ЧЄ-2022. Обмежений склад не завадив Україні розгромити Сербію

0
424

На фактично вирішальну гру групового етапу чемпіонату Європи проти Сербії збірна України вийшла з величезними кадровими втратами: в заявці було всього 10 гравців. Офіційно це ніде не оголошувалося, але, скоріш за все, ковід дістався і до розташування команди Олександра Косенка, і в заявці не було Педяша, Журби, Радевича та Разуванова. Такої кількості відсутніх на Євро ще не було в жодної збірної, а в 11 гравців грали ті ж серби в свої стартовій грі проти Португалії. Щодо суперника українців, то в них було вже 12 гравців (додався Алексич), в той час, як Матієвіч та Райчевич продовжили перебувати поза грою.

Вже в своїй першій атаці Україна мала відкривати рахунок, але Зварич зліва метрів з семи пробив над поперечиною. Втім з другої спроби Михайло виправився: після передачі Шотурми, практично з тієї ж точки, гравець збірної України спрямував м’яч в дальній кут. Після голу сплеску активності з боку Сербії помітно не було, і українці навіть могли збільшити свою перевагу, якби свої шанси використали Лебідь та Абакшин. На 6-й хвилині не обійшлося без удачі для збірної України: Лебідь зліва прострілив в штрафний майданчик, і м’яч від ноги Васич опинився в воротах.

Згодом кадри таки вплинули на перебіг подій, Україна змушена була грати другим номером, а вперед бігти в контратаку за умови, коли було достатньо вільного простору. Окрім того, в арсеналі українців були і стандарти, і на 15-й хвилині їхня перевага виросла до трьох м’ячів: Лебідь злету потужно пробив в штрафний майданчик, там Даниіл Абакшин підставив ногу, і у Момчиловича не було жодних шансів. За кілька секунд до перерви ще один стандарт, і після передачі Сірого з кутового Чернявський дальнім ударом увігнав м’яч в кут воріт.

Якою буде гра по перерві, передбачити було нескладно: сербів рахунок гнав виключно вперед, і небезпеку володінням Ципуна вони створювали. Вона йшла і після дальніх ударів, і після виходів сам на сам, але Кирило творив дива. На 25-й хвилині серби проґавили Шотурму, який вибіг на рандеву з Момчиловичем, але скористатися цією нагодою капітан збірної України не зміг.

Сербія багато атакувала і надалі, але пред’явити якісь вагомі аргументи, щоб розірвати щільний захист України була не в змозі. А провали в захисті дозволяли українцям не забувати про контратаки, одна з яких, на 34-й хвилині, була ідеальною за виконанням, а крапку в ній поставив Зварич. 0:5 – для Сербії запахло розгромом, і уникнути його вони намагалися за рахунок гри з п’ятим польовим гравцем. В одній з атак до голу дуже близьким був Петров, але з метра влучив у поперечину. На 39-й хвилині Зварич втік до порожніх воріт, але закотити м’яч в них не зміг. За кілька секунд Ігор виправився, коли ударом від своїх воріт вразив порожню рамку. За 19 секунд Драган Томіч після кутового один м’яч відіграв, і Олександр Косенко одразу взяв тайм-аут, після якого із цікавих подій було ще влучання Ракіча в поперечину.

Перегравши Сербію з такою значною перевагою, Україна забезпечила собі непогану перспективу для того, щоб вийти в плей-офф.

Амстердам. 23 січня. Чемпіонат Європи. Група А
Сербія – Україна – 1:6 (0:4)

Арбітри: Девід Грьондаль Ніссен (Данія), Стейфан Фреєнс (Бельгія)

Сербія: Неманья Момчилович – Крістіян Васич, Денис Раміч, Драган Томіч, Страхінья Петров – Нінослав Алексич, Младен Коцич, Марко Пршич, Стефан Ракіч, Андрея Стойчевські, Лазар Мілосавлевич – Яков Вуліч
Головний тренер Деян Маєс

Україна: Кирило Ципун – Ігор Корсун, Михайло Зварич, Петро Шотурма, Артем Фаренюк – Ігор Чернявський, Даниіл Абакшин, Євген Сірий, Ярослав Лебідь – Юрій Савенко
Головний тренер Олександр Косенко

Голи: Драган Томіч, 39 – Михайло Зварич, 2,34, Крістіян Васич, 6-автогол, Даниіл Абакшин, 15, Ігор Чернявський, 20, Ігор Корсун, 39

Попередження: Страхінья Петров, 6, Нінослав Алексич, 14, Стефан Ракіч, 20, Неманья Момчилович, 31 – Михайло Зварич, 24, Кирило Ципун, 25

Удари (в ствір): 53 (21) – 32 (13)