«Кардинал-Рівне» – «Сокіл». Анонс матчу Favbet Екстра-ліги

0
1976

Немов швидкісний експрес несеться по футзальних майданчиках України цього сезону Favbet Екстра-ліга. Минуло трохи більше ніж півтора місяця зі старту, а на горизонті вже замаячив екватор регулярного чемпіонату, до якого кожній з 10-ти команд залишилося зіграти всього по дві гри: по одній вдома і на виїзді. У хмельницького «Сокола» в найближчий матчдей поєдинок в Рівному, де доведеться грати проти місцевого «Кардиналу-Рівне», який вразив всіх і кожного своєю неймовірною результативністю, коли в попередньому турі забив 11 м’ячів житомирському «ІнБеву».

Цей показник став рекордним в історії рівненського клубу, перевершивши попередній, який дорівнював восьми голам, забитим хмельницькому «Спортлідеру+» в лютому 2013-го року. Після провального старту команда Ігоря Москвичова вочевидь набирає оберти, свідченням чому дві перемоги в двох останніх турах. І такий показник в Favbet Екстра-лізі є ще тільки у двох команд. У «Енергії», яка після семи турів несподівано вирвалась вже навіть в лідери Favbet Екстра-ліги, та «ХІТа», який завдав «Продексіму» першої поразки в чемпіонаті з травня 2019-го року.

Закономірним є такий сплеск в грі підопічних Ігоря Москвичова чи в ньому більше має місце факт збігу обставин, це покажуть найближчі кілька турів, а поки по одній окремо взятій грі з «ІнБевом» не варто робити якісь далекоглядні висновки як щодо потужності «Кардиналу-Рівне», так і, до речі, щодо слабкості того ж самого «ІнБеву», бо на той дуже великий рахунок мали вплив кілька чинників, які збіглися в конкретному часі. Які саме у сторони, що програла, то з нею нехай розбирається тренерський штаб житомирського клубу. До заслуги ж гравцям «Кардиналу-Рівне» можна поставити те, що вони ними змогли скористатися в більше ніж повному обсязі.

Після гри серед складових перемоги головний тренер «Кардиналу-Рівне» Ігор Москвичов виокремив вдалий розіграш стандартних положень. Дійсно, так воно і було, хоча в більшій мірі це стосується другого тайму вже проти, зауважимо, дещо деморалізованого суперника. Але був ще і тайм перший, точніше, перші 15 хвилин, коли про ніяку тотальну перевагу рівнян над своїм суперником не було і мови. «Кардиналівці» мали перевагу на табло 2:1 за рахунок точних пострілів Шпигаря та Бондаря, але тільки на табло. Саме в той час біля воріт рівнян сталися епізоди, які (звісно, на жаль) дають приводи згадувати про присутність на майданчику не тільки гравців, а ще й представників суддівського цеху. В цих епізодах (щонайменше, в одному з них) напрошувалися рішення, які б могли змінити перебіг подій, але вони не були прийняті. Чи мало це вплив на наступні кілька хвилин, які залишалися в першому таймі, хто тепер скаже, а по факту суперник команди Ігоря Москвичова пропустив ще тричі, і кожний з цих м’ячів був з розряду «необов’язкових». Щодо подальших подій, то якогось камбеку від «ІнБеву» за рахунку 1:5, а тим більше 1:6 і 1:7, очікувати вже було не варто. Втім, це стосується і будь-якої команди, яка потрапила б в подібну скруту.

Цікавою є і ще одна цитата з післяматчевого коментаря Ігоря Москвичова: «Десь футбольний Бог компенсував нам те, що ми не забили в усіх попередніх матчах». Якщо її екстраполювати на два останніх матчі «Сокола», то навіть складно уявити, скільки м’ячів влетить у ворота суперника нашої команди, коли і їй футбольний Бог все компенсує в повному обсязі. Той, хто уважно дивився гру хмельничан з «ДЕ ТРЕЙДИНГом», не може не погодитися, що підопічні Романа Ковальчика створили моментів біля воріт суперника набагато більше, ніж на один м’яч. Так само і набагато більше гольових можливостей, ніж підсумкові два м’ячі, було і два тижні тому, коли «Сокіл» грав проти «Енергії». Не рідкість, коли в подібних ситуаціях починають нарікати на горезвісний нефарт, але у випадку з нашою командою було б дуже дивним, якби гравці демонстрували феєричну результативність – це би протирічило всім канонам футболу!

Чому зараз є так, як є, це окреслив Роман Ковальчик в коментарі після нашої останньої гри: «По гольових моментах ми все ж таки надзвичайно добре все виконуємо. Залишається стресово-психологічний момент, де потрібно зробити останній рух. Воно до наших хлопчиків прийде, хоча б кількість тренувань, я завжди кажу, кількість тренувань, спеціальні тренування є, повинно пройти, тоді вони десь спокійніші і будуть до кінця допрацьовувати».

Як бачимо, тренерський штаб бачить не тільки саму проблему, але і шлях її вирішення, а поки дуже важливо, що в суперництві з більш досвідченими опонентами гравці «Сокола» не тушуються, протиставляють їм свої контраргументи і діють на майданчику так, що не дають воротарям своїх суперників нудьгувати. Зі школи кожному має бути відомим один з законів природи, матеріального світу, людського суспільства і мислення – це закон переходу кількісних змін в якісні. Сформований він класиками матеріалістичної діалектики, і з ними, з класиками, сперечатися безглуздо.

Зрозуміло, якщо сидіти склавши руки, кількість нікуди не перейде, але це не про «Сокіл». В порівняні з минулим сезоном в нашій команді є зміна, про яку варто сказати, і про неї, можливо, знають не всі вболівальники. Зараз під орудою Романа Ковальчика в тренувальному процесі задіяні 16 футболістів, і це не враховуючи Артура Подлюка та Олега Гуцуляка, які наразі «на травмі». Це створює здорову конкуренцію за місце в складі, тому прогрес неминучий, як і перехід кількісних змін в якісні, тобто, стосовно «Сокола», кількості гольових моментів в забиті м’ячі.

Чемпіонат України. Favbet Екстра-ліга. 8 тур. 10 жовтня, субота

«Кардинал-Рівне» (Рівне) – «Сокіл» (Хмельницький)

Рівне. Спорткомплекс ДЮСШ №4. 13.00
Арбітри: Олексій Фесенко (Харків), Роман Гейло (Біла Церква), Володимир Дзюра (Рівне)
Спостерігач арбітражу: Геннадій Гора (Київ)
Делегат матчу: Денис Пашкевич (Рівне)

Трансляція на офіційному сайті СК «Сокіл» та на You Tube-каналах Асоціації футзалу України і «Рівне 1».

В решті матчів 8-го туру Favbet Екстра-ліги зустрічаються:
9.10. «Енергія» – «Продексім» – 2:4
«ІнБев» – АФФК «Суми»
«ХІТ» – «Ураган» (гра перенесена на 14.11)
«ДЕ ТРЕЙДИНГ» – «Моноліт-Viva Cup»

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ