Кубок Львівщини. Представляємо суперників: «SkyUp Futsal» – чимало знайомих облич разом з новим старим головним тренером

0
1041

Якщо дебютна гра «Сокола» на «Кубку Львівщини-2023 ЗСУ» проти «in.IT» буде заключною в перший ігровий день, то другий ігровий день відкриється матчем нашої команди проти новачка Екстра-ліги київського клубу «SkyUp Futsal». З приводу цього одразу привіт організаторам «Кубку Львівщини» стосовно того, що підопічні Романа Ковальчика матимуть різницю по часу між двома іграми 16 годин, в той як «SkyUp Futsal» 22, але, як-то кажуть, то таке.

«SkyUp Futsal» – команда, яка давно на слуху в українському футзалі, і її прихід до Екстра-ліги очікувався. Але всі ми пам’ятаємо часи ковіду, коли ніщо нікуди не літало і не їздило, тому дебют «SkyUp Futsal» на найвищому рівні відкладався. Попри не найкращі часи для української авіації в воєнний час, тема все ж таки визріла, і це добре хоча б тому, що в Екстра-лізі зберіглося 10 команд.

Що таке «SkyUp Futsal», в Хмельницькому мали можливість побачити в лютому цього року, коли «авіатори» приїжджали до нашого міста на гру-відповідь другого попереднього раунду Кубку України проти одного із лідерів Преміум-ліги Відкритого чемпіонату Хмельницького з футзалу команди «Woodmall-Femida». Пригадуючи те протистояння, відверто кажучи, після поразки хмельничан в Києві 3:5 були сподівання, що «Woodmall-Femida» зможе поборотися за перемогу за сумою двох матчів. Підсумок гри-відповіді продублював результат першої гри 3:5, але будь-яка інтрига померла ще задовго до фінальної сирени, адже «SkyUp Futsal» по ходу гри був попереду 4:0, і тільки під завісу хмельничани якось розбавили гіркоту поразки.

За рахунок чого «SkyUp Futsal» тоді був кращим за «Woodmall-Femida»? Пояснення просте – в складі киян достатньо гравців, навіть переважна їхня більшість, які або пробували свої сили, або тривалий час грали в Екстра-лізі. Є навіть гравець, який вигравав Кубок України! Втім, більше інформації про рівень «SkyUp Futsal» дали дві наступні кубкові гри, в яких суперником був «Рятувальник». Обидві за грою вони були рівними, але представник Сумщини на момент проведення ігор, а це були кінець березня та початок квітня, вже достатньо оббився в Екстра-лізі, за рахунок чого і підтвердив свій статус фаворита, здобувши дві перемоги 2:1 (в Києві) та 3:1 (в Сумах). Не здобувши лаврів на рівні Кубку України, «SkyUp Futsal» не залишився без перемоги в кубковому турнірі, але був це Кубок Києва. На рівні столиці України це престижне змагання, і «лівій» команді в ньому не перемогти.

Кого ми мали можливість побачити в складі «авіаторів» в Хмельницькому і в кубкових іграх з «Рятувальником»? Володар Кубку України – це воротар Володимир Негель з кубкової Попелюшки сезону 2015 року київської «Манзани». Зараз йому вже 36, але для футзальних воротарів це не вік. Далі ж за списком: Ігор Салтанов, Андрій Ардашніков, Владислав Корнєв, Микола Івановський, Роман Бакум, Микола Кібиш – всі ці гравці, хто дуже добре, а хто просто добре, відомі за виступами в різних командах Екстра-ліги з Києва, і не тільки.

Граючим головним тренером всієї цієї бригади в минулому сезоні був Євген Смоловик, в якого багата кар’єра в Екстра-лізі. Та прикра і драматична історія, яка сталася зі Смоловиком, як з гравцем, на одному із київських аматорських турнірів, вже наробила галасу, і поки Євген відновлює своє здоров’я, «SkyUp Futsal» на посаду головного тренера повернув Тараса Шпичку, який вже працював в цій команді. Майже одразу до авіаторів доєднався Костянтин Власенко, який став тренером воротарів.

Практично в той же час «SkyUp Futsal» розпочав підготовку до дебюту в Екстра-лізі, спочатку поєднував її з іграми на відкритих майданчиках в турнірі «Street Football Challenge Kyiv 2023», але, провівши 22 липня гру в ньому, надалі припинив свою участь. До старту «Кубку Львівщини» підопічним Тараса Шпички вдалося провести одну повноцінну гри на паркеті, і в ній вони всуху поступилися «ХІТу» 0:4. В суперництві з чемпіоном України свої шанси отримали новачки «SkyUp Futsal», серед яких і гравці з досвідом ігор в Екстра-лізі, наприклад, Тарас Рибак (екс-МСК «Харків»). Конкретну ж інформацію про можливості «SkyUp Futsal» наша команда отримає за підсумком першого ігрового дня «Кубку Львівщини», коли суперником «авіаторів» буде знову «ХІТ». Що ж до нашої гри зі «SkyUp Futsal», то в середу, 9 серпня, вона розпочнеться об 11.00.

Прес-служба СК «СОКІЛ»

Фото ФБ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ