Артем Глас: «Є правила, яких повинні дотримуватися усі, незалежно від статусу, віку та титулів»

0
3880

Ідея щодо інтерв’ю з людиною, яка дала потужний старт розвитку футзалу на Хмельниччині, назрівала давно. Завдяки цій особистості, наша область вважається однією з лідерів у розвитку цього виду спорту в Україні й давно позиціонується не як футбольний, а саме футзальний регіон. Отже, вашій увазі велике інтерв’ю з керівником Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області та керівником СК «СОКІЛ» (Хмельницький) Артемом Вікторовичем Гласом.

Артеме Вікторовичу,  який стан справ в Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області, керівником якої  Ви є. Скільки вже років вона існує? Як це було?

Загалом, я впевнено можу сказати, що Асоціація міні-футболу (футзалу) Хмельницької області це важливий соціально-спортивний проект. На сьогодні ми вже достатньо міцно стоїмо на ногах, але в 2013-му році, коли цей проект лише зароджувався, мало хто вірив у його успішність, особливо серед футбольних функціонерів і місцевих чиновників. У ті часи доволі часто звучали фрази на кшталт: «Ви вискочки. Цей проект взагалі нічого не вартий. Усе відбувається нелегітимно». І так далі. Але ми намагались йти своєю дорогою і вбачали в основі нашої системи роботи ключові цінності: чесність, порядність і справедливість. Вочевидь, футбольно-футзальна спільнота Хмельниччини оцінила наші старання – і з 11 команд у 2013 році зараз ми вже з гордістю говоримо про повноцінних 104 в Чемпіонаті серед аматорських команд сезону 2019-2020 р.

У 2016 році ми зареєстрували титульну назву наших офіційних змагань – ПРЕМІУМ-ЛІГА, і наразі всі футзальні та міні-футбольні змагання відбуваються під цим брендом. Пригадується, на початках, спортивні та футбольні функціонери в обличчях колишнього начальника управління молоді та спорту Хмельницької міської ради та голови міської футбольної федерації взагалі не були в захваті від нашого проекту, збираючи різні неправомірні підписи на сумнівних заявах, вбиваючи наші починання у футбольному міському турнірі, шляхом прийняття анти юридичних рішень, і саме ці діяння змусили нас рухатися окремою, вільною від підкилимних домовленостей та «договорняків» дорогою. У противагу таким от «горе-чиновникам», помітно виділяється діючий начальник Управління молоді та спорту Хмельницької міської ради – Сергій Степанович Ремез, який повірив у наш чесний, прозорий шлях і зробив усе можливе для розвитку цього проекту. Це Людина з великої літери.

Сьогодні ми вже маємо повноцінний організаційний комітет людей у кількості 8 чоловік та більше 30 виконавчих осіб, які впродовж року не покладаючи рук працюють над удосконаленням системи роботи нашої організації. Це лікарі, журналісти, оператори, фотографи, менеджери та інший обслуговуючий персонал. Кожний із них є професіоналом своєї справи та оптимальною ланкою трудового ланцюжка. Ми постійно працюємо над вдосконаленням і покращенням їх потенціалу, розвитком найкращих якостей.  

Чому саме футзал?

Загалом, у моєму житті близьке знайомство з цим видом спорту розпочалось у 2005 році. Саме тоді я вирішив створити аматорську команду, де зібрав своїх друзів, як то кажуть за інтересами, і ми подали заявку до участі в чемпіонаті міста з футзалу в третій лізі. Саме з того періоду і розпочався мій життєвий шлях під чудовою назвою – футзал.  У ті часи я був впевнений, що футзал є менш корумпованим, аніж футбол, тому і зробив вибір на користь цього виду спорту. Але, як показала практика, я сильно помилявся, особливо коли СК «СОКІЛ» почав брати участь у чемпіонаті України з футзалу.

Інтервью 10

Дружній колектив Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області

Яке майбутнє цього виду спорту і його роль в українському спорті?

На мою думку, футзал – це вид спорту, за яким майбутнє. Він динамічний, більш непередбачуваний, а найголовніше – набагато доступніший фінансово. До того ж, специфіка цього виду спорту дозволяє гравцям абсолютно безболісно переходити у великий футбол. Це визнають футбольні зірки світового рівня, такі як Неймар, Зідан, Мессі і так далі. Щоправда, у світовому масштабі футзалу приділяють не так багато уваги і здебільшого це відбувається через те, що головні футбольні організації – ФІФА, УЄФА не поспішають віддавати важелі управління незалежним спортивним організаціям. Те саме відбувається і в масштабах України, де Українська Асоціація футболу на цей вид спорту практично не звертає увагу, передаючи цю пасивність регіональним осередкам. До прикладу, хотілось би, щоб Хмельницька асоціація футболу звернула увагу на роботу АМФФХО, тим більше, що можливості, в тому числі фінансові, для цього є. Я вважаю, що діяльність Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області щодо розвитку нашого улюбленого виду спорту заслуговує на те, щоб бути поміченою. 

Як виникла ідея створення ПРЕМІУМ-ЛІГИ?

Загалом, спочатку це був звичайний чемпіонат міста з футзалу. Згідно нашої довготривалої стратегії розвитку, першим плановим кроком стала обов’язкова реєстрація титульної назви. Як на мене, ПРЕМІУМ-ЛІГА – оптимальне поєднання якості та звучності. Згадуючи перші кроки, я не маю права не відзначити Івана Ярославовича Гончара, який патронує наш проект. Схвальних відгуків заслуговують дієві, а головне, вчасні поради почесного президента СК «СОКІЛ» Олександра Борисовича Мирного. Окремо хочеться відмітити Олександра Тарана, Миколу Бевзу, Олександра Бондаря, Олександра Забродського. Ці люди є серцем та дієвою силою нашого проекту. Про Сергія Степановича Ремеза я вже згадував. І не можу кількома добрими словами не згадати також Сохорука Миколу Григоровича та Геннадія Владиславовича Домбровського, які також суттєво долучилися до організаційної допомоги.

Інтервью 1

Разом із начальником управління молоді та спорту Хмельницької міської Ради – Ремезом Сергієм Степановичем

Сьогодні ПРЕМІУМ-ЛІГА без перебільшення є найбільш масовим чемпіонатом серед усіх ігрових видів спорту не лише на Хмельниччині, але й в Україні. Яка кількість команд у ньому задіяна, кількість дивізіонів, ротація між ними, схеми проведення?

ПРЕМІУМ-ЛІГА – це дійсно наймасовіший спортивний проект серед ігрових видів спорту на Хмельниччині. І це є головним показником нашої діяльності. Це результат постійної праці згуртованого однією ідеєю колективу, який постійно вдосконалює цю справу. Важливу роль у цьому відіграють команди, їх власники, спонсори, які довіряють нам, вкладають вільний час і власні кошти. Ми пишаємось цим і робимо все можливе, щоб виправдати їх довіру.

В основі всіх наших змагань присутній виключно спортивний принцип. Щороку, згідно регламентних норм, в офіційних чемпіонатах серед дорослих відбувається обов’язкова ротація учасників між дивізіонами. Регламент для нас є своєрідною Біблією і усі суб’єкти спортивного процесу неухильно його дотримуються, а ми, як організація, яка проводить змагання, намагаємось уважно контролювати та сприяти всебічному виконанню усіх його пунктів та норм.

За увесь час існування чемпіонату схема проведення змагань у нас незмінна. Спочатку регулярна частина, а згодом стадія плей-офф. Я вважаю цю систему оптимальною з точки зору непередбачуваності та видовищності. Саме завдяки їй ми стали свідками дійсно вражаючих півфінальних і фінальних серій протягом останніх сезонів. Головним показником ПРЕМІУМ-ЛІГИ, на мій погляд, є щорічна зміна чемпіона упродовж останніх п’яти років. Це унікальний титул здобували п’ять різних команд – сезони 2013-2014, 2014-2015, 2015-2016 років – «Спортлідер-3», сезон 2016-2017 років – «Динамо-ГУНП», сезон 2017-2018 років – «Феміда-Старлайф, сезон 2018-2019 років – «HELPIX», сезон 2019-2020 років – «Хмельницькі делікатеси»

_Kerivniki_futzalnih_klubiv_Ekstra_ligi__obgovorili_noviy_sezon_1_2017_06_14_01_29_53

Президент Асоціації міні-футболу (футзалу) Хмельницької області – Гончар Іван Ярославович

Якщо узагальнити, то ПРЕМІУМ-ЛІГА включає в себе цілий ряд різних проектів:

– ПРЕМІУМ-ЛІГА відкритий Чемпіонат (Кубок) Хмельницького з футзалу серед аматорів – 104 команди;

– ПРЕМІУМ-ЛІГА відкритий Чемпіонат (Кубок) Хмельницького з міні-футболу серед аматорів – 60 команд;

– ПРЕМІУМ-ЛІГА відкритий Чемпіонат (Кубок) Хмельницького з футзалу серед дітей – 40 команд;

– Шкільна футзальна ліга Хмельницького серед дітей – 48 команд;

FESTIVALFOOTBALL 3х3 – 56 команд;

– ВСІМ-бізнес-ліга з міні-футболу – 24 команди;

– Бренд-ліга з футзалу – 20 команд;

– ПРЕМІУМ-ЛІГА відкритий Чемпіонат (Кубок) Хмельницького з футзалу серед ветеранів – 14 команд.

 Як організаційно вибудована структура управління розвитком футзалу у Вашій організації та за рахунок яких ресурсів вона існує?

На сьогоднішній день найбільшою проблемою є навіть не фінансові питання, а кадровий дефіцит, тому що проект постійно розростається і потребує професійних та відданих справі працівників. А пошук таких людей вимагає зусиль, часу та фінансової стабільності. Асоціація міні-футболу (футзалу) Хмельницької області не має стабільного державного чи обласного фінансування і всю свою діяльність провадить за рахунок коштів, які сама ж і заробляє. Єдиний державний орган, який надає фінансову підтримку на часткову оплату роботи персоналу, являється Управління молоді та спорту Хмельницької міської ради.

Організаційно Асоціація міні-футболу (футзалу) Хмельницької області навряд чи чимось відрізняється від загальноукраїнських аналогів. В структуру асоціації входять:

  • – Апеляційний комітет;
  • – Контрольно-дисциплінарний комітет;
  • – Комітет арбітражу;
  • – Комітет з розвитку дитячо-юнацького футзалу;
  • – Комітет з розвитку ветеранського футзалу;
  • – Комітет з організації та проведення змагань;
  • – Комітет з розвитку аматорського футзалу;
  • – Президія АМФФХО.

Кожний комітет очолює компетентний та кваліфікований спеціаліст, а розподіл праці побудований виключно за командним принципом. У нас працює практика круглого столу, де усі керівники комітетів регулярно обговорюють між собою стратегічні та поточні проблеми. У нашій організації вказати на помилку колеги – це не значить його підставити, а навпаки, зробити так, щоб в майбутньому він діяв більш ефективно. Ми намагаємось постійно щось вдосконалювати, покращувати, рухатись вперед. У цьому і полягають головні принципи сучасної організації праці єдність інтересів, ефективність, оптимальність, відповідальність, дисципліна, делегування повноважень та, звичайно, ініціативність.

56442978_2011378539157997_5735554092206391296_o

Нагородження Преміум-ліги відкритого Чемпіонату Хмельницького з футзалу серед аматорів сезону 2019-2020 року

Які фінансові витрати команд, які грають у ПРЕМІУМ-ЛІЗІ з футзалу та міні-футболу? Вибір дивізіону командами-учасницями відбувається виключно за спортивним принципом?

Якщо порівнювати фінансові витрати з іншими аналогічними чемпіонатами, до прикладу, сусідніх з Хмельницькою областей, то витрати наших команд є суттєво меншими. В основу нашої економічної діяльності ми не ставимо мету заробити на внесках. Усі функціонери, які цього прагнуть, приречені на занепад та невдачу. Доступний економічний цінник теж впливає на регулярне збільшення кількості команд та учасників у наших змаганнях. Ми усі розуміємо, що це аматорські змагання і намагаємося виставляти мінімальну маржу, натомість постійно шукаємо більш сучасні шляхи для максимізації прибутку. Це перш за все рекламні послуги, монетизація професійних навичок та власних інформаційних ресурсів.

Питання щодо вибору дивізіону в ПРЕМІУМ-ЛІЗІ не стоїть. Якщо команда нова, то вона розпочинає шлях з найнижчого дивізіону. Діє лише спортивний принцип, як ми вже відмічали раніше.

Що змінилось за цих 7 років?

Змінилось майже все. Загальний підхід до справи, кадровий, рекламний та фінансовий потенціал, організація праці, процес та об’єми висвітлення, юридичний аспект, врешті-решт, рівень команд став набагато вищим. Незмінними залишились лише головні принципи: чесність, порядність і справедливість. За мету ставилось змоделювати все цев сучасну європейську обгортку та створити повноцінний перспективний і успішний бізнес-проект. 

Коли ми лише розпочинали, команди намагались перенести футбол у зал, а сьогодні вони грають у повноцінний футзал. Більшість команд вже можна вважати напівпрофесійними. У них є тренери, регулярні тренування, амбіції, фінансова і трудова база та постійний плацдарм для футзальних звершень. І це є одним із головних наших здобутків. Вже немає такого дисбалансу, як раніше: футзал став самостійною бойовою одиницею, а не додатком до великого футболу. Принаймні на Хмельниччині. Наші турніри стають все більш і більш рейтинговими, привабливими для учасників та фанатів, і кожного року цей рівень лише зростає. Усе більше і більше інформаційних джерел регулярно згадують про нас у своїх передачах, а охоплення уваги у соціальних мережах нараховується десятками тисяч користувачів. Для прикладу кількість переглядів відео на нашому ютуб каналі за останніх 90 днів 240 000. А за увесь час його існування понад 2,5 млн! Це також один з головних напрямків нашого розвитку.

Змінився підхід безпосередньо команд та гравців. Усі стали більш дисципліновані та відповідальні, тому що наш головний девіз завжди залишається незмінним: «Ми граємо у футзал, а не з’ясовуємо стосунки за дверима кабінетів». Якщо ми скористаємось статистикою, то у порівнянні з 2013-2015 роками відсоток вилучень за неспортивну поведінку у ПРЕМІУМ-ЛІЗІ впав на 72 %, і це стало можливим завдяки постійній комунікації з комітетом арбітрів, чітким зрозумілим дисциплінарним кодексом, оперативній і злагодженій роботі контрольно-дисціплінарного та апеляційного комітетів. У наших дисциплінарних документах ми зробили все можливе, щоб не залишити місця для різного роду махінацій. Хоча щороку ці документи потребують доопрацювання, тому що футзал постійно змінюєтьсяі рухається уперед.

Але незмінним залишається наша першочергова умова – обраних немає. Є загальні правила, яких повинні дотримуватися усі, незалежно від статусу, віку та титулів.

Який відсоток команд Преміум-ліги не з міста?

Цей відсоток складає – 23%. Ми маємо дійсно вражаючу географію. Це і три команди з Кам’янця-Подільського, ряд команд з Дунаєвецького, Ярмолинецького, Городоцького, Красилівського, Деражнянського, Летичівського, Волочиського, Старокостянтинівського, Новоушицького, Хмельницького районів. Ми надзвичайно цінуємо бажання цих команд змагатися у ПРЕМІУМ-ЛІЗІ і будемо робити все можливе, щоб їх інтерес не згасав.

56561437_2011377282491456_3928994708960837632_o

Нагородження Преміум-ліги відкритого Чемпіонату Хмельницького з футзалу серед дітей сезону 2019-2020 року

Який стан футзальних справ у області?

Так склалися обставини, що цим напрямком опікується Асоціація футболу Хмельницької області. В рамках ПРЕМІУМ-ЛІГИ приймає участь 24 команди з усіх куточків Хмельниччини, які щотижня упродовж 4-5 місяців прибувають в обласний центр для участі в іграх.

Питання як до керівника асоціації: якою Ви бачите подальшу стратегію розвитку футзалу та Преміум-ліги?

Світовий футзал так стрімко прогресує, що стає очевидно він має стати олімпійським видом спорту. Якщо в найближчому майбутньому це відбудеться, це буде нашою спільною перемогою. Чудово, що передумови вже є, адже футзал був нещодавно включений до програми Юнацьких Олімпійських ігор.

У межах України стосовно локальної стратегії розвитку футзалу краще запитати у відповідальних за це осіб Асоціації футзалу України. При чому згідно шаблону: що обіцяно – що виконано. Я Вас не здивую, якщо скажу, що є багато запитань стосовно справ збірної, професійного, юнацького, аматорського футзалу. Я оцінюю діяльність Асоціації футзалу України як незадовільну, тому що, як на мене, стратегія розвитку в неї або взагалі відсутня, або існує на папері у досить абстрактному вигляді. До того ж методи, які використовує АФУ у своїй роботі з регіональними осередками, є вкрай неприйнятними. Замість того, щоб регіонам хоча б елементарно допомогти, вони навпаки лише вимагають. Ми відчуваємо лише функцію контролю, а де ж інші організаційна, мотиваційна, координаційна? 

Щодо самої ПРЕМІУМ-ЛІГИ, то наша базова стратегія вбачає ряд нововведень, адже усі ми чудово знаємо, що час не стоїть на місці і люди завжди прагнуть чогось нового, цікавого, унікального. Наразі я не можу озвучити всі наші плани, але ми обов’язково плануємо провести масштабну інформативну презентацію уже найближчим часом.

У майбутньому сезоні ПРЕМІУМ-ЛІГИ ми все так само будемо орієнтуватися на сталі й дієві чинники організації змагань. Намагатимемося покращувати інновації мас-медійного простору, якості інформаційних послуг та розширення їх спектру. Також серйозного реформування очікує система роботи Комітету арбітрів та Комітету розвитку дитячо-юнацького футзалу.

Ще один пункт з ваших очікувань сезону, що минув – «якісне зростання майстерності команд». Як Ви відчуваєте, це сталося?

З процесом  зростання загального рівня футзалу в області одночасно зростає і професійний рівень більшості команд. Це простий процес життя виживає той, хто оперативніше пристосовується до реалій і реагує на зміни. Уже мало просто зібрати 5 чоловік, які вміють бігати за м’ячем. Потрібна стратегія розвитку, планування, філософія гри, фінансові та кадрові ресурси, час та бажання. Ті з команд, що мислять сучасними критеріями, рухаються до вершини, хто нехтує ними поступово зникають або стають частиною когось більш сильнішого. Більшість колективів це розуміє, тому  ми вже практично забули за розгромні рахунки у фінальних серіях. Більше 50% фінальних серій потребують третіх матчів, і це підштовхує нас до можливого введення для фіналів серій до трьох перемог. Це може ще більше збільшити інтерес до цих матчів. Сьогодні майже не побачиш команд без планшетів, хоча декілька років тому це вважалось дивиною.

Також суттєвому зростанню майстерності команд сприяє присутність у нашому місті спортивного клубу «СОКІЛ», який змагається у найсильнішому футзальному дивізіоні України. Все-таки краще декілька разів побачити, ніж сто раз почути.

При Вас на абсолютно новий рівень вийшов медійний та інформаційний супровід футзалу в місті, помітно, що цьому приділяється багато уваги. Які задіяні інформаційні ресурси для висвітлення змагань на всіх рівнях ? Які можуть бути подальші шляхи розвитку?

Цей напрямок є одним з найважливіших у нашій стратегії діяльності, тому що це є частиною нашого життя, це є азарт, спортивний дух, емоції, і коли ти усе це відчуваєш на майданчику, це чудово, але коли, ти отримуєш унікальну можливість ще раз  побачити, проаналізувати за допомогою відео, фото, інших медійних ресурсів, до того ж регулярно, це набагато приємніше. Вибачте, але ми не хочемо писати календар матчів від руки, жеребкування проводити за допомогою рваних клаптиків паперу, протокол заповнювати на туалетному папері. Хоча я розумію, що ми теж не досконалі в багатьох питаннях маркетингу, однак маємо власний вектор, намагаємось постійно рухатись до кращого, оптимально використовуючи власні ресурси та можливості. Вижимати максимум з мінімуму.

У процесі висвітлення наших турнірів ми не плануємо поки що використовувати надсучасні нанотехнології, але відео, фото, текстові звіти, статистика, різні «фішки» (топ-голи, топ-сейви, збірні туру) – це є постійним наповненням наших заходів впродовж багатьох років. Люди вже звикли до цього, вони чекають матеріали, щоб поділитись ними на сторінках у соціальних мережах, похизуватись друзям та знайомим, мати приємну згадку на пам’ять.  

Щодо подальших шляхів у цьому напрямку, то однозначно, завдання номер 1 – це залучити один з телевізійних каналів до нашого проекту для трансляцій центральних матчів у прямому ефірі. Зараз ми активно працюємо над цим. Також ми маємо в планах створення щотижневої програми про ПРЕМІУМ-ЛІГУ з коментарем професійного ведучого, думками експертів, тощо.

Інтервью 3

Представники академії футзалу СК “СОКІЛ” у Хорватії

Один із найцікавіших ваших турнірів – «ISTRIA FUTSAL MASTERS CUP». Розкажіть трохи про нього.

Міжнародний проект з футзалу «ISTRIA FUTSAL MASTERS CUP» це наш перший європейський досвід у напрямку організації змагань за межами України. Плануючи цей захід, я задоволений, що зробив ставку саме на футзал. Це унікальна та перспективна ніша, за якою майбутнє, тому головний напрям цього проекту саме футзальний!

Місцем його проведення була обрана Хорватія, дивовижна і мальовнича країна з чудовою незайманою природою і чистими пляжами. Особисто я в захваті від цієї країни та її ставленням до туризму. У моєму рейтингу вона посідає одну з лідируючих сходинок. І згадуючи миттєвості минулорічного турніру, я ні хвилини не пожалкував, що центром його проведення була обрана саме Хорватія.

У цій країні є абсолютно всі умови для успішної організації подібних заходів. Наш готель знаходився в 50-ти метрах від Адріатичного моря. Спортивний комплекс з двома комфортними залами, потужною системою кондиціонування, зручними трибунами, розташовувався всього за 400 метрів від готелю та пляжів. Усі ці об’єкти є частиною унікального природного парку «GREENLAGOON». Додатково головними його плюсами є природа, казкові пейзажі, чистота, бездоганний сервіс, приязне ставлення персоналу, сучасна спортивна інфраструктура і відома хорватська ментальність.

Інтервью 14

Місце проживання учасників міжнародного турніру з футзалу “ISTRIA FUTSAL:MASTERS CUP 2019” 

У 2019 році узбережжя Адріатичного моря в рамках футзального кемпу відвідало близько 120-ти чоловік, включно з  батьками і дітьми, які займаються в системі спортивного клубу «СОКІЛ». Упродовж шести днів діти щодня тренувалися в сучасному спорт-холі, займались вправами на свіжому повітрі, провели ряд товариських матчів проти однолітків з Хорватії, Словенії, Румунії, перевірили свої знання з англійської мови, а головне, чудово відпочили та оздоровилися.

Цьогоріч несподівана ситуація з COVID-19 сплутала усі наші плани, адже першочергово ми мали на меті організувати турнір для дітей у чотирьох вікових групах. І мені дійсно шкода, що цей захід не відбувся, тому що інтерес до нашого турніру проявляли юнацькі команди з Бельгії, Хорватії, Словенії, Швейцарії, Франції, Угорщини, Колумбії, Алжиру, Гренландії.

Аналогічна ситуація з аматорським та ветеранським турнірами. Якби не пандемія, ми б обов’язково побачили в 2020 році три ветеранські команди з Бразилії, колективи з Франції, Чорногорії, Алжиру, Марокко, Хорватії та інших країн.

Інтервью 5

Під час нагородження учасника міжнародного турніру з футзалу “ISTRIA FUTSAL MASTERS CUP 2019” – команди PARISGOUNSAVILLE (Париж, Франція)

Проте, незважаючи на всі ці тимчасові складнощі, я запевняю Вас, що міжнародний турнір з футзалу «ISTRIA FUTSAL MASTERS CUP» невдовзі обов’язково стане традиційним і наша команда зробить усе можливе, щоб про нього поступово дізналися в усьому світі. Крім того, ми вивчаємо потенційні можливості для організації подібних турнірів і в інших країнах.

Повернімося до наших місцевих справ, у тому числі футбольних. На сьогодні у чемпіонаті міста з футболу беруть участь 15 команд. У чемпіонаті міста з футзалу – 104. Чому така колосальна різниця?

Причин на це вистачає. Перш за все, мені хотілось би зробити екскурс у недалеке минуле, а точніше 2015 рік. Пригадую тоді команда нашої системи «Спортлідер+» ще мала футбольні амбіції, виступаючи в першості міста, а згодом під назвою НФК «Поділля» в першості області та аматорському чемпіонаті України. Завершила ж вона свою багаторічну футбольну історію після нелогічного та незаконного рішення  місцевого КДК щодо абсурдної дискваліфікації одного з наших гравців. Порушуючи усі норми дисциплінарного кодексу та регламенту змагань про допуск гравців до матчу, коли упродовж усього чемпіонату арбітри та делегат, начебто, не звертали увагу на цей нюанс. Однак, коли команда за кілька турів до фінішу достроково стала чемпіоном, КДК з порушенням багатьох регламентних та дисциплінарних норм раптово визнала чемпіоном інший, потрібний їм клуб. Цей винятковий прецедент мав за мету чітко натякнути усім іншим учасникам змагань, що якщо їх інтереси будуть йти всупереч дій федерації, то це напряму відобразиться на їх спортивних результатах. Чесно? Справедливо? Послідовно? Ні, однак ефектно та показово. Була команда-чемпіон і не стало. Як за помахом чарівної палички…

Саме після того сезону з футбольної мапи міста Хмельницького почали зникати, одна за одною, відомі та імениті футбольні колективи – «Університет», «Конфермат», «Феміда», тому що дуже важко мріяти про щось дійсно велике та яскраве, якщо все вирішується не на футбольному полі, а у кабінетах. Найцікавіше, що усі ці команди упродовж багатьох років стабільно боролись за найвищі місця і раптом, за два сезони усі вони припинили своє існування. Збіг?

У найближчі роки інтерес до футболу почав поступово згасати і одна за одною почали зникати й інші хороші, перспективні колективи, які втомились спостерігати за тим, що все залишається, як у 90-ті роки. Підхід до організації змагань, відсутність індивідуального ставлення до учасників, залучення елементарних нововведень та технологій. 

Натомість, наша організація ще з тих часів намагається на постійній основі впроваджувати регулярні інноваційні підходи до організації змагань. Постійна комунікація з командами дає чудову змогу регулярно змінювати та доповнювати важливі маркетингові, технологічні, юридичні аспекти. Але головне, що АМФФХО й дотепер залишається націленою в питаннях всебічного розвитку ПРЕМІУМ-ЛІГИ.

Чітко синусоїду відтоку і приходу команд у футбольних та футзальних змаганнях демонструєстатистична таблиця:

Асоціація міні-футболу (футзалу) Хмельницької області – організатор Кількість команд Федерація футболу міста Хмельницького – організатор Кількість команд
Преміум-ліга відкритий Чемпіонат Хмельницького з футзалу сезону 2013-2014 11 Чемпіонат Хмельницького з футболу 2017 21
Преміум-ліга відкритий Чемпіонат Хмельницького з футзалу сезону 2014-2015 33 Чемпіонат Хмельницького з футболу 2018 18
Преміум-ліга відкритий Чемпіонат Хмельницького з футзалу сезону 2015-2016 44 Чемпіонат Хмельницького з футболу 2019 12
Преміум-ліга відкритий Чемпіонат Хмельницького з футзалу сезону 2016-2017 60 Чемпіонат Хмельницького з футболу 2020 11
Преміум-ліга відкритий Чемпіонат Хмельницького з футзалу сезону 2017-2018 81    
Преміум-ліга відкритий Чемпіонат Хмельницького з футзалу сезону 2018-2019 92    
Преміум-ліга відкритий Чемпіонат Хмельницького з футзалу сезону 2019-2020 104    


У оцінці діяльності нашої організації я завжди намагаюся відштовхуватись саме від математичних та фінансових показників, проте за якими критеріями оцінюється ефективність хмельницьких футбольних організацій, зокрема в УАФ, мені не зрозуміло. Я не проти різного роду нагород, відзнак, коли дійсно справедливо, однак у цьому випадку за що? Як ви розумієте, це риторичне питання, відповідь на яке, ми, мабуть, так і не отримаємо. Як писав Конфуцій: «Дуже важко шукати чорну кішку у темній кімнаті, особливо, коли її там немає».

Що необхідно зробити зараз, щоб хмельницький футбол вийшов з кризи?

Як на мене, слід для усіх суб’єктів футболу створити рівні та прозорі умови для роботи. Не повинно бути обраних. Спортивні, футбольні клуби повинні працювати в конкурентних умовах. Футбольні взаємини повинні будуватися на вигідних умовах для обох сторін і коштами платників податків закривати питання функціонування клубів – це є не ефективно. Це може бути дольова участь, але не основна. В таких ситуаціях з’являється багато простору для різного роду маніпуляцій та шантажу. 

Але спочатку слід з’ясувати причини занепаду, проаналізувати діяльність відповідальних осіб та виконати системний аналіз проблеми. Підрахувати, скільки за увесь період було використано державних і дотаційних коштів, на що вони були використані та куди розподілені. Нічого важкого, потрібно лише провести банальний аудит. Згодом залучити креативних менеджерів, які б чітко сформували оптимальну на сьогодні стратегію розвитку футболу та методи найкоротшого виходу з кризи. Далі призначення професійних спеціалістів для її виконання, регулярний контроль їх діяльності, відповідальність та перевірка ефективності праці. Нічого важкого, якщо підходити системно та логічно.

На сьогодні найбільша проблема не в питаннях ігнорування посадових зобов’язань, вимог регламенту, свавілля арбітрів і так далі. Проблема у відсутності ініціативи та елементарної конкуренції. З року в рік ситуація не змінюється, керівні ланки все влаштовує. Проте, якщо йде така стрімка деградація, значить щось працює не так, правильно? Спитайте людей, які займаються футболом, чи вони задоволені? Ви здивуєтесь тому, що почуєте. Усі втомились від байдужості, бездіяльності та безініціативності. Чим я можу допомогти, що змінити? Я свій вибір зробив ще у 2015 році – і майбутнє нас розсудить.

IMG_20190218_122510

Проведення уроку футзалу в НВК №2

Що стосується розвитку дитячо-юнацького футзалу. Які кроки зроблено у цьому напрямі?

Якщо брати за приклад наші проекти, то нам є про що розповісти та що показати. Цей напрямок є одним з найбільш пріоритетних для нас, тому що діти наше майбутнє. Це наш обов’язок перед державою зробити націю здоровою та сильною. Наша асоціація вважає соціальну функцію фундаментальною у нашій діяльності. Нехай краще займаються спортом, футзалом, аніж тиняються вулицями та зловживають алкоголем чи наркотиками. Якщо ми змінимо життя хоча б однієї дитини на краще, значить ми уже недарма робимо свою справу. 

Відтоді, як була створена асоціація, одним з перших проектів, який й досі успішно функціонує, є Шкільна футзальна ліга міста Хмельницького. Щороку, упродовж лютого та березня, більшість шкільних навчальних закладів міста в двох вікових групах змагаються за головний трофей – вважатися найкращою школою обласного центру.

Ми дійсно бачимо колосальну зацікавленість як з боку дітей, так і керівників самих шкіл, які очікують наші змагання з нетерпінням. У свою чергу, наша асоціація робить усе можливе для того, щоб не розчарувати їх очікування. Ми не намагаємося провести захід якнайшвидше. Навпаки, робимо його більш довготривалим, повноцінним, якісним, щоб омріяна перемога була дійсно святом для юних футзалістів. Родзинкою Шкільної футзальної ліги є яскрава церемонія нагородження, де щороку ми, завдяки стабільній підтримці президента СК «СОКІЛ» Івана Гончара, даруємо велику кількість футзальних м’ячів, спортивного екіпірування, обладнання, офісну техніку,.

Сьогодні наша гордість – це 48 шкільних команд, які взяли участь у минулому турнірі. Щоправда через карантин, нам не вдалося цьогоріч завершити змагання, тому вперше в історії ми вирішили присудити звання чемпіона одразу двом командам, які потрапили у фінал. В обох вікових категоріях молодшій та дорослій.

Продовжуючи тему дитячого-юнацького футзалу, я з величезним задоволенням хочу поділитися спогадами стосовно започаткування окремої Преміум-ліги відкритого чемпіонату Хмельницького з футзалу серед дитячих команд. Завдяки спільній роботі президії асоціації, начальника Управління молоді та спорту Хмельницької міської ради Сергія Ремеза, голови Комітету асоціації з розвитку дитячо-юнацького футзалу Миколи Сохорука, у 2017 році ми провели наш дебютний чемпіонат. Перші кроки були важкими, але з самого початку була впевненість у правильності нашої ідеї. Як наслідок – вже 40 команд у сезоні 2019-2020.

З наступного сезону ми плануємо реорганізацію дитячих змагань, а також хочемо втілити в життя ряд нововведень щодо висвітлення змагань, системи контролю за допуском гравців, інфраструктурних питань. Звичайно, це потягне за собою часткове збільшення фінансового навантаження, але цей вимушений крок є дійсно необхідним, тому що в системі роботи нашої асоціації якість є одним з головними показників.

????????????????????????????????????

Велика і дружня спортивна родина “СОКІЛ”

Що ви розумієте під системним підходом в дитячо-юнацькому футзалі?

В моєму розумінні – це чітка вертикаль, яка повинна замикатися професійною командою. Як приклад, спортивний клуб «СОКІЛ». Професійна команда – молодіжна команда – футзальна академія. Тобто з 6-тирічного віку і до моменту потрапляння в головну команду наші діти проходять усі етапи розвитку. У цей час в них є змога побачити системну роботу декількох тренерів, пройти усі етапи становлення, у тому числі й фізичний, тактичний, інтелектуальний, виховний.

А загалом, що з себе являє система спортивного клубу «СОКІЛ»?

На сьогоднішній день, окрім напрямку футзал, у системі роботи клубу культивується ММА. У майбутньому, я не виключаю, що до нашої спортивної сім’ї увійдуть й інші види спорту.

За футбол не думали?

Звичайно, думав і не один раз. Це питання цікаве, але потребує більш детального вивчення. У моєму розумінні, все те, що відбувається останні роки з масовим футболом у Хмельницькому – це шлях у нікуди. Я бачу, як кошти платників податків використовуються неефективно і непланомірно. У нашому місті є чудовий стадіон і хмельничани заслуговують на те, щоб на ньому відбувалися знакові футбольні події.

Для розвитку футболу потрібні інвестиції, але в сьогоднішніх реаліях у мене є сумніви, що це станетьсяв найближчому майбутньому, у першу чергу через відсутність належного вектору розвитку.

Хмельницький дійсно спортивне місто і якщо незабаром в системі СК «СОКІЛ» з’явиться футбольна команда, це буде важлива та потрібна перемога для усієї футбольної спільноти.

Структура дитячих змагань – наскільки вона пов’язана зі змаганнями дорослих?

Як на мене, у системі організації тривалих дитячих змагань обов’язковим критерієм є наявність тижневого циклу. Я категоричний противник системи проведення чемпіонатів потурово, коли усі команди збираються в одному місті і за 2-3 дні визначають чемпіона. І зважаючи на хронічні проблеми з допуском гравців старшого віку, залучення гравців з інших команд для вирішення короткострокових завдань, ця система прямо суперечить такому поняттю, як загальний розвиток. Адже, коли є повноцінний тижневий цикл, тренер і гравці зовсім по-іншому готуються, вони мають іншу мотивацію, завдання, підхід, а найголовніше, що це змушує тренерів працювати системно та планомірно. Вектор розвитку дитячо-юнацьких команд мусить рухатись поетапно, орієнтуватись на майбутні здобутки, а не обмежуватись локальними перемогами. Хоча і вони корисні, з точки зору психологічного самоствердження та впевненості. Усе має бути вчасно та доречно.

Асоціація футзалу України вважає, що професіональний футзал повинен розвиватися як за підтримки УАФ, так і обласних федерацій. Яка ваша думка з цього приводу?

По-перше, я вважаю, що ці два види спорту не варто постійно поєднувати, тому що кожен з них має свою  особливу специфіку. На сьогодні великою проблемою є те, що в більшості регіонів футзальними справами опікуються суто футбольні організації. Мені здається, якби футзальним організаціям дали «вільне плавання» та окреме державне фінансування, ефект був би помітний в найближчі терміни.

У своїй більшості громадські організації на кшталт нашої, формують молоді та креативні люди, які не змогли з власними сучасними ідеями прорватися крізь застарілу систему футбольної бюрократії та залишків «совкового» мислення. Тому вони почали шукати інші шляхи для втілення своїх ідей в життя, використовуючи сучасні, креативні методи ведення справ для оптимальної організації змагань. І в багатьох регіональних осередках їх благополуччя та майбутнє залежить від них самих, тому що тут діють лише закони бізнесу – ефективність, оптимальність, конкуренція, прибутковість. Вони не сидять на дотаціях, а вимушені рухатися, розвиватися для того, щоб бути постійно на плаву. Потрібно залучати рекламу, використовувати ефективний менеджмент, підвищувати попит, мінімізувати затрати, впроваджувати нові технології, ретельно підбирати персонал. Все те, що ми уже згадували кількома абзацами раніше.

Тому Асоціації футзалу України варто було б краще подумати і запитати думку регіонів, чи є потреба «заганяти» футзальні осередки під футбольні. Можливо, слід відшукати можливості для створення умов, у тому числі фінансових, незалежного розвитку регіональних футзальних асоціацій.

Особисто я не бачу користі від цього розпіареного ходу. Навпаки, це заганяє футзал ще далі у прірву, тому що ця система унеможливлює будь-які починання незалежних організацій  у майбутньому.

Як Ви ставитесь до змін в аматорському футзалі. Якою є Ваша думка стосовно правила «один гравець – одна команда»?

Особисто я нічого поганого в цьому не бачу, лише з однієї банальної причини. У системі роботи нашої Асоціації цей принцип стабільно працює вже 5 років. Натомість, Асоціація футзалу України нав’язує нам ці умови в рамках всеукраїнського масштабу, змушуючи ще й контролювати цей процес і вимагає ввести дисциплінарні санкції за їх невиконання. У мене виникає логічне питання: «Хто буде фінансувати цей процес?». І чи поцікавилися ви щодо економічних можливостей та потреб регіональних осередків на предмет виконання ваших ініціатив та наказів.

Які проблеми українського футзалу Вас ще турбують?

Ви знаєте, це цікаве питання. Мене, як представника СК «СОКІЛ» та керівника регіональної асоціації футзалу, найбільше турбує відсутність системності та плановості в роботі АФУ. Якщо у керівництва АФУ є якась пропозиція, вони не намагаються її обговорити, а традиційно ставлять ультиматуми, як на кшталт: «Якщо команда учасниця Екстра-ліги не виставить команду для участі в юнацькій Екстра-лізі, вона повинна сплатити штраф – 50000 гривень». Їх не цікавить, що у системі СК «СОКІЛ» близько 150 дітей, які займаються безкоштовно. Їх це не хвилює. Вони просто прагнуть кількісно збільшити власні проекти, однак роблять це за рахунок наших же ресурсів. Ресурсів, які ми могли б більш оптимально використати на користь наших вихованців. Я жодного разу не чув про ініціативу АФУ поклопотатись перед регіональною Асоціацією футболу, управлінням молоді та спорту Хмельницької обласної державної адміністрації, які мають державне фінансування для організації спортивних заходів та навчально-тренувальних зборів, щодо можливості хоча б часткової підтримки клубу для участі в подібних юнацьких змаганнях. Щось до цього в них руки не доходять, а ось карати та змушувати – це по-нашому. Але не вийде, шановні. 90-ті роки закінчились. Ми живемо в інші часи, де керують логіка, розум, порядність та свобода вибору.

Або ще один приклад. Наразі в проекті реформування другої ліги чемпіонату України з футзалу є такий цікавий пункт. Якщо переможець регіонального етапу (до прикладу Преміум-ліги) відмовиться грати в другій лізі, наголошую в квітні, або травні, в наступному сезоні ця команда повинна грати дивізіоном нижче. Тобто, вони змушують нас штучно приймати ось такі рішення. Але жодним словом не згадується про можливості команд, як фінансові, так і кадрові. Це аматорський спорт і ресурси людей – це їх особисті кошти, які вони повинні відібрати у своєї родини та віддати АФУ. Дуже зручно та вигідно. Однак це суперечить нашим принципам і основам. Ми завжди намагались відштовхуватись саме від думки представників команд, їх спонсорів, гравців. Будь-яке серйозне питання виставляється на голосування на загальних зборах, а там вже враховується ставлення більшості. Ми живемо в епоху демократії.   

І таких прикладів, нажаль, можна привести чимало. Саме через такі важливі організаційні недоліки, ми маємо великі проблеми у виступах збірної, повний провал у змаганнях Першої ліги, кількісного притоку нових команд у Екстра-лізі і так далі.

Інтервью 19

Спортивна арена в місті Jelcz-Laskovice (Польща) з населенням 16000  жителів

Що стосується  інфраструктурної складової? Яка ситуація зараз у місті зі спортивними залами?

Я можу сказати, що за п’ятибальною шкалою – це лише трійка. На сьогодні ми не маємо дійсно комфортних і зручних умов європейського рівня для проведення наших заходів. У таких складних реаліях, що ми маємо, я щасливий, що нам вдалося так розвинути цей проект. Ми не посипаємо голову попелом, а намагаємося витягувати максимум з мінімуму. А маємо ми на сьогоднішній день прийнятний зал тренінгового центру ГУНП, який по факту, є нашою головною ареною, де проходять усі важливі матчі та події. Активно використовуються спортивні зали Конфермат, ХНУ, ДЮСШ-1, НАДПСУ. Користуючись нагодою, я хотів би висловити щирі слова подяки керівникам цих об’єктів за надану можливість спільно творити історію футзалу у нашому місті. 

Незабаром у місті планують добудувати Палац спорту. Чи є в Хмельницькому розуміння, перше за все, у структур влади, про розподіл часу для різних видів спорту, зокрема для футзалу? Тим більше, що в місті є ще баскетбольні, волейбольні, гандбольні команди.

Насправді цей об’єкт є найбільш довгоочікуваним у нашому місті і він по праву повинен стати візитівкою Хмельницького. Для нашого виду спорту це є дійсно дуже важливим. Разом з СК «СОКІЛ» мені вдалося побувати в багатьох європейських країнах і побачити вражаючі спортивні комплекси, і коли ми повертались додому, то завжди відчували певну спустошеність. У спортивного клубу «СОКІЛ» справді великі європейські плани. І я впевнений, що нашому клубу вдасться їх реалізувати вже у найближчому майбутньому. І новий Палац спорту стане ареною дійсно масштабних міжнародних подій, не лише футзальних, але й до прикладу баскетбольних чи волейбольних. Зокрема, ефективне використання Палацу спорту – це надважливе на сьогодні питання і від того, які чинники стануть визначальними, буде залежати спортивне майбутнє Хмельницького. Чи ми збираємося комунальне майно використовувати не за призначенням, і він функціонуватиме за рахунок коштів платників податків, чи ми дійсно хочемо зробити реальний незалежний спортивний об’єкт, який буде сам на себе заробляти, як це прийнято у цивілізованому світі.

Я вже знаю, що навколо цього об’єкту точаться різного роду спекуляції, тому закликаю голів федерацій баскетболу, волейболу долучитися до обговорення питань цільового використання Палацу спорту за призначенням , а не на підставі підкилимних домовленостей.

Чи можна очікувати, що з появою сучасної спортивної арени  в Хмельницькому будуть проходити топові українські та навіть європейські турніри зфутзалу?

Я знаю, що так і буде. Я впевнений, що реалізувати це не є занадто складно. У мене особисто вистачає контактів менеджерів провідних європейських футзальних клубів і під час наших закордонних турне, ми часто обмінюємося думками щодо їх можливого приїзду в Хмельницький, для участі у підготовчому, для прикладу, турнірі. Ці люди охоче йдуть на діалог та реально розглядають таку можливість. І я думаю, з відкриттям Палацу спорту ми зробимо все можливе для того, щоб організувати подібні представницькі футзальні турніри як серед дорослих, так і серед дітей. Це стане фантастичних поштовхом для подальшого розвитку футзалу в регіоні!

Fernandao

Разом з керівником академії футзалу F6 Barselona (Іспанія) та колишнім гравцем збірної Іспанії з футзалу Fernandao та тренером системи СК “СОКІЛ” Віталієм Розпаченюком

Останнім часом СК «Сокіл» активно відвідує Європу. Яка різниця між ставленням до розвитку спорту в Європі і нашим?

Різниця відчутна і перше, що кидається в очі – це все таж інфраструктура. Під час закордонних поїздок ми були в захваті від сучасних футзальних арен, які є не лише в великих європейських містах, але й у зовсім невеликих містечках. Цьому аспекту в Європі приділяється величезна увага. І, як правило, більшість інфраструктурних об’єктів збудовані саме органами місцевого самоврядування.

Хоча, беручи до уваги підхід щодо організації та системи роботи клубів, я можу з впевненістю сказати, що СК «СОКІЛ» став би для багатьох європейських клубів взірцем. До прикладу, одиниці європейських футзальних клубів мають власний сучасний клубний автобус. Завдяки ініціативі почесного президента клубу Мирного Олександра Борисовича у СК «СОКІЛ» є дійсно ефектна власна візитка, і коли ми приїздимо у гості до наших європейських друзів, всі захоплюються автобусом та хвалять.

IMG-153be1d9d2975f147c61cc6c1c1ff23f-V

Клубний автобус СК “СОКІЛ”

Ще одним нюансом є те, що на відміну від України більшість закордонних спортивних клубів, у системі яких працюють дитячі академії, отримують право першочергового використання спортивних споруд, що знаходяться на балансі навчальних закладів, які дотуються місцевою владою. Це дуже важливо з точки зору розвитку дитячих видів спорту.

Чи є модель роботи іноземної федерації, яка Вас приваблює як приклад?

З першого дня заснування Преміум-ліги і до сьогодні я дуже уважно відслідковую усі процеси, які пов’язані із системою роботи Національної баскетбольної асоціації (НБА). Я вважав і вважаю, що ця модель на сьогодні є найбільш успішною та оптимальною. Це дійсно глобальний та надзвичайно цікавий проект світового рівня. Хоча основні спортивні поєдинки відбуваються лише в двох країнах: США та Канаді, але за своєю популярністю,  спортивними та маркетинговими складовими цей проект впевнено випереджає увесь світ. Те саме стосується і НХЛ.

Беручи до уваги роботу футзальних організацій, то варто відзначити великий прогрес у діяльності Польської асоціації футзалу. Так зараз дійсно відбуваються цікаві процеси, впроваджуються нові реформи, на які слід звертати увагу і нашим керівним органам. Також я систематично слідкую за  системою організації змагань з футзалув Хорватії. У цій країні все вибудовано дуже оптимально і, на мою думку, правильно. Вища ліга – 12 команд, Перша ліга 4 групи по 12 команд, виключно за територіальним принципом. Так само побудована система змагань серед дітей і практично кожна команда має свою академію. Важливо, що максимальні відстані для переїздів не перевищують 200 км. На всіх рівнях команди грають спочатку регулярний чемпіонат, а згодом плей-офф (до прикладу Львів-Харків 1050 км, що є справжнім стресом для виїзної команди).

Інтервью 9

Разом з керівниками провідного футзального клубу Бельгії – FC Halle Gooik 

Що очікуєте Ви особисто від сезону-20/21 в Екстра-лізі?

Я очікую від нашого улюбленого клубу прогресу. Хочеться, щоб у кожній грі хлопці билися за перемогу, доводили, що вони гравці, з якими скоро будуть рахуватися всі. СК «СОКІЛ» обрав складний, тривалий, однак правильний спортивний шлях, з власною філософією і рано чи пізно вона принесе світове визнання.

Які завдання на перспективу ставить клуб?

Лише найвищі. Наша ціль – «Фінал чотирьох» Ліги чемпіонів з футзалу.

Як хмельницький футзал переживає карантинні часи? Як в цих умовах функціонують турніри?

Ви знаєте, досить спокійно. Ми фактично відпочивали лише 2 з половиною місяці і вже 30 травня нам вдалося повноцінно поновити футзальні змагання. Щиро кажучи, я дуже радий, що це відбулося, адже люди дійсно скучили, вони втомлюються сидіти вдома. Нашим учасникам більше до вподоби витрачати емоції та сили на футзальних майданчиках.

Карантин значно вніс корективи у нашу роботу і на дитячому рівні. Адже через певні обмеження нам, до прикладу, не вдалося завершити фінальні матчі Шкільної футзальної ліги Хмельницького 2020 року, Преміум-лігу відкритого чемпіонату Хмельницького з футзалу серед дітей, тому було прийнято рішення ці змагання завершити достроково. Також були припинені та анульовані змагання серед ветеранів. І найбільш неприємна звістка – це є скасування проекту«FESTIVAL FOOTBALL 3x3» через неможливість виконання усіх вимог карантину. Цей проект є дійсно популярним та очікуваним і традиційно проводився на День Незалежності із залученням величезної кількості учасників та глядачів.

У свою чергу, завершився літній чемпіонат на відкритих майданчиках із дотриманням усіх санітарних норм, і потроху ми готуємося до наших майбутніх суто футзальних турнірів: Преміум-ліга відкритий Чемпіонат (Кубок, Суперкубок) Хмельницького з футзалу серед аматорів та дітей сезону 2020-2021 років, Чемпіонат з футзалу серед ветеранів, League of Winners. Користуючись нагодою, запрошую команди до участі у наших проектах.

Артеме Вікторовичу, незабаром новий футзальний сезон, які цілі на цей рік у асоціації?

Як завжди, ми націлені на якісний результат і в майбутньому сезоні, який традиційно у нас розпочинається на початку жовтня, це наші сталі та обов’язкові принципи. Ми обрали на мій погляд єдиний правильний шлях, який базується на чесності, порядності та справедливості, і будемо робити все можливе, щоб цих принципів дотримуватися. 

У системі роботи Асоціації які основні завдання Ви ставите для себе та своїх однодумців на зимовий сезон?

Я особисто, хочу увійти в історію футзалу і сподіваюся моя команда теж, тому, я знаю, що нічого неможливого немає. І для усіх нас важливе завдання – це зробити так, щоб ПРЕМІУМ-ЛІГА з футзалу була дійсно найкращим футзальним проектом в Україні. І справа не в банальній відзнаці будь-якої футбольної чи спортивної організації, які це роблять для галочки, а в усвідомленні, що ти робиш справді чудову роботу, яка дозволяє по праву відчувати гордість, що ти є частиною унікального і найкращого футзального проекту.

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ