ЧЄ-2022. Україна програла Іспанії і залишилася без медалей

0
329

Футзальна «фурія роха» є найнезручнішим суперником для збірної України. Починаючи з 1996-го року найсильніші футзалісти Іспанії та України провели між собою понад 20 офіційних та товариських матчів, і в них українці спромоглися всього на два нічийних результати, і це рахуючи тільки основний час. Бо у всім пам’ятному фіналі ЧЄ-2001, який тоді грався до «золотого» голу, після нічиєї 1:1 в основний час іспанці таки дотиснули команду Геннадія Лисенчука в овертаймі. Варто згадати і нещодавні два товариські матчі цих двох команд, в яких українці зазнали двох поразок по 0:3. Тож в грі за 3 місце ЧЄ-2022 підопічні Олександра Косенка мали шанс двічі увійти в історію: виборовши бронзові медалі і здобувши першу перемогу над досі непереможною Іспанією.

Атаки збірної Іспанії в стартові хвилини дозволили їй створити першу небезпеку на 4-й хвилині, коли Ортіс ударом зліва влучив у штангу. Українці звично будували свою гру на контратаках, у Зварича виник момент, щоб відкрити рахунок, але Михайло його змарнував. Дуже гостро було біля воріт Іспанії вже після масованої атаки українців на 7-й хвилині, по черзі намагалися вразити ворота Абакшин та Журба, але супернику вдалося відбитися. Після цього вже іспанці грали на контратаках, на 9-й хвилині після обрізки Шотурми Рауль Кампос опинився на вбивчий позиції, але примудрився метрів з восьми пробити повз ворота. За хвилину Рауль Гомес програв свою дуель Ципуну. Така пристрілка призвела до того, що на 11-й хвилині Мігель Мельядо після передачі Ортіса з ауту гарматним ударом злету пробив в дев’ятку без шансів для Ципуна.

Майже одразу Олександр Косенко взяв тайм-аут, після якого Україна перейшла на гру з п’ятим польовим. Ним спочатку був Шотурма, який змарнував чудовий момент зрівняти рахунок, а потім Абакшин. Не використали українці і вільний удар практично з дуги: удар Сірого прийшовся у Хесуса Ерреро. Так і грала з п’ятим Україна на своєму м’ячі, і на 16-й хвилині могла пропустити у порожні, втім Хесус Ерреро ударом через весь майданчик влучив у штангу.

До перерви суперники встигли обмінятися забитими м’ячами. На 17-й хвилині Мельядо в боротьбі зі Корсуном забарився з м’ячем, що дозволило Ігорю Чернявському вискочити на побачення з Хесусом Ерреро і зрівняти рахунок. Але рівно за хвилину Солано на лівому фланзі опинився на вільному просторі і невідпорно пробив в дальній кут. Перші 20 хвилин за Іспанією 2:1.

Другий тайм Україна одразу розпочала, граючи з п’ятим польовим, і цього разу ним діяв Зварич. Тривало це майже дві хвилини, і ледь не завершилося фатально: пропущеним м’ячем у порожні ворота. Попри це, гра з п’ятим України тривала і надалі, щоправда, без всякої реальної загрози воротам Хесуса Ерреро. Суперник відпрацьовував в захисті, а коли на 31-й хвилині Іспанія отримала право на стандарт, рахунок став 3:1: дальнім ударом ворота вразив Бойїс. А за 26 секунд стало вже 4:1 – Адольфо спокійно розписався у порожніх воротах.

Олександр Косенко взяв тайм-аут, втім, вже було очевидним, що гра Іспанією зроблена. Україна вперто продовжувала грати з п’ятим, були моменти, щоб скоротити рахунок, але головного це вже не змінювало. Попри велике бажання підопічних Олександра Косенка сумна історія стосунків футзальних збірних Іспанії та України триває: наша збірна продовжує їй програвати, тому з Євро і поїде без медалей.

Амстердам. 6 лютого. Чемпіонат Європи. Гра за 3 місце
Іспанія – Україна – 4:1 (2:1)

Арбітри: Едуарду Фернандеш Коел’ю, Кріштіану Жозе Кардозо Сантуш (обидва – Португалія)

Іспанія: Хесус Ерреро – Карлос Ортіс, Рауль Гомес, Серхіо Лосано, Мігель Мельядо – Борха Діас, Бойїс, Адольфо, Сесіліо, Чіно, Рауль Кампос, Солано – Дідак Плана
Головний тренер Феде Відаль

Україна: Кирило Ципун – Ігор Корсун, Михайло Зварич, Петро Шотурма, Ігор Чернявський – Сергій Журба, Даниіл Абакшин, Євген Сірий, Ярослав Лебідь – Віталій Радевич, Володимир Разуванов, Олександр Педяш, Артем Фаренюк – Юрій Савенко
Головний тренер Олександр Косенко

Голи: Мігель Мельядо, 11, Солано, 18, Бойїс, 31, Адольфо, 32 – Ігор Чернявський, 17

Попередження: Михайло Зварич, 17, Євген Сірий, 32

Удари (в ствір): 36 (16) – 44 (13)