«ДЕ ТРЕЙДИНГ» – «Сокіл». Анонс матчу чемпіонату України

0
1916

Нібито всі ми тільки нещодавно зустрічали 2021 рік, а на календарі вже спливають останні дні його першого місяця – січня. І рівно місяць тому, саме напередодні Нового року, Асоціацією футзалу України було прийняте рішення про перенос матчу 16-го чемпіонату України «ДЕ ТРЕЙДИНГ» – «Сокіл». Його причина була вже звичною для цього сезону – це спалах коронавірусу в одній з команд, і загалом в регулярному чемпіонаті в час, визначений сформованим в серпні календарем, не були зіграні 10 матчів, причому один з них, «Моноліт-Viva Cup» – «Сокіл», переносився навіть двічі.

Перші, так би мовити, ластівки прилетіли ще на початку жовтня, коли київський «ХІТ» звернувся з проханням про перенос своїх двох матчів – з 8-го та 9-го турів. Ланцюгова реакція була запущена, і надалі пішли «ковідні» переноси в кожному з наступного турів аж до 14-го, який нарешті був зіграний за планом. Проте радіти, що процес застабілізувався, було зарано, бо вже в наступному турі, за номером 15, з графіка випала ще одна гра. Там дійшло і до 16-го туру, який був першим в 2021-му році. Саме в Різдво, 7 січня, у «Сокола» був запланований виїзд потягом на схід України, але за тиждень до цієї дати стало зрозумілим, що квитки доведеться повертати: керівництво нашого клубу змушене було звертатися до АФУ з проханням про перенос гри з «ДЕ ТРЕЙДИНГом». Чому – не варто повторюватися, тому що вболівальники «Сокола» з попередніх матеріалів клубного сайту безперечно в курсі, з якими складнощами зіткнулися в нашій команді в перед- та післяноворічні дні.

В існуючих обставинах загадувати наперед – невдячна справа, тим більше, що коронавірус продовжує лютувати по світові, але гра з 16-го туру, яка найближчої суботи відбудеться в Сєвєродонецьку між «ДЕ ТРЕЙДИНГом» та «Соколом», і є тією 10-ю, що переносилися протягом регулярного чемпіонату. Можна було б побажати, щоб в поточному сезоні це був останній вимушений перенос, але поки що не людство керує коронавірусом, а навпаки.

Коли до завершення регулярного чемпіонату залишилося провести всього шість матчів, вкотре не можна не висловити задоволення від того, що цього сезону чемпіонат України грається за системою плей-офф. Безпосередньо сам плей-офф ще попереду, але які ж запеклі емоції палали на всіх п’яти майданчиках, де гралися матчі 17-го туру. А все тому, що у кожного гравця в голові вже був свій власний плей-офф, кожний вже сам все прорахував до дрібниць. Можна говорити напевне, що було б ще набагато гарячіше, якби згідно Регламенту всі матчі передостаннього туру починалися одночасно, не виключаючи навіть інші підсумкові результати. По факту ж, в передостанньому турі регулярного чемпіонату одночасно грали лише в Івано-Франківську та Хмельницькому, і матчі в них не мали впливу один на одного жодним чином.

Коли бурхливі події попереднього туру позаду, для «Сокола» було і на краще, що наші гравці мали можливість сконцентруватися виключно на собі і не думати підсвідомо, як там десь грають конкуренти. А ще – якою ж доречною для хмельничан виявилася гра Кубку України, яку вони відіграли проти «Моноліту-Viva Cup» рівно за тиждень до гри з «Кардиналом-Рівне». Більш того, саме на харків’янах Роман Ковальчик випробував всі свої задумки, які спрацювали згодом в дуже важливій грі чемпіонату. Це стосується як четвірок, їхньої можливої варіативності та трансформації протягом гри, так і тактичних моментів. Після кубкової гри нашому головному тренерові залишалося лише протягом тижневого циклу підготовки до гри з «Кардиналом-Рівне» підкорегувати деякі проблемні моменти, які вилізли в протистоянні з «Монолітом-Viva Cup», та відшліфувати те, що в ньому спрацювало. До того ж, дуже важливо, що і самі гравці побачили і зрозуміли, що той напрямок, яким їх повели, він вірний: він приніс результат навіть тоді, коли гра була неідеальною – він виявився ефективним на всі 100 і тоді, коли кожний, хто виходив на майданчик, спрацював майже ідеально.

Щодо «ДЕ ТРЕЙДИНГа», то команда Олександра Хурсова і так перед 17-м туром була в невигідному турнірному становищі, так його ще суттєво напружили результати матчів в Хмельницькому та Сумах, де всі ті, хто був ближчим до представника Донеччини, взяв очки та став суттєво дальшим. Гра в Харкові проти «Моноліту-Viva Cup» і без того для «ДЕ ТРЕЙДИНГа» вимагала переможного результату, в сукупності ж з підсумками суботніх матчів 17-го туру він став безальтернативним, а це і є плей-офф: або ти рухаєшся далі, або до побачення. Тут самий час задатися питанням, чи було для підопічних Олександра Хурсова плюсом, що вони з розумінням цієї безальтернативності виходили на майданчик Палацу спорту «Локомотив»? Коли вже результат вписаний до турнірної таблиці, та й сама гра показала, то, скоріше «ні», чим «так».

Найдосвідченіші гравці та лідери «ДЕ ТРЕЙДИНГа» – Анатолій Доманський, Євген Юнаков, Дмитро Калуков – і не в таких колотнечах за свою кар’єру побували. Воротар Іван Гурко видав в Харкові таку гру, про яку іноді кажуть, що «хоч в збірну бери». Але хіба їм були гідними в потрібному обсязі ті, хто молодший, хто мав додати всій команді швидкості, азарту, динаміки? І тут відповідь, як і трохи вище: скоріше «ні», чим «так». В «Моноліті-Viva Cup» теж чимало людей з досвідом, які чудово розуміються на всіх специфічних тонкощах подібних матчів, і Роман Перадзе не міг не тримати в голові те, що за нічийного рахунку «ДЕ ТРЕЙДИНГ» обов’язково піде ва-банк. Харків’яни були повністю готовими до виходу Олександра Хурсова п’ятим польовим, що і призвело до того, про що керманич «ДЕ ТРЕЙДИНГ» сказав після гри: «Денис влучив з першого разу». Денис – це про Овсяннікова.

Що ж ми маємо перед суботньою грою? У нашого суперника до завершення регулярного чемпіонату дві гри, і це в теорії можливість додати до свого активу ще 6 очок. Але в 18-му турі «ДЕ ТРЕЙДИНГ» прийматиме вдома «Продексім», і з вуст Олександра Хурсова ймовірність потрапляння команди в плей-офф була оцінена в один відсоток. Що треба розуміти «Соколу» про цей один відсоток – це не нуль, і оскільки цей відсоток є, ніхто в «ДЕ ТРЕЙДИНГу» очки на блюдечку з блакитною облямівкою не принесе та за просто так не віддасть. В футболі, як і в спорті загалом, своє потрібно вигризати самому, а розраховувати на те, що хтось допоможе, це самогубство.

Чемпіонат України. 16 тур. 30 січня, субота

«ДЕ ТРЕЙДИНГ» (Миколаївка, Донецька обл.) – «Сокіл» (Хмельницький)

Сєвєродонецьк. Льодовий Палац спорту. 12.00
Арбітри: Леонід Жиронкін (Київ), Юрій Кондратьєв (Житомир), Артем Духан (Луганська обл.)
Спостерігач арбітражу: Сергій Стрілецький (Суми)
Делегат матчу: Юрій Кравченко (Луганська обл.)

Трансляція на офіційному сайті СК «Сокіл» та на You Tube-каналі Асоціації футзалу України

В 18-му турі, заключному в регулярному чемпіонаті, 13 лютого зіграють:
«ІнБев» – «Сокіл»
«Кардинал-Рівне» – «Моноліт-Viva Cup»
«ДЕ ТРЕЙДИНГ» – «Продексім»
«ХІТ» – АФФК «Суми»
«Енергія» – «Ураган»

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ