Футзал часів війни-14: квадрупл «Барси», «Спортінг» та ««Italservice Pesaro» міцно тримають свої позиції

0
159

На тижні, що завершується, відбулася розв’язка в трьох потужних європейських чемпіонатах. Про неї і розповідь в нашому черговому огляді.

Португалія

В чемпіонаті Португалії одразу можна говорити про дві протилежні речі – про закономірність та несподіванку. Спочатку про останнє. Багато вже років розіграш чемпіонства є прерогативою двох лісабонських клубів – «Спортінгу» та «Бенфіки». Команди приблизно рівні за класом, про що і свідчили результати фінальних серій плей-офф. В протистояннях до трьох перемог звичним був підсумок 3:1 або 3:2. І от цього року та сама несподіванка – вперше фінал плей-офф уклався всього в три гри. Коли підсумок серії 3:0, це ніби свідчить про беззаперечну перевагу однієї команди, але це тільки не про Португалію!

На тижні відбулися дві гри, перша з них проходила на майданчику «Бенфіки», і до перерви все йшло за сценарієм господарів: голи Артура та Тайєбі дали їм перевагу в два м’ячі. Але тим і сильний «Спортінг», що для нього не існує безнадійних ситуацій: протягом трьох хвилин Пако, Пані Варела та Паулета розвернули її на 180 градусів. Гра вже йшла до перемоги фіналіста останньої Ліги чемпіонів, як Мендонса вразив власні ворота, і результат основного часу 3:3. Далі овертайм, в якому Паулета оформив дубль, а разом з ним і перемогу – «біло-зелені» перед третьою грою, яка мала проходити вже в них вдома, опинилися в кроці від чемпіонства.

Його і було зроблено, але як же важко. Перший тайм беззаперечно за «Спортінгом» – 3:0. По перерві «Бенфіка» один м’яч відіграла, але на 33-й хвилині Зікі Те повернув господарям перевагу в три голи. Як з’ясувалося пізніше, цей м’яч і став чемпіонським, бо до фінальної сирени «Бенфіка» встигла забити тільки двічі. То ж, в підсумку 3:0 в усій серії.

Зазначимо, що «Спортінг» став чемпіоном вдруге поспіль, і загалом в 17-й раз (це вже в тему про закономірність), а в Лізі чемпіонів від Португалії будуть грати і він, і «Бенфіка».

Іспанія

Ви знаєте, що таке квадрупл? Впевнені, що палкі прихильники спорту точно в курсі, для решти повідомимо, що команда зробила квадрупл, коли протягом сезону виграла чотири трофеї – і саме це на тижні зробила футзальна «Барса». Каталонці вшосте стали чемпіоном Іспанії, що дало підстави місцевим журналістам називати підопічних Хесуса Веласко «машиною для пожирання титулів».

Нагадаємо, що на початку сезону «Барса» виграла Суперкубок Іспанії, в фіналі якого була перемога по пенальті над «Пальмою Футзал». В фіналі Кубку Іспанії каталонці були на грані прірви в битві з «Ель Посо Мурсією», але теж вирвали трофей в серії пенальті. В квітні «Барса» нокаутом в грі зі «Спортінгом» виграла Лігу чемпіонів, і от напередодні відбулася друга гра серії плей-офф, перед якою каталонці мали перевагу над «Пальмою Футзал» за рахунок домашньої перемоги 4:2. Це, звичайно, збіг обставин, але і суботня гра завершилася з тим же самим рахунком, хоча перебіг подій в ній був іншим.

Після 20-ти хвилин гри «Барса» і «Пальма Футзал» обмінялися двома забитими м’ячами: у каталонців двічі відзначився Серхіо Лосано, а у мешканців чудового острова Пальма-де Майорка точні удари пройшли у Ігора та Дані Нунеша. Події в другому таймі – за класикою жанру: хто першим заб’є, той і переможе. На 32-й хвилині Піто вперше в грі вивів «Барсу» вперед, а за 12 секунд височенний парашут від Дієго в порожні ворота остаточно підбив підсумок і серії, і всього сезону: «Барса» – чемпіон! Цим вкотре було доведено, що «Барса» – це великий клуб, а Хесус Веласко – великий тренер.

Італія

Ох, як же хотілося сенсації в чемпіонаті Італії! Стати чемпіоном країни, посівши в регулярному чемпіонаті лише шосте місце – це було б казкою. Але не в кожної казочки буває щасливий кінець, от і для клубу «Feldi Eboli» його не відбулося.

В другій фінальній грі, яка проходила в Песаро, гравці «Italservice Pesaro» сповна поквиталися з вискочками за поразку в першій грі – 6:1, а доля чемпіонства мала вирішитися в третій грі, знову ж таки на майданчику «Pala Nino Pizza». І це була зовсім інша гра за своєю суттю.

«Feldi Eboli» доволі швидко повів в рахунку після удару Селусіо. Але невдовзі, через 31 секунду, 38-річний (в липні буде 39) Умберто Оноріо поновив рахунок, і до перерви суперники ще раз обмінялися забитими м’ячами (Кальдероллі у гостей, Таборда у господарів). Початок другого тайму був надскладним для «Italservice Pesaro». На 22-й хвилині воротар Еспіндола нічого не зміг зробити з пострілом Луізіньо, а за хвилину після вилучення Борруто господарі залишилися в меншості. Забий тоді «Feldi Eboli», навряд чи господарі вилізли з «мінус два», бо в Італії вміють грати по результату. Розв’язка ж сезону відбулася в заключні п’ять хвилин. Аргентинець Пабло Таборда оформив дубль, а на 39-й хвилині Лукас Боло забив гол, який став чемпіонським. Команда з Песаро продовжує домінувати на Апеннінах – це чемпіонство стало для неї третім поспіль.

От і залишився позаду ще один сезон – в Європі визначилися чемпіони всіх країн. Це якщо виключити ситуацію з нашою Екстра-лігою. На разі переможці європейських чемпіонатів, а також фіналісти плей-офф чемпіонатів Португалії, Іспанії, Казахстану та Хорватії з нетерпінням чекають сьомого липня. Саме в цей день в Ньоні пройде жеребкування попереднього та основного раундів Ліги чемпіонів. Перший з них відбудеться 23-28 серпня, другий – 25-30 жовтня. Від України в єврокубку заявлений херсонський «Продексім», і щиро бажаємо, щоб він в той час був представлений таким складом, який би дозволяв вирішувати серйозні завдання, а не тільки відмітитися для галочки, що зіграли.

До того ж часу вже з нетерпінням чекаємо, що футзал в повному обсязі повернеться і на майданчики нашої країни. Все буде Україна!