Кубок Львівщини. Як там справи у суперників: «In.IT» – ще зовсім молоді, але вже є амбіції бути першими

0
1008

Всього дві гри буде у хмельницького «Сокола» на груповому етапі 12-го традиційного передсезонного турніру «Кубок Львівщини», і друга з них буде з аматорським клубом «In.IT», представником львівського футзалу.

Спочатку кілька слів про назву команди. Ви вже встигли помітити, скільки зараз навколо спортивних команд, які мають англомовні назви? Чого далеко ходити: в Хмельницькому, в Преміум-лізі з міні-футболу, на літній турнір в чотирьох лігах заявилося більше 20-ти команд, в назвах яких присутні або повністю англомовні слова, або скорочення з літер англійської абетки. Такі вони зараз віяння часу: якщо в якійсь компанії з’явилися кошти на розвиток спорту, то чому б трохи не пропіарити свою компанію, хоча б на місцевому рівні. Та навіть і на національному. Ще зовсім нещодавно в регламентах прописувалася заборона грати в національних змаганнях, маючи англомовну назву, то зараз на це прикривають очі. Той же житомирський «ІнБев», який припинив свої виступи в Екстра-лізі, це переписана українськими літерами назва «InBev» – найбільшого в світі виробника пива.

Повертаючись до «In.IT», то це команда, засновником якої є компанія «in.IT Services» з галузі, яка зараз, мабуть, найбільш динамічно розвивається в Україні. Як позиціонує себе «in.IT Services», це надання як разових послуг ІТ аутсорсингу, так і постійний супровід інформаційної системи підприємства. Роком заснування футзальної команди «In.IT» значиться 2020 рік, а точніше 1 квітня цього року. Тобто, нашому суперникові трохи більше року, і, тим не менш, ця команда вже встигла стати помітною фігурою у львівському футзалі, яка не позбавлена і більших амбіцій.

У Львові проводиться чимало футзальних змагань, і першим випробуванням для «In.IT» стала участь в літній «Гранд Лізі Львівщини», яка проводиться на трав’яних майданчиках на відкритому повітрі. Безпосередньо ж футзал для «In.IT» стартував з листопаду 2020 року, коли команда почала грати у львівській зоні Другої ліги. В ній загалом було сім команд, враховуючи івано-франківський «Ураган-3». Змагання для «In.IT» почалися з поразки 1:4 від команди «Avenga», але згодом вдалося набрати оберти, в підсумку стати переможцем в своїй зоні, і це надало право отримати статус чемпіона Львівщини. Варто додати, що «In.IT» має навіть другу команду – це «in.IT-Географ-ЛНУ-2», що виступає в Першій Лізі Львівщини АФЛ з футзалу.

Вигравши львівську зону Другої ліги, «In.IT» здобув право грати в плей-офф, але вже в 1/8 фіналу двічі поступився київському «Сервіту» (в гостях 1:3 та вдома 3:5). Попри ранній виліт, керівництво клубу залишилося задоволеним виступами команди, зокрема президент «In.IT» Андрій Задорожний відмітив: «Вдалося найголовніше – сформувати боєздатний колектив, в якого є бажання до перемоги, а тепер ще й смак перемоги. Щодо вражень, то вони лише позитивні: перед сезоном собі ставили за мету бути у трійці призерів, а вже походу змагань з тренером зрозуміли, що планку треба піднімати, і є амбіції бути першими. Команда виконала усі задачі, за що їй хочу подякувати».

Після невеличкої перерви «In.IT» з травня місяця грає в літній «Гранд Лізі» на відкритих майданчиках, безпосередньо до гри з «Соколом» команда відіграла 12 турів, після яких в турнірній таблиці посідає перше місце, маючи 27 очок і випереджаючи найближчого переслідувача, команду «NG Metal», на одне очко.

Як і в будь-якій команді, в паузі між Другою лігою та «Гранд Лігою», в «In.IT» відбулися кадрові зміни, і команду залишили Володимир Іляш та Лямін Хіреш. Обидва відомі вболівальникам футзалу зі стажем, оскільки, коли вони ще тільки починали опановували великий футзал, пробували свої сили у львівській «Енергії».

Але й без них зараз в складі «In.IT» є відомі персоналії. Голкіпер Ростислав Грицків, якому 19 років, «по юнаках» неодноразово визнавався кращим воротарем, але, перебуваючи на контракті в «Енергії», не витримав конкуренції з Андрієм Пітулею та Назарієм Войтовичем. Ще один воротар, Руслан Мірзаєв (27 років), провів сезон-14/15 в «Енергії». Також один рік за «Енергію» грав Тарас Абрамчук (25 років), і було це в сезоні-17/18. Олег Галамага (40 років) кілька сезонів грав на початку нульових років за «Кардинал», коли він ще був львівським. Нікіта Єлфімов (20 років) в сезоні-18/19 був в складі хмельницького «Сокола», але не зміг закріпитися в команді. Ярослав Писько (35 років) грав в «Енергії» загалом чотири сезони, але цікаво, що не поспіль, а з перервами: спочатку в сезоні-08/09, потім в сезоні-14/15, і згодом в сезонах-17/19. Ну, і найбільш відома постать в стані нашого суперника – це 40-карічний Андрій Федюк, який зробив собі ім’я в українському футзалі, граючи за «Енергію» та «Ураган», а в «In.IT» він поєднує гру на майданчику з виконанням функцій головного тренера.

Наприкінці липня «In.IT» провів товариську гру з тим складом «Урагану», який на недавньому «Кубку В. І. Водяна» був першим, і поступився 2:3. А свою останню гру, яка у «In.IT» була тиждень тому в «Гранд Лізі», команда провела в такому складі:
Владислав Кобрин, Руслан Мірзаєв, Ростислав Грицків – Нікіта Єлфімов, Олег Буцик, Тарас Абрамчук, Роман Саприка, Володимир Когут, Ярослав Нідзельський, Андрій Федюк, Володимир Гриник, Роман Танечник, Ярослав Писько, Олег Галамага, Андрій Задорожний.

Нагадаємо, що в рамках «Кубку Львівщини» «Сокіл» з «In.IT» зіграє 15 серпня, початок гри – об 11.30.

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ