Футзал часів війни-8: «Сокіл» в Рівному зіграв на благодійному турнірі на підтримку воїнів ЗСУ

0
921

Майже три місяці, з 19 лютого, коли «Сокіл» грав в Харкові проти «Viva Cup», наша команда не мала серйозної ігрової практики. Одразу після початку війни взагалі довелося зробити паузу навіть в тренувальному процесі. Але згодом підопічні Романа Ковальчика його поновили і навіть провели тренувальну гру з провідною командою хмельницької Преміум-ліги. І ось нарешті «Сокіл» знову в грі, це сталося в 80-й день підступної війни, яка ведеться проти України.

На початку тижня до «Сокола» з Рівного поступила пропозиція прийняти участь в «Благодійному турнірі на підтримку воїнів ЗСУ», в якому мали б грати ще три команди Екстра-ліги: «Кардинал-Рівнестандарт», «Енергія» та «Продексім». Але херсонська команда не встигла зібрати потрібний комплект гравців, тому організатори підтягнули до турніру луцький «Любарт». Втім, навіть в такому складі «Благодійний турнір» був дуже доречним для гравців, які тривалий час не грали в серйозний футзал.

Першим суперником «Сокола» в Рівному була львівська «Енергія», яка повністю зберегла свій склад. Це не завадило нашій команді розпочати гру з активного пресингу, який дуже ефективно працював і події більше точилися біля воріт голкіпера львів’ян Войтовича. Брак ігрової практики нагадував про себе, коли «Сокіл» змарнував кілька чудових нагод відкрити рахунок. А зробив це суперник: «енергетики» дуже швидко вийшли з-під нашого пресингу, і контратаку завершив Легендзевич. Команда зі Львова була попереду всього кілька секунд. Олег Гуцуляк вдало відкрився під передачу з кутового і зрівняв рахунок. Втім, на перерву команди пішли за переваги «Енергії»: дуже активний в її складі Теряєв зі середньої відстані вразив ворота Бабенка.

Початок другого тайму був за «Соколом»: з інтервалом менше, ніж хвилину, Бабак за допомогою рикошету від Буньо та Гуцуляк змусили капітулювати Войтовича. І «Енергія» поновила рівновагу доволі швидко, коли Королишин низовим ударом прошив Бабенка. Надалі ж гра проходила за переваги нашої команди, яка створювала моменти, але не реалізовувала їх. Чого варті тільки два поспіль влучання в каркас воріт – спочатку від Бабенка, а потім від Бабака. Ближче до кінця гри наш суперник, на жаль, скотився до брудної гри, після якої близькими до того, щоб зазнати травм, були Первєєв та Хамдамов. В підсумку ж цієї бойової гри – нічия 3:3. А лідерство в «Благодійному турнірі» після першого дня захопив «Кардинал-Рівнестандарт», який переміг «Любарт» 3:0.

14 травня. Благодійний турнір на підтримку воїнів ЗСУ

«Сокіл» (Хмельницький) – «Енергія» (Львів) – 3:3 (1:2)
«Сокіл»: Бабенко – Боднар, Хамдамов, Абзалов, Бабак – Гуцуляк, Первєєв, Данилюк, Сохорук – Донець, Орган, Власов – Чайка, Шевченко
Голи: Гуцуляк, 15, 23, Бабак, 22 – Легендзевич, 14, Теряєв, 19, Королишин, 25

В другий день «Благодійного турніру» кожній з команд належало зіграти по дві гри, і саме через це ігри проводилися в форматі два тайми по 15 хвилин чистого часу. Не одразу суперники по грі «Кардинал-Рівнестандарт» – «Сокіл» почали створювати небезпечні моменті, і на удар Волянюка, який відбив на четвертій хвилині Чайка, відповів Первєєв ударом зі штрафного, який парирував воротар рівнян Дяченко. Воротарі і надалі були на висоті, рятуючи свої ворота після дуже небезпечних ударів. Однак, коли на 10-й хвилині господарі майданчика вибігли в контратаку «два в одного», Чайка не зміг врятувати свої ворота після удару Кравчука. Це змусило Романа Ковальчика одразу брати тайм-аут. За хвилину Чайка необачливо далеко вийшов з воріт, і його за це ударом зі своєї половини покарав Горпинич. Кінцівка тайму пройшла в атаках «Сокола», але нашим гравцям так і не вдалося пробити Дяченка.

На другий тайм в ворота «Сокола» вийшов Шевченко, і за першої ліпшої нагоди він підключався до атак нашої команди. І саме Сергій міг відіграти один м’яч, але після його дальнього удару справа шкіряний снаряд струсонув штангу. Гра з п’ятим йшла у «Сокола» не кращим чином, після втрати м’яча Волянюк влучив у стійку, і на добиванні Кручок таки вразив порожні ворота. І знову тайм-аут від Романа Ковальчика. Левову частку решти часу «Сокіл» грав «5 на 4», але так і зміг розкрити захист господарів майданчику. Тож, поразка 0:3.

15 травня. Благодійний турнір на підтримку воїнів ЗСУ

«Кардинал-Рівнестандарт» (Рівне) – «Сокіл» (Хмельницький) – 3:0 (2:0)
«Сокіл»: Чайка (Шевченко, 16) – Боднар, Хамдамов, Абзалов, Бабак – Гуцуляк, Первєєв, Данилюк, Сохорук – Донець, Орган, Власов – Бабенко
Голи: Кравчук, 10, Горпинич, 11, Кручок, 18

Заключною для «Сокола» на турнірі в Рівному була гра проти представника Першої ліги, луцького «Любарту», який до цього програв свої обидві гри: в суботу «Кардиналу-Рівнестандарт» 0:3, і вже в неділю «Енергії» 1:3. Тож, попри товариській статус турніру, обидві команди прагнули перемогою завершити своє перебування в Рівному, щоб в доброму гуморі повернутися додому.

Початок гри більш вдало склався для лучан: на сьомій хвилині Чудля потужно пробив, і м’яч от голови Сизика опинився в воротах. В подальшому «Сокіл» переважав суперника у володінні м’ячем, яке не втілювалося в небезпеку володінням голкіпера «Любарту» Горніка.

Другий тайм розпочався з атак нашої команди, і Горніку відверто повезло, коли м’яч після дальнього удару Данилюка влучив у штангу. Втім, «Любарт» тут же відповів своїми випадами, після яких вже Чайка повинен був дякувати долі: м’яч влучав в штангу та поперечину. З появою на майданчику Шевченка почалися його підключення до атак, Сергій непогано пробивав здалеку, але, нажаль, хмельничани не встигали на добивання, коли Горнік відбивав м’яча перед собою.

Кінцівка гри вийшла нервовою і напруженою. Суперники дуже легко збирали фоли, і на 28-й хвилині Сохорук скористався помилкою суперника біля луцьких воріт і потужним ударом зрівняв рахунок. Згодом команди обмінялися забитими голами, а перед фінальною сиреною арбітри прийняли рішення, яке стало ключовим. Воротар Горнік викинув м’яч в напрямку воріт «Сокола», він опинився в сітці, але судді вирішили, що перед цим був дотик Степанюка і зафіксували взяття воріт.

«Любарт» (Луцьк) – «Сокіл» (Хмельницький) – 3:2 (1:0)
«Сокіл»: Бабенко (Чайка, 11, Шевченко, 20) – Боднар, Хамдамов, Абзалов, Бабак – Гуцуляк, Первєєв, Данилюк, Сохорук – Донець, Орган, Власов
Голи: Сизик, 7, Степанюк, 28,30 – Сохорук, 28, Данилюк, 29

В наших попередніх тижневих дописах ми обіцяли, що футзал повернеться на наші майданчики, так воно і сталося, чому підтвердження турнір в Рівному. Все буде Україна!

Прес-служба СК «Сокіл»

Фото Романа Цупрука

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ