Час переписувати історію: «Сокіл» вперше переміг «ХІТ»

0
526

Склад «Сокола» на гру з «ХІТом» в рамках 21-го туру був майже ідентичним тому, який чотири дні тому грав в Івано-Франківську в кубковій грі проти «Урагану». Чотири гравці (Андрій Шевченко, Костянтин Абзалов, Вадим Данилюк та Андрій Богославський) залишаються в процесі відновлення, а до заявки додався Ростислав Ростківський, який одужав після хвороби. Натомість, склад чемпіонів України був оптимальним, і Андрія Мельника, у якого мікроушкодження, киянам було ким безболісно замінити.

«Сокіл» виявився готовим до стартового тиску суперника і тримав всі ті зони, звідкіля могла йти небезпека, під пильним контролем. Втім, не вдалося обійтися без власних помилок. На 4-й хвилині Первєєв програв боротьбу за м’яч Жуку, той вийшов на ударну позицію, пробив – надійно зіграв Кожуховський в цьому моменті, а на добиванні від Жука не дозволив тому влучити у ворота. За дві хвилини вже Абакшин на правому фланзі знайшов момент для прицільного удару – Кожуховський з дальнього кута воріт перевів м’яч на кутовий. Оце і все у нашого суперника за перші 20 хвилин з того, що можна назвати реально гольовою небезпекою. Захищаючись, «Сокіл» не полишав спроб і самому завантажити роботою Кравця. Вони завершувалися ударами з середньої відстані, але була проблема – це влучність, і саме через неї удари Бабака (метрів з восьми справа), Токаря і Первєєва (зліва метрів з десяти) не перетворилися на голи.

По перерві у воротах «ХІТа» з’явився Сухов, і мета його виходу замість Кравця була очевидною – підключеннями до атак максимально ускладнити «Соколу» гру біля власних воріт. Але не встиг Сухов увійти в гру, як змушений був діставати м’яч з сітки власних воріт. Даніїл Чижик після передачі Хамдамова з ауту метрів з 15-ти пробив з такою силою, і головне – влучністю, що воротар «ХІТа» на цей м’яч зреагував з запізненням.

Одразу ж почалися очікувані підключення Сухова, і підопічні Романа Ковальчика до них виявилися готовими. Воротар гостей був позбавлений своїх головних козирів – це потужні удари і гострі передачі, а без них атаки «ХІТа» не мали завершення. На 25-й хвилині «Сокіл» дочекався моменту, коли четвірка суперника захопилася атакою, Гуцуляк видав передачу Бабаку на хід, Сухов задалеко вибіг з воріт, намагаючись завадити нашому гравцеві заволодіти м’ячем, але Кирило-Ілля був на ньому першим, прокинув повз воротаря і ударом зліва з гострого кута подвоїв перевагу нашої команди.

Було зрозумілим, що «ХІТ» кине всі сили на те, щоб розвернути гру. З боку тренерського штабу гостей чимало було ротацій гравців, змін складів четвірок і вихід з лави гравців, які в першому таймі не грали. Найактивнішим з них був Горпинич, який не раз турбував Кожуховського небезпечними ударами. Втім, після ударів з середньої відстані дуже близьким до голу був Абакшин, коли зліва спрямував м’яч в напрямку дальнього верхнього кута воріт, але Ярослав продемонстрував дива реакції і перевів м’яч на кутовий.

За п’ять хвилин до сирени Олег Лук’яненко відмовився від підключень воротаря, і у воротарській футболці на майданчик вийшов Журба. Поблизу штрафного майданчика «Сокола» стало гаряче, але без паніки з боку наших гравців. Кожуховський знайшов момент пробити по порожнім воротам, але не влучив. Ще краща нагода була у Первєєва, коли він з дуги пробивав по воротах. Їх захищав Журба, і Владиславу потрібно було пробити повз нього в кут воріт. От цього йому зробити і не вдалося.

На 38-й хвилині затяжний розіграш «5 на 4» гостей завершився поперечною передачею Журби в напрямку Євгена Сірого, який ударом в дотик відіграв один м’яч. Грати залишалося трохи більше двох хвилин, «Сокіл» зміг зробити висновки і решту часу до переможної фінальної сирени відіграв ідеально. Ця перемога над «ХІТом» стала для «Сокола» певною мірою історичною, адже цю київську команду після її виходу до Екстра-ліги хмельничанам вдалося обіграти вперше.

2:1 – «Сокіл» зберіг свої четверте місце в турнірній таблиці, а в наступному турі зіграє в гостях проти «Кардиналу-Рівне». Базова дата цієї гри 17 лютого, але є ще можливим зміщення цієї дати на неділю, 18 лютого.

СТАТИСТИКА МАТЧУ

Прес-служба СК «СОКІЛ»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ