Артем Глас: «В українському футзалі Хмельниччина посідає передові позиції»

0
3562

Керівник Асоціації футзалу у Хмельницькій області та спортивного клубу «Сокіл» Артем Глас розповів про розвиток футзалу на Хмельниччині. Чому 2012 рік став значущим для Преміум-ліги, про спортивне виховання сина та історію становлення СК «Сокіл».

– Розкажіть про особливості футзалу у нашому регіоні?
– У світі футзал є одним із найпопулярніших видів спорту. Зважаючи на свою доступність і на те, що він потребує меншої кількості людей, щоб змагатися, у Хмельницькому цей вид спорту є надзвичайно популярним. Я не можу стверджувати, що він є популярнішим ніж футбол, але відповім мовою фактів. У місті Хмельницькому базується професійна футзальна команда «Сокіл», яка змагається у чемпіонаті України з футзалу в Екстра-лізі, гідно представляє місто та країну в щорічних європейських турне. Є також професійна молодіжна команда «Сокіл-2», де зібрані найталановитіші хлопчики з Хмельниччини. Є надзвичайно цікавий і потужний проект Преміум-ліга, який у Відкритому чемпіонаті Хмельницького з футзалу об’єднує 104 команди, у Відкритому чемпіонаті Хмельницького з міні-футболу об’єднує 52 команди, у Відкритому чемпіонаті Хмельницького з футзалу серед дітей об’єднує 40 команд. І є ще багато різних змагань, які спільно з партнерами організовує Асоціація міні-футболу (футзалу) Хмельницької області задля популяризації цього виду спорту.

– Розкажіть про розвиток футзалу на Хмельниччині?
– Спершу варто згадати 2012 рік, коли особисто в мене виникла ідея створити команду, яка б змагалася в чемпіонаті України з футзалу, і тоді ми зробили перші кроки з нашим президентом Іваном Ярославовичем Гончаром, і заявилися у другу Лігу чемпіонату України. І власне з цього періоду розпочалася нова ера розвитку цього виду спорту. Поступово команда, яка на той час називалася «Спортлідер+» набула статус професійної, і зараз це вже є спортивний клуб «Сокіл», який включає в себе професійну, молодіжну команди та Академію футзалу, в якій займається близько 150 дітей. Поступово й розпочалося становлення бренду Преміум-ліга. Щороку офіційний Чемпіонат Хмельницького з футзалу поповнювався новими і новими командами, і без сумніву, цей проект, є одним з найбільш рейтинговим офіційним чемпіонатом в Хмельницькій області. До прикладу у 2012 році у першому чемпіонаті брало участь – 11 команд, зараз ми маємо показник – 104 команди. І це є нашою гордістю. Велика заслуга в розвитку ліги належить Ремезу Сергію Степановичу, який упродовж багатьох років своєю копіткою працею примножував славу цього чудового виду спорту у місті Хмельницькому.

– Якщо порівнювати з іншими областями України, що Ви можете сказати?
– Я впевненістю можу стверджувати, що Хмельниччина входить в топ 3-ку з розвитку футзалу в Україні, на основі беззаперечних фактів, якими я володію.

– Ви вже зазначили, що цього сезону Преміум-ліга Відкритий чемпіонат Хмельницького з футзалу представлений 104-а командами. Розкажіть, що це за команди, з кого вони складаються?
– Категорії насправді дуже різні. Це люди, які представляють різні організації, підприємства у Хмельницькому та області. Також це команди, які зібрані з любителів цього виду спорту, які зібрані з дітей, з людей однодумців, з друзів. Команди дуже різні, але їх усіх об’єднує чемпіонат Преміум-ліги, який триває майже 5 місяців. Кожна команда має можливість зіграти від 20-ти до 35-ти ігор. Це все залежить від результатів і показників команди.

– Ви також особисто граєте за одну з команд. Розкажіть про це.
– Так, в мене ще є сили і наснага грати (посміхається). У нас є своя ветеранська команда, думаю говорити про результат в цьому контексті не варто. Ми збираємося, підтримуємо форму. У нас не стоїть на першому місці результат. Як ми виступимо – час покаже.

– Як вдається поєднувати гравцям роботу і гру?
– Основна перевага наших змагань в тому, що ігри відбуваються у вихідні, субота-неділя. І ті люди, які працюють у будні, переважно вільні. Вони можуть своє дозвілля провести на спортивному майданчику і таким чином мотивують себе до занять спортом, і мають певний спортивний інтерес.

– Взагалі, за що змагаються команди?
– Якщо брати нашу Преміум-лігу з футзалу, то це звання чемпіона у першому Дивізіоні, яке дає право представляти Хмельниччину у Всеукраїнському фіналі чемпіонів команд з усіх регіонів України. Хоча цей турнір є короткостроковим, три дні, але команда, яка представляє Хмельниччину має досить відповідальну місію аби представити свій регіон. І на практиці минулих років, а цей всеукраїнський фінал триває вже 7 років, то хмельницькі команди посідали високі місця. І якщо взяти по загальноукраїнському рейтингу, то Хмельниччина саме у всеукраїнських фінальних чемпіонатах посідає четверте місце, тобто це є хорошим показником у порівнянні з іншими областями України.

– Хто допомагав Вам у організації чемпіонату Преміум-ліги?
– Якщо згадати історію, то з перших днів організації мені допомагали мої вірні соратники, які зі мною йдуть по життю: це наш прес-аташе Олександр Таран, Олександр Бондар, Микола Сохорук, звичайно наш президент Іван Ярославович Гончар, який завжди був патронатом наших заходів, завжди допомагав у різних організаційних аспектах, та багато інших. А сьогодні це вже великий проект, в якому задіяна велика кількість людей, хто на постійній основі, хто на додатковій основі, але якщо взяти в кількісному співвідношенні, то біля 50-ти людей обслуговує проект. Коли ми розпочинали у 2012 році це було 3 людини, тепер це вже 50 людей.

Пане Артеме, розкажіть про турніри, які ви організовуєте для дітей?
– Для дітей у нас є декілька турнірів. Якщо в межах міста, це Преміум-ліга з футзалу Відкритий чемпіонат Хмельницького, де тепер бере участь 40 команд в трьох вікових групах, які теж протягом 4-х місяців змагаються. Ми теж для цього турніру готуємо певні сюрпризи, зокрема церемонія нагородження. Взагалі до процедури підведення підсумків, ми підходимо надзвичайно відповідально. Це свято, може тривати майже дві години, з великою кількістю емоцій, подарунками, тому ми намагаємося для дітей зробити все, щоб вони це запам’ятали надовго. Ще одним турніром для дітей є міжнародний турнір з футзалу у Хорватії, який ми особисто організовуємо на березі Адріатичного моря. Туди приїжджають команди не лише з України, але й з Словенії, Румунії, Угорщини, Хорватії, Франції. У дітей з’являється нагода відпочити в одному з найкращих куточків Європи, позмагатися з європейськими командами, і таким чином отримувати міжнародний досвід виступів.

– Чи велике захоплення у дітей, які займаються футзалом від самого виду спорту?
– Я думаю краще у дітей запитати, але я краще повернуся до математики, адже це найкращий спосіб визначити чи робимо ми свої кроки правильно. Якщо повернутися у 2012 рік, коли формувалася ДЮСШ при спортивному клубі «Сокіл», то це була група кількістю 10 чоловік. Зараз ми маємо 8 груп, де займаються 150 дітей. Дивлячись по останньому набору, охочих велика кількість і ми, на жаль, не можемо задовільнити бажання усіх батьків, бо є певні обмеження з організації тренувань. Але нам приємно, що люди цікавляться, що є певна позитивна оцінка нашої роботи. Ми зі свого напрямку не сходимо, у нас тренування безкоштовні, хоча ми не є державною установою. Спортивний клуб «Сокіл» здебільшого функціонує за рахунок спонсорських коштів, завдяки постійній підтримці почесного президента клубу Мирного Олександра Борисовича та президента клубу Гончара Івана Ярославовича. Завдяки такому підходу, ми залучаємо талановитих дітей, які не мають можливості оплачувати за свої тренування.

– А дівчата займаються футзалом?
– На жаль, на сьогоднішній день ви не перші хто про це запитує, тому що є попит. І ми вже задумуємося, що і в цьому напрямку варто розпочати роботу. Поки що тільки хлопчики, але є бажаючі і я думаю в майбутньому все цілком реально.

– У Вас є син, він займається футболом/футзалом?
– Так, в мене є син Ярослав, якому 6 рочків і мені особисто приємно, що він виявив самостійно бажання займатися футзалом в структурі СК «Сокіл». Це було його бажання і я не намагаюся йому нав’язувати своєї думки. У 2019 році була набрана група дітей 2013 року народження, яку веде наш тренер Віталій Розпаченюк, і я із задоволенням привів свою дитину на тренування і бачу, що він хоче, що йому це цікаво. Після тренувань ми з ним залишаємося і додатково працюємо, бо знаючи увесь процес виховання професійного спортсмена завжди потрібно вдосконалюватися, працювати над собою, якщо хочеш чогось досягти, бо одних тренувань замало. Як в його житті складеться, час покаже, головне щоб був хорошою і порядною людиною, якщо йому вдасться в цьому напрямку себе реалізувати я буду, як тато, щасливий.

– На вашу думку, що варто робити для ще більшого розвитку футзалу у Хмельницькій області?
– На сьогоднішній день проблемою усіх видів спорту, на жаль, є невідповідність наших спортивних споруд для організації та проведення змагань. Я не можу сказати, що в нас в Хмельницькій області ситуація дуже погана. Але все одно споруди, де ми проводимо змагання є застарілі, більшість з них потребує хорошого якісного ремонту. Я сподіваюся, що в цьому напрямку будуть суттєві, хороші зрушення і у перспективі у Хмельницькому з’явиться ряд спортивних споруд, де буде можливість організовувати змагання. Будемо робити все можливе для цього, адже й ми і наше керівництво зацікавлене у цьому. Ми бачимо, що є попит, що люди готові проводити своє дозвілля у спортивних залах, і ми повинні їм у цьому напрямку допомогти.

– Спортивний клуб «Сокіл» також бере активну участь у благодійних акціях, розкажіть про це.
– Спортивний клуб «Сокіл» завжди бере участь у різних благодійних акціях. Нещодавно була започаткована промо-акція, де ми відвідуємо навчальні заклади нашого міста з уроком футзалу. Приїжджаємо з подарунками, спортивним інвентарем, щоб показати та розповісти дітям про цей вид спорту. Також завжди перед зимовими святами ми відвідуємо школи-інтернати, дитячі будинки, проводимо для дітей екскурсії на нашому клубному автобусі, і ми бачимо захоплення у дітей від цього. Ми робимо це абсолютно щиро, з відчуттям гордості, адже це велике щастя бачити радість у дитячих очах.

Оксана Середюк, прес-служба Асоціації міні–футболу (футзалу) Хмельницької області

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ