Екстра-ліги б’є власний рекорд результативності, два рази по три в двох таймах від «Сокола» у Львові, дербі для «авіаторів» в Києві, два різні тайми в Рівному, камбек та овертайм в Сумах, герої та антигерої чвертьфіналів, квіз про руки Гуйвана та диванний критик на футзалі: найцікавіше про перші матчі 1/4 плей-офф

0
577

Перші чвертьфінальні матчі плей-офф, які відбулися минулого тижня, стали справжнім подарунком для вболівальників у вигляді різноманітного, захоплюючого та інтригуючого видовища, і найголовніше, що ці поєдинки дійсно відповідали статусу плей-офф, коли гравці восьми команд діставали з себе на майданчику все і навіть трохи більше. Інша справа, що ця межа у гравців різних команд була різною, що знайшло відображення на результаті, але це було лише в одній окремій грі, яка вже стала історією. Коли прийде час других чвертьфінальних ігор, все може скластися по-іншому.

Перший удар по м’ячу в цьогорічних чвертьфіналах в п’ятницю, 26 квітня, зробили гравці львівської «Енергії», вони ж святкували і перший забитий м’яч чвертьфіналів, коли через 62 секунди від стартового свистка відзначився Тарас Кузь. «Сокіл» спокійно пережив цю неприємність, дуже націленим на гол був Владислав Первєєв, і таки з третьої своєї спроби пробити по воротах забив гол-красень. До перерви хмельничани забили ще двічі, вийшовши на свій показник в три голи у ворота «Енергії», який в них був в грі першого кола. В другому таймі трійку на табло на четвірку змінив Вадим Данилюк, після чого Валерій Легчанов увімкнув ту зброю, яка в сезоні не раз була в нагоді його команді – це гра з п’ятим. Вона і в цій грі спрацювала, але одного разу, коли відзначився Олег Легендзевич. Цього було замало, і коли протягом хвилини «Сокіл» вітав спочатку Миколу Сохорука, а потім Вадима Данилюка (втретє в грі!) з їхніми успішними діями в атаці, вболівальникам, які активно підтримували «Енергію», залишилося тільки дочекатися підсумкового результату 3:6, який голом на останній хвилині встановив Віталій Радевич.

В суботній день першими до справи боротися за перемогу в чвертьфінальній серії взялися «SkyUp Futsal» та «Aurora Team», які видали запальний матч, в якому хіба що не летіли іскри і не тріщали кістки. Відмашку для початку підвищених пристрастей надала сутичка, яка відбулася вже на другій хвилині, і зайвий адреналін призводив до помилок у захисних діях, які дозволяв перетворювати у голи рівень майстерності гравців. До перерви суперники забили їх порівну – по три м’ячі, а от в другому таймі голу довелося чекати майже до завершення гри. Чудовий шанс оформити хет-трик був у Ростислава Семенченка, але він не реалізував 10-тиметровий. Покарання за змарновану нагоду прийшло за хвилину у вигляді голу Микити Тменова, перемога «SkyUp Futsal» 4:3, і про цю гру більше ще буде.

Так склалося, що в Києві в грі між командами Тараса Шпички та Євгена Задорожного ще палала розв’язка, а в Рівному в той же час стартувала гра між «Кардиналом-Рівне» та «Ураганом». І розпочалася вона доволі звично для ігор за участю франківців. Гол Артема Фаренюка хоча і не був з розряду швидких, на першій хвилині, але забити на другій хвилині теж достатньо непогано. Схоже на те, що команду Максима Павленка це розслабило, а от рівнян згуртувало, бо втрачати вже не було чого. Тягар лідерства на себе взяв Михайло Волянюк, який, до речі, на минулому тижні відсвяткував своє 35-тиріччя. Михайло двічі вразив ворота «Урагану», які в цій грі несподівано для багатьох захищав не Юрій Савенко, а Олександр Сіріцький. На перерву команди пішли за інтригуючого рахунку 2:1, після дублю Волянюка виникло питання стосовно того, що він ним зробив – поставив ситуацію з голови на ноги чи все ж таки навпаки. В другому таймі дуже швидко з’ясувалося, що друге. «Ураган» двічі вистрілив навіть не дуплетами, а потрійними пострілами. Голи з другого по четвертий у ворота «Кардиналу-Рівне» вклалися в дві хвилині, а з п’ятого по сьомий – в три. Коли Євген Ланко запустив на майданчик гравців з глибокого резерву, це означало, що рівняни змирилися з долею, а вона була поразкою 2:7.

Три м’ячі в трьох іграх регулярного чемпіонату у ворота «ХІТа» забили гравці МСК «Харків», тому було неочікуваним, що цю норму в чвертьфінальній грі плей-офф підопічні Станіслава Гончаренка виконають за перші дев’ять хвилин гри. Але всі пам’ятають про проблему харків’ян, які можуть легко пропустити кілька м’ячів поспіль. Вона і в цій грі накрила МСК «Харків», після 3:0 на 9-й хвилині на 16-й на табло було вже 3:3, і цей рахунок став підсумком перших 20-ти хвилин гри. Натомість, 15 хвилин перерви Станіславу Гончаренку вистачило, щоб знайти потрібні слова, які запобігли подальшому колапсу його команди, і в другому таймі рахунок не змінився. Втім, чим ближче було до 40-ї хвилин, тим помітнішим було, як важко харків’янам стримувати тиск «ХІТа». Заключна хвилина першого овертайму стала вирішальною. «ХІТ» забив двічі, а тут ще МСК «Харків» змушений був витратити зайві сили на гру втрьох після вилучення Бахмана Фаталієва, і підсумок грі підбив пенальті у виконанні Євгенія Жука – 6:3.

Багаті на різноманітні події перші чвертьфінальні матчі дозволили плідно попрацювати автору цих рядків, який може запропонувати вашій увазі не традиційну десятку фішок, які або були в центрі уваги, або, навпаки, могли пройти повз увагу вболівальників, а навіть більше – чотирнадцять. Дуже не хотілося пройти повз чогось цікавого і привабливого, тому й вийшло перевиконання плану. Як варіант компенсації за допис тижневої давнини, в якому було всього сім фішок.

Подяка тижня. Асоціації футзалу України

Чи звернули на один момент увагу вболівальники, якщо ні, то варто зробити це за підсумком перших чвертьфінальних матчів. Трансляції всіх чотирьох ігор не накладалися одна на одну, хіба що за виключенням, коли в Києві через великі ігрові паузи ще догравали гру, а в Рівному вже почали грати «Кардинал-Рівне» та «Ураган». Рознесення ігор по часу було не випадковим, і до цього певні зусилля доклала Асоціація футзалу України.

По грі у Львові немає ніяких зауважень, адже в інших трьох парах ніхто в п’ятницю грати не збирався. А от по суботі, якщо пригадати регулярний чемпіонат, то у господарів майданчиків решти трьох ігор субота 13.00 це був майже традиційний день та час початку ігор. Спочатку і на матчі плей-офф у клубів були аналогічні плани, але АФУ виступила з запереченням. В підсумку в Києві знайшли можливість розпочати гру о 12.00, а в Рівному – о 14.00. В Сумах же час початку гри залишили тим же – о 13.00, але з суботи гру пересунули на неділю.

За два тижні, коли будуть гратися другі матчі чвертьфіналів, сподіваємося, що з їхнім часом початку буде так, що вболівальникам будуть створені максимально комфортні умови для перегляду всіх матчів. Хоча складнощі помітні вже зараз, адже чи будуть в чвертьфінальних парах треті матчі, це питання непередбачуване.

Гра тижня. «SkyUp Futsal» – «Aurora Team»

Трохи вище було про те, що події, варті уваги, розпочалися в грі вже на другій хвилині. Це не гол, а сутичка між гравцями. Як очевидно по ВІДЕО, після випадкового зіткнення між Ростиславом Семенченком та Бруно Сантосом в ситуацію втрутився Орест Боргун, який став ініціатором та провокатором того, що було далі. А далі виник Юрій Щериця, який вступився за бразильця, а тому ще й прилетіло від Семенченка. Не змусила себе довго чекати і лава запасних «Aurora Team», з якої, судячи по виразу обличчя Щериці, хтось сказав щось, скажемо так, зайве і непотрібне. Кому ж прилетіли жовті картки від арбітрів? А Юрію Щериці та…. Віталію Кузьмаку, який сидів на лаві запасних і в подальшому за грою з неї і спостерігав.

І це вже не вперше в трактуванні арбітрів Асоціації футзалу України, що ініціатори та провокатори залишаються в тіні, а по епізоду вигрібають ті, хто повівся на провокацію. Зараз і тут згадувати та конкретизувати не будемо, але аналіз таких випадків вже був в наших в дописах.

Що ж вийшло на виході цієї конкретної ситуації? А те, що Орест Боргун залишився білим і пухнастим, натомість, один з провідних гравців «SkyUp Futsal» Юрій Щериця сів на картку вже на другій (!) хвилині, а у «Aurora Team» – гравець, якого якщо не було б в заявці, ніхто б і не згадав про його відсутність. Чи рівноцінний розмін і кому він на користь, відповідь очевидна. А рання жовта картка Юрію Щериці згодом відгукнулася ще до перерви.

Гра запала, і пішли непотрібні помилки. Ігор Салтанов подарував м’яч Ростиславу Семенченку – і 0:1. Невдовзі Ігор Салтанов реабілітувався, скориставшись помилкою Миколи Гуйвана – 1:1. Захист «авіаторів» «провтикав» на кутовому Ореста Боргуна – 1:2. Літвінов на прострілі не допрацював зі Щерицею – 2:2. Владислав Корнєв забив Миколі Гуйвану звідтіля, звідкіля воротар збірної України не має права пропускати – 3:2. І, нарешті, соло Ростислава Семенченка, по якому всі гравці мають дивитися і вчитися, як не потрібно грати в захисті. Мова про ті прокати на п’ятій точці, після яких ти залишаєшся відіграним, а суперник може з тобою робити все що захоче. Так рахунок став 3:3, і як це часто буває (а так, на диво, було і ще в одній грі минулими вихідними), по перерві у команд з голами йшло вже не так легко, хоча у тієї ж «Aurora Team» було дві хвилини більшості після вилучення Юрія Щериці.

Другий тайм відверто поступався першому за своєю видовищністю, але все компенсувала драматична розв’язка. Навіщо Бруно Сантос штовхав в спину Максима Чеберяка, це велике питання до емоційного бразильця, але за такі поштовхи арбітри мають всі підстави фіксувати фол, що вони і зробили. От він, фінал-апофеоз гри – 10-тиметровий у ворота «SkyUp Futsal»! І тут час поглянути в історію пробиття дабл-пенальті в цьому сезоні, добре, що вона була в нас в попередньому дописі.

І що ж ми в ній мали по «Aurora Team»? Команда Євгена Задорожного тричі пробивала 10-тиметрові. Це робили Ростислав Семенченко, Юрій Сагайдачний і Максим Літвінов. З трьох спроб забив тільки Максим Літвінов, це було відносно нещодавно, у ворота «Сокола». Семенченко ж не реалізував свою спробу забити «десятку» у ворота «ХІТа» 5-го листопада минулого року. Яке рішення було б логічним в цій екстремальній ситуації? Бити гравцю, який нещодавно забив, чи гравцю, який майже пів року в офіційних іграх не підходив до 10-тиметрової позначки, та ще й перебуваючи після травми тільки в «Aurora Team» відомо в якому насправді стані? Для порівняння. Андрій Богославський з «Сокола», якому один в один на ногу впав гравець команди суперника, не грає вже кілька місяців. Семенченко ж приголомшив своєю появою не тільки коментатора гри, а принаймні всіх, хто бачив, як на нього на нещодавньому турнірі в Литві впав гравець збірної Франції.

Але підсумовуємся. Десятку у «Aurora Team» пішов бити Ростислав Семенченко, напевне, як іноді кажуть тренери, він був впевненіший за інших і впевнений в собі. Але переграти Іллю Бакінського, який цього сезону один 10-тиметровий вже відбивав, гравцю збірної України не вдалося. Розплата прийшла негайно – за хвилину «SkyUp Futsal» заробив штрафний, який перспективним не назвеш, але підопічні Тараса Шпички розіграли його блискуче, вирвали для багатьох неочікувану перемогу і повели в серії.

Найближчим часом «авіатори» можуть спокійно готуватися до другої гри. Перш за все, вирішуючи як найкращим чином замінити Юрія Щерицю. У «Aurora Team» же попереду одна або дві стресових гри «Фіналу чотирьох», і в якому стані гравці з них вийдуть, навіть в разі перемоги в Кубку України, невідомо, не говорячи вже про те, якщо кубковий трофей вибороти не вдасться.

Розгром тижня. Перемога «Урагану»

Третього квітня «Ураган» в Івано-Франківську переміг «Кардинал-Рівне» 6:1, і це було востаннє, коли в наших дописах ми розбирали ситуацію з розгромними перемогами, якими в футзалі вважаються звитяги з різницею в п’ять та більше м’ячів. І треба ж було так статися, що повертатися до теми розгромних перемог доводиться після нової гри між «Кардиналом-Рівне» та «Ураганом».

В грі регулярного чемпіонату франківці ще до перерви трьома сухими голами зробили вагому заявку не тільки на перемогу, а й на те, що вона буде з великим рахунком. А от по грі в Рівному розгрому нічого не віщувало. Рівняни грали згуртовано, дисципліновано, не припускалися відвертих помилок, і цього було достатньо, щоб піти не перерву з перевагою 2:1. В другому таймі несподівано почався справжній колапс, на який не вплинув і тайм-аут, який після двох пропущених м’ячів, за рахунку 2:3, взяв Євген Ланко. Сам він про те, що сталося, сказав так: «Все розсипалося, і кожен почав грати так, як він хоче». Це для будь-якого тренера найстрашніше, а «Кардинал-Рівне» привело до такого рахунку, при якому мало хто невдовзі буде пам’ятати, що рівняни після першого тайму вигравали.

Ця розгромна поразка для «Кардиналу-Рівне» стала п’ятою в сезоні, і раніше його громили двічі «ХІТ» та по одному разу МСК «Харків» та той же «Ураган». Щодо франківців, то вони відсвяткували одинадцяту перемогу з великим рахунком. А загальна картина з розгромами така: в 139-ти іграх чемпіонату вони фіксувалися 27 разів, це в 19,42 відсотках ігор.

Камбек тижня. В першому таймі гри в Сумах

Початок гри в Сумах між МСК «Харків» та «ХІТом» приголомшив всіх, хто спостерігав за трансляцією гри. Коли на 9-й хвилині Дмитро Крюков вийшов сам на сам з Олександром Суховим та легко і невимушено переграв його, рахунок виріс до 3:0. Харків’яни по майданчику, пригадуючи відому фразу про легендарного Мохамеда Алі, «літали як бджоли, а жалили як оси». Неперевершеним був і голкіпер Андрій Остріков. Але варто йому було помилитися з оцінкою ситуації при передачі на Олександра Сметаненка, як той цим скористався, і рахунок змінився на 3:1. Далі потужний удар Ігоря Чернявського, якийсь воротар і міг би його відбити, а Андрій не зміг – 3:2. За кілька секунд удар Олександра Сухова від бокової лінії – і 3:3. На три голи у «ХІТа» пішло всього п’ять хвилин! Плюс фаворит гри повернув собі психологічно перевагу, а разом з нею і впевненість в собі.

Про подальші події в грі всі в курсі, але понервувати одного з претендентів на перемогу в чемпіонаті харків’яни змусили добряче. Чи по силам їм зробили це ще раз, буде дуже складно, адже гравці «ХІТа» вже будуть напоготові і навряд чи ще раз підійдуть до гри без максимальної концентрації.

Голи тижня. Владислав Первєєв, Ростислав Семенченко, Михайло Грицина

Час переходити до того, що найбільше приваблює вболівальників, а це забиті м’ячі. Три гри по 9 голів та одна 7 в чотирьох іграх плей-офф – це для Екстра-ліги показник супер. 34 м’ячі в чотирьох іграх, в середньому по 8,5 м’ячів за гру – такого феноменального показника не було і близько в жодному з турів регулярного чемпіонату. В ньому найрезультативнішим так і залишився 18-й тур, в якому команди забили 36 м’ячів, і це «всього» 7,2 голи за гру.

Гол Владислава Первєєва у ворота «Енергії» на 4-й хвилині, після якого рахунок став 1:1, одразу став претендентом номер один на перемогу в цій номінації. В ньому захоплює технічне виконання удару гравцем «Сокола» по м’ячу, який-то був не таким вже і зручним для виконання удару. До того ж, кут, з якого Первєєв пробивав, був доволі гострим, не більше 30 градусів, і з нього забити такому воротареві, як Володимир Кардаш, це майстерність (ВІДЕО).

Але суботні ігри плей-офф показали, що обмежуватися в номінації «гол туру» лише одним, буде несправедливим. В грі «SkyUp Futsal» і «Aurora Team» ефектний м’яч забив на 18-й хвилині Ростислав Семенченко, і цікаво, що цей гол був зафіксований одразу після того, як «авіатори» повели в рахунку 3:2, і Євген Задорожний взяв тайм-аут. Його підопічні почали з центра, і коли м’яч опинився у Семенченка, він сам зробив всю справу. Спочатку маневром назад ввів в оману суперників, чим звільнив для себе велику зону. Далі сам же в неї увірвався, Владислав Корнєв проїхав на п’ятій точці повз м’яч як на санчатах, потім Семенченко розібрався і з Ігорем Салтановим, після чого переграв і Іллю Бакінського (ВІДЕО). Не принижуючи заслуг Ростислава в цьому голі, ще раз акцентуємо увагу, що його не було, якби гравці «SkyUp Futsal» не припустилися грубих тактичних і технічних помилок при грі в захисті.

Якщо в цій номінації був розібраний гол Владислава Первєєва, але не було б згадки про м’яч, який на 24-й хвилині гри в Рівному забив Михайло Грицина, то це було б не по-чесному. Молодший з братів Грицин потужним ударом увігнав м’яч в дев’ятину після закидання з кутової позначки від Мар’яна  Масевича (ВІДЕО). Цей м’яч, нагадаємо, був ще й дуже важливим з точки зору рахунку гри, адже франківці повели 3:2, і всі подальші дії, рухи та ідеї «Кардиналу-Рівне» та його тренерського штабу були приречені.

Хет-трик тижня. Вадим Данилюк

От здавалося б, плей-офф це такі ігри, в яких погоду мають робити вікові та досвідчені гравці, у яких за плечами чимало ігор на високому рівні. Але такий постулат в грі у Львові спростував 20-тирічний гравець «Сокола» Вадим Данилюк. Втім, попри свій вік, Вадим вже не один сезон грає в Екстра-лізі, а точніше – четвертий сезон! Той, хто уважно слідкує за грою «Сокола», не міг не поміти Данилюка, адже він, окрім чудової лівої ноги, володіє ще нестандартною технікою і чудовим баченням майданчика.

Свій перший м’яч в Екстра-лізі Вадим Данилюк забив 25-го вересня 2020 року, і було це… у Львові у Палаці спорту «Галичина». Тобто, цей майданчик і так вже назавжди пам’ятний для Вадима, адже будь-який гравець пам’ятає де і коли він забив свій перший м’яч на найвищому рівні, а після першої чвертьфінальної гри «Галичина» для нього буде пам’ятною вдвічі: саме на легендарному львівському майданчику він оформив перший в своїй кар’єрі хет-трик. Ще й «Енергію» Вадим буде згадувати з особливою теплотою.

Кожний з трьох м’ячів Данилюка був для «Сокола» в цій грі надважливим. Після його першого влучного удару хмельничани вперше в грі повели в рахунку – 1:2. Другий м’яч був четвертим у ворота «енергетиків», і він такий, що вважається переможним, адже «Енергія» забила тричі. І, нарешті, хет-трик Данилюка став фактом, коли цифри на табло на 38-й хвилині стали 2:6. Якщо хтось з вболівальників, які були в «Галичині», ще плекав надії на позитивний для господарів результат, то Данилюк своїм хет-триком розвіяв їх остаточно. Більше того, було помічено, що саме за такого рахунку деякі вболівальники потягнулися на вихід.

Якщо для Данилюка цей хет-трик перший, то загалом в поточному сезоні в Екстра-лізі 19-й. Три гравці по три м’ячі забивали двічі – це Євгеній Жук, Роман Бакум та Ігор Корсун. Відповідно, Данилюк став 16-м гравцем, якому в одній грі вдалося забити тричі. Щодо «Сокола», то для хмельничан це в сезоні не перший хет-трик. Тричі за гру забив ще Даніїл Чижик (в грі з МСК «Харків», 6:1).

Пенальті тижня. Євгеній Жук

Порушення відчаю, а як по-іншому назвати те, що за лічені секунди до завершення додаткового часу гри МСК «Харків» – «ХІТ» зробив Владислава Поволоцький. Після довгого закидання від Олександра Сухова у штрафний майданчик гравець МСК «Харків» просто штовхнув в спину Андрія Мельника, який намагався дотягнутися до м’яча головою. І не просто штовхнув, а з усієї сили так, що Мельник опинився на паркеті (ВІДЕО). Закономірний пенальті, і уникнути шостого голу харків’янам не допомогла заміна Андрія Острікова, якій провів в грі майже усі 50 хвилин, на Миколу Хомяка – Євгеній Жук впевнено вразив ворота з 6-тиметрової позначки (ВІДЕО).

Євгеній Жук втретє в «ХІТі» пробивав пенальті і втретє показав себе вправним пенальтистом. Загалом для «ХІТа» це був четвертий пенальті, і одного разу його не реалізував Олександр Педяш. В той же час, Євгеній Жук зрівнявся з Давидом Калашником по кількості виконаних пенальті – у обох по три, але Калашник одного разу з 6-ти метрів не зміг переграти воротаря суперників.

Кількість пенальті, призначених в сезоні, зросла до 17-ти, і відсоток реалізації зріс до 76,47 – 13 з 17-ти.

Дабл-пенальті тижня. Ростислав Семенченко

Про драматургію навколо 10-тиметрового, який на 38-й хвилині запеклого дербі між «SkyUp Futsal» та «Aurora Team» не реалізував Ростислав Семенченко, було і в прев’ю до фішок тижня, а також в номінації про «гру туру». І зараз лише додамо відео та статистичні викладки по дабл-пенальті в Екстра-лізі.

Безпосередньо шостий фол був призначений, коли Бруно Сантос на чужій половині майданчика, в його куті, штовхнув в спину Максима Чеберяка (ВІДЕО). Навіщо? Для чого? Щоб випробувати долю? Якщо так, то доля в цей день була з «авіаторами», але в подальшому вона може повернутися не обличчям, а зворотнім боком, і вона там не така приваблива.

Удар Ростислава Семенченка з 10-ти метрів не став сейвом Іллі Бакінського, але це не зменшує його заслуг в тому, що дабл-пенальті не став голом (ВІДЕО). Влучання в штангу – це фактично промах, і такий факт в сезоні фіксується втретє. До цього Ігор Салтанов також поцілив у штангу, а Петро Шотурма взагалі пробив повз ворота.

Трохи вище було про те, що для «Aurora Team» це був четвертий 10-тиметровий, але підопічні Євгена Задорожного змогли витиснути з них лише один гол. Іллі Бакінському вдруге в сезоні довелося бути учасником пробиття 10-тиметрового, і вдруге суперник не зміг його переграти. Першим був Назар Швед, але тоді Ілля Бакінський був голкіпером «Кардиналу-Рівне».

Дабл-пенальті у виконанні Семенченка став 16-м в сезоні і дев’ятим нереалізованим. До того ж, Семенченко став другим гравцем, який десятку пробив вдруге, і він її вдруге не забив, на відміну від Владислава Первєєва та Михайла Волянюка, які з двох своїх спроб використали по одній. Як команда, «SkyUp Futsal» вийшов в лідери по кількості призначених у його ворота 10-тиметрових, таких випадків стало п’ять, і в трьох з них наслідком були голи.

Воротар-голеадор тижня. Олександр Сухов

В списку бомбардирів Екстра-ліги цього сезону маємо не тільки польових гравців, а і шістьох воротарів. І поки четверо з них – Ярослав Кожуховський, Андрій Остріков, Юрій Савенко та Сергій Шевченко – з голами на паузі, а для Віталія Явного сезон взагалі вже завершився, Олександр Сухов продовжує вражати своєю результативністю, якій позаздрять чимало польових гравців, в тому числі і в «ХІТі».

В грі з МСК «Харків» Олександр Сухов в звичному для себе стилі перемістився на половину майданчика харків’ян, але зайняв позицію не в центральній зоні, а біля правої бровки. Коли ж з’явилася можливість увірватися у вільну ударну зону, Сухов зробив це, пробив з лівої, і хоча удар не був вбивчим, Андрій Остріков з ним не впорався (ВІДЕО).

Це був п’ятий забитий м’яч у виконанні Олександра Сухова, і він серед воротарів-голеадорів вже йде у відрив. У найближчих його переслідувачів, Андрія Острікова та Юрія Савенка, по три голи. У двох голкіперів «Сокола» ще менше: у Сергія Шевченка два голи, у Ярослава Кожуховського один. Ця п’ятірка голкіперів ще може збільшити свій актив, а для Віталія Явного його гол в 23-му турі у ворота «ХІТа» так і залишиться єдиним. По цій статистиці нескладно порахувати, що загалом воротарі забили 15 м’ячів.

Автогол тижня. Дмитро Дяченко

За підсумком ігор тижня воротарі серед гравців, які потрапили в протокол в якості авторів забитих м’ячів, присутні двічі. І якщо Олександр Сухов вразив чужі ворота, то голкіперу «Кардиналу-Рівне» Дмитру Дяченку просто не пощастило. Саме так можна казати про його автогол, який стався на 24-й хвилині гри «Кардинал-Рівне» – «Ураган». Гості отримали право на штрафний удар, розіграли його з виводом Станіслава Моспана на удар. Дмитро Дяченко його відбив, але м’яч від руки воротаря влучив у поперечину, від якої опустився на голову голкіперу, а вже потім опинився за лінією воріт (ВІДЕО). Дуже прикрий для воротаря епізод, але таких випадків, коли м’яч від каркасу воріт влучає у воротаря і залітає у ворота, чимало і у футболі, і у футзалі.

«Урагану» гравці суперників з голом допомогли вчетверте, а «кардиналівці» у власні ворота забили лише вдруге. Загалом же, автогол Дмитра Дяченка став ювілейним, 30-м в сезоні, коли гравці команд Екстра-ліги забивали в свої ворота.

Сейви тижня. Сергія Шевченка та Іллі Бакінського

Третя номінація, пов’язана з воротарями, обов’язково мала бути в цьому дописі, щоб вболівальники могли зацінити той внесок, які вони роблять в перемогу своїх команд. В принципі, кожний відбитий м’яч воротарем йде на користь його команді, але все ж таки бувають сейви, які в іграх ключові, без яких не було б перемоги. Навіть так. І номінація про «сейви туру» не про їхню видовищність, а саме про надважливий внесок в перемогу. Два з них в активі голкіпера «Сокола» Сергія Шевченка, і перший з них на 32-й хвилині гри «Енергія» – «Сокіл» за рахунку 2:4.

Віталій Радевич на лівому фланзі, хитнувши Кирила-Ілля Бабака, пробив по воротах, і це був удар, який можна назвати підступним, адже м’яч летів на незручній для воротаря висоті, але Сергій Шевченко встиг на цей м’яч зреагувати і перевести його на кутовий (ВІДЕО).

На 34-й хвилині приблизно з тієї ж точки на майданчику завдавав свого удару і Тарас Кузь. Видимість Шевченку дещо перекривали Кирило-Ілля Бабак та Костянтин Абзалов. Кузь по обвідній траєкторії пробив під дальню штангу, але Сергій Шевченко відвів і цю загрозу своїм воротам (ВІДЕО). Ці два сейви за рахунку 2:4 дорогого варті.

Якщо сейви Шевченка принесли «Соколу» дивіденди так би мовити в перспективі, то сейв Іллі Бакінського фактично зберіг переможний результат на користь «SkyUp Futsal». На останній хвилині основного часу гравці «Aurora Team» затисли «авіаторів» на їхній половині, ретельно готували удар, який міг би перевести гру в овертайм. Врешті решт, цей удар виконав Максим Бессалов, але Ілля Бакінський в чудовому шпагаті перевів м’яч на кутовий (ВІДЕО).

Вилучення тижня. Юрій Щериця, Бахман Фаталієв

Двічі в перших чвертьфінальних матчах арбітри запалювали перед гравцями червоне світло, і обидва рази це було після того, як гравці вже мали по одній жовтій картці, а друга жовта перетворилася на червону картку.

Першим «відзначився» гравець «SkyUp Futsal» Юрій Щериця, і слово відзначився недаремно в лапках. І перша жовта картка Юрія була абсолютно непотрібною, про що було в номінації «гра туру», друга ж взагалі безглузда. На заключній хвилині першого тайму Щериця в боротьбі з Максимом Чеберяком не дістався до м’яча, який вилетів за межі майданчика, і, можна таке припустити, що щось Щериця гравцеві «Aurora Team», переступаючи через нього, сказав. Чеберяк у відповідь продемонстрував жест, такий собі за ввічливістю і на який потрібно звертати увагу арбітрам, адже таким, в якому повага до суперника, його не назвеш. На нього Щериця відповів просто не відповідно – двома руками виштовхнув Чеберяка за межі майданчика (ВІДЕО). Невже Юрій вважав, що це для нього залишиться без наслідків? І додам ще – і це в грі з «Aurora Team». Воно і не залишилося без наслідків – друга жовта і вилучення. Добре, що такий вчинок не відгукнувся Щериці і його команді пропущеним м’ячем. «Авіатори» в меншості вистояли і в підсумку перемогли. Але в другій чвертьфінальній грі Юрія Щериці ой як буде не вистачати його партнерам по команді.

Також само не буде вистачати МСК «Харків» і Бахмана Фаталієва, але обидві його жовті картки були за ігрові порушення. Друге – це взагалі прикрий випадок. Сергій Журба в контратаці «2 в 1» намагався зробити гостру передачу на Євгенія Жука, а Бахман Фаталієв, падаючи, зупинив м’яч рукою (ВІДЕО).

До речі, по відео помітно, що арбітр Олександр Єлшанський далеко не одразу показав Фаталієву жовту картку. Спочатку його дуже просив про це Сергій Журба, Єлшанський це проігнорував, але потім розвернувся, підійшов до лави запасних, і тільки після цього «нагородив» гравця МСК «Харків» другою жовтою карткою. Що змусило Олександра Єлшанського скорегувати свої дії, ризикнемо припуститися, що підказка другого арбітра Марії Мисловської, яка має статус арбітра ФІФА і пояснила своєму колезі, як потрібно трактувати такі порушення.

Дві червоні картки Щериці та Фаталієву стали п’ятнадцятою та шістнадцятою цього сезону в Екстра-лізі. У Щериці це перше вилучення, а от у Фаталієва вже друге, і що цікаво по гравцеві МСК «Харків». Він став першим в Екстра-лізі, хто через дискваліфікації пропустить три гри. Перша його дискваліфікація припала після чотирьох жовтих карток на гру з «Соколом». Друга після вилучення в матчі 24-го туру проти «Рятувальника» також на гру з «Соколом». Третя гра – це за два тижні проти «ХІТа», і так може статися, що чемпіонат для Бахмана Фаталієва вже добіг свого кінця.

Питання тижня. Де руками зіграв Микола Гуйван

Якщо вже в цьому дописі ми зачепили тему суддівства, то пропонуємо вашій увазі епізод з гри між «SkyUp Futsal» та «Aurora Team», який стався на 6-й хвилині. Після вкидання від Іллі Бакінського м’яч полетів в напрямку Микити Тменова і володінь Миколи Гуйвана. Воротар «Aurora Team» перервав цю передачу, вийшовши з воріт. А тепер, увага, питання тижня: «Де руками зіграв Микола Гуйван?». В нашому дописі не буде відповіді на нього, а читачам пропонуємо квіз і можливість самим розібратися і для себе визначитися, де все ж таки – в штрафному майданчику чи за його межами – відбувся контакт м’яча з руками Миколи Гуйвана.

Для цього спочатку пропонуємо вам посилання на ВІДЕО епізоду, а нижче стоп-кадр, який вдалося зробити на повторі з камери, з якої епізод розглядається якнайкраще.

Вболівальник тижня. Андрій Сеньків

В грі у Львові між «Енергією» та «Соколом» вболівальники створили чудову спортивну атмосферу, щоб гравці показали свої найкращі якості. І серед вболівальників був помічений Андрій Сеньків (на фото зліва в білій куртці).

Для того, хто зациклений виключно на футзалі, це ім’я нічого не скаже, натомість в спортивному середовищі Андрій – дуже відома медійна персона. Насамперед, як співведучий проекту про футбол KDK (клуб диванних критиків), ГУД ІБЕНІНГ, виступає експертом під час трансляцій матчів УПЛ та національної збірної України.

В них Андрій якось казав, що окрім футболу, цікавиться ще й волейболом, НБА, але, як виявляється, і футзал йому теж цікавий, бо він знайшов в будній день дві години свого часу, щоб переглянути гру двох цікавих команд. Якщо Андрій попри поразку «Енергії» все ж таки отримав задоволення від гри «Енергії» та «Сокола», то, можливо, згодом його приклад візьмуть на замітку і інші відомі футбольні медіаособистості, а ми їх теж зможемо побачити на матчах Екстра-ліги.

Анатолій ПОДВОЙСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ