Борис Шипунов: «У нас немає права на додатковий стрес»

0
2127

Президент Балтійської футзальної ліги Борис Шипунов дав свій коментар щодо останніх новин, про які сьогодні говорить футзальний світ країн Балтії.

– Борис, на офіційному веб-сайті BFL опублікована заява Ліги про перенесення старту другого сезону на квітень.
– Так, справді, таке рішення прийнято. Ми дуже серйозно ставимося до безпеки та здоров’я всіх учасників спортивного процесу. Ми відстежуємо ситуацію у всіх регіонах, і після ретельного аналізу вирішили перенести початок сезону на квітень. Існує низка факторів, про які я хотів би нагадати: по-перше, наше головне завдання – забезпечити отримання клубами міжнародної ігрової практики, а по-друге, не порушувати плани клубів у національних змаганнях.

Через відверто зім’ятий коронавірусом 2020 рік, всі календарі – як УЄФА, так і національних чемпіонатів – зараз так часто змінюються і настільки нестабільні, що ми просто не маємо права створювати додатковий стрес для клубів, а також турбувати федерації та міжнародні організації з нашою прагматичною діяльністю. Ми готові розпочати роботу до квітня, але для цього епідеміологічна ситуація повинна нормалізуватися.

– Як Ви прийняли це рішення?
– Зі спортивної точки зору це було непросто, адже було зроблено багато роботи, і всі готові кинути виклик один одному, щоб довести свою силу на паркеті. З майже спортивної точки зору це життя, це процес, і ми продовжуємо працювати і намагаємось не гаяти свій час, а ставати трохи кращими в усіх відношеннях.

– Що може посприяти більш ранньому початку другого сезону?
– Це міжнародний календар і зменшення кількісті випадків коронавірусу в регіонах, де проводяться матчі Ліги.

– Скільки часу знадобиться для організації старту, якщо ситуація покращиться?
– Ми вже маємо попередні домовленості з усіма нашими партнерами, тому ми можемо розпочати роботу протягом 2-3 тижнів без зайвих зусиль.

– Чи відбудуться якісь зміни у форматі чемпіонату BFL через зміну календаря?
– Ми йдемо в ногу з часом і тим, що відбувається навколо нас. Існує «резервний» формат для Балтійської футзальної ліги, але ми можемо говорити про нього окремо, якщо ми вирішимо його використовувати.

– Чи будуть враховані бажання клубів змінити формат?
– Розумний діалог з усіма, хто зацікавлений у розвитку футзалу, завжди був, є і буде. Позиції клубів дуже важливі для нас, це дає нам можливість прийняти обґрунтоване рішення.

– Як функціонуватиме Ліга під час вимушеної паузи?
– Нам завжди є чим зайнятися. Поряд з фактичною організацією змагань, існує багато проблем та завдань, які слід вирішити. І не забувайте, що після сезону 2020/2021 наступний вже не за горами.

BFL

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ