Футзал часів війни-2: «Галле-Гоойк» об’єднався з «Андерлехтом», «Барса» драматично виграла Кубок Іспанії

0
1282

Минув ще один тиждень жорстокого випробування, яке випало на долю нашої країни і яке триває вже майже сорок днів. Протягом останнього тижня футзальне життя в світі йшло своєю чергою, відбулися кілька цікавих подій, на які варто звернути вболівальників «Сокола», і перша з них стосується представника бельгійського футзалу.

Майже три роки тому, під час передсезонної підготовки до чемпіонату-19/20, «Сокіл» здійснив виїзд до міста Галле, в якому базується «Галле-Гоойк», де наша команда зіграла два товариських матчі з чемпіоном Бельгії, в одному з яких виграла, а в другому поступилася. Ці спаринги стали можливими завдяки тісній та плідній співпраці голови СК «Сокіл» Артема Гласа з керівництвом «Галле-Гоойку», і її продовженням невдовзі стала учать дитячих команд ДЮСШ «Сокіл» в представницькому турнірі «Squadra futsal cup 2020», в якому наш спортивний клуб був представлений в кількох вікових категоріях. І надалі планувалося продовження співпраці, проведення товариських матчів, втім на заваді став ковід, через який вся Європа була зачинена навіть в середині. Однак, життя тривало і співпраця між «Соколом» та «Галле-Гоойком» мала свої подальші перспективи, які, впевнені, будуть реалізовані вже після війни.

Чому про це все згадане? Днями з Бельгії прийшла дуже несподівана новина, яка напряму стосується клубу-партнера «Сокола»: найбільший футзальний клуб країни, а ним і є «Галле-Гоойк», об’єднався з найбільшим футбольним клубом Бельгії, а ним є відомий клуб «Андерлехт». Повна назва «Андерлехта», під якою він виступає в чемпіонаті Бельгії, це «RSC Anderlecht», відповідно футзальний клуб «Галле-Гоойк» з наступного сезону буде мати назву «RSCA Futsal». Можливо, вона не є такою зручною для постійного використання в розмовах про клуб, але вже як є.

В спільному комюніке зазначається, що обидва клуби мають потужну місцеву фанатську базу, великі спортивні та комерційні амбіції. Для футзального клубу злиття з «Андерлехтом» буде мати і реальні практичні дивіденди. Гравці «Сокола», які приймали участь в тих товариських матчах, мають пам’ятати, в якому непристосованому до футзалу спорткомплексі гралися спаринги. Головний недолік – спорткомплекс універсальний, і на майданчику було стільки ліній для розмітки, що було непросто в них орієнтуватися, та і глядачам дивитися було незручно. З сезону ж 22/23 «RSCA Futsal» буде грати в місті Роосдал, де є близьким до завершення будівництво сучасного спортивного центру, який відповідає всім європейським стандартам і розрахований на 1100 вболівальників. Вже навіть відомо, що урочисте відкриття комплексу відбудеться на початку серпня гала-матчем «RSCA Futsal» проти «Бенфіки». Зазначимо, що зараз «Галле-Гоойк» має в своїй структурі жіночу команду, молодіжні команди та школу футзалу.

На тижні мали продовження дві теми, про які було в нашому матеріалі тижневої давнини. Перша – це фінальна частина жіночого чемпіонату Європи. Вона мала відбутися 25-27 березня, але УЄФА оголосила про нові дати проведення – це 1-3 липня. Дати – це добре, але що з форматом? Нагадаємо, що півфінальні пари складають Україна і Португалія та Іспанія з Росією, і логічне питання, а що з виключеною з усіх європейських змагань Росією? Про це в інформації УЄФА жодного слова. Можливо, буде пізніше.

А от з проведенням «Фіналу чотирьох» Ліги чемпіонів вже є остаточна конкретика. Як і передбачалося в нашому дописі, російську «Тюмень» замінив французький клуб «ACCS». Це є для французів доброю новиною на додаток до того, що цього сезону він виграв дивізіон D2, в який був змушений опуститися через адміністративні проблеми, і в сезоні-22/23 він буде грати в найсильнішому французькому дивізіоні D1.

Вболівальники футзалу мають пам’ятати, що ще рік тому в «ACCS» грав легендарний Рікардіньо, і 7 квітня феноменальний португалець зіграє свій прощальний матч за збірну Португалії. Символічно, що ця гра відбудеться в передмісті Порту Гондамарі, де Рікардіньо і починав грати в футзал. Щодо суперника чемпіонів світу та Європи, то ним буде збірна Бельгії, з якою вони проведуть два поєдинки 7 та 8 квітня.

Головною ж футзальною подією тижня був «Фінал восьми» Кубку Іспанії. Його за своїм престижем та статусом в футзалі можна порівняти хіба що з Кубком Англії в футболі. Кожного року в Іспанії докладають чималих зусиль, щоб Кубок Іспанії розкручувався все більше і більше, і цього сезону права на його телетрансляцію придбали близько 25-ти країн. Те, що Кубок Іспанії цього вартий, продемонстрував фінальний матч, в якому грали «Барса» та «Ель Посо Мурсія». Основний час гри завершився з рахунком 2:2, і цікаво, що у мурсійців другий гол забив гравець збірної Казахстану Тайнан, чим зробив рахунок 2:1, а за хвилину до завершення другого тайму він же вразив власні ворота. В овертаймі, якій в Іспанії грають два таймі по 3 хвилини, на 45-й хвилині «Барса» вийшла вперед, але за кілька секунд «Ель Посо Мурсія» відновила рівновагу. Доля найпрестижнішого трофею вирішувалася в серії пенальті, і це була окрема вистава.

За рахунку в шестиметрових 4:3 воротар «Ель Посо Мурсії» Хуанхо відбив удар Піто, який для каталонців був заключним в серії з п’яти ударів. Мурсійці почали святкувати, але арбітри переглянули епізод, і з’ясувалося, що Хуанхо вийшов з воріт на якісь сантиметри. Повторна спроба для Піто виявилася вдалою. Почали бити до промаху, і на восьмому ударі запасний воротар «Барси» Мікель Фейшас відбив постріл Маті Роси. Арбітри знову переглянули епізод і вирішили, що удар потрібно перебити. Маті Роса знову підійшов до м’яча і знову програв свою дуель воротарю «Барси». Каталонці свій шанс не змарнували, і Марсеніо точним ударом приніс Кубок Іспанії «Барсі».

Все буде Україна! Наш футзал ще обов’язково повернеться.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ