ЧЄ-2022. Україна у нервовому двобою здолала Казахстан і вийшла в півфінал

0
366

Одразу три гравці повернулися до складу збірної України перед чвертьфінальним матчем проти Казахстану. Олександр Косенко вже міг розраховувати на Радевича, Разуванова та Педяша. І це було доброю новиною для українців, ще і на додаток до того, що у суперника були вкрай суттєві втрати: поза грою залишилися два натуралізованих бразильці Тайнан та Едсон.

Про початок гри можна було казати, що він був обережним для обох команд через те, що вони намагалися перш за все забезпечити безпеку власних воріт. Вже невдовзі з’ясувалося, що підопічні Косенка були не проти, що казахи більше володіли м’ячем, щоб при перехоплені стрімко бігти в контратаку. При наявності простору нічого не заважало збірній Казахстану застосовувати і свою коронну фішку з підключеннями Ігіти. Тож за більшої кількості атак було не дивним, що саме казахи створили перший момент, який міг би стати голом: Турсагулов на 9-й хвилині зліва пробив у штангу, і м’яч якимось дивом від Оразова не опинився в сітці.

Тим не менше, рахунок відкрила збірна України. На 15-й хвилині на лінії штрафної Валіулін збив Корсуна, і арбітри призначили пенальті, який реалізував Шотурма. На 19-й хвилині Чернявський ледь не подвоїв перевагу українців, але справа ударом метрів з семи влучив у штангу. Тайм завершився потужною атакою збірної Казахстану, і вже Дуглас Джуніор струсонув стійку. А згодом після його удару надійно зіграв Ципун.

Видавши активний початок другого тайму, збірна України знову перейшла на гру від захисту, і казахи нічого цікавого не могли придумати, окрім підключень Ігіти, які завершувалися дальніми і непідготовленими ударами воротаря. На 25-й хвилині Зварич діагоналлю через весь майданчик знайшов Корсуна, який технічно переграв Ігіту.

За кілька хвилин Казахстан фактично перейшов на гру з п’ятим, яким діяв Ігіта. В одному з моментів Лебідь вдало зіграв на перехопленні, але в порожні ворота не влучив. На 30-й хвилині українці спіймали суперника на контратаці «3 в 1», але до голу її не довели. Втім, за кілька секунд Зварич ударом зі своєї половини покарав Ігіту за те, що той далеко вийшов з воріт. Казахи продовжували катати «п’ятого», знову помилилися, Журба міг забивати і четвертий гол, але м’яч замість порожніх воріт влучив у штангу.

Кака змушений був брати тайм-аут, протягом якого попросив своїх гравців «не бігти рятувати батьківщину». Після цього гра «5 на 4» тривала, і м’яч лише зрідка покидав половину українців. За 6.35 у казахів вже Акбаліков вийшов у воротарській футболці, і за кілька секунд Дуглас Джуніор гарматним ударом увігнав м’яч під поперечину. Час брати тайм-аут прийшов вже для Олександра Косенка…

Гра йшла лише на одній половині, суперники прагнули вивести на удар Дугласа, і на 37-й хвилині Ципун надійно зіграв після дальнього удару бразильця. За кілька секунд у Казахстану стало п’ять фолів, але як заробити шостий, коли м’яч постійно у суперника? А тут ще і Оразов вдало підставив ногу під м’яч, і рахунок став 2:3.

Супернику дуже кортіло якнайшвидше зрівняти рахунок, і це йому не пішло на краще: дві помилки – і два голи у порожні ворота від Разуванова та Лебідя. Часу вже залишалося небагато, щоб відіграти три м’ячі, і Казахстану вистачило лише на точний удар Оразова та на влучання Дугласа у штангу.

5:3 – збірна України в півфіналі, де зіграє з переможцем пари Росія – Грузія. Цей матч відбудеться 1 лютого.

Амстердам. 31 січня. Чемпіонат Європи. Чвертьфінал
Казахстан – Україна – 3:5 (0:1)

Арбітри: Хуан Хосе Кордеро Гал’ярдо, Алехандро Мартінес Флорес (обидва – Іспанія)

Казахстан: Ігіта – Арнольд Кнауб, Даурен Турсагулов, Дуглас Джуніор, Біржан Оразов – Нурбек Карагулов, Азат Валіулін, Жомарт Токаєв, Єрсултан Сагиндиков, Альберт Акбаліков, Чингіз Єссенаманов – Рауан Атантаєв
Головний тренер Кака

Україна: Кирило Ципун – Ігор Корсун, Михайло Зварич, Петро Шотурма, Ігор Чернявський – Сергій Журба, Даниіл Абакшин, Євген Сірий, Ярослав Лебідь – Віталій Радевич, Володимир Разуванов, Олександр Педяш – Юрій Савенко
Головний тренер Олександр Косенко

Голи: Дуглас Джуніор, 34, Біржан Оразов, 38,40 – Петро Шотурма, 15-з пенальті, Ігор Корсун, 25, Михайло Зварич, 30, Володимир Разуванов, 39, Ярослав Лебідь, 39

Попередження: Даурен Турсагулов, 23

Удари (в ствір): 53 (18) – 38 (12)