Кубок України: “Сокіл” громить в рідних стінах “Катеринославхліб” і виходить до “Фіналу чотирьох”

1
3630

І у матчі-відповіді 1/4 фіналу національного Кубку підопічні Романа Ковальчика не залишили жодних шансів аматорському “Катеринославхлібу”, і таким чином здобули путівку до “Фіналу чотирьох”

“Сокіл” (Хмельницький) – “Катеринославхліб” (Дніпро) – 5:0 (2:0)

Перший матч: 4:1

Арбітри: Гора Геннадій (Київ), Дуцяк Орест (Дрогобич)

Спостерігач арбітражу: Щепанський Юрій (Львів)

Голи: Подлюк (15), Хамдамов (18), Педяш (25), Кручек (37), Щербань (39)

“Сокіл”: Бакінський (Чех, 37) – Шеремета (кап.), Хамдамов, Педяш, Лисенко – Мартинюк, Подлюк, Щербань, Кручек – Моспан, Зубик.

Головний тренер: Роман Ковальчик

“Катеринославхліб”: Сагайдаченко – Засенко (кап.), Кадомцев, Клименко, Маржановський – Довганенко, Люлька, Рідний, Погосов – Шибінський.

Головний тренер: Юрій Зацепілов

Попередження: Довганенко (34)

У суботу, 11-го березня, свій черговий офіційний поєдинок провів хмельницький «Сокіл». В цей день підопічні Романа Ковальчика у рідних стінах проводили матч-відповідь 1/4 фіналу національного Кубку, де їх суперником волею жеребу став аматорський «Катеринославхліб» з міста Дніпро. Після виїзної перемоги з рахунком 4:1, «соколята» з усіх сил воліли здобути переможний результат і при рідних трибунах, що в підсумку їм з успіхом і вдалося. Але про все це далі у нашому огляді.

Передувала початку матчу приємна церемонія. Президент СК «Сокіл», Іван Гончар, під шалені оплески переповненого спорткомплексу Нацполіції, де і проводить усі домашні матчі хмельницький клуб, нагородив пам’ятними сувенірами клубну команду U-17, яка нещодавно виборола срібні медалі на Кубку України у Житомирі.

Сокіл_Катеринославхліб_5_0_3

Після жвавого початку матчу, впродовж якого небезпечними ударами обмінялися Хамдамов та Кадомцев, гра поступово перейшла у русло позиційної боротьби, в якій більш впевненіше виглядали вищі за класом гравці «Сокола». Найчастіше ж на вістрі атаки хмельничан після швидких комбінацій виявлявся Хамдамов, але ударам активної «п’ятірки» або дещо бракувало точності, або ж надпереконливо діяв Сагайдаченко, не раз рятуючи свою команду. Найбільше запам’ятався його сейв після пострілу Подлюка акурат у правий верхній кут метрів з 15-ти, однак досвідчений кіпер «пекарів», склавшись у струнку, зумів парирувати «мертвий» м’яч. «Катеринославхліб» ж терпляче чекав свого шансу у контратаках, і отримав його на 10-ій хвилині. Кадомцев після чудового пасу з глибини не зумів у ближньому бою переграти Бакінського, а далі м’яч після добивання від активної «шістки» дніпрян прийшовся у поперечину воріт «Сокола».

Цей епізод значно додав концентрації підопічним Романа Ковальчика, які миттєво взяли ігрову ініціативу під свій контроль та перемістили епіцентр ігрових подій на половину майданчику «Катеринославхлібу», на останньому рубежі яких пропонував творити дива Сагайдаченко. Здавалося, після разючих ударів Лисенка та Кручека м’ячу вже нікуди було дітися, як затріпотіти у сітці воріт, однак кіпер «пекарів», демонструючи чудеса реакції, змушував раз по раз хапатися за голови від відчаю універсалів «Сокола», а коли і він був безсилим, команді з Дніпра на допомогу прийшов каркас воріт, який прийняв на себе гарматний удар Мартинюка з-за меж воротарського. По такій грі гол у ворота гостей був лише питанням часу, стався на 15-ій хвилині Подлюку після націленого прострілу Щербаня з кутового та провалу захисту дніпровців вже нічого не могло завадити з кількох метрів завдати невідпорного удару під поперечину – 1:0. Після цього «Сокіл» став діяти значно впевненіше, і вже у наступній атаці подвоювати перевагу хмельничан у рахунку міг Хамдамов, однак після вивіреної навісної передачі від Шеремети головою пробив у лічених сантиметрах над поперечиною. Дніпровці в ті хвилини явно перебували у стані гроггі, чим не могли не скористатися господарі паркету, і на 18-ій хвилині Хамдамов, витримавши гросмейстерську паузу після блискучої передачі від Педяша, та холоднокровно пробивши у нижній кут метрів з 10-ти, вдруге у зустрічі змусив капітулювати Сагайдаченка – 2:0. На останніх секундах першої половини зустрічі «Сокіл» був близьким до того, аби на куражі довести рахунок на табло до розгромного, однак Подлюк, який ефектно обіграв відразу двох оборонців та на швидкості викотився віч-на-віч із Сагайдаченко, у заключній стадії пробив трішки неточно.

Сокіл_Катеринославхліб_5_0_2

Початок другого тайму пройшов в атаках «Катеринославхліба», який активно намагався відродити у матчі інтригу. Хороші нагоди для цього мали Клименко та Маржановський, які з інтервалом у кілька секунд небезпечно «пристрілювалися» по воротах Бакінського, однак кіпер «Сокола» був на висоті як в прямому, так і в переносному сенсі цього слова, в обох випадках діючи вище всяких похвал. А ось «Сокіл» ж подібною марнотратністю не страждав, і фактично свою першу осмислену атаку в другій 20-ти хвилинці завершив взяттям воріт суперника. Сагайдаченко врятував свою команду після підступного пострілу від Хамдамова у ліву «шістку», а ось парирувати холоднокровний удар низом з лінії воротарського у виконанні Педяша, який вдало продовжив другим темпом атаку «соколят», у голкіпера «Катеринославхліба» вже не було жодних шансів – 3:0. На це підопічні Юрія Зацепілова відповіли супемоментом Засенка, який після загострюючого пасу з флангу від Клименка опинився у повній самоті біля воріт хмельничан, однак Бакінському, який вдало зіграв на виході та скоротив кут обстрілу до мінімального, героїчно вдалося врятувати «Сокіл» від вірного голу.

Останні хвилини увінчалася тим, що обидві команди активно на майданчику експериментували із розіграшем п’ятого польового, і цей «розмін» явно залишився за хмельничанами, які ще двічі до фінальної сирени змусили голкіпера «Катеринославхліба» виймати м’яч із сітки із власних воріт. Спочатку відзначився Кручек, якому після націленої передачі від Моспана залишалося лише влучити у абсолютно порожні ворота, а масну крапку в зустрічі поставив Щербань, який після вивіреного пасу від Шеремети з другої спроби при повному потуранні захисту «пекарів» переграв Сагайдаченка – 5:0. «Катеринославхліб» ж бився до останнього, і на останніх секундах був близьким до того, аби відповісти бодай голом престижу, однак блискуче у рамці воріт «Сокола» зіграв Чех, перевівши у штангу неприємний удар від Засенка метрів з 15-ти.

В підсумку – 5:0 на користь «Сокола», який здобуваючи таким чином переконливу перемогу і у другому матчі 1/4 фіналу виборює путівку до «Фіналу чотирьох» Кубку України, де окрім хмельницького клубу ще зіграють харківський «Локомотив», київський «ХІТ» та «Титан-Зоря» із Покровського. Про місце та терміни проведення «Фіналу чотирьох», а також дату жеребкування його півфінальних пар на нашому сайті буде повідомлено додатково.