Артем Глас: «Ми виступаємо за цілісний чемпіонат без поділення на зони»

0
317

Чим ближче до вересня, тим частіше у вболівальників футзалу виникає питання, що буде з чемпіонатом України. Як відомо, минулорічний чемпіонат так і залишився недограним, і з лютого в нашому футзалу деякі клуби встигли навіть припинити своє існування. Певні кроки для того, щоб сезон-22/23 відбувся, з боку Асоціації футзалу України робляться, а які самі, завісу над цим відкрив Голова СК «Сокіл» Артем Глас в інтерв’ю офіційному клубному сайту.

– Артем Вікторович, вже місяць, як «Сокіл» веде підготовку до нового сезону, а чи є вже якась конкретика з боку Асоціації футзалу України щодо можливості проведення нового футзального сезону?
– 22 липня відбулася zoom-конференція, на якій були присутніми керівники і представники клубів, які потенційно виявляють бажання приймати участь в чемпіонаті України.

– Скільки клубів загалом були представлені в цій zoom-конференції? Можна їх назвати?
– Загалом були присутніми 10 представників, і, судячи з попередньої інформації, яка була озвучена на цих зборах, приймати участь в чемпіонаті мають наступні команди: «Сокіл», «Ураган», «Енергія», «Кардинал-Рівнестандарт», ФК «Славута», «Любарт», київські клуби «ХІТ», «Sky Up», «Comfort Life» та «Clust», а також «Черкасиобленерго», і також був присутнім представник «Продексіма». Хочу сказати, що деякі команди, такі, як «Продексім», «Sky Up» і «Comfort Life», взагалі ніякої конкретики не сказали, тому що очікували умови, очікували формат змагань, і лише після цього зобов’язувалися поспілкуватися з президентами клубів, які власне, думаю, і приймуть рішення щодо можливої участі цих команд в змаганнях. За підсумками цієї наради було прийняте рішення, що до 1-го серпня кожна команда має в письмовій формі надіслати своє підтвердження щодо участі, а також дати свою позицію щодо формату проведення змагань.

– Які пропозиції від АФУ були стосовно дати початку чемпіонату України і які можливі формати?
– Пропозиція і позиція АФУ така, що чемпіонат має початися в першу суботу вересня, тобто 3 вересня. Мотивується це тим, що потрібно дати можливість підготуватися збірній України, яка в вересні планує зіграти два товариських матчі. Щодо формату, то президент АФУ Сергій Владико висловив позицію, щоб 10-12 учасників були розподілені на дві зони. Мотивувалося це тим, що на сьогоднішній день є комендантська година, що зараз більшість команд має не такі фінансові можливості, які в них були раніше.

– Якісь альтернативні варіанти Асоціацією пропонувалися?
– Ще раз скажу, що кожній команді були надіслані опитувальна анкета, в якій кожна команда мала визначитись з прийнятним для неї форматом змагань. Там були три варіанти дати початку чемпіонату: 3 вересня, 10 вересня та 15 жовтня. По формату було два варіанти: або це цілісний чемпіонат, або розподіл на дві зони. Безпосередньо на цій zoom-конференції за цілісний чемпіонат виступили «Енергія», ФК «Славута» і наш клуб. Деякі клуби взагалі не висловили свою позицію, а деякі клуби, це здебільшого ті, які представляють місто Київ, виступають за це, щоб був поділ на дві зони.

– За той час, який пройшов з того моменту, як в клуби були надіслані ті листи, яка сформувалася офіційна позиція Спортивного клубу «Сокіл»?
– Позиція нашого клубу така, що ми виступаємо за цілісний чемпіонат, щоб це був один єдиний чемпіонат, без поділення на зони. Традиційна наша позиція, щоб була максимальна можлива кількість ігор. Ми були би дуже раді, щоб Асоціація прийняла нашу пропозицію грати в чотири кола. А стосовно початку чемпіонату, то ми готові його розпочати 3-го вересня.

– Які мінуси Ви вбачаєте в форматі з двома зонами?
– При поділі за зони втрачається спортивний принцип. З тієї простої причини, що, судячи з того, що були озвучені попередні склади груп, то в західній зоні очікується чотири команди, які минулого сезону грали в Екстра-лізі, а в центральній зоні – дві команди, одна з яких «Продексім». Зараз ми знаємо, що «Продексім», наскільки я володію інформацією, не планує приймати участь в чемпіонаті, то тоді в центральній зоні залишається одна команда «ХІТ». Одне це одразу ставить команди в нерівне становище, тому що згідно той моделі, яку пропонує Асоціація, що далі в плей-офф має виходити по чотири команди, зрозуміло, що в західній зоні буде набагато важче виконати завдання потрапляння в плей-офф, ніж, наприклад, це можна буде зробити в центральній зоні. Тому тут є така позиція: нехай буде менше команд, але нехай вони всі зіграють між собою. Можливо варто обдумати варіант спарених міст, хоча це і важко буде реалізувати, пам’ятаючи про комендантську годину. Але врешті-решт, якщо таке і станеться, що команда повернеться додому в комендантську годину, не думаю, що будуть якісь критичні моменти.

– Принаймні можна змістити початок ігор на 11.00 тоді, коли на повернення додому йде більше п’яти-шести годин.
– Так, всі такі моменти можна обдумувати, а цілісний чемпіонат буде максимально справедливим, в якому кожна команда зможе показати свої найкращі якості. Ну, і дуже важливий момент. При більшості команд в центральній зоні команд з Києва, то з одного району в інший переїхати це одні витрати, а, наприклад, з Хмельницького до Львова – це команді потрібно заздалегідь їхати, і це зовсім інші витрати. Це суттєве додаткове навантаження на бюджет, а якщо спарені тури, то це ще і бронювання готелів. Що помітно з самого початку, в пропозиції Асоціації закладений не зовсім справедливий спортивний принцип і підхід щодо організації чемпіонату. Розумію, що зараз складна ситуація з фінансовими можливостями клубів, але має бути якась єдина стратегія, щоб всі команди були в рівних умовах.

– Загалом в тому форматі з поділенням на зони проглядається тенденція підлаштуватися під команди з найнижчим бюджетом.
– Теж так думаю, хоча не беруся рахувати бюджети клубів. Не повинні більшість команд підлаштовуватися під якісь кілька команд, в яких зараз немає можливості їздити по Україні та бронювати готелі. Ну, якщо в них немає можливості, хай вони шукають такі можливості на наступний сезон. Наша позиція, повторюся, має бути єдиний цілісний чемпіонат. Фінансові умови, які будуть затверджені Асоціацією, клуби мають виконувати. Команда, яка немає можливості їх виконувати, не повинна диктувати свої умови, що вона буде грати тільки в такому чемпіонаті, який їй буде вигідний та зручний.

– Не секрет, що іноді Асоціація приймає такі рішення, які б можна було трактувати, як «нагнути команди». Не відчували Ви протягом zoom-конференції спроб від Асоціації протягнути формат з двома зонами, наполягаючи «або так, або ніяк»? Тим більше, що разом з пропозиціями Асоціація вже навіть «шахматку» розіслало, де все розписано лише під єдиний варіант – з поділом на зони.
– Ультиматумів, як таких, я не почув. Просто, ще раз наголошую, що була пропозиція Асоціації щодо формату з поділом на дві підгрупи, але після засідання кожній команді були надіслана анкета, де кожна команда мала висловити свою позицію. Я так розумію, що коли буде якась більшість, тоді вже і буде прийматися відповідне рішення.

– По Кубку України які пропозиції від Асоціації?
– Поступила пропозиція від Асоціації «Фінал восьми» попереднього сезону дограти, орієнтовні дати 21-24 грудня. По місту рішення буде прийматися пізніше. А по цьогорічному Кубку України є пропозиція розіграти його після завершення чемпіонату: регулярного чемпіонату і плей-офф. Тобто десь аж в травні місяці.

– «Сокіл» як ставиться до цієї пропозиції?
– В принципі, вона прийнятна.

– Питання по минулорічному «Фіналу восьми». Туди пробилася така команда, як «ДЕ ТРЕЙДИНГ», якої вже не існує. Як Асоціація аргументує необхідність догравання, коли однієї команди вже немає?
– Ця тема піднімалася під час zoom-конференції, але ніякого рішення чи пропозиції не було. Тому, я так розумію, ця тема десь буде ще підніматися, щоб або залучати команду, яку «ДЕ ТРЕЙДИНГ» обіграв, або команда, яка по жеребу потрапить на «ДЕ ТРЕЙДИНГ», в півфінал вийде автоматично.

– Чому не можна, як варіант, розглянути для чого обов’язково догравати той «Фінал восьми» взагалі? Чому б не звернутися до прикладу в великому футболі, де і попередній Кубок України не дограли, та і цього сезону цей турнір проводитися не буде.
– Цілком і таке можливе. Але якщо Кубок України буде, то нехай буде.

– До першого серпня всі клуби, будемо сподіватися, дадуть свої пропозиції. Які подальші кроки від Асоціації по термінам в прийнятті рішень? Який час Асоціація собі відводить на опрацювання всіх пропозицій?
– До 15-го серпня Асоціація має визначитися з форматом проведення чемпіонату та провести жеребкування календаря.

– Разом з анкетою клуби отримали листи з пропозицією пограти в «Кубку Нескорених». Як «Сокіл» до неї ставиться?
– Так, ми попередньо подали заявку на те, що ми будемо приймати участь в турнірі зони «Захід». Його прийняти має бажання Івано-Франківськ. В «Кубку Нескорених» можна в теорії грати за тиждень і в зоні «Центр», але головний тренер Роман Ковальчик налаштований, щоб грати тільки в одному турнірі.

Прес-служба СК «СОКІЛ»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ