«ІнБев» – «Сокіл». Анонс матчу чемпіонату України

0
1653

Стрімко у вирії різноманітних подій пронеслися майже пів року від дня початку чемпіонату України-20/21, і ось він, його етапний день, настає. В суботу, 13 лютого, після завершення всіх матчів 18-го туру клуби Екстра-ліги вишукуються по місцях з першого по десяте. Два останніх змушені будуть зосередитись на аналізі підсумків сезону, який не склався так, як планувалося. Окрім того, можна буде вибудовувати стратегію та плани по її реалізації, щоб в наступний сезон прийти більш потужним та боєздатним. Чільна ж вісімка рівно за місяць, 13 березня, в стадії плей-офф розпочне безпосередню боротьбу за чемпіонство.

Перед завершальним туром регулярного чемпіонату Екстра-ліга зупинилася в тому стані, коли тільки одна-єдина команда розуміла своє місце за підсумком першого етапу цього сезону. Це був «Продексім», який власною перемогою над «Енергією» зробив себе недосяжним для найближчих переслідувачів. Решта дев’ять команд в 18-му турі мала теоретичні шанси змінити своє місце, яке вони перед ним посідали. Більш того, участь в плей-офф гарантували собі лише 6 клубів, а от у четвірки в складі «ІнБева», «Сокола», АФФК «Суми» та «ДЕ ТРЕЙДИНГа» на порядку денному стояли матчі на виживання. І можна тільки уявити, наскільки було б цікаво для вболівальників і напружено для самих футболістів, якби матчі цих команд в 18-му турі проходили одночасно. Втім, є так, як воно має бути, а є так, як в чемпіонаті України.

Тут час знову про те, про що в наших матеріалах вже було: про недотримання Асоціацією футзалу України того основоположного документу, виконання якого вона так прискіпливо вимагає від клубів, що аж іноді в КДК УАФ біжить жалітися, щоб з них «зрубати грошенят по-легкому», коли цей самий документ десь, на погляд АФУ, не виконується. Мова про «Регламент чемпіонату України серед команд вищої ліги «FAVBET Екстра-ліга» з футзалу сезону 2020/2021 років», в якому чорним по білому в Статті 7, пункт 4 прописано: «Якщо матчі двох останніх турів першого етапу впливають на остаточний розподіл місць, вони, за рішенням Комітету, можуть відбуватись в один день та час відповідно. Час початку цих матчів визначає Комітет». До речі, цей документ затверджений не тільки Асоціацією футзалу України, і й Українською Асоціацією футболу.

І що ж ми маємо щодо його дотримання? Та, власне, нічого. Матчі 17-го туру розпочиналися так, як кому заманеться, і їхнім одночасним початком ніхто і не переймався. Тур же під номером 18 взагалі стартував на 6 днів раніше його базового дня, ще 7-го лютого, коли в Києві зіграли «ДЕ ТРЕЙДИНГ» та «Продексім».

Добре, стосовно цієї гри можна ще якось погодитися з формальними причинами переносу, до яких відверто за вуха була притягнута Ліга чемпіонів. Далі по 18-му туру, і в ньому 12 лютого, на день раніше базового дня, в Києві зіграли «ХІТ» і АФФК «Суми», а у Львові – «Енергія» та «Ураган». «Енергетики» весь сезон свої домашні матчі проводили по п’ятницях, так що з цим нічого дивного. «ХІТ» же був змушений змістити свою гру на п’ятницю через те, що спорткомплекс ЦСК ЗСУ в вихідні буде зайнятий змаганнями того відомства, якому він належить. Такі ось обставини непереборної сили, які безпосередньо вплинули на «Сокіл» та на його гру в Житомирі.

Наслідком того, що «ДЕ ТРЕЙДИНГ» та «Продексім» зіграли минулого тижня, стало те, що квартет тих, хто мріяв про плей-офф, скоротився до тріо. В п’ятницю АФФК «Суми» в Києві здобув нічию в грі з «ХІТом», і тріо скоротилося до двох команд, бо саме цим результатом сумська команда забезпечила місце в плей-офф… житомирському «ІнБеву» – при рівності очок в обох команд у житомирян перевага в особистих зустрічах.

Тож, володар останньої, восьмої путівки в плей-офф визначиться після гри «ІнБев» – «Сокіл», в якій нашій команді потрібно не програти. Тоді за бортом плей-офф залишиться команда з Сум. Проте, кожний, хто розуміється в спорті, погодиться з тим, що виходити на майданчик з думкою про нічию це приректи себе на поразку. Тому весь підготовчий цикл «Сокола» перед виїздом до Житомира був спрямований під те, на що команду націлювало керівництво клубу – це перемога, яка дозволить в регулярці фінішувати або шостим, або сьомим.

Тиждень тому суперники по суботній грі в Житомирі з різницею в дві години програли свої матчі-відповіді Кубку України, до цього ж, провели з огляду на кінцевий рахунок вкрай невдалі ігри. Але якщо їх обидві передивитися повністю, то можна знайти те, що їх поєднувало, і це не тільки те, що і в грі «Ураган» – «ІнБев», і в грі «Моноліт-Viva Cup» – «Сокіл» було забито загалом по 11 м’ячів. Як це не парадоксально буде звучати при рахунках 0:11 та 2:9, але команди Михайла Соколовського та Романа Ковальчика по якості грі видали не такі вже і погані матчі. Що у одної, що у другої цього сезону були і гірші.

В Івано-Франківську до 13-ї хвилини був рахунок 1:0, а в Харкові до 14-ї – 1:1. Щодо гри, то «ІнБев» та «Сокіл», створивши кілька небезпечних моментів, могли претендувати на більш приємні для себе цифри на табло. А потім – в обох якась ігрова яма, що призвело до кількох поспіль пропущених мячів, які вже до перерви звели шанси на чвертьфінал до мінімуму. В обох командах шкутильгала реалізація, в обох у всіх воротарів був не кращий день. Таке іноді у голкіперів буває, коли вони не тільки не виручають, а і своє не відбивають. Ну, і в обох іграх другі тайми були вже формальністю, коли, це не можна виключати, у багатьох гравців були думки, щоб ці ігри скоріше закінчилися, а їхнім суперникам, «Урагану» з «Монолітом-Viva Cup», це тільки і було треба, тим більше, що в них-то все було гаразд. Додамо і ще одне спільне: у житомирян і хмельничан в цих іграх були кадрові проблеми, зокрема, відсутність у перших Миколи Івановського, у других – Владислава Пєрвєєва, а це цілком бойові одиниці.

Зайве говорити, що після таких кубкових осічок тренерам треба було попрацювати і над психологією гравців, щоб вони в поразки занадто не занурювалися. Все ж таки в пріоритеті в обох командах стоїть чемпіонат, тому, як доречно після гри в Харкові відмітив головний тренер «Сокола» Роман Ковальчик: «Такі болючі поразки, тільки щоб вони не були ключові для результату, потрібні». Потрібні заради зміцнення характеру, згуртування команди, і, чого приховувати це, заради і того, щоб тренери могли побачити, хто і як виходить з подібних стресових ситуацій, на кого в самому найближчому майбутньому можна розраховувати тоді, коли завдання будуть стояти набагато амбітніші.

Чемпіонат України. 18 тур. 13 лютого, субота

«ІнБев» (Житомир) – «Сокіл» (Хмельницький)

Житомир. Спорткомплекс «ФОК». 12.00
Арбітри: Денис Куций, Андрій Швець (обидва – Харків), Олександр Макаренко (Радомишль)
Спостерігач арбітражу: Віталій Олійник (Київ)
Делегат матчу: Віктор Таран (Житомир)

Трансляція на офіційному сайті СК «Сокіл» та на You Tube-каналі Асоціації футзалу України

В решті матчів 18-го туру чемпіонату України зустрічаються:
7.02 «ДЕ ТРЕЙДИНГ» – «Продексім» – 1:6
12.02 «ХІТ» – АФФК «Суми» – 5:5
12.02 «Енергія» – «Ураган» – 0:1
«Кардинал-Рівне» – «Моноліт-Viva Cup»

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ