Кирило-Ілля Бабак: «ХІТ більше заслуговував на фінал»

0
1034

Двох київських матчів вистачило івано-франківському «Урагану», щоб стати другим фіналістом серії плей-офф, в якій і визначиться чемпіон України. Обидві гри «ХІТа» і «Урагану» в основний час завершилися нічиїми – 5:5 та 1:1, але підопічні Максима Павленка спочатку вирвали перемогу в другому овертаймі, а потім влучніше пробили післяматчеві 6-тиметрові удари, реалізувавши всі п’ять, в той час, як воротар «Урагану» Володимир Кардаш один з ударів киян відбив. Як виявилося, такий підсумок двох матчів в Києві виявився неочікуваним для гравця «Сокола» Кирило-Іллі Бабака, про що він і розповів прес-службі СК «Сокіл».

– Кирило, перше питання до тебе традиційне, як і до всіх хлопців, які вже давали свої коментарі до півфінальних матчів. Перед початком двох матчів «ХІТа» та «Урагану» в Києві якими були твої очікування щодо можливого їхнього підсумку?
– Я був впевнений, що п’ятого матчу не буде, і вважав, що «ХІТ» переможе в обох цих іграх. Чому? Тому що «ХІТ» – команда з більшим досвідом, і за рахунок цього вона мала забирати ці дві гри.

– Після нерезультативних матчів в Івано-Франківську що сталося з підопічними Олега Лук’яненка та Максима Павленка в третій грі? Чому їх так «прорвало», що вони забили аж 11 м’ячів?
– Я сам такого не очікував, але, як бачите, коли одна команда забивала, інша одразу включалася і відповідала забитим м’ячем. Так і тривало всю гру. Вона вийшла вся на емоціях, на якихось куражах, тоді і вийшло так багато забитих м’ячів. А в такій грі без численних помилок з обох сторін ніяк.

– Максим Павленко після третьої гри дав такий коментар, що вона була нічийною і її долю мали вирішувати пенальті. Згоден з тим, що третя гра була дійсно нічийною?
– Десь так і було, але треба грати до кінця. Лебідь під час стандарту дуже добре відкрився, був вже кінець гри, захисники його загубили, з цього і вийшов переможний для «Урагану» гол. Ближче до завершення гри треба бути більш зібраним і грати до останньої секунди.

– Перед четвертою грою варто було очікувати, що команди знову будуть забивати туди-сюди, чи все ж таки ближче було до того, що суперники «одумаються» і будуть діяти обережно?
– Я був впевнений, що «Ураган» закриється, буде зустрічати киян на своїй половині, і шукати своє щастя на контратаках. Так воно і сталося: франківці забили свій гол на помилці суперника, та й потім багато разів тікали в контратаки. Так що, я багато голів в цій грі не очікував.

– Третя гра була нічийною, але в ній виграв «Ураган». А от четверта гра так і докотилася до нічиєї в основний та додатковий час. А чи була вона за своєю логікою нічийною, чи, можливо, хтось трошечки більше заслуговував на перемогу?
– «ХІТ» не тільки протягом овертайму хотів виграли, не доводячи справу до пенальті, але господарі і всю гру атакували, протягом всієї гри були більше з м’ячем, вони весь час були націлені на те, щоб забити і виграти цю гру. В свою чергу, «Ураган» окопався і його складно було розкрити. В другому таймі, коли кияни хотіли забити переможний м’яч, вони вже розкривалися, і це надавало контратакуючі можливості супернику. Чому «ХІТ» не забив? Там Кардаш зробив кілька хороших сейвів, особливо в тому моменті, коли після стандарту господарів і удару м’яч влучив йому в руку.

– Долю четвертої гри вирішили пенальті. Коли серія ось-ось мала початися, що думав відносно її переможця?
– Пенальті – це таке, але я віддавав перевагу «ХІТу». Вважав, що Сухов якийсь з ударів та візьме, але вийшло навпаки.

– Вісім команд розпочали плей-офф, а в фінал вийшли ті дві, які в регулярному чемпіонаті посіли перші два місця. Тобто все стандартно, все без несподіванок нібито. На твою думку, все справедливо, в фінал вийшли дійсно сильніші?
– Відштовхуючись від четвертої гри, я би сказав, що «ХІТ» більше заслуговував на фінал. В нього є якась ідея гри, є відкривання, є удари, є якась філософія, а «Ураган» більше грає так, щоб закритися і шукати своє щастя на контратаках. В грі франківців багато довгих передач, вони чіпляються за м’яч, заробляють стандарти і за рахунок цього беруть своє. У «ХІТа», якщо довитися на статистику, не все гаразд з грою в захисті та з воротарями, але якщо більше орієнтуватися на гру, то буде інша справа.

– Попереду фінальна серія: «Продексім» – «Ураган». Як би ти у відсотках оцінив шанси команд на чемпіонство?
– Якщо б не враховувати всі ті проблеми Херсона, повязані з травмами Ципуна, Савенка, Білоцерківця, а тепер ще і Шотурми, то я б 100-відсотково сказав, що «Продексім» має забирати чемпіонство. С тією грою, яка є зараз у «Урагану», йому в фіналі буде дуже складно, і всі ті кадрові проблеми, які є у херсонців, суттєво не підвищать шанси команди Максима Павленка. Тому цифри назву 65: 35 на користь «Продексіма».

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ