ЧЄ-2022. Нідерландський сором: Україна програла супернику з найнижчим рейтингом на чемпіонаті

0
721

19 січня в Амстердамі стартувала фінальна частина чемпіонату Європи з футзалу, і нібито турнір, який тепер проходить раз на чотири роки, мав би стати святом цього чудового виду спорту, але якось перший ігровий день, коли в групі А відбулося два матчі, зі святом важко асоціювати. В Нідерландах діє постанова уряду про заборону відвідування спортивних заходів вболівальниками, і вона поширюється не тільки на місцеві змагання, але навіть і на Євро. Все це через височенні показники захворюваності на ковід в цій країні (понад 30 тис. за добу), і він вже одразу дав про себе взнаки і в змагальній частині. Прем’єрною на чемпіонаті була гра між збірними Сербії на Португалії, і в складі сербів не змогли прийняти участь одразу три гравці. У одного тест був позитивним перед вильотом до Амстердаму, ще в одного вже по прильоту, ну, а третій постраждав через те, що живе в одній кімнаті з другим. Тож, знекровлена збірна Сербії гру проти чинних чемпіонів світу та Європи провела як у відомому прислів’ї – «почали за здоров’я, закінчили за упокій»: швидко забили два м’ячі, але в підсумку програли 2:4.

У збірних Нідерландів та України зі здоров’ям гравців було все гаразд, і в стартовій четвірці замість Миколи Білоцерківця, який не поїхав на Євро через травму, разом з трьома «продексімівцями» можна було побачити гравця «ХІТа» Чернявського. Саме на нього була адресована передача, якій завадили господарі, втім м’яч відскочив до Михайла Зварича, який ударом майже з дуги вразив ворота Кейка. Йшла всього 52-а секунда, а вже 0:1 за Україною.

Нідерланди через певний час оговталися, відповіли кількома стандартами, і після одного з них, а саме кутового, м’яч в штрафному майданчику влучив у руку Педяшу. Господарі вимагали пенальті, адже рука вочевидь була в неприродньому стані, але арбітри ці вимоги проігнорували.

Ближче до середини тайму гра стала повністю рівною, хіба що «оранж’є» трохи більше володіли м’ячем та били по воротах. Деякі удари були небезпечними: постріл Мартінуса відбив Ципун, а Аттаібі потужно пробив поруч зі штангою. Дуже близьким до голу був на 15-й хвилині Моссауі, але його удар з дев’ятки в штангу перевів воротар збірної України. Надійна гра Ципуна і дозволила команді Олександра Косенка піти на перерву з мінімальною перевагою.

І другий тайм розпочався зі швидкого голу, але забив його суперник. Кейк від своїх воріт зробив довгу передачу до протилежного штрафного майданчика, і Уалід Саадуні головою повз Ципуна спрямував м’яча в нижній кут воріт. На цьому неприємності українців не завершилася: за дві хвилини обрізка в середині майданчика призвела до контратаки, два удари відбив Ципун, але третьому, результативному від Мохамеда Аттаібі, вже ніхто не завадив.

Малюнок гри після цього різко змінився, бо Україні треба було перебудовуватися на атаку. «Перебудова» давалася складно – господарі протидіяли активно по всьому майданчику. На 30-й хвилині Саїд Бузамбу запресингував Журбу, втік від нього, і метрів з 10-ти невідпорно відправив м’яч в дев’ятку. Олександр Косенко одразу взяв тайм-аут, під час якого запевнив гравців, що вони «момент десь знайдуть».

«Знайшли» за хвилину, коли українці в кілька передач розірвали захист господарів, і тільки в останню мить удар Шотурми захисники встигли «зачохлити». Надалі Україна володіла м’ячем все більше і більше, втім «помаранчеві» захищалися самовіддано, при чому поступово підбираючись до критичною відмітки з фолами.

Рівно за 6 хвилин до фінальної сирени Україна пішла ва-банк, коли Зварич вийшов на майданчик у воротарській футболці. Перша спроба з його появою нічого Україні не принесла, як згодом і друга. За 3.42 до сирени вже керманич Нідерландів взяв хвилину, більше для того, щоб господарі перевели дихання. За три секунди після того, як гра поновилася, господарі заробили штрафний, і якби не голова Лебідя, в яку влучив м’яч після потужного удару, рахунок би змінився для гостей на більш неприємний. Однак, рівно за три хвилини до сирени на табло стало 3:2 – Петро Шотурма поставив крапку в комбінації «5 на 4».

Кінцівка була вкрай напруженою і нервовою, але уникнути поразки збірній Україні не вдалося. У неділю, 23 січня, у підопічних Олександра Косенка проти збірної Сербії.

Амстердам. 19 січня. Чемпіонат Європи. Група А
Нідерланди – Україна – 3:2 (0:1)

Арбітри: Ондржей Черни, Ян Креста (обидва – Чехія)

Нідерланди: Мануел Кейк – Уалід Саадуні, Мохамед Аттаібі, Лахсен Буюзан, Йордані Мартінус – Джамал Ель-Ганнуті, Саїд Бузамбу, Карім Моссауі, Йошуа Сант-Юсте, Матс Велсебур, Денніс ван ден Ейнден, Амір Молькарай – Баррі де Віт
Головний тренер Максиміліан Тьяден

Україна: Кирило Ципун – Ігор Корсун, Михайло Зварич, Петро Шотурма, Ігор Чернявський – Віталій Радевич, Даниіл Абакшин, Євген Сірий, Володимир Разуванов – Сергій Журба, Ярослав Лебідь, Артем Фаренюк, Олександр Педяш – Юрій Савенко
Головний тренер Олександр Косенко

Голи: Уалід Саадуні, 22, Мохамед Аттаібі, 24, Саїд Бузамбу, 30 – Михайло Зварич, 1, Петро Шотурма, 37

Попередження: Карім Моссауі, 26

Удари (в ствір): 34 (14) – 40 (12)