«ІнБев» – «Сокіл». Анонс матчу чемпіонату України

0
2177

Субота, 14 березня – етапний день в футзальній Екстра-лізі. В цей день відбудуться чотири поєдинки, після чого остаточно визначаться 6 команд, які в подальшому в двоколовому турнірі розіграють медалі чемпіонату України. Так склалася турнірна доля, що у цих чотирьох матчів 18-го туру різне спортивне значення. Більше того, в одного з них завдяки регламенту поточного чемпіонату турнірна складова відсутня взагалі, і це перетворює його фактично на товариський матч, як іноді кажуть, «з підвищеною відповідальністю». Це в повному обсязі стосується гри «Сокола», який в Житомирі зіграє з місцевим клубом «ІнБев».

Гра на товариську для нашої команди перетворилася після того, як два тижні тому підопічні Романа Ковальчика не здобули позитивний результат в грі проти «Food centre/СумДУ». Дуже важлива це була гра, дуже вагомі очки стояли на кону в ній, дуже велика відповідальність навантажилась на плечі гравців «Сокола», які в подібній ситуації опинилися вперше. Тому і був змазаний доволі непоганий початок, коли «Соколу» вдалося відкрити рахунок вже на другій хвилині. А далі були помилки, які різко поміняли ситуацію не в наш бік. Тут немає сенсу називати прізвища окремих гравців, бо коли команда пропускає, це є наслідком цілої послідовності помилок: хтось недобіг, хтось проґавив того гравця, якого мав тримати, хтось не накрив суперника і дав пробити по воротах або добити м’яч, який відбив воротар. Все це в поєднанні призводить до пропущених м’ячів.

Попри негативний результат, не можна не помітити, що все ж таки характер, якийсь стрижень у підопічних Романа Ковальчика був присутнім. Великим було бажання наздогнати суперника, який мав перевагу в рахунку, але коли він був на відстані одного мяча, на жаль, знову припускалася помилка, яка все перекреслювала. За 13 хвилин до фінальної сирени «Сокіл» знову наблизився до «Food centre/СумДУ» впритул, але в футболі так буває, що команда витрачає багато сил на гонитву, і зробити останній, самий важливий крок так і не вдається.

Після гри з «Food centre/СумДУ» у гравців та керівництва «Сокола» була можливість поспілкуватися у відвертій, невимушеній обстановці, щоб обговорити не тільки те, що сталося в конкретній грі з сумською командою, а й загалом у всьому сезоні. Нема чого приховувати і треба бути відвертим – гравці самі собі виставили «незадовільно» за цей сезон, коли не пробилися до першої шістки. Таким чином вони не тільки самих себе, а й хмельницьких вболівальників футзалу позбавили ще 10 дуже цікавих і корисних матчів, свідками п’яти з яких стали б безпосередньо в Хмельницькому.

Як не банально це прозвучить, але життя триває, і, зробивши висновки, кожний гравець, як і вся команда, мають витримати це випробування, перебороти себе і стати сильнішими. Іншого варіанту не існує, і «Сокіл» в напруженому режимі буде працювати ще до червня. За регламентом поточного чемпіонату чорним по білому прописано, що команди, які посіли після першої частини чемпіонату 7-9 місця, мають зіграти між собою ще в два кола з урахуванням очок, набраних в іграх між собою. На шосте місце перед 18-м туром претендують «Енергія» і «Food centre/СумДУ», з якими вже зіграли і «Сокіл», і «Епіцентр К Авангард». Тож, можна прикинути варіанти, які можуть виникнути, коли до хмельничан і одеситів приєднаються або львів’яни, або сумчани.

Отже, якщо поза шісткою залишиться «Food centre/СумДУ», то у взаємовідносинах команд, які після першого етапу чемпіонату посіли 7-9 місця, будемо мати таку картину:

1. «Food centre/СумДУ» – 9 очок, м’ячі 12:7
2. «Сокіл» – 4 очка, м’ячі 6:9
3. «Епіцентр К Авангард» – 4 очка, м’ячі 4:6.

Якщо ж «Енергія» не втримається в шістці, то турнірка серед трьох команд виглядатиме так:

1. «Сокіл» – 7 очок, м’ячі 9:9
2. «Енергія» – 6 очок, м’ячі 11:9
3. «Епіцентр К Авангард» – 4 очка, м’ячі 3:5.

От і виходить, що нехай в грі 18-го туру «Food centre/СумДУ» – «Енергія» переможе сильніший, але у «Сокола» є невеличка зацікавленість, щоб сумська команда перемогла «енергетиків» з потрібним рахунком і витіснила їх з того місця, яке вони зараз мають.

Ці всі розрахунки можуть виявитися непотрібними, якщо регламент цього сезону буде порушений, а конкретно – якщо турнір за 7-9 місця не відбудеться. А таке, на жаль, не можна виключати, бо підготувавши календар для команд, які будуть грати за 1-6 місця, Асоціація футзалу України не поспішає оприлюднювати календар для решти трьох команд, мотивуючи це тим, що треба додатково зібрати з них листи-підтвердження, чи будуть вони грати в турнірі за 7-9 місця. А чи не є це ще одним порушенням? Бо в регламенті чемпіонату України немає жодного слова про те, що АФУ після завершення першого етапу має клуби про щось питати, а вони мають щось відповідати. Регламент щодо формату чемпіонату – це є закон, якого потрібно беззастережно дотримуватися, і якщо є якісь сумніви щодо його дотримання, то це потрібно було обговорювати влітку минулого року до затвердження регламенту, а не в березні, коли перший етап залишився позаду.

Втім, в наше не тільки повсякденне, але й спортивне життя так стрімко втрутилася вся ця історія з коронавірусом, що планувати щось навіть на найближче майбутнє виявляється дуже складно.

Чемпіонат України. 18 тур. 14 березня, субота

«ІнБев» (Житомир) – «Сокіл» (Хмельницький)

Житомир. Спорткомплекс «ФОК». 12.00
Арбітри: Ярослав Вовчок (Івано-Франківськ), Ігор Дудінов (Дніпро)
Спостерігач арбітражу: Віталій Олійник (Київ)

Трансляція на телеканалі «XSPORT», на офіційному сайті СК «Сокіл» або на You Tube-каналі «Житомир.info» чи Асоціації футзалу України.

В решті матчів 18-го туру зустрічаються:
«Food centre/СумДУ» (Суми) – «Енергія» (Львів)
«ХІТ» (Київ) – «Ураган» (Івано-Франківськ)
«Кардинал-Рівне» (Рівне) – «Продексім» (Херсон)

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ