Костянтин Абзалов: «Деякі мої жовті картки були не зовсім справедливими»

0
2557

Хто знає, як завершиться в українському футзалі сезон-19/20, але за підсумком першої частини гравець «Сокола» Костянтин Абзалов став беззаперечним лідером за кількістю отриманих жовтих карток. Їх лише в чемпіонаті Костянтин перед собою бачив сім, і до них можна додати ще одну в Кубку України. Проте, не варто гравця нашої команди вважати найбруднішим, бо є в Екстра-лізі такі футболісти, які до п’яти-шести жовтих карток додали ще по одній-дві червоній картці. Від чого така статистика в нього, які з неї молодий гравець робить висновки, і як налаштований з нею боротися, про це Костянтин розповів в своєму інтерв’ю прес-службі СК «Сокіл».

– Костянтин, тобі відомо, кого в хокеї називають «тафгаями»?
– Так, звісно. Це гравці, які виходять на майданчик, щоб прибрати провідних гравців суперника.

– Якщо це слово, взяте з англійської, поділити на складові, то кілька зі значень слова «tough» є такими: «жорсткий», «міцний», «в’язкий», «твердий» тощо. Здається, що всі ці епітети в повній мірі підходять до твого футзалу зразка цього сезону. Звідти в тебе така манера грати?
– Десь це все можна казати про мене, як я граю. Думаю, що це все в мене від природи. Я таке не тренував і не виходив на майданчик, щоб так грати свідомо. Так що, така моя гра – це все від природи.

– Довелося переглянути статистику дисциплінарних покарань в першій частині чемпіонату. Ти зі своїми сімома жовтими картками не є найбруднішим гравцем Екстра-ліги, але все ж таки сім жовтих карток – це найбільше. Чи всі їх пам’ятаєш, і хоча іноді (досить суперечливо) кажуть, що «суддя завжди правий», чи з усіма своїми жовтими картками погоджуєшся?
– Пам’ятаю майже всі свої картки, і деякі, на мою думку, були не зовсім справедливими. Це стосується тих, що отримував на перших хвилинах, ледь вийшовши в першій зміні на майданчик. Особливо прикро було бачити, що гравцям, наприклад, з «Продексіму» чи «Урагану», судді пробачали або спочатку обмежувалися усними зауваженнями, а у випадках зі мною одразу лізли за жовтою карткою. Але мушу визнати, що були такі картки, які по ділу.

– По отриманим покаранням які для себе висновки на майбутнє зробив?
– Ми багато з тренерами, з Романом Миколайовичем, розмовляли на цю тему, і після таких бесід я намагаюсь якомога менше фолити, щоб тягнуло на картку. А привчаю себе до цього через тренування, де ставлю перед собою завдання менше грати з фолами, а навпаки грати так, щоб у відборі діяти без порушення, можливо, грати на випередження, щоб позбавити суперника можливості взагалі отримати м’яч. Розумію, що багато моїх фолів – це недобре для команди, особливо, коли можна привезти шостий фол.

– І ще одне, заключне питання в цю тему. Все ж таки в такій кількості карток чого більше: недосвідченості, браку майстерності, чи, можливо, дають взнаки і властивості твого характеру?
– Вважаю, що це все від браку досвіду. Зараз є час для того, щоб передивлятися ігри чемпіонату Іспанії, бачу, що гравці з Іспанії знаходять варіанти не фолити там, де я нафолив свого часу у нас в чемпіонаті. Можу ще порівняти з тим, коли я тільки прийшов в команду. В мене було по 3-4 фоли за зміну, а зараз максимум по одному. Тобто, намагаюсь менше фолити навіть на тренуваннях, і все приходить з досвідом.

– Цей сезон в тебе був фактично першим повноцінним. Які основні висновки для себе зробив? Окрім банального, що треба більше працювати.
– Про перше ви правильно сказали – все ж таки треба більше працювати. Про що ще б сказав: треба більше працювати на атаку. І про це ми багато з Романом Миколайовичем говорили. Я більше гравець захисного плану, але мало підтримував атаки, недостатньо бив по воротах. Тобто, зараз напрямок більше робити на те, щоб ставати більш універсальним. Зараз же я, як каже Роман Миколайович, однотипний гравець.

– За твоїм місцем на майданчику тобі доводилося грати багато проти «стовбів» суперників. Проти кого з них тобі діялося найважче? І про кого можеш сказати, що ти з ним повністю впорався?
– Такого, щоб повністю з кимось впорався, у мене не було в іграх. Дає про себе брак досвіду, особливо в протиборствах з таким гравцями, як Волянюк або Білоцерківець. Їм вистачало двох-трьох моментів, щоб знайти можливість забити. Але найважче мені було діяти проти маленьких «стовбів», таких, як Бурдюг з Сум. Він дуже швидкісний і вибуховий, і мені проти нього було дуже важко грати. Проти великих стовбів легше грати, бо вони дають боротися. А маленький постійно встигає тікати, і його важко спіймати. В чемпіонаті мені було найбільш важко проти Бурдюга. Важко було в першому колі і проти Остроги з Сум, який дуже фактурний. А що про рівень наших «стовбів», то Білоцерківець за рахунок свого досвіду, мабуть, найсильніший в Україні.

– Повернемося до наших часів, які неможливо було уявити кілька місяців тому. Що дозволяє тобі їх долати, перше за все, психологічно?
– Дуже важко з цим всім впоратися. Дивлюся зараз дуже багато фільмів. Передивився чимало матчів з попередніх чемпіонатів світу, де особливо цікаво було подивитися на стандарти. Звичайно, є час для того, щоб займатися фізичними вправами. Виходжу на вулицю, де можна побігати, не полишаю можливість десь «повисіти» і на турніку. Біля мене недалеко є парк, де людей майже немає і можна спокійно побігати.

– В якому закладі ти зараз навчаєшся? Можливо, зараз самий час налягти на навчання?
– Це теж так. Я навчаюся у Хмельницькому національному університеті, на гуманітарно-педагогічному факультеті. Зараз в нас дистанційне навчання, створені групи в мережах, і викладачі дають нам завдання, а ми туди відсилаємо виконані роботи. Потрошки підтягую навчання, і з цим є плюс від всієї сьогоднішньої ситуації.

– На якому ти зараз вже курсі?
– На четвертому.

– Почекай, тобі ж тільки нещодавно виповнилося 20. Коли ж ти встиг?
– Так склалося, що я в школу пішов, коли мені було 5 років. Відповідно, що закінчив її, коли мені було 16.

– Як переживає ці часи твоя родина?
– Я зараз живу в Дунаївцях разом з мамою, дідусем, бабусею та дядьком. Мама працює в державній установі, і вона і в цей час зараз продовжує працювати.

– З подій, які зараз накочуються лавиною, що найбільше вразило?
– Найбільше – це кількість смертей в Італії та Іспанії. Вражає інформація, що багато відомих футболістів з цих країн також не уникають захворювань. Видно, що для всіх людей це велика проблема, і по тому, що чимало суперзірок спорту жертвують власні кошти на медичне обладнання для боротьби з коронавірусом.

– Дуже багато думок від функціонерів, самих футболістів з приводу того, коли спорт знову вийде на змагальний рівень. Що сам про це думаєш?
– Не думаю, що в найближчий місяць-два все в спорті повернеться до звичного стану. Ситуація в світі коли ще розпочалася, а в нас тільки зараз починається масове тестування. Тому варто очікувати збільшення кількості захворювань, і пік цього всього в нас ще не пройдений. Думаю, що карантин продовжать і після 24-го квітня. Можливо, десь в чомусь і будуть послаблення, але чемпіонати відновляться ще нескоро. Не виключаю, що наш український чемпіонат в футзалі можуть завершити за підсумком першої частини.

Можу розповісти про те, що у мене є тут поруч, в Дунаївцях. Місцева футбольна команда вже встигла з’їздити до Туреччини на збори. В неї є бажання на наступний сезон заявитися до Другої ліги. Це я про команду «Епіцентр» (Дунаївці). У нас тут швидкими темпами робиться поле, постелили газон. Немісцеві футболісти попідписували контракти, і зараз все зупинилося. Команда за збори набрала форму, чимало було витрачено коштів, і зараз все потрібно починати знову.

– Як часто спілкуєшся з хлопцями з «Сокола»? Який в них загальний настрій?
– Вчора з Владиславом Пєрвєєвим спілкувався. Хлопці вже всі хочуть тренуватися, набридло сидіти вдома, скучили за футзалом. Теж хто, як може, підтримує фізичну форму. Єдиний у всіх настрій – всі вже хочуть тренуватися. Також знаходимося на контакті з Романом Миколайовичем, знаю, що він обдзвонює всіх хлопців, цікавиться, у кого який настрій, хто чим дихає. Як воно не є складно, але все ж таки сподіваємося на повернення життя у звичайне русло.

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ