Чемпіонат України (U-16): «Сокіл» фінішував зі срібними медалями

0
499

До вирішального матчу чемпіонату України його фіналісти, «Сокіл» та «Фенікс», підійшли з чудовими показниками. Обидві команди здобули по п’ять перемог, у нашої команди різниця забитих та пропущених м’ячів була 24:8, у харків’ян 39:12, і що можна відмітити, що «Сокіл» продемонстрував найнадійнішу гру в захисті, в той час, як у нашого суперника найпотужніша атака. Така статистика, звичайно, перед фіналом була цікавою, втім фінал – це завжди дещо особливе, і тут на перший план часом виходить не тільки майстерність, скільки психологія, віра у власні сили та командне прагнення до своєї мети.

За рахунок стандартів «Сокіл» вже на першій хвилині двічі небезпечно пробивав по воротах, і обидва рази надійного зіграв воротар «Фенікса» Володимир Лазеба. Втім, згодом харків’яни почали застосувати пресинг, і гра більше точилася на половині «Сокола». На 5-й хвилині «Сокіл» організував контратаку, Бевз справа вискочив на ударну позицію, двічі пробивав по воротах, і Лазеба знову виручив свою команду. Небезпечно біля воріт «Фенікса» було за дві хвилини, коли по воротам пробивали Бернада і Бевз, і перший удар відбив Лазеба, а після другого м’яч пролетів поруч зі штангою.

Нулі на табло протрималися до 13-ї хвилини. Після дальнього удару Войчишин відбив м’яч перед собою, і Артем Шевченко в боротьбі з нашим захисником проштовхнув м’яч за лінію воріт. За дві хвилини харків’яни скористалися перехопленням на нашій половині, і Максим Долгуля забивав вже з-меж штрафного майданчика. Перший тайм за «Феніксом» 2:0.

Другий тайм пішов по сценарію, який нескладно було спрогнозувати. «Сокіл» намагався грати на атаку, «Фенікс» же прагнув «ловити» нашу команду на контратаках. Така тактика суперника спрацювала на 22-й хвилині, коли Данило Ходацький втік по лівому флангу і після його удару м’яч закотився у ворота. Згодом Віталій Розпаченюк взяв тайм-аут, після якого Майдан вийшов на майданчик у воротарській футболці. Гра «5 на 4» йшла у нашої команди не кращим чином, а при рівних складах Войчишин припустився помилки в обробці м’яча, цим і скористався Іван Коньков.

За той час, що залишався, відіграти чотири м’ячі було дуже складно, «Соколу» це не вдалося, і тільки за лічені секунди до сирени Артур Хібовський «розмочив» рахунок. Попри це, срібні нагороди підопічних Віталія Розпаченюка в Білозір’ї – це безперечний успіх, і куди важливіше, що наші юнаки вочевидь прогресують від турніра к турніру, набуваються досвіду, і зростає їхня майстерність на шляху до того, щоб стати справжніми майстрами футзалу.

2 грудня. Чемпіонат України серед юнаків (U-16). Фінал
«Фенікс» (Харків) – «Сокіл» (Хмельницький) – 4:1 (2:0)

«Сокіл»: Юрій Войчишин (Ілля Сікорський, 28) – Максим Бернада, Данило Бевз, Ростислав Ростківський, Артур Хібовський – Артем Лисенко, Олексій Майдан, Максим Мельник, Олександр Товпишко, Кирило Стасюк, Дмитро Власов, Микита Карасьов, Артем Коваленко
Тренер Віталій Розпаченюк

Голи: Артем Шевченко, 13, Максим Долгуля, 15, Данило Ходацький, 22, Іван Коньков, 28 – Артур Хібовський, 32

Результати матчів заключного ігрового дня

Матч за 7 місце
«ФК «Факел» Солоницівської ДЮСШ «Колос»» (смт. Пересічне, Харківська обл.) – «ДЮСШ м. Бобровиця» (Чернігівська обл.) – 5:4

Матч за 5 місце
СДЮСШОР «Юність» (Чернігів) – «Любарт» (Луцьк) – 7:2

Матч за 3 місце
ДЮСШ «Слобожанське» (смт. Слобожанське, Дніпропетровська обл.) – «DIMAX – Гімназія №5» (Енергодар, Запорізька обл.) – 3:4