройде в Нідерландах.

Будемо сподіватися, що хоча б один український арбітр ставить собі за мету наполегливо працювати та увійти до топ-групи, щоб розглядатися серед кандидатів для роботи на чемпіонаті світу 2024 року.

Анатолій Подвойський, прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ