Бізнес Преміум-ліга: «Динамо-ГУНП» виборює чемпіонство

0
12104

Заключні матчі турніру видалися неймовірно видовищними та результативними

Фінішував дебютний розіграш Бізнес Преміум-ліги з міні-футболу, організований Асоціацією міні-футболу (футзалу) Хмельницької області. Змагальний марафон тривав більше місяця, і його апогеєм стали вирішальні матчі, в яких безпосередньо вирішувалася доля призових місць. Хоч свої корективи внесла небесна канцелярія, яка подарувала учасникам важкі погодні умови у вигляді рясного дощу, це все одно не завадило їм в повній мірі продемонструвати свої найкращі якості, що дуже потішило численну глядацьку торсиду. Про все це далі у нашому огляді.

«МобіФренд» – «Меблі-Лідер» – 10:3 (5:1)

Арбітри: Божко, Жмурко

Голи: Прохорчук (8, 49), Д. Вакух (10, 39), О. Вакух (19, 25, 33, 45), Герасимчук (25, 45) – Ващук (2), Ротко (31), Бухер (40)

«МобіФренд»: Д. Вакух, О. Вакух, Мазур, Прохорчук, Южанінов, Гулько, Герасимчук, Самусько

«Меблі-Лідер»: Бухер, Заболотний, Ротко, Вороністий, Сівак, Литвинюк, Ващук, Лапенюк, Антощук, Суєцький, Чернов

Попередження: О. Вакух (32) – Лапенюк (25), Ротко (32)

Вилучення: Ротко (43, друге попередження)

Відкривав вирішальний ігровий день турніру поєдинок за бронзові медалі, долю яких в очному протиборстві визначали «МобіФренд» та «Меблі-Лідер».

Початок матчу пройшов під знаком атак «меблевиків», яким вдалося забити швидкий гол. Сівак чудовим пасом вивів на ударну позицію Ващука, який зусиль партнера не змарнував, блискуче пробивши у праву «дев’ятку» з кута воротарського – 0:1. Такий початок матчу не став «холодним душем» для гравців «МобіФренда», які холоднокровно та винахідливо проявляли себе в атаці, демонструючи постійну націленість на ворота суперника. Спочатку номінальним гостям добряче пощастило в епізоді, коли Олег Вакух ударом з середньої дистанції перевірив на міцність стійку воріт, що ще більше додало спортивної злості гравцям «МобіФренда». Настирність переросла у якість на 8-ій хвилині, коли Прохорчук чітким ударом впритирку із стійкою замкнув фланговий простріл у виконанні Дмитра Вакуха – 1:1. Дмитро в той ігровий відрізок був чи не найактивнішим гравцем у складі номінальних господарів, і невдовзі записав у свій рахунок і забитий м’яч, після відмінного пасу з глибини прицільно пробивши у шпарину між голкіпером та стійкою метрів з 8-ми – 2:1.

Тепер відіграватися потрібно було вже «Меблі-Лідеру», і відзначимо, що цей виклик він прийняв більш ніж достойно. Удар активного Ващука прийшовся у каркас воріт, а далі дива самовідданості продемонстрував Герасимчук, який у відчайдушному підкаті виніс кулястого з «стрічечки» після добивання Вороністого. Відоме футбольне правило спрацювало відразу. Олег Вакух вдало зіграв на перехопленні, і прицільно пробивши повз голкіпера, який помилився на виході, довів перевагу своєї команди до двох м’ячів – 3:1. До завершення першої 25-ти хвилинки «МобіФренд» забив ще двічі. Спочатку Герасимчук взяттям воріт завершив як по нотах розіграну швидку контратаку номінальних господарів, а перед самісіньким свистком на перерву дубль оформив Олег Вакух, який виявився у потрібному місці та в потрібний час після розіграшу штрафного – 5:1.

До честі «Меблі-Лідера», він не опустив руки і вже в дебюті другого тайму відродив інтригу в матчі Ротко, який після серії ударів з кількох метрів буквально заштовхав м’яч у сітку, однак розвинути свій успіх «меблевикам» не судилося. На авансцену вийшов тандем братів Вакухів, який протягом кількох хвилин двічі змусивши капітулювати Суєцького, зробив вагому заявку на підсумковий успіх. Спочатку поринув в обіймах партнерів Олег, який точним ударом в праву «шістку» замкнув націлений простріл від Прохорчука, а невдовзі така ж участь очікувала і Дмитра, якому після затяжної багатоходівки залишалося лише влучити у порожній кут з кількох метрів – 7:2. «Меблі-Лідер» відповів на це голом Бухера, який вдотик переправив сферу у сітку після прострілу від Литвинюка, однак, на більше «меблевиків» в цій грі не вистачило. На 43-ій хвилині не витримали нерви у Ротка, який отримавши друге попередження в матчі, залишив свою команду у чисельній меншості. «МобіФренд» таким подарунком долі скористався уміло, і невдовзі реалізував більшість Вадим Герасимчук – 8:3. Цей гол остаточно деморалізував номінальних гостей, які до фінальної сирени ще двічі розпочинали гру від центрального півкола. Спочатку покер в зустрічі оформив Олег Вакух, який після помилки захисту ефектно пробив над голкіпером з лінії воротарського, а масну крапку в зустрічі поставив Прохорчук, який виявився найспритнішим на дальній стійці після прострілу від іншого Вакуха, Дмитра – розгромна перемога «МобіФренда» із рахунком 10:3, який і виборює бронзові нагороди.

«Динамо-ГУНП» – «Вентс» – 5:1 (1:0)

Арбітри: Жмурко, Божко

Голи: Бабій (23, 42), Колесников (28, 49), Соботюк (34) – Дикий (26)

«Динамо-ГУНП»: Попроцький, Колесников, Бабій, Соботюк, Сохорук, Сторожук, Розгон, Заєць, Лахмай, Березовський, Наскальний

«Вентс»: Восканян, Болістовський, Побережник, Дикий, Жаріков, Луцюк, Бідюк, Монастирський, Святий, Бондар, Токарчук, Діброва

Долю чемпіонства у фінальному поєдинку визначали головні фаворити турніру, «Динамо-ГУНП» та «Вентс».

Розпочався матч за переваги «Вентса», які вже з перших хвилин стали неймовірно активно проявляти себе у атакувальних діях, не раз змушуючи вступати у гру Івана Попроцького. Щоправда, зі своєю роботою кіпер «динамівців» справлявся на відмінно, в дебюті зустрічі двічі врятувавши свою команду від вірних голів після ударів Жарікова, а коли вже і він був безсилим, йому допомогла стійка, яка прийняла на себе постріл Токарчука. Номінальні господарі на це відповіли моментом Колесникова, який пробив в лічених сантиметрах поруч із стійкою після націленого пасу від Соботюка.

Цей епізод видався в певній мірі виключенням із правил, оскільки основні події в ті хвилини продовжували відбуватися біля воріт «динамівців». Овації трибун продовжував зривати Іван Попроцький, який спочатку неймовірним чином парирував удар впритул від Дикого, а потім зреагував і на загрозу з боку Жарікова, в красивому стрибку кінчиками пальців парирувавши сферу з «дев’ятки». Гол у ворота «Динамо-ГУНП» за такого розвитку подій назрівав з кожною наступною секундою все більше, однак номінальним гостям вперто продовжувало не щастити. Чого вартий лише епізод, коли Жаріков після свого пострілу у верхній кут після швидкого вводу м’яча з ауту вочевидь бачив його вже у сітці воріт Попроцький, який цей удар супроводжував хіба що поглядом, однак за «динамівців» знову зіграв каркас воріт!

Номінальні господарі ж основну загрозу воротам суперника створювали за рахунок ударів з середньої та дальньої дистанції, і ця тактика увінчалася для них успіхом під завісу першої половини зустрічі. Після скидки від Колесникова на ударній позиції виявився Бабій, який влучно пробивши у лівий нижній кут з-за меж воротарського відкрив рахунок у матчі – 1:0.

Віддамо належне «Вентсу», який не опустив руки після прикрого пропущеного «голу у роздягальню», і вже в дебюті другої половини матчу відновив рівновагу у рахунку на табло. Після розіграшу ауту Побережник виконав націлений простріл на дальню стійку, де залишений без уваги захисників Дикий з кількох метрів переправив м’яч у сітку – 1:1. Однак такий рахунок на табло тримався не більше двох хвилин. «Динамівцям» вдався швидкий вихід з оборони в атаку, у завершальній стадії якого Сохорук м’якою передачею вивів на ударну позицію Колесникова. Капітан номінальних господарів зусиль партнера не змарнував, блискуче пробивши точнісінько у ліву «дев’ятку» – 2:1. Цей пропущений м’яч дещо надломив «вентсівців» психологічно і в той ж час розкріпостив номінальних господарів, які протягом кількох наступних хвилин могли доводити рахунок до розгромного, однак свої моменти реалізувати не зуміли. Колесников з кількох метрів пробив точнісінько у воротаря, а ось Березовський потужним пострілом метрів з 7-ми поцілив у поперечину. «Динамівці» не зупинялися на досягнутому, продовжували діяти першим номером, і на 34-ій хвилині закономірно втілили її у забитий м’яч. Зробив це Соботюк, який чітким пострілом в праву «шістку» з кута воротарського завершив націлену передачу від Колесникова – 3:1.

«Вентс» в надії врятуватися від поразки пішов ва-банк, змінивши голкіпера на п’ятого польового, і відзначимо, що ця тактика цілком могла би увінчатися успіхом для номінальних гостей. Стовідсоткові моменти для того аби змінити цифри на табло мали Луцюк та Токарчук, однак Попроцький продовжував неймовірним чином рятувати свою команду, зриваючи гучні овації трибун. «Динамівці» ж, продемонструвавши майже феноменальну реалізацію в кінцівці протистояння, зуміли ще двічі змусити капітулювати Болістовського. Спочатку гол-шедевр записав на свій рахунок Бабій, який при свому високому зрості неймовірним чином зумів згрупуватися і ефектним ударом в падінні через себе замкнув навісну передачу від Соботюка, а масну крапку в зустрічі поставив Колесников, влучно пробивши у протихід голкіперу після націленого пасу Сохорука в центр воротарського. В підсумку – 5:1 на користь «Динамо-ГУНП», яке стає першим чемпіоном в історії турніру, а «Вентсу» дістаються срібні нагороди турніру.

Олександр Таран, прес-служба Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ