Гра до голу та переконливий реванш у Львові, кінець переможній серії в Івано-Франківську, реванш, але не повний в Рівному, червоні заключні хвилини в Сумах, в Києві віра в перемогу прийшла з помилками гостей, вищі сили помітили і не вибачили шапіто: найцікавіше про 24 тур та гру 14 туру

0
345

На кілька важливих питань могли дати відповіді матчі 24-го туру регулярного чемпіонату, втім, всі вони залишилися у відкритому стані. Що це за питання – наприклад, де-юре визначення переможця регулярного чемпіонату і повного складу учасників плей-офф, але виходить так, що треба зачекати, щоб те, що зараз нібито зрозуміло, все ж таки стало юридичним фактом. А до розповіді про все найцікавіше, що було минулими вихідними в 24-му турі, треба приєднати гру, яка відбулася ще позаминулого тижня, коли у Львові гру 14-го туру провели «Енергія» і «Сокіл».

Дві гри поспіль з рівним по силах опонентом це завжди складно грати, і дві гри поспіль між командами Валерія Легчанова і Романа Ковальчика винятком не стали. Знову, як і в Здолбунові в грі 23-го туру, нічия в першому таймі, але результативна 1:1, а далі у Львові пішла гра до голу, до першої помилки. Її припустився «Сокіл», що дозволило «Енергії» повести в рахунку, а згодом, скориставшись ще однією помилкою хмельничан, виграти 3:1.

За календарем «Енергія» розпочинала 24-й тур, маючи в суперниках «SkyUp Futsal». Цікаво, що «енергетики» вдруге поспіль приймали своїх суперників на «Галичині», і тепер як, це тимчасово чи вже до кінця чемпіонату? Підопічні Валерія Легчанова, схоже, міцно пам’ятали про 3:7 від «авіаторів» в другому колі і завзято розпочали гру. Щоправда, бліц-кригу не вийшло, але й 3:0 на дев’ятій хвилині стали непоганою заявкою на перемогу. Обмін голами до перерви зберіг плюс три для «Енергії». Перерва через повітряну тривогу була надто тривалою, і «Енергія» дещо втратила ту хвилю, яка була в її грі, але це не завадило їй довести, що вона на сьогодні сильніша за «SkyUp Futsal» 5:2.

Ця гра була як розігрів до головного цвяху туру – гри між «Ураганом» та «ХІТом». По цій грі буде окрема номінація, але як же було помітно, що у франківців з обойми випала одна бойова одиниця. Немає зараз в складі через травму Миколи Грицини, і рівноцінної заміни йому Максим Павленко підібрати не в змозі. До того ж, не такою потужною була перша четвірка, а без її міці не було і міці командної. Так, до перерви «Ураган» забив один м’яч, але він був індивідуальною заслугою Михайла Грицини, який і «поперечку» Ігоря Чернявського перекусив, і ефектно забив. В другому ж таймі додати «Урагану» були нічим, чим «ХІТ» і скористався, забивши двічі. Ближче до кінця гри Артем Фаренюк міг жалітися на нефарт, коли двічі влучив у каркас воріт, але колись той нефарт мав повернутися до головного голеадору Екстра-ліги обличчям, а не протилежним боком. 2:1 перемога «ХІТа», і в протистоянні двох фаворитів чемпіонату паритет – по одній мінімальній перемозі і одна нічия.

Гра в Рівному між «Кардиналом-Рівне» та «in.IT» повинна також розглядатися аналогічно двом іграм «Енергії» та «Сокола». За тиждень до побачення в Рівному команди Євгена Ланка і Андрія Федюка провели кубкову гру, і вдруге переграти свого суперника рівнянам не вдалося. Після нічийного першого тайму по перерві «айтішники» продемонстрували вражаючу реалізацію, якою і вразили «кардиналівців». Не обійшлося і без далеко не кращих дій воротарів, в підсумку 5:2, і як же, напевне, прикро підопічним Андрія Федюка, що це була гра чемпіонату, а не кубкова гра-відповідь.

Дуже великі очікування були у суперників по матчу в Сумах, де МСК «Харків» був господарем майданчика в грі з «Рятувальником». Команда з Сумщини взагалі ще не вигравала, і для неї кожна гра як остання. Харків’яни ж востаннє перемагали 20-го січня, а після того п’ять поразок, де з невеликим рахунком, а іноді і з дуже великим. Оця наднапруга тяжіла над гравцями обох команд, які моментів створювали в рази більше, ніж реалізовували. Найцікавіші події в грі пішли з середини другого тайму, коли «Рятувальник» зумів вийти вперед. Надалі харків’яни перейшли на гру з п’ятим, рятівною вона не стала, втім, суперника виснажила серйозно. Про себе, як про гравця, який може потужно пробити з серйозної відстані, нагадав Давид Калашник, який не тільки відновив рівновагу, а й вдруге вивів МСК «Харків» вперед. Кінцівка гри вийшла наддраматичною, коли МСК «Харків» більше хвилини після другої жовтої Бахмана Фаталієва захищався втрьох. Було важко, але свою перемогу 3:2 підопічні Станіслава Гончаренка вистраждали.

За часом 24-й тур закривала грала в Києві між «Aurora Team» та «Соколом». Її рахунок 5:2, який став найпопулярнішим в 24-му турі. «Сокіл» двічі поступався в рахунку в першому таймі, двічі відігравався, а от третій пропущений м’яч – яким же він був недоречним. Більше шести хвилин холоднокровно діяти, маючи п’ять фолів, а за лічені секунди до перерви наразитися на шостий фол – це боляче, і саме так сталося з підопічними Романа Ковальчика. Цей гол був відвертим подарунком для столичної команди, яка сама не відчувала впевненості у власних силах. Вона повністю прийшла до гравців «Aurora Team» після ще одного подарунку з боку воротаря «Сокола», що дозволило невдовзі забити вп’яте і вийти на той найпопулярніший рахунок в турі 5:2.

Шість ігор увійшли до цього допису, вони без проблем дозволили визначити нашу традиційну десятку фішок, які або були в центрі уваги, або, навпаки, могли пройти повз увагу вболівальників. Є серед них одна неочікувана навіть для автора цих рядків. Буде ще й бонус, він про те, щоб того краще і не було, але воно таки є і деякими тренерами продовжує по-тихому практикуватися, нібито ніхто і не помітить. Але помічають всі, окрім одного комітету, який і існує для того, щоб все помічати і реагувати.

Казус Сергія Журби. Частина друга

В першій номінації одразу б хотілося закрити теми участі в матчах чемпіонату в якості гравця Сергія Журби, а разом з ним і Євгена Ланка, які піднімалися в попередньому дописі. Коротко ж нагадаємо, що Сергій Журба, маючи дискваліфікацію за чотири жовті картки на гру з «in.IT», був її активним учасником в якості помічника Олега Лук’яненка. Що ж до граючого тренера «Кардиналу-Рівне», то Євген Ланко цього сезону отримав дві жовті картки, коли вже був граючим тренером команди, і одну виключно як тренер, коли в грі з «SkyUp Futsal» не був в протоколі як гравець. Тобто, в нього загалом три картки, а офіційні особи пропускають гру саме після трьох карток.

Втім, і Сергій Журба, і Євген Ланко приймали участь в іграх своїх команд в 24-му турі. Сергій в якості гравця, а Євген – в якості тренера. Чому така алогічність стала можливою? Можемо припустити, що через те, що в Регламенті Екстра-ліги немає статті, яка є невід’ємною частиною змагань в УПЛ, і яка прописана в «Дисциплінарних правилах УАФ». Це Стаття 12 «Відбуття відсторонення від матчу або виконання обов’язків», в якій є Пункт 3:

Відсторонення, накладене на футболіста/тренера, стосується його як футболіста та тренера одночасно.

Тобто, з юридичної точки ніяких порушень з боку Сергія Журби і Євгена Ланка регламентних документів щодо змагань в Екстра-лізі немає.

Гра туру. «Ураган» – «ХІТ»

Коли в програмі туру стоїть гра «Ураган» – «ХІТ», розглядати в якості «гри туру» якусь іншу гру просто недоречно, вболівальники не зрозуміють. Так і зробимо, хоча в 24-му турі за своєю інтригою, наприклад, гра МСК «Харків» – «Рятувальник» була цікавішою, чого тільки варті її дві останні хвилини. А наприклад, події в грі «Кардинал-Рівне» – «in.IT» розвивалися так, що якби про таке хтось розповів до гри, то переважна більшість вболівальників цьому просто би не повірила.

Тож, до ігри в Івано-Франківську. На початку допису було вже проте, що відсутність в другій четвірці франківців Миколи Грицини була відчутною, і того постійного тиску, який чиниться на суперників не було. Певну планку грі задали її арбітри Денис Куций та Андрій Швець, які, зафіксувавши на 4-й хвилині порушення Михайла Грицини на Олександру Сметаненку та на 8-й хвилині Романа Горпинича на Ігорі Корсуну, обмежилися лише фіксацією порушень. Хоча жовті Грицині та Горпиничу напрошувалися, адже ніякого наміру з їхнього боку зіграти в м’яч не було.

Що ж до моментів, то перший гольовий виник лише на 7-й хвилині, коли Даниіл Абакшин не скористався виходом сам на сам з Юрієм Савенком. Наступна цікава подія через 5 хвилин: Михайло Грицина «перекусив» необачну поперечну передачу Ігоря Чернявського і забив ефектний м’яч. Оце і все, що можна згадати по першому тайму, що, погодьтеся, малувато для «гри туру».

Головна подія, яка сталася в перерві, це вихід у «ХІТа» Олександра Сухова замість Олександра Кравця, і ми одразу побачили різницю між двома Олександрами. Сухов блискучою передачею відрізав весь захист «Урагану», і хоча удар Даниіла Абакшина був таким, про які іноді кажуть «кострубатий», але якщо він став голом, значить удар був правильним. Надалі небезпека біля воріт виникала дуже повільно. На 26-й хвилині Олександр Педяш дивним чином не замкнув штангу. Через три хвилини сейв Сухова після удару Масевича. А ще за хвилину той же Масевич опинився в непотрібному місті в непотрібний час, і в намаганні допомогти Савенку допоміг «ХІТу» повести в рахунку.

Здавалося, от зараз «Ураган» увімкнеться. І справді, господарі заграли швидше, непогано комбінували, але голу не було. Найближчим до нього двічі був Артем Фаренюк, але на 34-й хвилині п’ятою пробив в штангу, а ще за дві хвилини з вбивчої позиції в поперечину. Саме після цього з’явилося відчуття, що 16 березня не день «Урагану», хоча у Назара Шведа в день гри був день народження. До речі, сам іменинник був якось в цій грі на себе не схожим і малопомітним. Максим Павленко в заключні хвилини намагався врятувати хоча б одне очко за рахунок гри з п’ятим польовим гравцем. Але чи багато в «Урагану» було ігор, які потрібно було рятувати? Їх менше навіть ніж пальців на руці, от в цій важливий грі гра «5 на 4» нічим франківцям і не допомогла.

Колись при своїй надтривалій виграшній серії «Ураган» мав програти, от він і програв 1:2, втративши можливість достроково забезпечити собі перше місце в регулярному чемпіонаті. Воно, напевне, від команди Максима Павленка нікуди не подінеться, але забезпечити його в грі з головним конкурентом, це було б ефектно.

Кінець рекордній серії. Поразка «Урагану»

А тепер про завершення переможної серії «Урагану». До гри проти «ХІТа» в 24-му турі франківці востаннє програвали ще в третьому турі – «Aurora Team» 2:3, і це було 8 вересня минулого року. Непереможеним «Ураган» був 20 турів, але в них він повністю зіграв 19 ігор. Незіграною залишається гра з 9-го туру проти «Сокола», яку команди попередньо дограють 21 квітня. Тобто, переможна серія в чемпіонаті у «Урагану» склала 19 ігор. Щоб потішити вболівальників франківського клубу, до цієї кількості додамо ще три виграшні гри в Кубку України, що складе виграшну серію протягом сезону в 22 гри.

19 ігор – ця кількість так вже і залишиться рекордом чемпіонату. Навіть якщо «Ураган» з наступного туру знову почне скрізь і всюди перемагати, то до кінця сезону можна назбирати максимум 15 ігор. Це чотири, що в команди залишилися в регулярному чемпіонаті. Плюс 8 в плей-офф – це якщо виграти чемпіонат. Плюс три в Кубку України, якщо виграти і цей трофей.

22 гри – це теж залишиться рекордом сезону. П’ять перемог поспіль є зараз у «ХІТа»: чотири в чемпіонаті і одна в Кубку України. Але знову ж таки, якщо підопічні Олега Лук’яненка виграють всі поспіль матчі, яких в них теоретично можливі, а це ті ж самі 15 ігор, то максимум вийде 20 ігор.

Швидкострільність турів. Тарас Кузь, Максим Літвінов

Дуже стрімко розвивалися події в грі між «Енергією» та «SkyUp Futsal». Попри те, що перший удар в грі був за «авіаторами», їхнє володіння м’ячем через вісім секунд завершилося неточною передачею Юрія Щериці вперед на Романа Бакума. М’яч прилетів до рук Назарія Войтовича, який і розпочав гольову атаку господарів. Вкидання м’яча на Тараса Кузя, але м’яч не долетів до адресату, а від голови бразильця Бруно Сантоса зручно вискочив на ногу Ігорю Марциняку. Його удар відбив воротар Володимир Удовиченко, але на Тараса Кузя, який і довершив справу до голу (ВІДЕО). Маємо швидкий гол, а після уважного перегляду епізоду вдалося помітити, що табло встигло нарахувати 16 секунд.

Доволі швидко відкрили рахунок гравці «Aurora Team» в грі проти «Сокола». Після розіграшу ауту Арсеній Гурєєв зробив поперечну передачу в штрафний майданчик гостей, Микола Сохорук, намагаючись її перервати, вибив м’яч прямо на ногу Максиму Літвінову, який і відкрив рахунок (ВІДЕО). Від початку гри пройшло 38 секунд, і цей м’яч також потрапляє до рейтингу швидких голів чемпіонату.

Гол Тараса Кузя став одним з найшвидших цього чемпіонату, і в нашому рейтингу голів, зафіксованих на першій хвилині, цей м’яч зайняв позицію на другому місці. Загалом в цьому рейтингу стало 14 голів, і, цікаво, що «SkyUp Futsal» є найактивнішим в ньому. Чотири рази підопічні Тараса Шпички успішно розпочинали ігри самі, втім, м’яч Тараса Кузя став для них другим, пропущеним на першій хвилині. В свою чергу, «Енергія» вдруге в сезоні спромоглася забити швидкий м’яч, і його автором знову став Тарас Кузь. «Aurora Team» вдруге в сезоні забила на першій хвилині, «Сокіл», в свою чергу, вдруге пропустив на першій хвилині.

Разом з Романом Бакумом Тарас Кузь є двома гравцями, яким вдавалося забивати на першій хвилині двічі. Оновлений рейтинг швидких м’ячів прийняв такий вид:

1. 11 секунда. Роман Бакум, 21 тур, гра «SkyUp Futsal» – «in.IT»
2. 16 секунда. Тарас Кузь, 24 тур, гра «Енергія» – «SkyUp Futsal»
3. 22 секунда. Володимир Поночовний, 4 тур, гра «ХІТ» – «SkyUp Futsal»
4-5. 27 секунда. Олександр Басич (автогол), 7 тур, гра «ХІТ» – «Кардинал-Рівне»
4-5. 27 секунда. Дмитро Крюков, 20 тур, гра «Кардинал-Рівне» – МСК «Харків»
6. 32 секунда. Олександр Педяш, 8 тур, гра «Енергія» – «ХІТ»
7-8. 33 секунда. Олександр Школьний, 8 тур, гра «Aurora Team» – «in.IT»
7-8. 33 секунда. Ігор Салтанов, 22 тур, гра «ХІТ» – «SkyUp Futsal»
9. 34 секунда. Ігор Чернявський, 2 тур, гра «ХІТ» – «Рятувальник»
10. 36 секунда. Станіслав Моспан, 9 тур, гра «Сокіл» – «Ураган»
11. 38 секунда. Максим Літвінов, 24 тур, гра «Aurora Team» – «Сокіл»
12. 45 секунда. Роман Бакум, 17 тур, гра «SkyUp Futsal» – МСК «Харків»
13. 47 секунда. Тарас Кузь, 18 тур, гра «Енергія» – «Кардинал-Рівне»
14. 52 секунда. Юрій Щериця, 14 тур, гра «Кардинал-Рівне» – «SkyUp Futsal».

Пенальті туру. Давид Калашник

Три тури нічого не було в наших дописах про пенальті, приводу писати про шестиметрові не надавали ані гравці, ані арбітри. І так цікаво в 24-му турі вийшло, що в номінації про пенальті туру гравцем, про якого буде йти мова, є знову Давид Калашник з МСК «Харків».

В грі 21-го туру Калашник з шестиметрової відмітки не зміг переграти воротаря «Енергії» Володимира Кардаша, але попри це, Станіслав Гончаренко в післяматчевому коментарі запевнив, що Давид Калашник і надалі в його команді буде пробивати шестиметрові. Головний тренер МСК «Харків» виявився людиною слова, і коли на 39-й хвилині, за рахунку 2:2, арбітри призначили пенальті у ворота «Рятувальника», бити його пішов знову Давид Калашник. Цього разу він зі своєю справою впорався на відмінно, і розвів м’яч та голкіпера «Рятувальника» Олексія Нагорного по різних кутах (ВІДЕО).

Давид Калашник перший гравець, який в сезоні пробивав пенальті тричі, більше того, і два пенальті ще жоден інший гравець не виконував. Статистика Калашника: два реалізованих пенальті, один – нереалізований.

Загальна кількість призначених пенальті тепер складає 13. При дев’яти забитих відсоток реалізації пенальті вийшов на показник 69,23%.

Дабл-пенальті туру. Максим Літвінов

Ще більше, ніж з пенальті, не було підстав згадувати про інший вид жорсткого покарання в футзалі – це 10-тиметрові. Востаннє дабл-пенальті пробивався 28 січня, коли Ігор Салтанов («SkyUp Futsal») влучив у штангу воріт «Сокола». І от пройшло ще п’ять турів, і знову дабл-пенальті у ворота… «Сокола» на користь ще однієї київської команди. Співпадіння? Так воно і є, адже порушення Миколи Сохорука на Максимові Бессалову було в однаковій мірі і очевидним і не потрібним.

До 24-го туру відсоток реалізованих 10-тиметрових в Екстра-лізі в цьому сезоні складав рівно 30% – три з десяти. Гравець «Aurora Team» Максим Літвінов, перегравши з 10-тиметрової позначки голкіпера «Сокола» Ярослава Кожуховського (ВІДЕО), трохи покращив його – до 36,36%. Таким чином, Максим Літвінов став четвертим гравцем, який вправно виконав «десятку». До нього це робили Владислав Первєєв, Владислав Сизик і Михайло Волянюк.

Гравці «Aurora Team» тричі пробивали 10-тиметрові, але Максим Літвінов став першим гравцем цієї команди, якому його вдалося реалізувати. Раніше це пробували зробити Юрій Сагайдачний та Ростислав Семенченко, але не змогли переграти, відповідно, Володимира Удовиченка («SkyUp Futsal») та Олександра Сухова («ХІТ»).

А от 10-тиметровий Максима Літвінова став третім, призначеним у ворота «Сокола», і тільки першим реалізованим. Раніше «десятки» у ворота хмельничан пробивали Ігор Салтанов («SkyUp Futsal») (влучив у штангу) та Петро Шотурма («Ураган») (пробив повз ворота).

Голи туру. Ростислав Семенченко, Дмитро Баранник

В шести іграх, яким присвячений цей допис, було забито 33 м’ячі, а безпосередньо в 24-му турі 29. З них виокремимо два, які і будуть визнані «голами туру». Це фактично м’ячі-близнюки, які відрізняються тільки тим, що один був забитий після закидання з кутового, а другий з ауту.

В решті ж голи Ростислава Семенченка у ворота «Сокола» (ВІДЕО) та Дмитра Баранника у ворота МСК «Харків» (ВІДЕО) просто ідентичні. І удари наносилися з одного місця на майданчику, і у ворота м’яч залетів що над волоссям Ярослава Кожуховського, що Андрія Острікова.

От цікаво, який з двох голів-близнюків стане кращим за версією прес-служби АФУ? І за якими критеріями один м’яч отримає перевагу над таким же самим? Як ваші версії, шановні читачі?

Автоголи турів. Олег Гуцуляк, Мар’ян Масевич, Максим Бессалов

Шостий раз поспіль тема м’ячів, забитих у власні ворота, в наших дописах не втрачає своєї актуальності. Розпочати варто з гри 14-го туру «Енергія» – «Сокіл». На 37-й хвилині гравець гостей Вадим Данилюк припустився технічного браку, чим скористався Віталій Радевич і в боротьбі виборов м’яч. Ворота «Сокола» в цей момент були порожніми (команда Романа Ковальчика грала з п’ятим польовим гравцем), і задачею Радевича було зробити передачу на Тараса Кузя, який стояв перед незахищеними воротами, але м’яч до Кузя не долетів. Гравець «Сокола» Олег Гуцуляк в підкаті намагався розрядити ситуацію, але в падінні вразив власні ворота (ВІДЕО). Одразу в грі арбітри визначили автором голу Тараса Кузя, але по відео помітно, що м’яча він навіть не торкнувся, що, до речі, після гри визнав і сам гравець «Енергії». Згодом з коректним авторством голу після гри розібралися і арбітри.

В 24-му турі в свої забивали двічі. В центральній грі туру на 30-й хвилині після дальнього удару Євгена Сірого арбітри самі навіть не одразу визначилися, яким же чином м’яч влетів до сітки, і після нетривалого обговорення вирішили, що все ж останній дотик був від Мар’яна Масевича (ВІДЕО).

А от в грі «Aurora Team» та «Сокола» арбітрам не довелося напружуватися з визначенням того, від кого з гравців київської команди м’яч покотився у ворота. Напевне і не скажеш, чи Владислав Первєєв робив простріл з кутової позначки, чи свідомо цілив м’ячем в Максима Бессалова, щоб вийшов такий собі «свояк» (ВІДЕО), але це за великим рахунком і не має значення.

Цікаво, що рівно за тиждень до пропущеної гри у Львові «Сокіл» і «Енергія» проводили гру 23-го туру, і в ній гравець «Сокола» також попри своє бажання посприяв голу «енергетиків». Тоді це був Микола Сохорук, і у «Сокола» тепер стало чотири випадки, коли його гравці вражали власні ворота.

Автогол Олега Гуцуляка для «Енергії» став шостим випадком, коли підопічним Валерія Легчанова з голом допомогли їхні суперники. Автогол Бессалова це вперше, коли «Соколу» допоміг забити суперник, і наразі таких подарунків з боку суперників в чемпіонаті не було лише у однієї команди – «in.IT». А от з автоголом Масевича «ХІТ» є беззаперечним лідером по голах його суперників у свої – таких м’ячів стало дев’ять.

Загалом же, після автоголу Гуцуляка, Масевича і Бессалова кількість м’ячів, забитих у власні ворота, зросла до 28-ти.

Вилучення туру. Денис Завгородній, Бахман Фаталієв

Одразу два гравці були вилучені в 24-му турі, і якщо для Дениса Завгороднього з «Рятувальника» червона картка була «прямою» (ВІДЕО), то гравець МСК «Харків» Бахман Фаталієв був змушений залишити майданчик після двох жовтих карток (ВІДЕО).

Вилучення по одному гравцю з кожної команди в одній грі, як було в грі МСК «Харків» – «Рятувальник», це лише другий такий випадок. Перший був зафіксований нещодавно, в 21-му турі, коли гру МСК «Харків» – «Енергія» не дограли Давид Калашник та Ярослав Квасній.

З урахуванням того, що для Завгороднього та Фаталієва це перші вилучення в сезоні, то вони стали одинадцятим та дванадцятим гравцями, які вилучалися з майданчика. А от загальна кількість червоних карток зросла до 14-ти. «Рятувальнику» та МСК «Харків» в меншості довелося опинитися вдруге, а лідером по вилученням залишається «Енергія» – три червоні картки. Вилучень не було ще у трьох команд – «Урагану», «Aurora Team» та «in.IT».

Благородство туру. Пас Віталій Радевича Роману Гуралю

Приємно, що в Екстра-лізі ще трапляються епізоди, які можуть здивувати, хоча автора цих рядків за майже 25 років в футзалі здивувати чимось дуже складно. Втім, в грі між «Енергією» та «SkyUp Futsal» такий момент приключився. Чим саме здивував, спробуємо розібратися, розбираючи ВІДЕО.

На 19-й хвилині «енергетики» розпочали свою чергову атаку передачею Олега Легендзевича вперед на Романа Гураля, який міг виходити сам на сам з воротарем Володимиром Удовиченком. Голкіпер «авіаторів» прагнув зіграти на випередження, але прорахувався, і Гураль встиг зробити передачу «під себе» на Віталія Радевича. Ворота відкриті, треба в них просто влучити, і буде гол. Втім, Радевич одразу не б’є, а встигає ще обіграти Бруно Сантоса. Здавалося, ну тепер вже ж можна забивати у порожні? Але Радевич цього знову не зробив, м’яко повернув м’яч Роману Гуралю, який і став автором голу.

Навіть за першого перегляду цього голу в прямій трансляції не було сумнівів, що Віталій Радевич одразу не забивав у порожні не просто так. Видно, що після голу Романа Гураля вітали всі гравці «Енергії», які перебували на майданчику, навіть голкіпер Назарій Войтович не полінився пробігтися 35 метрів від своїх воріт, щоб також прийняти участь у привітанні. А все пояснюється дуже просто – для Романа Гураля цей гол став першим в сезоні, і його би точно не було, якби Радевич не зробив свою навмисну паузу, не пожаднував, і не організував маленьке і довгоочікуване свято своєму молодшому партнеру по команді.

Що ж здивувало? Це ж так треба, що гравець віддає всі сили грі, інтенсивно бігає по майданчику, але навіть в момент, коли перед ним порожні ворота, пам’ятає, що в його команді є інший гравець, який напевне дуже мріє забити, бо забиває він, як іноді кажуть, тільки по великих святах. Можемо пригадати, що минулого сезону таких великих свят у Роман Гураля було всього два. Тепер стало три, і за останнє свято Гуралю не зайвим було б і проставитися хоча б, наприклад, пляшкою коли або «Львівського 1715», бо наступного такого разу Радевич паузу може і не зробити, а заб’є сам.

Бонус. Про жовту картку Мар’яна Масевича в КУ, або який тренер розумніший і за АФУ, і за УЄФА

Бонус цього допису буде пов’язаний не з матчами чемпіонату України, а з тією ганебною витівкою у виконанні господарів майданчику, яка була в першій кубковій грі «Ураган» – «Рятувальник». На перший погляд вона безневинна, але насправді – це добрячий плювок в футзальну спільноту, в усіх футзальних вболівальників, ну і цинічна насмішка над Асоціацією футзалу України.

Про що мова? На 39-й хвилині гри вже після того, як арбітр гри Денис Чумак зробив кілька зауважень Мар’яну Масевичу, гравець «Урагану» вперто не відходив на п’ять метрів і продовжував заважати супернику ввести м’яч з ауту (ВІДЕО). І робив це до тих пір, поки не дочекався того, чого і прагнув – жовтої картки. Коментатор гри на це відреагував таким чином: «На рівному місці Масевич заробляє собі жовту карту в пасив». Чи він насправді такий наївний, що не зміг второпати, що такі жовтні картки за рахунку 9:0 отримуються не просто так. А скринька-то цієї жовтої картки відкривається дуже-дуже просто. Першу гру 1/8 фіналу Кубку України проти «Сокола» Мар’ян Масевич завершив з жовтою карткою, а друга була потрібна для того, що в народі називається «обнуління». В Кубку України гравець пропускає гру не після чотирьох жовтих карток, а після двох. Очевидно, що «Ураган» після 9:0 вже в «Фіналі чотирьох», Масевич гру-відповідь проти «Рятувальника» пропустить, а на півфінальну гру вийде «чистим». Отака от нехитра і невигадлива природа того, що Масевич вперто не відходив від м’яча на відстань п’яти метрів. І все це робив, в цьому немає жодних сумнівів, з прямої вказівки головного тренера «Урагану» Максима Павленка.

Підтвердженням того, що Максим Михайлович не просто схильний, а є ініціатором такого шахрайства, є кричущий випадок, який з його подачі був в матчі основного раунду Ліги чемпіонів сезону-21/22 «Ураган» – «Лікені», який відбувся 30 жовтня 2021 року. Але для початку статистика гри «Урагану» проти «Аразу», яка була напередодні, і в ній в складі франківців жовті картки отримали Роман Кордоба (1 хв.), Назар Швед (27 хв.), Віталій Радевич (30 хв.) та Даниіл Абакшин (39 хв.).

В грі проти «Аразу» «Ураган» виграв 2:0, а після перемоги над «Лікені» 7:1 достроково забезпечив собі вихід в елітний раунд. Перебіг подій в грі з «Лікені» розв’язав руки Максиму Павленку, адже третя гра проти «Галаці Юнайтед» вже не мала турнірного значення, і в заключні хвилини гри з «Лікені» почалося шапіто.

Проникливий читач вже напевно здогадався, що в грі проти «Лікені» жовтні картки у «Урагану» отримали ті ж самі гравці, які в грі проти «Аразу»: і Радевич, і Швед, і Абакшин, і Кордоба. Але, якщо по жовтні картці Віталія Радевича на 10-й хвилині, немає жодних питань – поштовх в спину суперника, який виходив на ударну позицію, то три інші жовті картки – це чистої води шапіто і  відверте «обнуління». Щоб не бути голослівним, пропонуємо вашій увазі посилання на відео з коротким коментарем.

30.10.2021 «Ураган» – «Лікені». Жовті картки у «Урагану»: Радевич (10), Абакшин (38), Швед (39), Кордоба (40)

Жовта Абакшина. На ауті Даниіл вперто не відходить на п’ять метрів, арбітр навіть на пальцях показує Абакшину, що він зробив йому кілька зауважень. Після отримання жовтої картки Абакшин швидко зникає з майданчика (ВІДЕО).

Жовта Шведа. На ауті Назар вперто не відходить на п’ять метрів. Після отримання жовтої картки Швед швидко зникає з майданчика (ВІДЕО).

Апофеоз шапіто. Жовта Кордоби. Роман Кордоба отримав жовту картку, яка не має аналогів. Після того, як Сергій Коваль забив сьомий м’яч у ворота «Лікені», Роман так сильно радіє цій події, що знімає з себе футболку (ВІДЕО) !!!! Ви де-небудь і коли-небудь бачили, щоб футболку на радощах знімав не гравець, який забив гол, а той, який просто в цей момент був на майданчику?!!! Але в Кордоби вже не було часу на щось інше, бо до завершення гри з «Лікені» залишалися лічені секунди, а не втілити в життя те, заради чого його на майданчик відправив Максим Павленко, Кордоба просто не мав права.

Автор цих рядків розуміє, які прокляття зараз на його адресу несуться з боку фанів, урафанів та суперфанів франківської команди, адже замахнувся на святе. Але неприємність цю він якось переживе. Тут буде питання конкретно до Асоціації футзалу України. Кілька років тому, коли тодішній очільник Комітету арбітражу АФУ Сергій Кравцов після гри «Ураган» – «Сокіл» вирішив, що дві жовті картки з боку «Сокола» у Сергія Шевченка та Артура Подлюка були «обнулінням», і не змусив себе чекати з листом на адресу КДК УАФ, а КДК УАФ, розглянувши цей лист, виписав гравцям «Сокола» по дві гри дискваліфікації. Отут і питання, чи пан Сергій Кравцов, або пан Олексій Банасько, який зараз є очільником Комітету арбітражу АФУ, вони вже написали лист до КДК УАФ стосовно того, що жовта картка Масевича була навмисною? Чи зробили вигляд, що нічого дивного в цій жовтій картці не було?

І ще одне, головне питання. Чи не час поставити на місце одного розумного головного тренера, який свого часу най…бав УЄФА, і вважає, що він і надалі може най…бувати всіх в українському футзалі? Все ж вирішується дуже просто: якщо по картці Масевича ми побачимо відповідну жорстку реакцію, то більше ми не побачимо не тільки шапіто, ініціатором якого буде головний тренер «Урагану», але шапіто не буде у виконанні тренерів інших команд Екстра-ліги.

P.S. до бонусу. Поки наші колишні та теперішні очільники Комітету арбітражу АФУ нічого не помічають, вищі сили все помітили і роздали всім по їхнім «заслугам» миттєво. Вже в першій же грі після «Рятувальника», в грі проти «ХІТа», автором вирішального голу став… Мар’ян Масевич, який вразив власні ворота, а команда Максим Павленка надпринциповий матч програла.