Артур Подлюк: «Видовищним такий футзал не назвеш»

0
2013

В футзальній Екстра-лізі 17-18 квітня стартувала півфінальна серія плей-офф, яка йде до трьох перемог одного з суперників. В парі івано-франківського «Урагану» та київського «ХІТа» в перших двох іграх була зафіксована рівновага: кожна з команд перемогла з рахунком 2:0. Свій погляд на матчі, що відбулися, на прохання прес-служби СК «Сокіл» озвучив Артур Подлюк, який, нагадаємо, нещодавно в опитуванні, яке проводилося самими футболістами нашої команди, був визнаний найкращим гравцем в сезоні-20/21.

– Артур, коли ще минулої суботи починалася серія між «Ураганом» та «ХІТом», якими були твої думки, прогнози стосовно перших двох матчів в Івано-Франківську?
– Вважаю, що дві команди рівні за підбором гравців і своєму стилю гри, але я все ж таки віддавав перевагу «Урагану». По-перше, тому що франківці грали вдома, а, по-друге, що в фінальній грі Кубку України «Продексім» – «ХІТ» київська команда мене зовсім не вразила. Тому я і схилявся до того, що перевага в перших двох матчах буде на боці «Урагану».

– Перша гра дійсно десь підтвердила твої думки – за рахунок чого «Урагану» здобув свою перемогу?
– «Ураган» більш тактично переграв «ХІТ». Після того, як франківці забили свій перший м’яч, вони почали грати від захисту і «ловити» «ХІТ» на контратаках. Кияни більше розкривалися, тому що їм потрібно було забивати, лізли вперед, а господарі зберігали сили і різкими випадами загострювали гру.

– Один з футбольних тренерів якось сказав, що рахунок 2:0 в футболі є дуже небезпечним. Один пропущений м’яч все може змінити, тому «Ураган», граючи на зберігання, певною мірою ризикував.
– В футзалі взагалі за декілька хвилин матч може розвернутися в зворотній бік. Думаю, що «Ураган» так грав тому, що був ще другий матч, а дві гри поспіль пресингувати вони би не змогли. Тому і була обрана така тактика, але у «ХІТа» моменти були, і якби їх реалізували, рахунок 2:1, і з п’ятим можна було б врятувати гру.

– Друга гра вийшла зовсім іншою. Не могло бути так, що оцей перехід «Урагану» в другому таймі першої гри на збереження рахунку певною мірою зламав всю гру команди? Франківці почали грати в другій грі, начебто мали перевагу 2:0.
– Думаю, що і це могло вплинути, тому що обидві команди грали в однаковий футбол, і завдання було забити першим. Хто це робив, мав перевагу, і починав грати від захисту. «Урагану» це не вдавалося, коли ж по перерві пропустили, треба було міняти план на гру, а так як це була вже друга гра, сил не вистачало.

– Десь виходить, що «ХІТ» свій гол забив дуже вчасно, тоді, коли вже «ураганівці» набігалися і не в змозі були перевернути гру.
– Так. Час вже грав на корить киян, які почали грати, вичікуючи помилку «ураганівців». І дочекалися: Сухов «зловив» Лебідя, коли під нього підставився. Він частенько так робить: кидає собі м’яч вперед, але потім потрохи підгальмовує, намагаючись заробити фол.

– Чому було таке, що програючи, що «ХІТ» в першій грі, що «Ураган» в другій, майже не мали аргументів, щоб ламати гру на свою користь? Вибач, але таке враження було, що команда пропустила, і все – вже поплила по течії. Особливо це стосується другої гри, коли «Ураган» при 0:1 практично можна було «ховати».
– Тому що ні одна, ні інша команда не вміють грати в атаці позиційно, вскривати захист суперника, коли він повністю сидить на своїй половині. Обидві команди намагалися грати лише за рахунок контратак.

– Ти напевне минулої середи дивився іспанський Суперкубок, де грали «Барселона» та «Мовістар Інтер». Можеш порівняти командні швидкості, які демонструють іспанські та українські гранди?
– Це неспівставні речі. Якщо все ж таки рівняти, то рівень індивідуальної майстерності у іспанців такий, що, наприклад, як тільки м’яч залишав межі майданчика, воротарі миттєво намагалися розіграти атаку, щоб попереду грали «2 в 2», а не «4 в 4». Це зовсім різні речі. Ці матчі просто не можна порівнювати, тому що рівень команд і рівень гравців зовсім різний.

– Це беззаперечний факт: іспанці грають на атаку, гра виходить видовищною, коли забивається 10 м’ячів, а наші «гранди» вибудовують гру «на захист», і на виході маємо по два м’ячі за гру.
– Все правильно, тому і дивитися іспанський футзал набагато цікавіше. У нас це вже стало майже нормою: варто команді відкрити рахунок, як вона «сідає» назад, і це називається «грати по рахунку». Або ще гірше: ще навіть і не відкрили рахунок, але вже грають від захисту, тільки на контратаках, і це суттєво обмежує потенціал команд і гравців.

– А, окрім того, замість реклами виходить антиреклама цього цікавого виду спорту.
– Можливо і так. На виправдання команд можна говорити лише про те, що це вже півфінал і кожна помилка на вагу медалей. Але це їхні справи: тренери «Урагану» та «ХІТа» обрали такий футзал, намагаючись унеможливити свою поразку. Видовищним такий футзал не назвеш, це точно. Обидві команди хотіли перемогли і робили це в такий спосіб, в який вміють і навчені тренерами.

– «Урагану» і «ХІТу» тепер двічі грати в Києві. Твій прогноз – до п’ятої гри вони дотягнуть?
– Впевнений 100-відсотково, що буде п’ята гра, і, думаю, що в фіналі буде грати «Ураган».

– Якщо ти впевнений, що буде п’ята гра, то виходить, що і в Києві буде 1:1 за перемогами. Якщо відштовхуватися від післяматчевого коментаря Максима Павленка про те, що на другу гру у його гравців не вистачило сил, можна очікувати, що в Києві «Ураган» зробить ставку на першу гру?
– Думаю, що так і буде. Проте я б порадив франківцям зробити ставку на другу київську гру. В «ХІТі» зібрані більш вікові гравці, «Ураган» по складу більш молодший і за фізичними якостями мав би мати перевагу.

– Ти вже спрогнозував перемогу «Урагану» в п’ятій грі – які ж основні чинники можуть дозволити йому виправдатися?
– Як я вже сказав, це – вік. Я віддаю перевагу молодості.

– А як стосовно того, що для багатьох вікових гравців «ХІТа» зараз чи не останній шанс виграти чемпіонат України? Це може переважити, і гравці «ХІТа» будуть виходити на ігри, як на останній бій? Або зараз, або ніколи.
– Це також буде мати велике значення. Можна говорити, що в цій парі йде протистояння молодості та досвіду, але додам ще і про роль воротарів. В «Урагані» є два рівних воротарі, а в «ХІТа» фактично є один Сухов, який дуже непередбачуваний. В Івано-Франківську він себе стримував, щоб не бігати з воріт, але якщо десь зірветься і нарветься на червону картку, то «ХІТу» буде зовсім кепсько.

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ