Кубок Львівщини. Представляємо суперників: через передсезонні ігри, Суперкубок та чемпіонат «ХІТ» тримає курс на Лігу чемпіонів

0
599

Не заперечуючи той факт, що будь-яка гра в передсезонний підготовчий період з будь-яким суперником є важливою, третя гра «Сокола» на «Кубку Львівщини-2023 ЗСУ» стоїть особняком. Адже нашим суперником в ній буде «ХІТ», чемпіон України, команда, якій наприкінці жовтня представляти Україну в Лізі чемпіонів. Така гра, як лакмусовий папірець, який дозволить перевірити свій рівень готовності, побачити недоліки як командні, так і індивідуальні, щоб у всеозброєнні підійти до ігор чемпіонату України, в якому, нагадаємо, з тим же «ХІТом» «Сокіл» зіграє 8 вересня в третьому турі.

Є такий футбольний постулат стосовно того, що «переможний склад не змінюють». Він більше стосується того, коли команда проводить кілька ігор в нетривалий проміжок часу, але і стосовно двох суміжних сезонів такі приклади можна знайти. Як же з цим у «ХІТа»? Глобальних змін в складі команди Олега Лук’яненка не відбулося, хоча певна хвиля змін прокотилася і по ній. Не встигли ще затихнути чемпіонські фанфари, як стало відомим про відхід одразу трьох гравців – Олександра Школьного, Максима Літвінова та Владислава Завертаного.

Коли після перемоги в чемпіонаті на горизонті участь в Лізі чемпіонів, в турнірі, в якому тисячі гравців мріють зіграти, а окремі футболісти віддають перевагу іншим пріоритетам, то це викликає принаймні подив. Нещодавно стало відомим про те, що мегазірка футзалу Рікардіньо прийняв пропозицію від ФК «Рига», і однією зі складових такого рішення «меджика» було те, що латвійська команда, більше відома по колишній назві ФК «Петров», буде грати в Лізі чемпіонів. Тобто, у людини є конкретні життєві пріоритети. По тій трійці гравців, яка дружним строєм перейшла з «ХІТа» до новачка Екстра-ліги «Aurora Team», можна розглядати наступні варіанти.

В українському невеличкому футзальному середовищі важко щось приховати, і як тільки стало відомим, що в «Aurora Team» стягують гравців під Екстра-лігу якимись небаченими раніше в ній грошима, то це стало відомим всім і дуже швидко. Позиції Школьного та Літвінова десь можна зрозуміти. Олександру вже практично 33 роки (виповниться 14 серпня), він майже весь сезон-22/23 був перманентно травмованим, тому грав не так багато, як хотілося і йому особисто, і «ХІТу». Літвінов за віком молодший, але не набагато – йому 29 років, в Лізі чемпіонів він вже грав, та й за натурою він – футзальний пілігрим, який встиг пограти за багато команд, надовго ніде не затримуючись. А от щодо Завертаного… Людині всього 23 роки, давайте говорити відверто, чемпіоном України «ХІТ» став би і без неї, і вона відмовляється від перспективи зіграти проти лісабонського «Спортінгу», а в перспективі і проти інших грандів європейського футзалу? Ну, тоді рішення «ХІТа» розпрощатися з таким гравцем можна тільки привітати.

Коли в момент переходу умовного гравця Петренка з команди А в команду Б говорять чи пишуть, що команда Б підсилилась гравцем Петренком, то це викликає подив. Хто може стовідсотково гарантувати, що якщо гравець Петренко був в команді А беззаперечним лідером або головним бомбардиром, то тепер він і в команді Б буде таким же беззаперечним лідером чи головним бомбардиром? До того моменту, поки не пройде певний час, говорити про «підсилення», це як ворожити на кавовій гущі. Це стосується і двох новачків «ХІТа», Даниіла Абакшина та Андрія Мельника.

Абакшин завжди був гравцем, якого потрібно постачати м’ячами, і в «Урагані» під необхідність цього підлаштувалися. Сезон-20/21 для Даниіла був дуже вдалим, коли він став кращим бомбардиром. Але потім суперники розібралися, як з ним і проти нього потрібно грати, і результативність помітно впала. Зрозуміло, що в «ХІТі» достатньо виконавців, які впораються з роллю постачальників, але як все буде виглядати в сукупності, і головне – не стільки на рівні Екстра-ліги, а більше в Лізі чемпіонів, побачимо в основному раунді і в елітному, куди «ХІТ» просто зобов’язаний пробиватися.

Другий новачок чемпіонів України, Андрій Мельник, за свій єдиний сезон в Екстра-лізі, проведений в «CLUST-і», встиг показати свої не тільки сильні, але й проблемні сторони. Сильні – це безумовно ліва нога, з якої Мельник може вразити ворота навіть з центрального кола. Проблемні – це некерований характер, якого, як з пісні слів, позбавитися важко. Від нього ті витівки, які Андрій витворяв в «CLUST-і». Перша – це брудна лайка на адресу арбітрів, і за це можна було б вигрібти від КДК УАФ по повній, але в АФУ вирішили прикрити «головну надію національної збірної» (таку характеристику Мельнику дав один з коментаторів ігор «CLUST-у»), і Мельник відбувся смішною дискваліфікацію. Чи пішло це на користь, навряд чи, бо в подальшому в «активі» Мельника було жбурляння м’яча в тренера команди-суперника, і це вже навіть не витівка, а хамство і відсутність адекватності. Чи зможуть в «ХІТі» провести серед Мельника виховну роботу і перевиховати його на користь команді? Якщо так, то й добре, на здоров’я, але життя показує, що це ой який складний процес, і далеко не завжди він приходить до позитивного завершення. Поки що проміжний підсумок кар’єри Андрія Мельника в Екстра-лізі знаходимо, якщо дамо відповідь на просте питання, чи допоміг він «CLUST-у» у вирішенні тих амбітних завдань, які минулого сезону стояли перед командою в чемпіонаті та Кубку України.

І знову про Лігу чемпіонів – саме під успішний виступ в ній буде спрямоване все життя «ХІТа» найближчим часом, весь тренувальний процес має бути вибудованим так, щоб команда була на піку наприкінці жовтня, коли вона гратиме в Хорватії в основному раунді. З липня тренувальний процес в «ХІТі» йде своїм шляхом, і до львівського турніру підопічні Олега Лук’яненка провели дві контрольні гри, в яких спочатку впевнено розібралися зі столичним аматорським клубом «Агромат», а потім під нуль обіграли «SkyUp Futsal» 4:0.

До гри з «Соколом» «ХІТ» відіграє у Львові спочатку зі «SkyUp Futsal», а потім з «in.IT». Відповідно, для чемпіонів України гра з нашою командою буде третьою за третій день, і це не зможе не відобразитися на фізичному стані гравців. Але їм через таке проходити потрібно, адже в раундах Ліги чемпіонів грають майже в такому режимі. Гра «Сокола» з «ХІТом» буде другою за розкладом в третій ігровий день «Кубку Львівщини», і 10 серпня розпочнеться о 13.00.

Прес-служба СК «СОКІЛ»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ