Артур Подлюк: «Вже після другого м’яча можна було сказати, яким буде результат гри»

0
2687

Збірна України з футзалу з поразки стартувала в елітному раунді кваліфікації чемпіонату світу-2020, програвши збірній Сербії 2:5. Свій експрес-коментар прес-службі СК «Сокіл» одразу після цієї гри дав гравець нашої команди Артур Подлюк.

– Артур, перше питання до тебе про загальне. Якщо відверто, який результат в цій грі ти для себе прогнозував?
– Якщо відверто, то результат прогнозував нічийний. Тому що серби грають на правах господарів, і вони знали, що для них це один з вирішальних матчів. Українці також розуміли, що результат першого матчу буде мати великий вплив на підсумок всього турніру.

– Чи не здалося тобі, що на перших хвилинах команди занадто нервували?
– Так, таке було. Все закономірно. Обидві команди боялися помилитися, тому що, як я вже перед цим казав, для них це була вирішальна гра. Обидві боялися помилитися, і кожен очікував помилки суперника. І збірна України зробила це першою.

– Наша команда з перших хвилин діяла від захисту, але суперник доволі впевнено знаходив прогалини. Щоб ти відмітив в позиційних атаках сербської команди?
– Перше, що хотів би сказати, що збірна України завжди починає від захисту, і саме такий стиль гри проповідують тренери. Серби ж за підтримки трибун за рахунок «стовпів» знайшли слабкі місця в нашому захисті. В такому стилі і був забитий перший мяч, коли «відіграли» одразу двох наших захисників. Потім після нашої обрізки був другий м’яч. Думаю, вже після другого м’яча можна було сказати, яким буде результат гри.

– Перший тайм навіть завершився перевагою збірної України за кількістю ударів що загалом, що в ствір. Але рахунок 0:2 – чому такий парадокс?
– Я б не назвав це парадоксом. Тому що Україна пропустила два м’ячі, нашій збірній потрібно було атакувати. Серби ж після другого голу віддали ініціативу нашій збірній. Дуже вправно в рамці діяв сербський воротар, і так склалося, що Україні не вдалося забити хоча б один м’яч.

– Програючи в два м’ячі, чи вдалося нашій збірній після перерви перебудуватися в грі?
– На мою думку, що не вдалося. Серби в другому таймі одразу забили швидкий м’яч, і нашій команді стало вдвічі важче.

– За рахунку 0:4 Олександр Косенко змінив Євгена Іваняка. Як ти вважаєш, з чим було пов’язане таке рішення головного тренера збірної?
– Один з варіантів близький до того, що Олександр Косенко не вгадав з воротарем. Але ключовим був четвертий гол, коли Іваняк пішов «читати» передачу, і цей курйозний м’яч залетів у ворота. Це було останньою краплею для тренера збірної. Але Іваняка зовсім не потрібно в чомусь звинувачувати в цьому матчі, тому що, думаю, якщо б стояв Кирило Ципун, то і це не допомогло. В цей день серби повністю переграли збірну України.

– З п’ятим збірна почала грати з 37-ї хвилини, і попри один забитий м’яч, українці гостроти створили небагато. Це більше заслуга сербів, чи, можливо, вже наші хлопці розуміли, що ситуацію не виправити?
– Та думаю, що наші хлопці вже все розуміли. Часу було вже дуже мало, і за нього відіграти чотири м’ячі – це реально, але не в цей день і не в цій грі.

– Що на твій погляд повинна робити збірна України в цій критичний ситуацію? І ще одне – ти на самому початку сказав, що команди розуміли, що це вирішальна гра. Зараз відомий результат, так що, все вже вирішено?
– Зараз збірній потрібні дві перемоги. Це – як максимум. Хоча за певних обставин для виходу в плей-офф може вистачити перемоги і нічиєї. Мій перший тренер мене вчив, і зараз так часто говорять, що шанси є завжди. Хочу побажати хлопцям, щоб вони не опускали руки і не вішали голову, навіть після такого матчу. Як не крути, збірна Сербії дале не остання в Європі, а одна з найсильніших. Гравці повинні розуміти, що ще не все втрачено, і вони можуть зіграти на перемогу як з іспанцями, так і з французами. Шанси мінімальні, але вони ще є.

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ